Назад
Сильна особистість: 15 необхідних навичок

Навигация по разделу
сильная личность

Що таке сильна особистість? 15 ознак

Що таке сильна особистість і якими якостями вона володіє? Чи можливо їх виховати в собі? 15 головних ознак сильної особистості.

Кожна людина час від часу піддається страхам, комплексам, тривозі та хвилюванню. Ці риси прийнято вважати слабкими, але це не означає, що в ньому відсутня сила. Варто перестати порівнювати себе з іншими, тягнутися до оспіваним в книгах і фільмах ідеалам, і виявиться, що в людині живе сильна особистість. Є 15 основних ознак, які притаманні їй. Необов'язково володіти всіма з них, досить розвинути в собі хоча б кілька.

1. Самовладання.

Вміння контролювати свої емоції і поведінка є важливою якістю. Не слід плутати його з прагненням носити маски і лицемірити. Рівновага і самоконтроль допомагають пережити бурі, бути гнучким, досягати поставлених цілей .

У стресових ситуаціях можна фізично відчути тривогу - частішає биття серця, тіло напружується або відчувається запаморочення і безсилля, пропадає апетит або відчуття голоду. Щоб повернути собі контроль над тілом, потрібно вміти заспокоюватися. У цьому допоможе повільний рахунок, дихальні вправи, самонавіювання.

2. Спокій.

Воно випливає з попереднього пункту. Коли емоції вирують, хочеться накричати, розплакатися, розбити тарілку. Психологи стверджують, що і це корисно робити. Але ж не завжди доречно випускати пар на людях. Часто невміння залишатися спокійним призводить до грубості і агресії. Людина з сильним характером , може досягти консенсусу, не підвищуючи голос, не переходячи на особистості, а м'яко, але наполегливо наводячи аргументи.

Пройти тест на характер людини

3. Вміння донести свою думку.

Ораторське мистецтво - прекрасна якість.  Воно вказує на інтелект, великий словниковий запас, кмітливість. Уміння вступати в диспут, знаходити аргументи, парирувати в суперечці або звичайній бесіді, переконувати – безумовно, сильні риси.

4. Вміння слухати.

Важливо не тільки говорити, але і слухати співрозмовника. Це основа ефективної взаємодії. Особливо корисно слухати ті думки, які не збігаються з вашим. Це дозволять розглянути ситуацію з усіх боків, знайти оптимальне рішення, відкрити для себе щось нове.

5. Вміння визнавати свої помилки.

Кожній людині властиво помилятися. Сила особистості виражається в тому, щоб вміти це визнавати, а також вибачатися за свої промахи. Іноді людям важко переступати через гординю , так як вони бояться втратити свій статус, впасти в чужих очах або здатися слабкими. Але невміння визнавати свої помилки і є найбільша слабкість.

6. Гнучкість.

Життя буває мінливою, потрібно вміти виходити за рамки своєї зони комфорту, бути готовим до змін. Якщо людина вміє пристосовуватися до мінливих умов, вчитися новому, не прив'язуватися до того, що тягне його на дно, він завжди буде на вершині.

Пройти тест на тип особистості

7. Глибокодумність.

Сильні люди розмірковують логічно, докопуються до суті. Вони не поверхневі, не роблять поспішних висновків. Рішення приймаються виважено, обдумано. Хороша риса-стратегічне мислення, вибудовування ланцюжка з урахуванням майбутнього. Але також важливо прийняття рішень, оптимальних для умов сьогодення.

8. Харизма.

До сильних рис характеру відноситься чарівність. Це невидиме тяжіння, завдяки якому людина викликає у всіх симпатію. Щоб уславитися харизматичним, досить навчитися користуватися двома якостями-слухача і оратора . Розмовляючи зі співрозмовником, потрібно дивитися йому в очі, при цьому бути розслабленим і природним, посміхатися, якщо це доречно. З нагоди необхідно задавати питання, це краще, ніж намагатися дати пораду, якщо не просять, або прагнути розповісти про себе. Якщо співрозмовник скаже щось неприємне, потрібно показати це йому виглядом або спокійно пояснити, що це неприйнятно. На одкровення можна відповісти одкровенням, якщо є таке бажання.

9. Вміння відстоювати свої кордони і говорити «ні».

Людина може мати особисті межі, які вона відстоює. Вони можуть бути фізичними або психологічними. Потрібно не боятися їх показати, це допоможе людям їх не перетинати. Певна відкритість піде на користь.

Невміння відмовляти людям говорить про низької самооцінки . Безвідмовність ніколи не цінується, найчастіше такими людьми користуються і навіть не помічають цього. Потрібно пам'ятати, що можливість сказати «ні» присутній завжди. Якщо хочеться допомогти і це можна зробити, не на шкоду собі, тоді є сенс погодитися. Але не потрібно порушувати власні плани, ростити паразитів. Не варто плутати це з егоїзмом, в самопожертві і взаємовиручці немає нічого поганого, але все повинно бути в міру.

10. Самоіронія.

До сильних сторін характеру можна віднести почуття гумору , але вміння сміятися над собою особливо важливо. Дотепні люди притягують, з ними приємно перебувати. Їх неможливо вивести з себе, так як вони вміють перевести все в жарт. Найчастіше це оптимісти , які в усьому бачать хороші сторони. Необхідно розвивати в собі асоціативне мислення, це дозволить навчитися грати зі словами і іноді виводити з ладу словесних супротивників.

11. Самомотивація.

Часто можна почути від батьків, що вони живуть для дітей, дівчата перестають за собою доглядати, тому що вони вже домоглися мети і вийшли заміж. Не треба жити для когось, бути красивою, щоб хтось похвалив. Це потрібно робити перш за все для себе.

Пройти тест на впевненість у собі

12. Здатність "читати" людей.

Сильний характер − це здатність не дати себе в образу, а для цього потрібно правильно зчитувати наміри людей. Щоб навчитися по-справжньому розуміти їх потрібно всього дві речі:

 • Слухати і не додумувати. Ведення внутрішніх діалогів, пошук прихованого сенсу за банальною посмішкою або відкритими перед вами дверима часто вводить в оману. Це може бути просто ввічливість, яка сприймається, як симпатія.
 • Спостерігати. Часто людина подає сигнали, спеціально або несвідомо, ігнорування яких призводить до непорозумінь. Наприклад, хлопець постійно каже, що дуже хотів би зустрітися і кожен раз відкладає зустріч. Це вказує на те, що бажання в ньому не так вже й багато. Або дівчина, яка постійно обсипає похвалою, фліртує і при цьому просить підмінити її на роботі, виконати за неї якісь обов'язки, насправді майстерний маніпулятор.

13. Здатність просити про допомогу.

Неможливо все вміти і з усім справлятися. Іноді, щоб чогось досягти, потрібно попросити поради або реальної допомоги. У цьому немає сорому. Таким чином можна навчитися новому, отримати цінний досвід.

14. Незалежність.

Щоб стати незалежним, потрібен твердий характер, а для цього необхідно зробити дві речі:

 • Відмовитися від власних залежностей. Часто молоді люди вважають за краще жити за рахунок батьків. Одні шукають себе до 40 років, інші виправдовують себе тим, що вони потрібні батькам, так як дарують їм сенс життя . Потрібно покинути зону комфорту і спробувати домогтися чогось самостійно.
 • Видалити «паразитів». Буває й інша ситуація, коли людиною відверто маніпулюють, тягнуть його вниз. Наприклад, чоловік-алкоголік, безвідповідальна доросла дитина.

15. Упевненість у собі.

Впевнені люди завжди виглядають сильніше, ніж ті, що вічно в собі сумніваються. Сила характеру проявляється в умінні надихнути своїм прикладом, повести за собою. Такі особистості швидше просуваються по кар'єрних сходах, більше заробляють.

Інші сильні риси характеру.

Є й інші якості, які вказують на силу особистості:

 • Наполегливість;
 • Працьовитість;
 • Сміливість;
 • Гармонія з собою;
 • Цілеспрямованість;
 • Пунктуальність;
 • Відповідальність, пр.

Сильна особистість – це людина, яка не чекає схвалення від інших, впевнений в своїх силах, тримає емоції під контролем, ставить цілі і домагається їх, вміє брати відповідальність за своє життя. Щоб стати таким, можна почати з малого, зайнятися спортом, щоб натренувати мотивацію і самоконтроль, перестати приймати реакції оточуючих, як орієнтир для вироблення своєї поведінки.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Зараз читають
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Чому з'являється впевненість, що мене ніхто не любить і чи так це наспра ...
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Ефективні поради про те, що робити, якщо не хочеться жити? Де шукати мот ...
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Що таке міжособистісний конфлікт і які його основні ознаки? Які види був ...
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Що таке розвиток особистості і як це допомагає знайти свою індивідуальні ...
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть, якщо вона відійшла на другий план? Які є способ ...
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною в невідповідному місці або в неправильний час може ...
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Як жінці знайти своє покликання і заробляти гроші легко і з задоволенням ...
Новое youtube видео