Назад
Полігамія: що це таке і як пов'язана полігамність і зради??

Навигация по разделу
полигамия

Що таке полігамія і природна це потреба?

Що таке полігамія? Чоловіча і жіноча полігамія - чи є різниця? Витоки полігамності і ставлення до неї в релігії. 10 основних причин зради.

За статистикою третина розлучень відбувається через чоловічий зради. Від цього не застрахований ніхто. Але є у зрадників вельми зручне пояснення власної невірності:»чоловік полігамний за природою, це йому необхідно". Від далеких предків нас відділяє довгий процес соціалізації, культурні, моральні та моральні цінності. Можливо, полігамність-просто зручна маска, що прикриває зради? Чи справді моногамія протиприродна? Хто більш полігамний: чоловіки чи жінки? Відповіді - в статті.

Що таке полігамія?

Полігамія — це форма шлюбу у деяких народностей, що допускає одночасне співжиття з декількома подружжям. Спочатку термін мав на увазі виключно багатоженство: життя з кількома дружинами на законних підставах. Від множинності в статевому питанні йдуть інші види шлюбу – полігінія, поліандрія, груповий шлюб.

Етимологічно походить від грецьких слів pol’y - багато і gamos - шлюб . У російську мову перейшло їх західноєвропейських в середині XVIII століття. До цього в побуті вживалося слово «многобрачие». Термін використовується в біології, зоології, соціології, економіці, релігієзнавстві, історії, психології , етики.

Полігамія відноситься до розряду неоднозначних явищ, які притягують пильну увагу людей і викликають безліч суперечок. Теорія про те, що чоловік «запрограмований» поширювати свої гени на велике число особин жіночої статі сьогодні дуже популярна. Думці про генетичну неприйнятність моногамії для чоловіків протиставляється статистика. Соціологи встановили, що в країнах або племенах, де традиційно практикується багатоженство, цим правом користуються 3-20% чоловіків.

Ще один застарілий стереотип : чоловіки за своєю природою більш полігамні, ніж жінки. Проте, перебуваючи в офіційних відносинах, жінки періодично відчувають бажання займатися сексом з іншими партнерами. Але тут на перше місце виступає громадська мораль . Чоловічий сексуальний потяг до кількох партнерок розцінюється як ознака доблесті. Жіноча полігамність в російській мові називається одним коротким нецензурним словом. Тобто полігамія для чоловіків – варіант норми, а для жінок – відхилення від норми.

Пройти тест Фрейда

Звідки пішла полігамність?

Поняття шлюбу і сім'ї виникло в первісному суспільстві для врегулювання дитячо-батьківських, міжстатевих відносин. Спочатку нормою був Груповий союз, в якому подружжя зберігало право на зв'язок з «запасними» партнерами. Перші моделі парної сім'ї зародилися в законодавчій практиці Риму і Стародавньої Греції. Причиною були не стільки моральні, скільки економічні питання – сплачений за дружину викуп, діти, право Спадкування.

Канадські вчені провели комп'ютерне моделювання життя доісторичних предків і висунули нову гіпотезу виникнення моногамних союзів . З'ясувалося, що сімейні пари почали створювати через ризик поширення венеричних захворювань. Захворювання знижували темпи народжуваності, тому така форма відносин була вигідна для людей і суспільства в цілому.

Крім парного шлюбу в раннєродовом співтоваристві було популярно багатоженство. Вважалося, що щасливий воїн або вмілий мисливець здатний утримувати кілька жінок. Крім того численні війни призвели до того, що жіноче населення за кількістю переважало над чоловічим. Так що полігамія відноситься до найдавніших інститутів сімейного побуту. А моногамний шлюб за історичними мірками-відносно новий принцип сімейного життя.

Полігамія в дохристиянській Русі.

Слов'янське суспільство в язичницькі часи не відрізнялося аскетичними поглядами. Наложництво в давньоруській культурі вважалося ознакою чоловічої спроможності. Багатоженство практикували Перші київські князі, представники знаті і прості селяни.

Після прийняття християнства наші предки не поспішали розлучатися зі звичаями і старими звичками. У тому числі і многобрачием. Подібні шлюби клеймилися церковними судами, засуджувалися під час проповідей, але проіснували до кінця XII століття.

Полігамія в релігії.

Біблійне вчення Про сім'ю однозначно проповідує моногамію-саме любов до однієї жінки забезпечує чоловікові земні радості. За задумом творця союз Адама і Єви повинен бути ідеалом влаштування шлюбу для всіх наступних поколінь. А допущення многобрачия зводить духовний союз на побутовий рівень.

Книга єврейських релігійних законів Тора багатоженства не забороняє, але допускає тільки при особливих обставинах: безплідді першої дружини, наприклад. Але заради захисту жінок іудаїзм освятив єдинобрач.

Єдиною релігією, яка послідовно підтримує багатоженство, залишається Іслам . Це явище має Соціальні та культурні корені, але допускається тільки за умови рівності всіх дружин.

Буддизм не вітає і не засуджує багатоженства, але вважає його поза релігією. Навпаки, у буддистів Тибету у однієї дружини буває два чоловіка. У ведичній системі полігамія не заборонена, але не повинна перетворюватися на фарс. Якщо наступний шлюб створює тільки проблеми, він не підносить, а ганьбить чоловіка.

У деяких країнах полігамні шлюби з тієї чи іншої санкціоновані законом: в Брунеї, Арабських Еміратах, Сирії, Алжирі.

Зрада і полігамність.

Користується популярністю ще одне твердження: велика кількість зрад і розлучень пояснюється саме біологічною потребою, так як самці за природою полігамні. Психологи і сексологи вважають, що це лише спосіб прикрити невміння і небажання працювати над відносинами. Так, деякі тварини і птахи живуть великими сім'ями. Але Лебеді, орлани, вовки створюють пари на все життя. А решта відстоюють своє право ватажка зграї в кривавій сутичці, іноді з десятком конкурентів.

Сексуальне життя людини залежить від виховання, закладених в сім'ї установок, рівня моральності . Виправдовувати зради владою інстинкту, значить, спустити людину на тваринний, первісний рівень. причини зрад різні, як і переживання кожної людини:

 1. Потреба перемагати . Заснована на фантазіях про те, що подружня вірність змушує ігнорувати свої можливості. Новий партнер-це особиста перемога над обов'язковим, торжество генетики над вихованням.
 2. Можливість . Зрада не вимагає довгих «Танців з бубном». Досить зняти номер в готелі, заручитися згодою партнера, домовитися «про нерозголошення», стежити за часом.
 3. Протест . Зрадник виправдовує свою поведінку напруженими відносинами з партнером, відсутністю сексу, образами. Зрада проходить під девізом «зроблю на зло».
 4. Бажання викликати ревнощі партнера . Відносини на стороні в таких випадках не ховаються. Навпаки, зрадник робить все, щоб змусити іншого ревнивий , освіжити почуття. Як не парадоксально , така поведінка викликана бажанням зберегти старі стосунки.
 5. Очікування чогось невідомого . Можливість вибирати хвилює, дозволяє відчути, як кров біжить по венах. Іноді причини банальні-зради знайомих спонукають вчинити так само.
 6. Різниця темпераментів . Коли сексу не вистачає в сім'ї, активний партнер починає шукати його на стороні.
 7. Емоційне вигорання . Коли партнери розчарувалися один в одному, але з якоїсь причини продовжують жити разом. Така зрада часто використовується як провокація, щоб змусити іншого подати на розлучення.
 8. Самоствердження . Це спосіб сказати партнеру « я тут головний ». Подібний тип поведінки виходить з батьківських відносин або виробляється в результаті виховання.
 9. Ірраціональна поведінка . Це особливий тип світогляду. Зрадник не вважає за потрібне змінювати свою поведінку. При цьому демонструє неповагу до партнера, не відчуває сорому або каяття. Характерно для соціопатів, сексоголіків.
 10. За статусом належить . Заможні чоловіки більш схильні до зрад – це підтверджено статистикою. Пояснюється не стільки грошима, скільки високою самооцінкою , впевненістю, рішучістю.

Крім офіційно визнаного моногамного шлюбу багатоженство в різних формах існувало завжди. Але якщо міркувати про «природного полігамії», варто пам'ятати: якщо практикуєте «тварина» поведінку, не чекайте, що до вас будуть ставитися по-людськи.

Висновки :

 • Полігамія – законний союз трьох або більше особин.
 • Нав'язана моногамія, чоловіча потреба в поширенні своїх генів – не більше, ніж міфи.
 • Чоловіки та жінки однаково потребують сексуального різноманіття, але діють за різними сценаріями.
 • У суспільному несвідомому полігамія виправдовує зраду. Один змінює, інший закриває на це очі.

Пройти тест на зраду дружини
Пройти тест на зраду чоловіка

Зараз читають
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Що робити, якщо погано на душі і все навколо перестає радувати? Чи можна ...
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе в цьому житті і що в цьому може допомогти? 7 ефективних с ...
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час і які є ефективні прийоми, що полегшують управління часом? ...
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант і дізнатися його? Хоча кожен талановитий по своєму ...
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні, щоб гарантовано піти на друге? Як вз ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Новое youtube видео