Назад
Поради починаючому письменнику від метрів

Навигация по разделу
советы начинающему писателю

Корисні поради починаючому письменнику.

цікаві та універсальні поради починаючому письменнику. Що радили молодим авторам Етгар Керет, Стівен Кінг, Пауло Коельо та інші?

Про що можна написати книгу? Як не заплутатися в сюжеті? Чи потрібно чекати натхнення, щоб створити дійсно шедевр? Практично всіх молодих авторів мучать подібні питання. Поради починаючому письменнику, зібрані в цій статті, дадуть відповідь на них, підбадьорять і допоможуть впоратися з труднощами, які чекають авторів на різних етапах їх творчого життя.

1. Багато читати.

Щоб навчитися добре писати книги, потрібно якомога більше читати. Ніколи не пізно ознайомитися зі світовою класикою, вникнути в літературний процес. Читаючи різну літературу, стане зрозуміло, до яких жанрів, напрямів, авторам «тягне» більше, а які проходять взагалі нейтрально.

Не варто нехтувати і сучасної хвилею читацького мейнстріму. Що читають люди в метро? Про який твір більше говорять У соцмережах? Важливо зрозуміти, чого хоче сучасна публіка, які літературні тенденції, але не піддатися спокусі запозичити стиль популярного автора.

Пройти тест на тип сприйняття

2. Не чекати натхнення.

Існує думка, що писати книги потрібно тільки тоді, коли приходить муза. Це-погані поради початківцям письменникам.  А що, якщо муза зовсім не прийде, або прийде, але не дочекається автора? Може, варто докласти трохи зусиль?

Потрібно сприймати письменство як роботу, а не захоплення. Хірурги не чекають особливої хвилі, щоб почати операцію, актори виходять на сцену навіть з температурою.

Відповідно, виділивши кілька годин на день для роботи, варто їх витратити на написання тексту. Неважливо якого-поганого, вільного, відстороненого від теми. Незабаром виробиться звичка писати, посидючість, потреба в самоті.

Потрібно пам'ятати, що:

 • 50 слів – це абзац.
 • Ще 350 – це сторінка.
 • 300 таких сторінок – це вже роман.
 • Писати щодня – це звичка.
 • Переробляти слабкі місця – це вдосконалення.
 • Дати комусь прочитати написане-це зворотній зв'язок .
 • Не можна засмучуватися, коли видавництва відмовляють. Це письменство.

3. Створити банк ідей.

Початківців авторів турбує питання, про що можна написати твір. Всі поради починаючому письменнику пов'язані саме з ним. Щоб закрити його раз і назавжди, можна створити банк власних ідей. Поповнювати його потрібно кожен день, заносячи в архів 5 будь-яких ідей. Записувати все, що прийде в голову або зачепить: сцена, побачена в супермаркеті, смішний випадок, безглузда історія. Згодом, банк, що зберігає теми, здасться справжнім джерелом унікальних ідей. Залишиться логічно зв'язати між собою найяскравіші.

4. Оформити ментальну карту.

Цією штукою користуються навіть автори з досвідом. Карта являє собою невелику діаграму, в центрі якої знаходиться головна ідея твору.

Від неї малюються гілки в різні боки. Кожна з них-це асоціація, що веде до головної думки. Відгалужуватися діаграму слід до того моменту, поки картина не стане повною.

В Інтернеті є багато безкоштовних програм, за допомогою яких ментальні карти зможе створити навіть новачок.

Якщо під час написання здасться, що попереду глухий кут, карта стане маяком, що вказує подорожньому, в якому напрямку далі рухатися.

5. Шукати враження.

Багато порад початківцям письменникам, які дають бувалі автори, зводяться до рекомендації жити яскраво. Що це означає? Наповнювати дні живим спілкуванням з різними людьми, більше подорожувати, пробувати нове. Тоді створені образи стануть гармонійними, а опису пейзажу – більш глибокими.

Всім письменникам потрібні емоції , враження, події. Наприклад, молодий фантаст Макс Кідрук сідає писати свої технотрилери після подорожі в різні точки планети. Як він сам зізнається, чим екстремальніше поїздка, тим яскравіше вийде написати епізод.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

6. Бути готовим до перешкод.

На жаль, творчі кризи – це не міф, вони насправді трапляються. Рано чи пізно з ними зустрічається кожен, але боятися їх не варто, так як, переживши переломний момент, ми виходимо на нову, вищий щабель.

Крім боротьби з самим собою, слід бути готовим до того, що оточуючі можуть не зрозуміти головну ідею або розкритикувати образ. Всім догодити ще не у кого не вийшло, тоді навіщо намагатися?

7. Пройти курси письменників.

Курси, майстер-класи, тренінги – це модні і корисні способи підвищити свій професійний рівень. Найголовніше те, що вони дієві. Якщо в силу зайнятості немає можливості відвідувати аудиторію або в місті подібні заняття ще не відкриті, в інтернеті можна знайти онлайн-курс.

Спілкування з однодумцями і можливість отримати практичні поради для початківців письменників дорогого коштують.

8. Довіряти собі.

Не завжди схеми, які допомагали іншим, спрацьовують на нас. Тоді чи потрібно їм беззастережно підкорятися? Відповідь « "Ні". Поради початківцям письменникам на те і поради, щоб кожен сам вирішував – слідувати їм чи ні.

Відкриваючи чистий аркуш, автору потрібно слухатися, перш за все, свого серця, а не голос викладача. Довіряти собі, а не підручником з теорії літератури. Практично всі відомі особистості були новаторами. Колись вони вирішили просто бути собою і не помилилися.

Поради початківцям письменникам від відомих авторів.

 • Сценарист Етгар Керет рекомендує починати написання тексту з середини. На його думку, Середина є найбільш чіпляючою і цікавою частиною історії. Від неї можна розвинути сюжет в обидві сторони, а також уникнути «зайвих абзаців», які доводиться видаляти, якщо писати спочатку.
 • Стівен Кінг , автор багатьох бестселерів радить уявити собі ідеального читача і писати для нього. Всім не догодиш, а золота середина ніколи не запам'ятовується. Почати можна з нового електронного листа – заповнити графу «Кому» і написати кілька рядків.
 • Американський прозаїк Вільям Фолкнер , ставши в 52 роки володарем Нобелівської премії, відкрив кілька своїх секретів успіху. Він стверджував, що не варто бути письменником, потрібно просто писати. Цей процес оживляє, стає самим життям. Фолкнер вірив, що письменником може бути кожен вміє читати людина. Ще він застерігав від письменства заради грошей. Адже там, де починається бізнес, закінчується творчість .
 • Молодий, але вже відомий письменник В'ячеслав Ставецький радить більше мріяти. Він вважає, що Достоєвський, Маркес, Хемінгуей прославилися на весь світ саме тому, що мріяли про новий світ. А сьогоднішні прагматизм і розважливість, які панують в головах письменників, не пускають їх у світ мистецтва.
 • Популярний автор Пауло Коельо застерігає початківців авторів від надмірного опису власних досліджень або умовиводів. Якщо переборщити з "розумними" думками, то можна набриднути і читачам, і собі. Коельо нагадує, що книги створюються не для того, щоб продемонструвати рівень освіченості. А для того, щоб розкрити свій внутрішній світ.

Поради починаючому письменнику, про які ви тільки що дізналися – це дієва пігулка від зневіри або творчої кризи. Заручившись підтримкою відомих авторів і зібравши волю в Творчий кулак, незабаром ви самі зможете дати новачкам свій, перевірений досвідом, рада.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Зараз читають
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Що таке гнів і чи є від нього користь? Які причини і наслідки його появи ...
Інтроверт: хто це такий і як визначити? Тест на інтроверсію
Інтроверт: хто це такий і як визначити? Тест на інтроверсію
Хто такий інтроверт і що таке інтроверсія? Як визначити інтроверта і вар ...
Чарівність: що це таке і 8 способів як стати чарівним
Чарівність: що це таке і 8 способів як стати чарівним
Що таке чарівність і чому воно так важливо в житті людини? Але що ми зна ...
Ласкаві слова для дівчини: як говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова для дівчини: як говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова дівчині і чому важливо це робити? Чи завжди це ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Недовірливість: що це таке і як поводитися з недовірливою людиною??
Недовірливість: що це таке і як поводитися з недовірливою людиною??
Що таке недовірливість ? Це риса характеру чи хвороба? Як спілкуватися з ...
Подяка: що це таке і як правильно дякувати??
Подяка: що це таке і як правильно дякувати??
Що таке подяка? Це чеснота чи інструмент саморозвитку? 4 секрети подяки ...
Новое youtube видео