Назад
Ревнивий чоловік: як себе з ним вести і коли варто бігти??

Навигация по разделу
Ревнивый муж

ревнивий чоловік і як себе з ним вести?

Як поводитися жінці, якщо у неї ревнивий чоловік? Чому він ревнує? Чи варто це терпіти? Що зробити, щоб сварки і підозри зникли з сімейного життя?

Він підозріло ставиться до вхідних дзвінків, смс-кам від операторів, повідомленнями в соцмережах? Спілкування з протилежною статтю доводиться уникати, тому що це не сподобається чоловікові? Ревнивий чоловік & 8212; це і бонус до самооцінки, і одночасно багато клопоту, переживань, часом утисків. Як жити з такою людиною і при цьому не збожеволіти від його постійних підозр? Коли не варто навіть намагатися все налагодити, а краще розвернутися і бігти з усіх ніг? Звідки взагалі береться чоловіча ревнощі?

Чому він ревнує?

Ревнощі чоловіки не завжди випливає з провокацій його обраниці. Ще частіше вона базується на нелогічних причинах, які можуть здаватися ірраціональними навіть самому ревнивцю. До них відносяться:

 • Погана самооцінка . невпевненість у собі е виливається в страх втратити свою жінку, поступившись її кращому чоловікові. Така людина на підсвідомому рівні вважає себе негідним своєї партнерки. Нерідко він бачить в ній не союзницю, а конкурента. Якщо дівчина успішна, красива, розумна, він буде потай порівнювати її з собою, програвати їй, а зовні ревнувати;
 • Травматична подія . Він змінено у минулих стосунках? Він сам змінив, а потім пошкодував про це? Його батьки розлучилися або страждали в шлюбі через невірність? Якщо хлопець недостатньо добре пропрацював таку травму, не залишив її в минулому, він буде переносити свої або чужі помилки на нові відносини, навіть якщо вони помітно відрізняються від травмуючих;
 • Придушення бажань . Чоловік хоче розважитися на стороні, але вважає це неправильним або не хоче втрачати поточні відносини. Він починає придушувати своє бажання, але при цьому, сам того не помічаючи, проектує його на жінку. "Якщо я хочу цього, значить вона теж може захотіти». Все це відбувається швидше підсвідомо ;
 • Егоцентризм . Почуття власництва, егоїзм, прагнення до контролю, спроби підпорядкувати запросто знаходять вихід в ревнощів. Такий партнер свято впевнений, що його пара зобов'язана дивитися тільки на нього, бути привітною тільки з ним і взагалі ставити його, а також служіння Йому сенсом всього свого життя;
 • Психоз . Найскладніша причина, що вимагає лікарського втручання. Мова про серйозні відхилення в психіці , які стають загрозою як для самого чоловіка, так і для його близьких. Типовий психологічний портрет &8212; вмілий маніпулятор, на якого логічні доводи не мають ніякого впливу. Спалахи неадекватних небезпечних дій чергуються з періодами «затишшя» або зразкового поведінки.

Деякі з цих причин можна усунути або принаймні зменшити їх вплив на поведінку. Звичайно, для цього доведеться постаратися як самій жінці, так і її ревнивому чоловікові. Однак певні дії &8212; це сигнал, що настав час негайно піти. З якою поведінкою не можна миритися, тому що його не вийде виправити, а спроби це зробити приведуть до небезпечних наслідків?

Пройти тест на ревнощі

Коли краще бігти від чоловіка?

Найбільш очевидна ознака & 8212; фізичне насильство. Він здається очевидним, проте далеко не всі жінки вирішуються піти від агресора після його рукоприкладства. Одні бояться за безпеку (розсердиться через розрив &8212; зробить щось з дружиною або дітьми), інші опиняються у фінансово залежному становищі.

Піти від абьюзера &8212; дуже складне завдання. Проблема його жертви полягає в тому, що вона вважає себе гідною такого ставлення чи покарань. А насильник при цьому зазвичай виявляється впливовим маніпулятором, який знає, як натиснути на почуття провини, на невпевненість в собі. Дружина такого чоловіка дуже швидко сама повірить в те, що вона нікому не потрібна, негідна кращого, зобов'язана бути вдячною за те, що її чоловік взагалі подивився на неї.

Побої (не обов'язково з кулаками, можуть бути ляпаси, запотиличники, стусани) &8212; не єдина ознака абьюзера. З чоловічою ревнощами можна навіть не намагатися миритися або боротися, а краще відразу йти, якщо він:

 • Постійно ображає, принижує свою жінку, особливо при інших людях (може подавати це все як» нешкідливі " жарти);
 • Взагалі не вміє розмовляти в спокійному тоні, відразу зривається на крик, звинувачення, грає вічно скривдженого;
 • Звинувачує дружину у всіх своїх невдачах, навіть професійних або дружніх, на які дружина не впливала;
 • Серйозно обмежує особистий простір жінки (вимагає показувати все листування, забороняє проводити час з друзями, замикає будинку і т. п.);
 • Висловлює повну байдужість до проблеми, спроби поговорити відверто ігнорує, нехтує почуттями дружини.

А як же діти будуть рости без батька? Не факт, що їм доведеться це робити. Він може втратити статус чоловіка, але залишитися татом, якщо буде справлятися з роллю. Шкода витрачених років? Зараз тільки років, далі доведеться сумувати про все життя. Він просто заплутався/у нього важкий період? Він &8212; дорослий чоловік, на якому лежить відповідальність за його ж життя. Якщо він нічого не робить для її поліпшення, значить йому так зручно.

Як поводитися з ревнивим чоловіком?

1. Проаналізувати свою поведінку.

Чоловік ніколи не ревнував особливо, але останнім часом його раптом ніби підмінили? Саме час згадати, а що змінилося напередодні таких змін. Можливо, дружина довгий час сиділа в декреті, а потім пішла працювати в чоловічий колектив. Або вона вирішила зайнятися собою і у неї дійсно вийшло поліпшити свою зовнішність. Навіть незначні дрібниці, яким дама не надала значення, можуть змусити її обранця нервувати.

Інша справа, якщо дружина намагається викликати ревнощі спеціально, тобто провокує чоловіка. Частіше одне з двох &8212; або її перестали влаштовувати відносини, тому вона вирішила їх " розворушити», або у неї є проблеми з самооцінкою і вона так самовиражається. У першому випадку краще відразу засвоїти, що необережні ігри з ревнощами можуть закінчитися плачевно. До того ж, є більш лояльні методи повернути пристрасть в шлюб. У другому &8212; пора до психотерапевту , інакше проблеми не закінчаться.

Пройти тест: Чи Люблю я його?

2. Показати свою любов.

Можливо, чоловік став ревнувати, тому що в союзі скоротилася кількість обопільної уваги, спільно проведеного часу. Якщо сімейні вечері проходять в повній тиші, подарунки стали автоматичним обов'язком, а не спробою подарувати радість , або пара проводить вихідні окремо, пора це змінювати. Що можна зробити:

 • Частіше говорити йому про свою любов ;
 • Писати короткі любовні записки;
 • Трохи більше уваги приділити сексуальному життю;
 • Сходити на побачення в кафе, кіно ,на пікнік (головне & 8212; різноманітність);
 • Влаштовувати романтичні подружні вечори (без дітей-друзів-батьків);
 • Додати фізичного контакту ( поцілунки , обійми, масаж).

Можна нагадати йому про перші зустрічі, закоханості, подивитися разом старі фотографії, згадуючи приємні моменти.

3. Створити межі.

Життя з ревнивою людиною може здатися кінцем приватності, особистого простору. Щоб не опинитися в ущемленому положенні, важливо відразу спробувати окреслити межі. Звичайно, ставити їх важливо ввічливо, але впевнено, з повагою , все пояснюючи, але без «торгів». Наприклад, це можуть бути правила:

 • Не з'ясовувати стосунки на людях;
 • Припинити лізти в особисті речі (в тому числі в гаджети) без попиту;
 • Не влаштовувати стеження зі шпигунською місією;
 • Обходитися без криків, безпідставних звинувачень;
 • Не включати в проблему сторонніх людей, навіть родичів.

Важливо показати при цьому ревнивцеві, що, якщо він спокійно спробує обговорити те, що його турбує, його обов'язково вислухають. В іншому випадку ці рамки здадуться підозрілими.

4. Поговорити, розібравши сумнівні ситуації.

Відверта розмова з аналізом всіх двозначних, не до кінця зрозумілих подій допоможе подружжю усунути проблему в самому її початку, не чекаючи, поки вона перетвориться в скандали або повне відчуження. Довіра, відвертість, терпіння &8212; три головні компоненти такої бесіди.

Важливо зрозуміти, що саме чоловік приймає за зраду, флірт, на що він гостро реагує. Бути може, у партнерів занадто різне сприйняття одних і тих же речей. Наприклад, дівчина вважає нормальним обіймати друзів протилежної статі при зустрічі, а ось її обранець з цим не згоден. Якщо він сам дотримується такого правила, стає зрозуміло, чому він починає ревнувати.

Пройти тест на сумісність

5. Уникати виправдань.

Як тільки жінка почне виправдовуватися, ревнивець посилить свій тиск. Він вважатиме, що, якщо дружина розгубилася, зайняла позицію «винуватої жертви», значить вона дійсно десь оступилася. Тому краще цивілізовано оскаржувати претензії, не даючи приводу для зайвих підозр. Цим приводом можуть бути:

 • Винувате вираз обличчя & 8212; опущені куточки губ, підборіддя, погляд спідлоба з піднятими вгору бровами, широко відкриті очі;
 • Пониклий вид &8212; опущена або втиснута в плечі голова, зсутулена спина;
 • Оборонні, нервові жести &8212; перебирання пальцями дрібних предметів або тканини, виставлені вперед, зігнуті в ліктях руки з відкритими долонями;
 • Заїкання, застереження, заплутана інформація, проблема пошуку слів, незручна тривала тиша;
 • Жалібний слізливий тон, занадто тихий голос, постійне дозвіл себе перебивати.

Краще спокійно, але впевнено пояснювати свої вчинки, доводячи тим самим вірність, невинність.

6. Зберігати спокій.

Як тільки дружина вирішить, що пора починати відповідну атаку, і перейде на крик або звинувачення, ситуацію можна сміливо називати провальною. Ревнивий чоловік, будучи на емоціях, явно не стане заспокоюватися або змушувати себе вирішувати проблему.

При «напруженні пристрастей» краще постаратися нормалізувати обстановку, задавши спокійний тон бесіді своїм прикладом. Якщо чоловік ніяк не реагує на спроби вгамувати сварку, бажано дати йому час охолонути, а тільки потім знову постаратися обговорити все.

Пройти тест: чи любить він мене?

7. Приготуватися до довгого шляху.

Якщо у чоловіка немає вагомих причин для ревнощів, але він продовжує відчувати страх, сумніви через суб'єктивні фактори, навряд чи він зможе позбутися від них всього за пару бесід. Дівчині доведеться прийняти той факт, що шлях до довіри, спокою її обранця виявиться важким, довгим, швидше за все не без зривів.

Іноді ситуації будуть здаватися майже абсурдними, надмірно напруженими. Дружині не раз захочеться зірватися у відповідь, і, можливо, вона все ж не зможе стримати себе. Це нормально. Головне &8212; не залишати спроб, а продовжувати, незважаючи на свої або чоловічі помилки. Тільки в такому випадку у пари з'явиться шанс подолати труднощі.

8. Підвищити його самооцінку.

Якщо чоловік буде більш впевненим у собі, він перестане порівнювати себе з іншими чоловіками, страждати через низької самооцінки , бачити в оточуючих загрозу. Це ж зробить його більш спокійним, ласкавим, терплячим по відношенню до дружини. Вона ж, в свою чергу, може вплинути на його зарозумілість наступними способами:

 • Робити йому компліменти , але без порівнянь (навіть на його користь), оскільки вони лише погіршать ситуацію;
 • Хвалити його перед його ж друзями, спільними знайомими або своїми родичами, якщо він з ними бачиться;
 • Кидати на нього захоплені, закохані, зацікавлені погляди;
 • Заохочувати його фразами на кшталт «я пишаюся тобою», «ти молодець», «відмінна робота» та ін.;
 • Нагадувати йому про його досягнення в минулому, краще недавніх, а не 10-річної давності.

Ревнивий чоловік &8212; це справжнє випробування для нервів, сімейної благополуччя в цілому. У нього можуть з'являтися претензії навіть до зразкової дружини, яка знаходиться з ним поруч 24/7. Дуже часто ревнощі не виправдана зовнішніми причинами, а сидить глибоко всередині, викликана комплексами або травмами. Жінці, яка вирішить бути з таким чоловіком, доведеться зрозуміти, що перевиховати його буде неможливо. Йому швидше за все потрібна допомога психолога. Однак в силах дружини знизити загострення пристрастей через описані методи.

Пройти тест на егоїзм

Зараз читають
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Що таке настрій і які фактори можуть на нього впливати? Які види настрою ...
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Хто такий оратор і якими якостями він повинен володіти? 6 порад як підго ...
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка, якщо він холерик, флегматик, сангвінік або меланх ...
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Що таке вумбілдинг і як він пов'язаний з різними вправами для зміцнення ...
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами завжди була дуже актуальна тема, а в нин ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Що таке пофігізм і чому це поняття вважають негативним? Які види пофігіз ...
Новое youtube видео