Назад
Як підняти самооцінку? 8 простих і швидких способів

Навигация по разделу
как поднять самооценку

Як підняти самооцінку собі швидко і легко?

Як підняти самооцінку без будь-яких складних маніпуляцій? Дуже прості поради, регулярно дотримуючись яких можна підняти самооцінку.

Рекомендації щодо того, як підняти самооцінку, здаються непростими, особливо якщо звучать приблизно так «полюбите себе в цю ж секунду». Однак є варіанти, щоб процес зміни ставлення до себе став легким, приємним і безболісним. У статті зібрані корисні поради, які не потребують великих зусиль для їх здійснення.

Список з восьми нескладних методів допоможе виробити впевненість у собі , відмовитися від непотрібних в житті речей, усвідомити справжні бажання, приступивши до їх виконання. Почавши з малого, людина зрозуміє, як швидко змінити все на краще.

1. Помічати в собі кращі риси.

Це необов'язково відноситься до зовнішності, хоча їй теж варто приділяти увагу. Варто робити акцент на тому, що дійсно в собі подобається, і підкреслювати або розвивати виділені якості. Якщо це здатність швидко знаходити спільну мову з іншими - можна частіше ходити на різні заходи, обзаводячись цікавими знайомствами; хороша пам'ять - привід почати вчити мови, що неодмінно стане в нагоді в майбутньому. Помітні риси зовнішності також не варто ігнорувати – навпаки, регулярно нагадувати собі про них (при цьому не засуджуючи те, що в собі ще не подобається).

2. Викорінювати те, що не подобається.

Бігти до пластичного хірурга з думками «нарешті я виправлю цей величезний ніс і збільшу губи» &8212; зовсім не те, що мається на увазі під порадою. Мається на увазі пошук слабких сторін і прагнення ставати краще, не вдаряючись в крайнощі. Йдеться не лише про зовнішність. Робити відповідні зачіски або боротися з недоліками шкіри – це тільки плюс, але без «підкріплення» зсередини подібні дії не мають сенсу. Навіть якщо зовнішність вже наближається до наявного в голові ідеалу, але всередині людина залишається закомплексованим і незадоволеним собою, ефект зводиться до нуля.

Звички підслуховувати, засуджувати інших/пліткувати, лінуватися, сумувати без причини, відгороджуватися від нових знайомств – то, від чого необхідно позбавлятися. Викорінюючи їх, людина набуває нових сил і стає впевненим у собі , і самооцінка , відповідно, піднімається.

Пройти тест: Шкала самоповаги

3. Ігнорувати необгрунтовану критику.

Перешіптування заздрісних колег за спиною, підколки недоброзичливців, злісні жарти від малознайомих або нетактовних друзів – це те, що варто пропускати повз вуха. Якщо не хочеться все життя залежати від думки інших, то перше, що потрібно зробити, щоб підвищити самооцінку - навчитися ігнорувати подібні коментарі. Вони не несуть в собі корисної інформації, а вимовляються з метою самоствердитися за рахунок іншого.

Не треба дозволяти комусь впливати на сприйняття себе як повноцінної особистості. Втім, відповідати грубістю у відповідь теж марно. Ігнорування-розумний варіант, що не вимагає особливих енерговитрат. Згодом фільтрування негативу входить в звичку, чому стає набагато простіше жити красиво , без огляду на інших.

4. Перестати критикувати себе.

Нікому не подобається чути на свою адресу від інших антикомпліменти. Однак багато хто здатний принижувати себе не гірше недоброзичливців. Ніякої користі це не несе, а ось шкода очевидна – удар по самооцінці, неприйняття себе.

Якщо люди не хочуть дозволяти оточенню говорити образливі речі, навіщо самі чинять точно так же? Резонної відповіді на це питання не існує. Людині, що помічає за собою подібну поведінку, варто усвідомити негативні наслідки і боротися з проявами самознищення.

Пройти тест на самооцінку

5. Не налаштовуватися на негатив.

Це не заклик бути вічно усміхненим і позитивним. Різні ситуації / люди / дії можуть бути небезпечними, варто оцінювати ризики тверезо. Але заздалегідь бути впевненим, що нове знайомство/непередбачені обставини або щось подібне таїть в собі небезпеку-як мінімум нерозумно.

Налаштовуючись на негатив, людина «програмує» себе: сам того не бажаючи, він може обернути нейтральні або позитивні події в негативні. Варто ставитися простіше до багатьох речей, не вишукуючи приховану загрозу.

6. Відмовитися від стеження за людьми в соціальних мережах.

Одна справа – дивитися фотографії знайомих з Нового року, радіючи, що вони весело його відзначили. Зовсім інше-заздрісно гортати яскраві знімки в Instagram з думками " у подруги хороша зарплата, можна дозволити собі за такі гроші три рази на рік відпочивати, а ще у неї гарний турботливий кавалер », « чому інші живуть добре, а я така невдаха ».

Чуже особисте життя-не майданчик для досліджень, тим більше вона не повинна служити приводом для заздрості . Це почуття руйнує людину і, всупереч загальноприйнятій думці, не може бути мотиватором. Зазвичай заздрісники відчувають злість, дивлячись на фотографії більш успішних, красивих, багатих, при цьому бажаючи отримати все і відразу без особливих зусиль.

Соціальні мережі тільки відволікають, збивають людину; він занадто багато думає про життя інших, порівнює зі своєю, починає прагнути до досягнення непотрібних цілей, при цьому комплексуючи через невдачі. Краще зосередитися на досягненні своїх цілей. Не "хочу плаття як у Аліни»або" нехай у мене буде багатий чоловік, як у Даші". Зрозуміти, чого дійсно хочеться, і здійснювати особистий план - це вже великий крок.

Пройти тест на впевненість у собі

7. Допомагати іншим.

Для деяких рада здасться дивним, адже здається, що людині з низькою самооцінкою в першу чергу потрібні допомога і підтримка. Але, постійно приймаючи щось від інших, він ризикує стати егоїстом і залежати від оточення. Важливо навчитися не тільки отримувати, а й віддавати. Це може бути благодійність (передача грошей для дитячих будинків, притулків для тварин і т.п.) або просто посильна допомога нужденним людям (донести літній самотній сусідці сумки з магазину, віддати небагатим друзям одяг). допомога іншим людям , людина відчуває прилив сил і свою потрібність; він перестає мислити егоїстично, починає думати не тільки про свої проблеми.

8. Цінувати себе не за щось, а просто так.

Людина може усвідомлювати, що вона ще не досягла всього, до чого прагнула, і вона, як і всі інші, має свої недоліки. Це не привід для самобичування. Якщо ставитися до себе презирливо, то досягати поставлених цілей куди складніше або взагалі неможливо.

Як би тривіально не звучали рекомендації зрозуміти власну важливість, вони працюють. Людині варто поважати і цінувати себе незалежно від того, чого він домігся і наскільки далекий від своїх ідеалів. Не потрібно заперечувати недоліки-важливо їх прийняти, боротися з ними, заохочувати себе за будь-який успіх. А ще любити себе , незалежно від обставин і думки інших.

Поради досить прості, вони не вимагають величезних зусиль. Єдине, що варто зробити – це спробувати втілити їх в життя. Від невдач на перших порах ніхто не застрахований, але вони не повинні зупиняти. Віра в краще, бажання змінитися, полюбивши себе, твердість намірів – вірні союзники на шляху до мети. В руках кожного-його майбутнє. Людині під силу зробити його саме таким, яким уявлялося в найсміливіших мріях.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Що таке настрій і які фактори можуть на нього впливати? Які види настрою ...
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Хто такий оратор і якими якостями він повинен володіти? 6 порад як підго ...
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка, якщо він холерик, флегматик, сангвінік або меланх ...
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Що таке вумбілдинг і як він пов'язаний з різними вправами для зміцнення ...
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами завжди була дуже актуальна тема, а в нин ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Що таке пофігізм і чому це поняття вважають негативним? Які види пофігіз ...
Новое youtube видео