Назад
Я не такий як всі і що з усім цим робити??

Навигация по разделу
я не такой как все

Що робити, якщо ти не такий як усі?

Що робити, якщо я не такий як усі? Чому важко впоратися зі страхами? Як не відчувати себе "білою вороною"?

Я не такий, як усі, або що таке синдром унікальності? Як зняти внутрішнє напруження, яке накопичувалося всі ці роки і перестати думати про погане? Що таке комплекс неповноцінності і чому так важко прийняти себе? Відстоюємо свої інтереси, незважаючи на громадську думку. Якщо ви відчуваєте себе, як не в своїй тарілці — ця стаття створена спеціально для вас. Добиваємося почуття гармонії зі своїм оточенням і перестаємо думати про негатив — все це вам допоможуть вирішити ефективні поради.

Бути як усі чи ні?

" що ж зі мною не так? Я не такий як всі, мені важко знаходити спільну мову в суспільстві, іноді мене ігнорують і, немов, не помічають», — подібні думки виникають у багатьох. Феномен "білої ворони" відноситься до всіх, хто хоч трохи відрізняється від більшості своїх однолітків. Кожна особистість знаходиться в соціальній групі, де працюють певні правила і шаблони.

Кожна людина наділена особливими якостями, які можуть не спостерігатися у більшості. Якщо учень перейшов з однієї школи в другу — він автоматично стає якимось «іншим». На ньому сконцентровано всю увагу і оцінка оточуючих будує його імідж в групі однокласників.

Бути як всі — вирости в очах оточуючих так, як це прийнято в більшості випадків. Часто людині набагато комфортніше і вигідніше відповідати усталеним канонам. Але під тиском компанії людина здатна відчувати дискомфорт. Це виражається у відсутності свободи, коли він втиснутий в конкретний»стандарт".

Частіше проблема спотворення особистості відбувається в дитячому та підлітковому віці. Саме тоді багато ранимо сприймають критику ровесників. Така образа може плавно перетікати в доросле життя і відбиватися на комплексі неповноцінності. Неприйняття себе присутнє і в дорослих людях, які не поділяють інтересів і цінностей своїх колег, знайомих. Пошук союзників-основне завдання, яке шукає людина для підтримки свого права на самовираження.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

Як провести аналіз своєї особистості?

Якщо думка «я не такий як всі» постійно лізе в голову, важливо провести невелике дослідження. Аналіз особистості проводиться в кілька етапів:

  • Важливо розглянути, скільки людей уникає контакту з тобою. Якщо це люди, які не пов'язані компанією, тоді важливо розібратися детальніше. Якщо ж це компанія-тут часто правлять одні правила, які діють на всіх учасників.
  • Необхідно розписати по пунктах в списку загальні і різні сторони тебе і конкретної людини.
  • Хто нейтрально ставиться, чим вони з тобою схожі? Чи є ті, хто повністю протилежний, але не відмовляє в спілкуванні і приймає тебе таким, яким ти є?

Даний експеримент дозволяє більш чітко роз'яснити ситуацію. Статистика показує, що всього лише близько 10-20% людей із загального числа є «розпалювачами негативу». Більшій кількості, навпаки, все-одно на відмінні риси людини і важливо, щоб він ставиться до них добре. Так виходить, вся "сіль" проблеми полягає від сили в декількох людях? Так і є! Найчастіше через меншої кількості трапляються труднощі, які і призводять особистість в замішання.

Що ж мені робити, якщо я не такий як всі по відношенню до тієї групи людей? Просто знайти своє місце в суспільстві! Все вірно-знайти своє місце серед тих, хто тобі симпатичний і також ти їм. Стати нейтральним або дуже навіть привабливим для когось можна за інтересами, цінностями. У кожного є свої достоїнства, навіть якщо він / вона здається для себе сірою тінню.

Дуже важливо, якомога більше проявляти себе в суспільному житті. Не знаєш, про що запитати колегу? Чому б не дізнатися про новини, про події, поцікавитися ідеями. Не варто соромитися — від цього ситуація тільки погіршитися. Коли людина не будує з себе поодинці і стає видною фігурою — він перестає бути прозорим.

Не потрібно бути як усі! Навіщо втрачати свої неповторні риси і жертвувати індивідуальністю? Деякі люди просто не гідні того рівня, який ти досяг. Це ж не означає, що успішний бізнесмен повинен комплексувати з приводу того, що його підлеглі не приймають його в курилці?

Впевненість у собі і відсутність сорому — ось ключ до успіху в будь-якій компанії. Замкнутість тільки дає привід оточуючим пройти повз і навіть не обтяжуватися запитати про щось. Цікавий же людина, навіть якщо він без настрою, спокійний, все одно залишиться в центрі уваги.

Пройти тест на впевненість у собі

Мислення і його відбиток на психології особистості.

Я не такий як всі-це значить, що я мислю зовсім по-іншому від інших? Системне мислення і пов'язує одну людину з іншою, утворюючи єдину групу. Критичне мислення, навпаки, дозволяє виявити правду і слідувати за власними судженнями. Що це означає? Спостерігати за оточуючими і не повторювати їх помилок, відчути стан іншої особистості і поставити себе на її місце. Такий підхід дозволяє виявити правду і мати більш широкий погляд на світ.

Чому людям подобається бути як усі? Це не зобов'язує думати своєю головою і робити крок вправо-вліво від звичних шаблонів. Щоб прийняти рішення варто зважити всі» ЗА " і "проти", а не спиратися на думку більшості. Це те саме, що купувати новомодний телефон, якщо у всіх його вже є. "Що я гірше за інших? Я не хочу відставати від інших!",- так думає той, хто робить безрозсудні вчинки. Чому в школі не розвивається критичне мислення у дитини? Банальна "зубріння" матеріалу і відсутність власної думки на різні теми. Яскравим прикладом є ситуація одного п'ятикласника зі звичайної провінційної школи:

Було задано написати твір на тему «Чому мені сподобався розповідь такого-то автора». Ваня ще з перших років життя виявляв інтерес до міркувань, ставив незвичайні питання і дивився на світ трохи під іншим кутом. Він прийшов додому і написав в тетраді заголовок «Чому мені не сподобалося читати розповідь ...». Він чітко аргументував свої думки і повністю розкрив тему.

На наступний день кожен з учнів повинен був прочитати свою розповідь на весь клас. Після Христини, якій поставили "відмінно" вийшов Ваня. Як тільки він прочитав заголовок клас миттєво почав сміятися. Учитель заспокоїла дітей і на її обличчі виявлялася явне нерозуміння. На половині розповіді вчитель не витримала і перервала Ваню, вказавши пальцем на свою парту. У журналі і щоденнику стояло «незадовільно», а весь клас раз у раз перешіптуючись дивився в його бік. На перерві його дражнили, але пара друзів підійшли і підтримали свого «героя дня».

Не слід думати «я не такий як всі і мені не варто перестрибувати вище себе». Важливо залишатися впевненим у своїх судженнях, якщо ти дійсно їх аргументуєш. Критика більшості ще не означає повний провал - це може бути особистою перемогою, де ти зруйнуєш усталені стереотипи . Сподіваємося, що інформація стала для вас корисною і подарувала віру в особистий потенціал . Сподобалася стаття? Поділіться нею з тими, кому зараз потрібна підтримка.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Що таке гнів і чи є від нього користь? Які причини і наслідки його появи ...
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним і наскільки це складно? Які прийоми можна використовува ...
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Що таке відповідальність і які є її види? Основні причини чому люди уник ...
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті щоб їх читали? Секрети ефективного заголовка і найпошир ...
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки від нас, жінок. Існує маса стереотипів, проте наспр ...
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Що таке упереджене ставлення-це результат еволюції, виховання чи нав'яза ...
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Що таке туга і чому вона з'являється? 8 перевірених способів як побороти ...
Новое youtube видео