Назад
Режим дня: що це таке і як його скласти правильно??

Навигация по разделу
режим дня

Що таке режим дня і чи є в ньому сенс?

Що таке режим дня і як його складати? Які причини заважають впорядкувати свій день? Рекомендації, завдяки яким легше його скласти.

Режим дня багатьма сприймається, як щось пов'язане з армією, спортом або установами охорони здоров'я. Вони вважають, що простій людині не обов'язково так себе «дресирувати». Але чи справедливо таке твердження? Що таке режим дня? Навіщо він потрібен? Чи складно змусити себе дотримуватися розпорядку? Чи існують науково обґрунтовані рекомендації, які допомагають скласти режим дня? Кому це взагалі необхідно? Які причини заважають його дотриманню? Наскільки швидко можна впорядкувати свій день?

Що таке режим дня?

Режим дня-це чіткий розклад всіх аспектів життя, включаючи сон, неспання (робочі та побутові питання, а також дозвілля). Упорядкування своєї діяльності дозволяє довести до автоматизму окремі процеси, тим самим підвищивши особисту ефективність. Організм сам запам'ятовує послідовність дій, дозволяючи розуму переключитися на більш актуальні завдання.

Кому необхідний режим дня?

Всім без винятку. Він актуальний дітям і дорослим, представникам творчих професій і працівникам, пов'язаним з рутинною діяльністю. Незібраність забирає занадто багато продуктивного часу і сил. Банальний приклад-порядок на робочому столі. Якщо всі документи, папки і замітки лежать на своїх місцях, то можна виграти аж до декількох годин робочого часу. А це лише один конкретний стіл. Не складно здогадатися, що буде, якщо впорядкувати всю свою життя ? Поговоримо, як це зробити, і які перешкоди можуть виникнути.

Пройти тест на тип особистості

Як скласти режим дня?

Спроби впорядкувати своє життя часто стикаються з суворими реаліями життя. Далеко не у всіх виходить відповідати тому ідеалу , який вони для себе створили. Чому ж так відбувається? Які перешкоди не дають виробити режим дня? До основних причин відносяться:

  • Непередбачені обставини;
  • Фізіологічні та психічні особливості;
  • Велика кількість робочих або домашніх справ;
  • Багатозадачність, розпилення зусиль;
  • Сезонні зміни в ритмі життя.

Вплив названих факторів на людину може посилюватися або слабшати, але рахуватися з ними варто в будь-якому випадку.

1. Непередбачені обставини.

Несподівані зміни в планах – найлютіший ворог будь-якого режиму дня. Найпідступніше в цьому-неможливість передбачити зміни. Наприклад, несподіване відрядження в інше місто може перекреслити заплановане тренування в спортзалі. Що ж робити? Постаратися здійснити задумане, хоча б» для галочки", не в повному обсязі. Припустимо, хтось хотів витратити півтори години на вправи в спортзалі, але примха шефа зіпсувала його плани . Заміною, хоч і умовною, буде похід на найближчий спортмайданчик, де можна виділити хоча б 10-15 хвилин для підтягувань на перекладині.

2. Фізіологічні та психічні особливості.

В силу індивідуальних особливостей в протіканні психічних реакцій і фізіологічних процесів окремим людям буває складніше стати зібраними. Також, важливу роль відіграє здоров'я людини, рівень його життєвої енергії і сил. Якщо приділити увагу правильному харчуванню і активного способу життя, то набагато простіше буде змусити себе дотримуватися певний режим дня.

3. Велика кількість робочих або домашніх справ.

Надмірна наповненість щоденного графіка також ускладнює впорядкування свого життя. Основна порада, що допомагає розвантажити себе від виснажливої рутини – делегування . Домашні справи можна розподілити між усіма членами сім'ї. Виробничі завдання можна спробувати аналогічним чином делегувати своїм колегам. Головне, не давати звалювати на себе додаткові обов'язки, які відбирають «левову частку» часу.

4. Багатозадачність, розпорошення зусиль.

Бич багатьох «семиделкинов», через якого страждає їх режим дня. Відповідно до закону Міллера, людина здатна продуктивно виконувати від п'яти до дев'яти завдань, включаючи побутові питання і хобі . Якщо перевантажити себе, то помітно впаде концентрація уваги, зосередженість, продуктивність роботи. Необхідно навчитися встановлювати пріоритети для своїх інтересів, більше часу приділяти найважливішим з них.

5. Сезонні зміни в ритмі життя.

Зміна пір року також негативно позначається на режимі дня. Свою лепту вносять практично всі зміни, включаючи температуру, кількість опадів, довжину світлового дня і т.п. це вимагає регулярного коригування свого розпорядку. У холодні періоди особливо актуальним стає здоровий сон і споживання вітамінів (краще природні – у вигляді фруктів і овочів). Оскільки застуда або занепад сил негативно позначаються на працездатності людини, його бажанні жити за певним розпорядком.

Пройти тест на характер людини

Як нормалізувати свій режим дня?

Причини, що заважають гармонізації життя, перераховані. Тепер розберемося, як все-таки скласти режим дня. Наша працездатність залежить від цілого ряду факторів. Серед них-гормональний фон, біоритми, активність різних органів.

Вважається, що з 6.00 до 7.00 спрацьовує «внутрішній будильник» людини, тому даний часовий проміжок особливо сприятливий для пробудження. Також рекомендується в цей час здійснювати зарядку без надмірних силових навантажень, що сприяє збагаченню внутрішніх органів киснем. Не менш корисний прохолодний душ.

Приблизно з 7.30 до 8.15 оптимальний час для сніданку. Основну масу кілокалорій забере активізація мозкової діяльності. Чим більш насиченим буде сніданок, тим більше сил і енергії з'явиться для денного проведення часу.

Далі, до 9.00 варто дістатися до роботи. Якщо погода і відстань дозволяє, найкраще це зробити пішки або на велосипеді. Свіже повітря і сонячні «ванни» допоможуть додатково налаштуватися на продуктивний день. Початок робочого дня краще присвятити складанню списку справ.

Приблизно з 10.00 до 12.00 спостерігається максимальний рівень фізичної та інтелектуальної активності. Так що, при формуванні режиму дня, бажано планувати на цей період найвідповідальніші і важливі завдання.

Обідній час традиційно асоціюється з відновленням сил і енергетичних запасів. Органи травлення працюють на повну потужність, що дозволяє перетравлювати навіть дуже ситну їжу.

З 13.00 до 15.00 спостерігається зниження активності більшості систем організму. По можливості, варто присвятити цей час спокійній і розміреній роботі.

Далі настає період відпочинку. Приблизно до 16.00 краще змінити вид діяльності. Наприклад, в разі роботи за комп'ютером, слід трохи прогулятися.

З 16.00 до 18.00 в організмі спостерігається оптимальне вироблення гормонів, що стимулюють фізичну активність. Найкраще запланувати тренування саме на цей час.

Далі можна присвятити себе домашнім турботам, не забуваючи повечеряти в проміжку з 19.00 до 20.00 . Потім, найкраще розслабитися , подивитися цікавий фільм, або зустрітися з друзями.

Близько 22.00 - оптимальний час для того, щоб лягти спати.

Безумовно, багато хто може заперечити, що «мій режим дня неможливо підігнати під ці вимоги», адже бувають ненормовані робочі дні, змінний графік, чергування і т.п. безумовно, кожен окремий випадок індивідуальний. Але прагнути до оптимізації хоча б певної частини свого продуктивного часу потрібно. В першу чергу, це стосується сну і їжі. Все інше, може бути впорядковано трохи пізніше, у міру виникнення такої можливості.

Найкраще режим дня представляти в якості цікавої гри, спрямованої на оптимізацію свого життя. Ні в якому разі, не варто перетворювати його в рутину і повинність. Слід усвідомити, в чому користь від подібної впорядкованості. Тоді дотримання щоденних правил не буде викликати дискомфорт, перетворившись в життєвий стиль.

Пройти тест на тип сприйняття

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео