Назад
Зануда: хто це такий і як його розпізнати??

Навигация по разделу
зануда

Хто такий зануда і що з цим робити?

Хто такий зануда і чому він буває цілком нешкідливим, але може сильно діяти на нерви? Як розпізнати в собі зануду і як перестати ним бути?

Одна компанія-розробник програмного забезпечення «сховала» в ліцензійній угоді грошовий приз. Тільки через пів року і після трьох тисяч продажів один допитливий Користувач дочитав до потрібного місця і забрав обіцяні гроші. Так що діагноз "зануда" іноді приносить користь. Але в інших випадках своєю монотонною промовою і нескінченними роз'ясненнями занудний людина викликає два бажання: врятуватися втечею, а в подальшому обходити його по іншій стороні вулиці. У статті мова піде саме про них-людей з «синдромом нав'язливості».

Хто такий зануда?

Зануда — це докучлива людина, яка ниє, бурчить, докучає дрібними причіпками, пристає з моралями або питаннями, від яких буквально зводить зуби. Таке відчуття, що це древній Старий, який прожив невеселе життя. Проте на відміну від нудної людини , зануда Активний. Він не чекає, поки його розвеселять, але постійно шукає жертву, якій можна пред'явити претензії, переконати в своїй правоті, дорікнути. Причому неважливо-буде це хороший знайомий або випадковий співрозмовник.

Зануда шукає підступ навіть там, де його немає. Він зациклюється на одній думці, може годинами будувати причинно-наслідкові зв'язки, щоб докопатися до суті. У будь-якій події чи дії він намагається відшукати логіку . Занудна людина не вміє знаходити компроміси, тому відлякує оточуючих своєю категоричністю, зацикленістю. Він обожнює шокувати своєю ерудованістю , доводити, переконувати, але при цьому не прислухається до думки співрозмовника. І все це-особливості його нервової системи.

Пройти тест на тип особистості

Занудство саме по собі не відносять до смертних гріхів, але воно близько стоїть до гордині: усвідомлення своїх висновків, припущень, умовиводів як єдино вірних. І неважливо, де вони проявляються – в сімейному або суспільному житті.

Види занудства.

Методик по обчисленню коефіцієнта занудства немає. Все ж не може бути постійного, прийнятого на всі часи, для всіх національностей, країн і народів визначення «середньостатистичного» або «повноцінного» занудства. Але є таке поняття як»психологічна сумісність". Вона допомагає спростити собі життя і при бажанні вибудувати відносини з занудою.

Умовно занудних людей можна розділити на кілька груп:

Стійко-агресивний зануда відрізняється впертістю і егоцентричністю . Злість, дратівливість, неприйняття, сказ – його постійні супутники. Він " вибухонебезпечний і нестриманий», домагається свого будь-якими способами і тим самим вибудовує навколо себе глуху фортецю. Такому краще відразу підкоритися або рятуватися втечею.

Зануда-меланхолік занурений у самокопання, нескінченні міркування, сумніви. Йому властиві висока тривожність , недовірливість , нерішучість. Він підсвідомо вимагає розради, але не вірить ніяким доводам. Кращі засоби в спілкуванні з такою людиною – тонкий гумор і терпіння.

Зануда-обвинувач вміло приховує свій характер під маскою невдоволення близькими: дружиною, дітьми, батьками. Незадоволення виражається в постійних причіпках, пошуку «козла відпущення». Подібна поведінка, на жаль, гасить романтику і сексуальну привабливість. Якщо плануєте жити з такою людиною, доведеться навчитися розмежовувати особисті причіпки і глобальні питання.

Зануда-перфекціоніст без сорому звертається сипле допитливими розпитуваннями, знає напам'ять інструкції та брошури з різних інстанцій. Він любить повчати і ділитися інформацією, так що спілкування може бути цілком корисним. Якщо вам не хочеться читати правила заповнення анкети, можна запитати поради у «всезнайки».

Зануда-милашка завжди засовує ніс у чужі справи, але робить це з дитячою безпосередністю. Іноді його наївні, але наполегливі питання вганяють співрозмовника в ступор, дратують, викликають негатив. Але милий зануда нічого не помічає, тому варто ставитися до нього як до дитини.

Зануда-пліткар знає все і обов'язково ділиться своїми знаннями з оточуючими. Він детально переказує вчинки, слова, описує жести і деталі одягу того, про кого говорить. При цьому додає свої умовиводи і очікує від співрозмовника таких же подробиць. Кращий вихід-уникати спілкування з такою людиною. Адже через п'ять хвилин він відправиться обговорювати вас.

Як розпізнати в собі зануду?

Тести на визначення в собі занудства не надто популярні. Все ж бажаючих дізнатися в собі зануду небагато. Чого гріха таїти, в поганому настрої або після важкого дня багато хто з нас стають не дуже приємними людьми. Але якщо вас занадто часто уникають, дорікають в нав'язливості, називають нудною людиною, спробуйте відповісти на 15 питань. Можливо, якась частка занудства все ж таки присутня.

 1. У розмові занадто часто вживаєте слова « я вважаю / я не розумію », « я завжди / я ніколи », « ненавиджу », « наполягаю »?
 2. Ваші жарти смішать тільки вас, але чужий гумор здається примітивним?
 3. Ви переконані, що на спонтанні вчинки здатні тільки несерйозні люди?
 4. Поки ви не висловите свою точку зору до кінця, вас неможливо перебити?
 5. При зустрічі зі знайомим короткому діалогу ви віддаєте перевагу грунтовну бесіду?
 6. Ви намагаєтеся роз'яснити оточуючим очевидні речі?
 7. Ви завжди доводите свою правоту?
 8. На кожен аргумент співрозмовника у вас є кілька контраргументів?
 9. Ви слухаєте співрозмовника вполуха, не даєте договорити, не намагаєтеся зрозуміти його думку?
 10. Ви засуджуєте те, що радує інших?
 11. Ви віддаєте перевагу говорити, але не слухати?
 12. Вам байдуже, чи цікава розмова співрозмовникам?
 13. Ви віддаєте перевагу контролювати все, навіть веселощі?
 14. Оточуючі люди неохоче приймають вашу допомогу?
 15. Вас рідко кличуть в компанії або зовсім ігнор?

Постарайтеся відповісти на ці питання правдиво і тільки самому собі. Ще краще-відповідайте перед дзеркалом і стежте за виразом обличчя, позою, жестами. Пізніше, в суспільстві, можна буде грати будь-яку роль. Але перед самим собою будьте Відверті. Чим більше у вас позитивних відповідей, тим вище ймовірність того, що ви не найприємніший співрозмовник.

Є ще один спосіб з'ясувати ступінь занудства: прямо запитати про це знайомих. Попросіть їх висловитися, але при цьому уточніть, що не будете ображатися. Спосіб жорсткий, але дієвий. Якщо відповіді вас турбують, значить, прийшов час попрацювати над собою.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

Як позбутися статусу "зануда"?

Увага до дрібниць, бажання досконально розібратися в питанні, глибокі знання, розважливий розум, безсумнівно, прекрасні якості. Якщо вони стають головними, людина втрачає навички комунікації . Адже спілкуватися з занудним, нехай навіть ерудованим співрозмовником утомливо. Якщо помітили за собою подібний грішок і хочете змінитися, вам допоможуть поради психологів:

 1. Дотримуйтесь " принципу одного разу» , але не нав'язуйте своє спілкування. Нав'язлива людина порушує межі співрозмовника, тому його в кращому випадку починають уникати. У гіршому-відкрито ігнорують. Навчіться пропонувати допомогу або просити про щось лише один раз. Якщо ви цікаві людям, цього буде цілком достатньо.
 2. Ваші проблеми-це ваші проблеми . Так, труднощі можна обговорити з друзями або рідними, але в іншому тримайте їх при собі. Вчіться справлятися зі своїми труднощами самостійно і не поспішайте рятувати інших, поки вони про це не попросять.
 3. Дотримуйтесь балансу між серйозністю та необдуманістю . Дорослішання-це нормальна логіка життя. Але іноді нам так не вистачає фантазії, творчості, спонтанності, властивих внутрішній дитині. Прислухаєтеся до себе-підлітка. Можливо, це шанс зробити життя трішки радісніше.
 4. Позбавтеся від звички коментувати і виправляти чужі помилки . Навіть якщо людина неправильно ставить наголос або вимовляє іноземне слово, не поспішайте тут же його поправляти. Нікому не подобається, коли його повчають, особливо при сторонніх.
 5. Не вчіть життя інших людей . Навіть якщо знайомий раз по раз наступає на одні й ті ж граблі, він підставляє свій лоб. Всі люди мають право помилятися і приймати невірні рішення.
 6. Контролюйте свою ерудицію . Не завжди доречно сипати історичними фактами або цитувати класиків. Іноді доречніше розповісти веселу історію. Крім того, співрозмовник може розбиратися в питанні краще вас. Так, і таке буває.
 7. Вчіться слухати і чути людей . Дайте співрозмовнику договорити, але при цьому не відволікайтеся на власні думки. Постарайтеся зберегти терпіння, стежте за невербальної комунікацією: дивіться прямо на свого візаві, в разі заминки кивніть або зробіть підбадьорливий жест, щоб спонукати говорити його далі.
 8. Вчіться поважати чужу думку . Небажання прислухатися до чужої думки, невміння поглянути на ситуацію очима співрозмовника зменшує кількість друзів і розбиває сім'ї. Чим більше ви дозволите іншій людині чинити за його бажанням, тим швидше навчитеся контролювати свою зарозумілість і занудство.
 9. Практикуйте арт-терапію . Шляхом логічних міркувань або аналізу дізнатися власне «я» важко. Зате з цим прекрасно справляється психотерапевтична практика арт-терапії. Заняття під наглядом терапевта допомагають відволіктися від закільцьованих думок і повністю зануритися в несвідоме.
 10. Навчіться вести невимушену розмову . Ви можете вважати ні до чого не зобов'язує бесіду безглуздою, але саме з неї починається більшість ділових і близьких відносин. "Small Talk" - Мистецтво комунікації. Щоб опанувати таким знадобиться вся ваша ерудиція і терпіння.

Занудство-це багато в чому шкідлива звичка , яку можна замінити корисною. Якщо вам важко стежити за собою, попросіть про це друга. Придумайте умовний сигнал, відомий тільки вам двом. Коли один помітить перші проблиски занудства з вашого боку, то зможе непомітно сказати вам про це.

Коли може стати в нагоді занудство?

Бажання дістатися до першопричини проблеми і довести результат до ідеалу, точне дотримання інструкцій, допитливість, скрупульозність – всі ці якості можуть дратувати оточуючих. Але вони ж затребувані в багатьох професіях, де нетерпляча людина ніколи не доб'ється успіху. Можливо, вам підійде одна з професій, що вимагають педантичності:

 • Бухгалтер.
 • Інженер з техніки безпеки.
 • Контролер або інструктор нормоконтролю.
 • Спеціаліст зі статистичного контролю.
 • Редактор.
 • Нейрохірург.
 • Тестер програмного забезпечення.
 • Інженер-дефектоскопіст.

Професія по вашому складу характеру допоможе знизити градус педантичності в звичайному житті. А ще-побудувати успішну кар'єру там, де інші навіть бояться підступитися. У професіях, який вимагають уваги і ясності, реалізувалися знамениті перфекціоністи: американський підприємець Білл Гейтс, актори Меріл Стріп і Харісон Форд, 33-й президент США Гаррі Трумен, японський письменник Харукі Муракамі.

Висновки :

 • Зануда – це схильний до песимізму людина, втомлює інших своїми доводами, специфічним гумором і історіями, цікавими йому одному.
 • Перевиховати зануду неможливо, але з ним можна навчитися співіснувати.
 • Простий, але ефективний спосіб розпізнати в собі зануду – прямо запитати про це знайомих.
 • Занудство дратує в повсякденному спілкуванні, зате допомагає реалізуватися в професіях, що вимагають уваги до деталей.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Як навчитися любити себе? 6 головних кроків
Як навчитися любити себе? 6 головних кроків
Як навчитися любити себе, забути про комплекси і почати повноцінно жити? ...
Біхевіоризм: що це таке, необіхевіоризм і соціобіхевіоризм
Біхевіоризм: що це таке, необіхевіоризм і соціобіхевіоризм
Що таке біхевіоризм, звідки він походить і що вивчає? Як допомагає дослі ...
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку за допомогою всебічного підходу? Які психологіч ...
Мораль: що це таке, моральні принципи і моральність.
Мораль: що це таке, моральні принципи і моральність.
Що таке мораль? Чому вона буває внутрішньої і соціальної? Моральний прин ...
Толерантність: що це таке, її історія і навіщо вона потрібна??
Толерантність: що це таке, її історія і навіщо вона потрібна??
Що таке толерантність? Які є відмінності її визначення в різних словника ...
Рефлексія: що це таке, походження та визначення.
Рефлексія: що це таке, походження та визначення.
Що таке рефлексія як філософське, теологічне, наукове та психологічне яв ...
Мандраж: що це таке і 7 порад як з ним впорається??
Мандраж: що це таке і 7 порад як з ним впорається??
Що таке мандраж і коли він виникає? 7 отлтічних порад, які допоможуть вп ...
Новое youtube видео