Назад
Як зрозуміти людину - 10 перевірених прийомів

Навигация по разделу
как понять человека

Як зрозуміти людину & 8212; психологічні лайфхаки

Як зрозуміти людину, щоб налагодити з ним стосунки? Як зрозуміти, ким є людина насправді? 10 практичних порад і рекомендацій.

Здається, що ваш співрозмовник з іншої планети? Хочете краще пізнати нового знайомого? Або, може, перестали розуміти старого друга? Є способи знайти підхід до інших і дізнатися, чого вони хочуть насправді. Ми не навчимо вас читати думки, але розповімо, як зрозуміти людину

1. Поставити себе на його місце.

Якби люди ставили себе на місце один одного, у світі не було б конфліктів , непорозуміння, воєн. Звучить, звичайно, утопічно, адже Чи можна у всіх ситуаціях думати про інших? Відповідь однозначна і правдива-ні. Але, якщо ми хочемо дізнатися, як зрозуміти людину, увійти в його становище доведеться. Потрібно задати собі питання:

 • Як би я вчинив на його місці?
 • Що впливає на мої вчинки і рішення?
 • Що мені здається приємним, а що ні?

Якщо нам вдасться побачити світ очима іншого, ми дізнаємося не тільки, як його зрозуміти, а й зможемо передбачити наступні вчинки.

2. Довіритися інтуїції.

Буває, що серце, всупереч розуму, розташовує до іншого. Він здається близьким, приємним, «своїм». Іноді, навпаки, зовнішні ознаки характеризують людину як ідеальну особистість , а знаходиться з ним поруч – тортури. Довіритися своїй інтуїції - ось, як зрозуміти людину, якщо про нього практично нічого не відомо.

Щоб зробити несвідомий висновок, потрібно, відключивши логіку , прислухатися до емоціям , які виникають при вигляді людини.

Пройти тест на інтуїцію

3. Дізнатися максимум.

«теорія айсберга» знаходить своє практичне пристосування в кожному з нас. Її суть така: вершина айсберга над водою – це те, що ми бачимо і знаємо про людину. А вся інша крижана брила знаходиться на дні морської безодні. У ній-прихований сенс, минуле, відхід в підтекст. Підводна частина айсберга зберігає відповідь на питання «Як зрозуміти людину?». Побачимо її-розгадаємо його.

Щоб вловити зв'язок між вчинками, зрозуміти приховані мотиви, потрібно спробувати заповнити анкету. Вона стане досьє цікавить людини.

 • Факти з біографії
 • Сфера діяльності, місце роботи
 • Хобі, інтереси
 • Подробиці особистого життя
 • Читацькі, музичні інтереси
 • Слабкі сторони, секрети
 • Стан здоров'я
 • Коло спілкування
 • Відносини з батьками та родичами
 • Звички, пристрасті

4. Спостерігати за поведінкою.

Щоб дізнатися, як розгадати і зрозуміти людину, потрібно придивитися до звичного для нього поведінки. Міміка, манера голосу, стиль одягу багато про нього розкажуть.

Мова.

Слова і міміка повинні відповідати один одному. Якщо щось не так, проявиться дисонанс. Більше довіряти варто виразу обличчя, а не змістом сказаного. Потрібно враховувати інтонацію, застереження, темп мови, впевненість в голосі.

Міміка.

Як зрозуміти людину і дізнатися, що він відчуває? Уважно стежити за тим, як скорочуються м'язи на його обличчі. Наприклад:

Повіки трохи опущені, губи стримані – печаль.

Очі примружені, щоки злегка почервоніли – біль.

Ніс зморщений, край губи піднятий – огида.

Щелепа стиснута, вилиці «грають» – роздратування, злість.

Очі опущені, щоки бліді – невпевненість, страх.

Вивчивши переважаючі емоції, можна зробити висновок про емоційно-вольовий стан.

ХОДА.

Впевнену в собі особистість легко впізнати по рівній ході і дивиться вперед погляду. Потайливі люди в будь-яку погоду ховають руки в кишені.

Постійні оглядки по сторонах, метушливість свідчать про страх, боязкість, песимізм.

Якщо нам хтось напористо нав'язує свій темп ходьби, значить, він не має наміру поступатися або йти на компроміс. Ті, які ніби підштовхують в одну сторону супутників, звикли нав'язувати свою думку.

З опущеною головою ходять люди, які намагаються приховати хвилювання.

Погляд.

Численні дослідження довели, що реакцію зіниць на відміну, наприклад, від посмішки, неможливо проконтролювати. Вони, отримуючи сигнал мозку, самостійно розширюються, коли ми відчуваємо радість , захоплення, страх або сексуальне збудження. Звужуються зіниці, якщо ми відчуваємо гнів , ненависть або роздратування.

Поза і жести.

Якщо співрозмовник, сам того не помічаючи, копіює нашу позу, значить він поважає нас, готовий виконати прохання. Нахил корпусу і голови вперед говорить про зацікавленість співрозмовника. Схрещені руки або ноги вказують на небажання спілкуватися, внутрішній дискомфорт, закритість.

Зачіска, стан взуття та одягу розкажуть про охайності, акуратності, стилі, матеріальному стані.

Пройти тест на характер людини

5. Перевірити.

Володимир Висоцький знав, як зрозуміти людину. Він пропонував взяти друга в гори, щоб перевірити його на стійкість, витримку, дружбу, людські якості. Адже кращий спосіб дізнатися іншого – це опинитися з ним в непередбаченій або важкій ситуації, провести довгий час в дорозі, зустрітися з будь-яким форс-мажором.

Стародавні мудреці, до яких женихи і наречені зверталися за думкою про своїх обранців, рекомендували відправитися з коханими в довгу подорож. Вони говорили, що якщо після нього відносини залишаться теплими, варто одружитися. А якщо сварка буде змінювати сварку, то краще з шлюбом не поспішати.

Дізнатися яка людина насправді можна, якщо:

 • Побачити, як він спілкується з персоналом-інтелігентні люди тримають себе в руках, егоїсти і ті, хто має комплекси , показує гордовитість.
 • Позичити йому грошей – так визначається пунктуальність.
 • Перекинути на нього чашку кави – від несподіванки він покаже себе справжнього.
 • Попліткувати про його знайомих – якщо він підтримає плітки, щоб сподобається, то не виключено, що наступним об'єктам обговорення будете ви.
 • Розповісти секрет – як відомо, вміння зберігати таємниці дорожче золота.

Іноді можна, проживши десяток років з людиною, усвідомити, що ми його абсолютно не розуміємо. Що тоді? Розлучатися, тому що виявилися чужими? Віддалитися, не намагаючись нічого змінити? Або все ж дізнатися, як зрозуміти людину, яку знаєш вже 100 років? Ми розповімо, як зберегти теплі стосунки, а побити горщики можна завжди встигнути.

6. Навчитися слухати.

Буває так, що за нашим голосом, вказівками і проблемами, тихий шепіт оточуючих перетворюється в безмовність. Іноді, щоб зрозуміти, досить просто вислухати. Не перебиваючи, не звинувачуючи. Слова можуть плутатися, викликати нерозуміння, але їх потрібно вбирати як губка. Пізніше вони, як хаотично розкидані пазли, ляжуть в одну картинку.

7. Подивитися об'єктивно.

До складання психологічного портрета потрібно підходити неупереджено. Адже, як зрозуміти людину по-справжньому, якщо перед очима стоїть давно сформований образ. Так, батьки відмінників не можуть повірити, що їх син курив на перерві, тому що вони знають, скільки їх чадо отримало грамот і як акуратно складає портфель.

Цікаве дослідження. радянські психологи попросили дві групи людей описати людину по фотографії. Першій групі ненароком повідомили, що на фотографії вбивця. А другий колектив випробовуваних вважав, що описує доблесного героя. Фактично, всім нав'язали свою точку зору. Це доводить результат, адже перша група побачила гордий і гордовиту особистість, а друга – чесну і мужню.

8. Не піддаватися стереотипам.

Ми не знаємо, як зрозуміти людину, якщо його вчинки не вкладаються в наші власні рамки світогляду, моральний рубіж. Але всі люди різні і погляди на життя теж відрізняються. Хлопчики не зобов'язані любити бійки, а дівчатка – пекти пироги. Те ж стосується і прірви між поколіннями, адже нерозуміння практично завжди стоїть між батьками і дітьми.

9. Не тиснути.

Докорами на кшталт "Я не можу тебе зрозуміти «або" як зрозуміти людину, яка не дає такої можливості!"ми зробимо тільки гірше. Нам не те що не захочуть відкритися, а будуть ще довго уникати розмов, вуалюючи свої справжні почуття.

Краще повідомити про свої намагання розділити чужі почуття.

10. Порівнювати.

Порівнювати між собою людей корисно не завжди, але порівнювати людину з самим собою в минулому і сьогоденні – непоганий метод. Щоб зрозуміти іншого, потрібно відстежити зміни в ньому. Спостерігаючи за новими звичками, дізнавшись про справжнє коло спілкування, прослухавши музику в його плеєрі, можна хоча б припустити, що зараз відчуває інший, які його думки.

Ми розповіли, як зрозуміти людину, дізнатися приховані мотиви його поведінки і перевірити на міцність. Пам'ятайте, що близьким потрібно давати час, а нових знайомих краще проекзаменовать. Принаймні перед тим, як відкритися. Дотримуйтесь наших порад, щоб розуміння стало звичним явищем у ваших взаєминах з людьми.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Що таке посттравматичний синдром і що робити людині, яка пережила його? ...
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Хто такий лідер і чому він необхідний будь-якій групі людей? Як завдяки ...
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Що робити, коли немає настрою і чому воно пропадає? Чи можна цьому запоб ...
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і робити це правильно? Навіщо читати книги і в чому кори ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Що таке ентузіазм? Він є несподіваним натхненням або контрольованим стан ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео