Назад
Як перестати нервувати? 14 простих способів

Навигация по разделу
перестать невничать

Як перестати нервувати і жити без стресів?

Як перестати нервувати і чому нерви порушують душевну гармонію і заважають жити повноцінним життям? Способи допомагають контролювати емоції

Стан нервозності не чуже кожній людині, особливо, враховуючи високий темп життя і величезна кількість інформаційних потоків. У таких умовах навіть незначні невдачі можуть призвести до депресії, апатії та інших нервових розладів. Для того, щоб припинити переживання з приводу і без такого, необхідно навчитися контролювати свої емоції. Існують певні способи, які допоможуть заспокоїтися і перестати нервувати.

Причини нервозності.

Стан тривожності і душевних мук може бути спровоковано різними обставинами. Кожна людина має різні цінності, і з цієї причини різні ситуації можуть вивести її з рівноваги. Найчастіше, людина сама розпалює обстановку, надаючи зайву значимість речей, які цього не варті. Причинами нервозності можуть бути:

  • Небезпечні ситуації, які становлять загрозу для здоров'я або життя;
  • Страх невдачі або, власне, сама невдача;
  • Страх виглядати невідповідно перед іншими;
  • Мандраж напередодні важливих подій;
  • Хвилювання через конфліктів , побутових дрібниць.

Виникнення морального дискомфорту при будь – якому стресовому факторі-це не фізіологічний процес, це психологічна настройка. З фізіологічної точки зору, нервозність пов'язана з властивостями нервової системи, а з психологічної – з особливостями особистості. Таким чином, прихильність нервувати – це не природна реакція на стрес, а реакція конкретної людини на те, що відбувається.

Пройти тест на стрес

Як перестати нервувати?

Завдяки старанній роботі над собою, подолати стан нервозності можливо. Контролювати свої емоції допоможуть наступні способи:

1. Уникнення або усунення стресу.

Якщо вам відомо, що та чи інша ситуація викликає у вас напади хвилювання і негативних емоцій, то, при можливості, слід їх уникати завчасно. Якщо ситуація виникла спонтанно, то спробуйте знайти можливість до її усунення. Однак, далеко не від усіх проблем можна «втекти». Даний спосіб підходить, якщо вас засмутив фільм, спілкування з новим знайомим, новина в соціальній мережі – закрийте фільм, підіть із зустрічі, вийдіть з мережі.

2. Відвернення.

При неможливості скористатися способом уникнення негативу, цей метод буде доречним. Якщо ви змушені перебувати в обстановці, яка змушує нервувати, варто спробувати прийоми відволікання. Хорошим варіантом є уявне відволікання – думати про щось своє, але ще краще діє наочне відволікання-споглядання на щось стороннє. Така стратегія підходить при нарадах, проїзді в транспорті.

3. Пиття води.

Простий, але науково обґрунтований спосіб. Стакан води, випитий без поспіху, здатний запустити механізм самореабілітації організму. Спосіб актуальний при будь-яких ситуаціях.

4. Захоплення цікавою справою.

Спосіб підходить, якщо не вдається «відпустити» проблему, якщо вона знову і знову вас мучить і нервує. В якості прийомів може виступати: читання захоплюючої книги, в'язання, малювання, комп'ютерні ігри, активний відпочинок. Вас повинна зацікавити якась інтрига, кураж , стрімкий розвиток подій. У гонитві за новими відчуттями важливо дотримуватися правила – не нашкодити нікому іншому.

5. Водні процедури.

Вода-цілющий засіб для поліпшення психоемоційного стану . Вода як в прямому, так і в переносному сенсі змиває всю «бруд». В якості прийомів можна використовувати: прийняття ванни або душу (можна поєднати з музикотерапією і світлотерапією), відвідування сауни або лазні, купання в річці/водоймі/море. Навіть звичайне миття посуду допоможе відволіктися і принести користь у вигляді безпосередньо чистого посуду і нормалізації душевного стану.

6. Фізична розрядка.

Цей спосіб фізіологічно викликає фізичне розслаблення і, як наслідок, і моральне полегшення. Серед методів ефективними є: тривалі прогулянки на свіжому повітрі, танці, генеральне прибирання, робота в городі, спортивні тренування, знищення старих речей.

7. Інтимна близькість.

Секс-чудовий засіб від нудьги . В ідеалі статевий контакт повинен відбуватися з коханою людиною, але допустимі й інші варіанти. Головне, підходити до питання з розумом і не забувати про засоби запобігання, а то стрес, який можна випробувати, пройшовши тест на вагітність, затьмарить всі інші старання.

8. Порівняння.

Досить зіставити ваше становище з більш гіршим варіантом розвитку подій. Цей спосіб вчить цінувати те, що у вас є, і усвідомити, що ваша ситуація не варта таких нервів. Дієвим спосіб можна назвати при незначних проблемах, які не пов'язані зі здоров'ям і істотним зниженням якості життя.

9. Позитивний погляд.

Стресову подію слід оцінювати позитивно. Тобто, потрібно знайти плюси в тому, що це сталося. Може, завдяки цьому, ви отримаєте набагато більше і вас чекають приємні події.

10. Сміх і сльози.

Ці два протилежні явища здатні принести моральне полегшення. Хоча можливо і їх переплетення: сміх до сліз, плач до сміху. Висміювання самої проблеми або сміх з іншого приводу підніме настрій і допоможе швидше відсторонитися від тривоги. Плач, при чому, чим сильніше, тим краще, знімає стрес. Нехай в процесі ридань вам здається, що до полегшення ще далеко, вас може нахлинути нова хвиля емоцій, але по закінченню істерики, вам обов'язково стане легше. Зі сльозами з організму виходять токсичні речовини, які утворилися під час стресу.

11. Рахунок.

Стандартний спосіб рахунку до 10 допоможе нормалізувати дихання і контролювати сплеск негативних емоцій. Спосіб підходить для спортсменів, і в ситуаціях, де ви хочете уникнути конфлікту.

12. Робота.

Захоплення своїми обов'язками на роботі, додаткові завдання – дуже доречні при необхідності відволіктися від проблеми. Такий спосіб підходить для тривалого стресу.

13. Вербалізація.

Ведення особистого щоденника , якому довіряєте всі моменти свого життя. Цей метод не всім припаде до душі, але систематичне виписування на папері ваших думок, допоможе швидше пережити неприємні моменти.

14. Спілкування з друзями.

Не обов'язково вимовлятися по турбують темі, особливо, якщо вона не значна. Краще зайвий раз не згадувати неприємний інцидент, а просто спілкуватися і отримувати від цього задоволення. Але, як варіант, допустимо і обговорення вашої проблеми. Друзі вислухають, для вас це може бути важливо, і можуть ще щось порадити.

До яких способів краще не вдаватися?

Існує група способів, які мають тільки здається позитивний ефект від боротьби з нервозністю:

  • Пиття кави
  • » заїдання " проблеми
  • Куріння
  • Вживання спиртних напоїв
  • Прийом наркотичних речовин

Можливо, ці методи і допоможуть пережити стрес, але їх застосування, особливо у великих кількостях, приносить величезну шкоду для здоров'я і, в кінцевому рахунку, і всього життя людини. Тому в співвідношенні шкоду значно переважує користь.

Дуже важливо навчитися жити, не обтяжуючи себе переживаннями про дрібниці. Від цього корисного навику залежить ваше здоров'я, оскільки часті нервові зриви можуть привести до його погіршення.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео