Назад
Візуалізація: що це таке і як правильно візуалізувати??

Навигация по разделу
визуализация

Що таке Візуалізація і як працює ця техніка?

Що таке Візуалізація і чому вона важлива для успіху не менше, ніж працьовитість? На яких принципах грунтується і як робити правильно? Що таке дошка візуалізації?

Змішання духовних практик і вчення про саморозвиток людини породило багато прийомів, що знаходяться на стику між наукою і езотерикою. На перший погляд ці практики можна пояснити з позицій психології. З іншого боку вони припускають взаємозв'язок людини і космосу, діалог з поки ще НЕ відкритими тонкими матеріями. Яскравий тому приклад-візуалізація, яка працює, але її механізми в повній мірі не відомі.

Постараємося розібратися в цьому явищі і відповімо на наступні питання. Що таке візуалізація? Як вона працює? Скільки часу необхідно їй приділяти? На що вона здатна? Де і як краще займатися візуалізацією? Наскільки велика її сила? Які допоміжні ресурси знадобляться?

Що таке візуалізація?

Візуалізація — це створення в уяві уявного образу мети. У самому слові "візуалізація" немає ніякої містики. Вона повсюдно використовується в науці, коли необхідно представити будь-якої процес, який не видно. Наприклад, візуалізувати гравітаційне взаємодія, проходження електричного струму по проводах, рух повітряних потоків уздовж корпусу літального апарату. Це не викликає сумніву у скептиків , оскільки названі фізичні явища об'єктивно існують і можуть бути виміряні спеціальними приладами, досліджені експериментальним шляхом.

Якщо говорити про візуалізації в практиках духовного і особистого зростання людини, то не все так однозначно. Відомі приклади її успішного застосування, але вони чергуються з ще більшою кількістю невдалих спроб. У сфері ірраціонального пізнання світу не завжди можна провести експеримент і коректно інтерпретувати отримані результати. Там, де людям необхідно спиратися на віру, офіційна наука поки не в змозі дати зрозумілі відповіді. Ось і доводиться прихильникам візуалізації прислухатися виключно до власної інтуїції, спираючись на поради духовних вчителів і коучів.

Серед авторів і спікерів, які приділяють увагу такому феномену , як візуалізація, слід назвати Наполеона Хілла, Брайана Трейсі, Олександра Свіяша, Хела Елрода, Джона Кехо, Ентоні Роббінса, Луїзу Хей, Тару Сворт та інших. Кожен з них описує той аспект візуалізацій, який їм ближче. Психологи більше приділяють увагу феномену розумної діяльності, а езотерики – зв'язку з вищими силами. Але суть і сенс написаного від цього сильно не змінюється. Наприклад, якщо зіставити книги Олександра Свіяша, Наполеона Хілла та Брайана Трейсі , то рекомендації практично співпадуть, хоча аргументи на їх користь будуть відрізнятися. Розберемося в тому, від чого залежить візуалізація, які особливості допомагають їй спрацьовувати.

Пройти тест на тип особистості

Основні принципи.

Намагаючись відповісти на це питання, розглянемо взагалі, які погляди на світовий порядок існують. Починаючи з Стародавньої Греції, філософи розділилися на два протиборчих в ідеологічному плані табору. перші переконані в матеріальності світу, запевняючи оточуючих, що все можна пояснити за допомогою об'єктивних законів природи. другі пропонують наявність духовного компонента, який може бути навіть масштабніше тієї реальності, яку ми спостерігаємо і можемо помацати.

Цей підхід називають ідеалізмом . Відповідно і візуалізація може розглядатися або продуктом людського розуму, або проявом божественного початку. Суб'єктивні ідеалісти переконані, що людина може досягти практично всього однією лише силою думки. Об'єктивні ідеалісти вважають, що необхідне втручання вищих сил, які дають людині те, що він починає візуалізувати. В обох випадках алгоритм дії однаковий: щира віра і максимально виразне уявлення результату. І не так важливо, підсвідомість допоможе або хтось більш могутній. Головне, що все вийде.

Незалежно від своєї природи, візуалізація спирається на фундаментальні закони, в існуванні яких мало хто сумнівається. Наприклад, Закон зворотного зв'язку , за яким кожен отримує те, у що вірить і впускає в своє життя. Якщо хтось вважає інших злими, його і будуть оточувати тільки погані люди. Інша людина, намагаючись побачити в своїх співрозмовників хороші якості, підсвідомо приверне в своє оточення добрих і порядних людей.

Аналогічно цей закон спрацьовує при побудові кар'єри, створенні сім'ї, виступі на спортивних змаганнях та інших сферах життя. Ще це правило називається Законом тяжіння , оскільки людина своїми думками притягує в своє життя ті чи інші події і інших людей. Також можна почути формулювання-Закон відповідності, за яким оточення відображає наш внутрішній світ і наше мислення. Візуалізація бажань працює за цим принципом, але щоб все вийшло, необхідно розібратися в її правилах.

Пройти тест на темперамент

Як правильно візуалізувати?

Відомий американський письменник та мотиваційний спікер Брайан Трейсі пропонує дотримуватися чотирьох важливих умов правильного візуалізації.

 1. Частота . Якщо людина має певну мету, йому необхідно якомога частіше про неї згадувати, буквально марити її досягненням, подумки переноситься в момент, коли все буде готово. Чим більше він буде думати про позитивний результат, тим швидше все вийде.
 2. Тривалість . Друге важлива умова, на яке спирається техніка візуалізації – тривалість фантазій. Чим довше людина буде малювати красиві картини майбутнього успіху, тим глибше ці образи проникнуть в підсвідомість, запускаючи глибинний потенціал розуму для виконання цього завдання.
 3. Чіткість . Чим ясніше і детальніше люди представляють результат, тим більше шансів на його досягнення. Візуалізувати необхідно до найдрібніших подробиць, як би підказуючи Всесвіту, чого від неї чекають.
 4. Інтенсивність . Залученість емоцій в процес уяви допомагає отримати більш потужний відповідь підсвідомості. Емоційний інтелект набагато сильніший за логіку. Все те, що підсилює серцебиття і викликає відчуття «метеликів» в животі, виявляється більш ефективним, ніж холоднокровний розрахунок і логічні доводи.

Щоб візуалізація принесла якомога більше користі, краще займатися нею в розслабленому стані, в хорошому настрої і максимально відгородившись від всіляких відволікаючих факторів. По суті, візуалізація – практично медитація , тільки замість концентрації на порожнечі відбувається зосередження на конкретній меті. Краще, щоб в цей момент ніхто не заважав.

Знову ж таки, наївно буде сподіватися, що одні тільки фантазії принесуть результат. Важливими компонентами візуалізації повинні стати цілепокладання і планування, доповнені реальними кроками на шляху до мрії. Доречно буде згадати анекдот про людину, яка просила у Бога виграш в лотерею. Він робив це методично і довго. У підсумку, почув відповідь - »допомогти радий, але ти, для початку хоч квиток лотерейний купи". Будь-яке розвинене уяву має бути доповнено конкретними діями, інакше фантазії можуть залишитися нездійсненними мріями.

Прискорити процес можна за допомогою допоміжних засобів, таких як дошка візуалізації, або карта бажань. За своєю природою вони ідентичні, тому сприймаються, як синоніми.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Що таке дошка візуалізації?

Дошка візуалізації-це красива добірка фотографій, що відображають основні цілі в житті людини . Навіщо потрібно витрачати зусилля на підготовку фотоколажу? Справа в тому, що картинки простіше запам'ятовуються, ніж слова, вони глибше проникають в підсвідомість. Цієї думки дотримується відомий коуч Тара Сворт , яка колись була психіатром, а зараз займається «лікуванням» бізнесу, будучи популярною в підприємницькому середовищі.

Вона допомагає клієнтам актуалізувати цілі і бажання, щоб підшукати правильну мотивацію для їх реалізації. У своїй роботі вона застосовує метод « карти бажань » (vision board) або, як його ще називають, – дошка бажань. Хоча сама Тара Сворт воліє словосполучення» дошка дій", вказуючи на активну роль людини в досягненні задуманого і реалістичність планів.

Втілення ідей на фізичному носії підсилюють ефект візуалізації, додатково мотивуючи людину. Крім того, маючи постійний образ перед очима, людина починає хотіти його ще більше, активуючи всі свої ресурси і можливості. Наприклад, фотографія кубка перед змаганнями, диплома перед іспитами або дорогого автомобіля перед початком перспективного проекту, значно підсилюють мотивацію.

Але одна тільки карта візуалізації не зможе дати людині результат, якщо вона не буде доповнена конкретним планом дій, або мета спочатку нереальна. Припустимо, людина вирішила В найближчий рік походити по поверхні Марса. Скільки б фотоколажів він не повісив вдома, ця мета так і залишиться мрією, адже людство ще не дійшло до її реалізації. Хіба що, він покладе шоколадний батончик «Марс» і потопчеться по ньому.

Підготувати карту візуалізації можна двома способами – або на свій розсуд, або по фен-шуй. У першому випадку, вона може виглядати як завгодно, аби допомагала. У другому варіанті рекомендується розділити фотоколаж на дев'ять секторів, кожен з яких відповідає за важливу сферу життя, орієнтуючись на певну сторону світла:

 1. Багатство (південний схід);
 2. Слава( південь);
 3. Любов (південний захід);
 4. Сім'я( Схід);
 5. Здоров'я (центр);
 6. Хобі( Захід);
 7. Саморозвиток( північний схід);
 8. Кар'єра (північ);
 9. Подорожі (північний захід).

У такому поділі є свій сенс, який дає відсилання до Колесу життєвого балансу . Справа в тому, що переслідуючи конкретні цілі, людина часто забуває і про Інші сфери життя. У підсумку він не відчуває почуття задоволення, навіть коли домагається свого. Тому, проводячи візуалізацію майбутніх успіхів, необхідно пам'ятати про гармонію між робітниками і особистими інтересами.

Після виготовлення карти візуалізації, слід розмістити її на видному місці, але бажано, щоб це було приховано від гостей . Наприклад, в спальній, або домашньому кабінеті. Стороннім не обов'язково знати, що задумав той чи інший чоловік. Важливе правило успіху - якомога менше оголошувати свої плани до їх безпосередньої реалізації.

На шляху до успіху зустрічається багато «підводних» каменів, але не менше і прийомів, які допомагають домогтися свого. Одним з перших в їх списку йде візуалізація, від якої залежить швидкість досягнення мети. Оволодівши цією методикою, люди домагаються таких результатів, про які раніше навіть не мріяли. Основна її принадність-простота виконання і мінімум вимог.

Пройти тест на півкулі мозку

Зараз читають
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити зі своїм життям, якщо здається що все не так? Як вийти з цього ...
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Що таке самореалізація людини і які є її види? Які основні ознаки, за як ...
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Що таке психологічний портрет і які пункти обов'язково включає в себе? В ...
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Як говорити ніжні слова правильно? Чи однакові вони для чоловіків і жіно ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Хто такий садист і як розпізнати побутового садиста? Як справлятися зі с ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео