Назад
Дискрет: хто це такий, повний опис і як визначити + тест

Навигация по разделу
дискрет

Хто такий дискрет: опис типу сприйняття

Хто такий дискрет або дигітал і його опис. Як визначити дискрета і тест на тип сприйняття. Як потрібно ставиться до дигиталам

Вчених хлібом не годуй, дай покопатися в людській природі. Мало їм психотипів, заснованих на зоровому, тактильному або слуховому сприйнятті. Так ні ж, ще одного придумали, і назвали хитромудро – дискрет (він же дигітал). Психологам все-одно, їм аби нове відкриття зробити. А ось як іншим людям з усім цим розібратися, мало кого хвилює. Як зрозуміти, хто такий дискрет? Чим він від інших людей відрізняється? З цієї чи взагалі планети? Як з ним дружити, спілкуватися, виховувати, відносини будувати? Завдання непросте, але здійсненне.

Хто такий дискрет?

Дискрет — це людина, яка пізнає світ за допомогою логічного аналізу. Безумовно, він також бачить, чує і відчуває, як інші люди, тільки не надає значення інформації, поки її не осмислить і зіставить зі своїм досвідом. Дискреты-це природжені філософи, хоча тут необхідно зробити невелику ремарку.

Пройти тест на тип сприйняття

Вважається, що дітям не властивий цей тип сприйняття миру. Немовлята в основному пізнають навколишню реальність на дотик і смак. Далі вже виникає спеціалізація на зорове ( візуал ), слухове ( аудіал ) або тактильне сприйняття ( кінестетик ). Дискретом людина стає в міру дорослішання. Суперечки поки йдуть і остаточну перемогу в них ніхто не здобув. З одного боку, задатки людини формуються ще до народження, а з іншого – дигітали проявляються не відразу, що доводить величезну роль виховання.

В історичному плані люди, схильні до філософствування, також виникли не відразу. Первісне суспільство не сильно відрізнялося від диких тварин, спираючись на нюх і дотик. Також у людей того часу добре були розвинені слух і зір, щоб вчасно помітити небезпеку або потенційну здобич. У них не було часу включати фантазію, оскільки необхідно було жити тут і зараз. Але потім щось сталося і людство зробило грандіозний скачок у своїй еволюції. Воно почало мислити, аналізувати, зіставляти факти, виводити закономірності. Тобто, робити все те, чим відрізняються дискреты. Це не означає, що інші психотипи дурніші. Просто дигіталам аналіз дається найкраще.

«Cogito, ergo sum»

Фраза « мислю, отже, існую » – це справжній слоган дискретів. Її автор, французький філософ Рене Декарт, побудував цілу гармонійну систему знань, засновану на раціоналізмі і логічному мисленні. Надалі до його думок поверталися багато видатних філософів, включаючи Еммануїла Канта.

Дигітал – це теж мислитель, тільки не завжди академічної спрямованості. Він може виявитися сусідом по сходовому майданчику, Продавцем в магазині або хлопцем, який прийшов на побачення. Більш того, дискреты зустрічаються і серед жінок. Так що, «він» легко може виявитися "нею", і на побачення прийде дигітал-дівчина, а не хлопець.

Тип світосприйняття не залежить від статі і кольору шкіри. Інша думка просто символізує про шаблонності мислення і вузькому погляді на світ. Хоча традиційно, чоловікам приписують логічний склад розуму, а жінкам схильність до чуттєвого сприйняття.

Враховуючи схильність дигіталу до аналізу, цього типу особистості досить просто навчитися маніпулювати оточуючими. Він може поспостерігати за людиною і зрозуміти, який тип сприйняття у нього домінує, щоб потім віддзеркалити манеру поведінки. Візуалу він піднесе інформацію за допомогою яскравих образів, аудіалу «навішає локшини на вуха», а кинестета підкупить своєю чуттєвістю і тілесністю.

Залежно від цілей, які переслідує дискрет, така поведінка може бути, як негативним, так і позитивним. Наприклад, якщо хороший менеджер намагається налагодити роботу фірми, знаходячи підхід до кожного співробітника, він безумовно робить добру справу. Якщо ж аферист підлаштовується під людину, щоб його обдурити – на обличчя темна сторона дигіталу. Але це скоріше моральна сторона явища, ніж вплив конкретного психотипу.

Пройти тест на тип особистості

Як розпізнати дискрета?

Щоб упевнитися, що перед вами знаходиться дискрет (дигітал), необхідно прислухатися до того, про що він говорить і як це робить. Така людина буде розмовляти мовою логіки, аналізувати факти, спиратися на статистику. Його мова, як правило, позбавлена інтонацій і емоційного забарвлення. Часто звучать слова "правильно», «логічно», «отже», «по-перше», «можна зробити висновок», «таким чином», "як відомо".

Якщо трохи пофантазувати і подумки перенестися в майбутнє, то співрозмовника-дискрета можна порівняти з розумним роботом, який говорить правильні, але неемоційні слова. Така людина вважає за краще говорити про функціональність і користь будь-якого предмета, але не про його зовнішній вигляд.

Під час розмови дискрет, прибирає очі, уникаючи зорового контакту. Таким чином, він глибше проникає в суть діалогу, не відволікаючись на зовнішні фактори, включаючи міміку співрозмовника. У нього не так розвинений емоційний інтелект , тому дигітал більше приділяє уваги змісту сказаного, а не супутнім підказкам, що виходять від «мови тіла».

Люди з таким типом сприйняття, як правило, вважають за краще строгий стиль, що відрізняється практичністю. Любов до прагматизму поширюється на все в його оточенні, включаючи квартиру, офіс, автомобіль. Дискретам не властиво яскраве самовираження і зайву увагу.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Як спілкуватися з дискретом?

Коли психотип ідентифікований, настає момент подальшого спілкування. Якщо втекти не виходить, то доведеться вступити в діалог, в якому основний акцент буде зроблений на логіку і доказову базу. Дигіталу мало почути, що якийсь фрукт корисний. Йому необхідно пояснити чому, завдяки яким вітамінам і мікроелементам. Ще краще, якщо про це написано американськими вченими.

Якщо ж мова йде про якомусь побутовому моменті, то дискрет приймає саме практичне і раціональне рішення. Навіть звичайний Шопінг набуває форми сократичних розмов, названих на честь відомого давньогрецького філософа, який блискуче вів будь-які дискусії. Чому саме цей костюм? Наскільки він буде практичним? Чи не вийде найближчим часом з моди? Загалом, варіант» беру, тому що красивий", в разі дискрета не прокотить.

Як виховувати дискретів?

Окремий варіант спілкування – виховання. У дитинстві дигітали зустрічаються рідко, особливо яскраво виражені. Цей психотип проявляється в період дорослішання. В основному, логічне мислення формується під дією оточення, хоча не можна заперечувати і впливу спадковості. Схильність до інтелектуальної діяльності передається у спадок, але проявляється в процесі виховання і навчання.

З цих позицій складно судити про причини, що викликають появу дискрета, або це реалізація внутрішніх програм, або наслідок штучно створених умов. У літературі взагалі зустрічається думка, що цей тип сприйняття формується внаслідок психічної травми, коли людина пригнічує свої почуття та емоції , втікаючи у світ логіки.

Як правило, дигіталами стають діти з неблагополучних сімей, які виросли в емоційно складних умовах. Наскільки це правда, судити складно, так само, як і міркувати про «ущербності» названого психотипу. Швидше мова йде про самостійне явище, яке об'єктивно виникає в світі, у відповідь на нові виклики і завдання реальності.

Так що, дигіталів треба саме виховувати, а не перевиховувати, як свого часу рекомендували чинити з лівшами, і сотні тисяч радянських дітей примусово вчилися писати правою рукою. Світ різноманітний і в ньому знайдеться місце кожному, включаючи лівшу, дискрета або когось ще. Просто в навчальному процесі, необхідно приділяти увагу особливостям сприйняття людини. Якщо йому потрібні докази і логічність, так і дайте йому це. Не змушуйте зубрити і сприймати на віру, а поясніть на прикладах з життя, які будуть стикатися з його особистим досвідом.

Пройти тест на темперамент

Які професії підходять дискретам?

Виходячи з особливостей мислення і світосприйняття, дигітали знаходять себе в дисциплінах, пов'язаних з аналітичним складом розуму. Серед відповідних професій-юрист, адвокат, детектив, математик, фізик, програміст, психолог, філософ, аналітик, працівник сфери статистики або стандартизації, аналітик, механік, Інженер, економіст, соціолог, літературний критик.

Враховуючи, що яскраво виражені психотипи зустрічаються рідко, як правило, люди поєднують кілька основних каналів отримання інформації. Так що, дискрет може поєднувати аудіальний або візуальний тип сприйняття, що відобразиться і на виборі професії . Але навряд чи виявиться кинестетиком» на півставки", оскільки уникає чуттєвості і емоційності, так що, серед масажистів або танцюристів він зустрічається не часто.

Як будувати відносини з дискретом?

Якщо когось попало зійтися з дигіталом не тільки в професійному або дружньому плані, нехай готується до «шквалу» емоцій і «бурі» ніжності. Цей психотип дуже мізерний на чуттєві прояви, зате може бути вірним супутником і надійним партнером. Так як, протилежності притягуються, вони здатні сходитися з представниками інших психотипів, врівноважуючи їх.

У парі дискрет-візуал, він візьме на себе роль «протверезного» фактора, не даючи другому надмірно витрачатися на красиві, але непотрібні речі. Аудіалу він завжди знайде, що «влити» у вуха. Ну а пара з кинестетиком взагалі повторює Східне « Інь і Ян », які можуть гармонійно доповнити один одного. З огляду на, що чисті психотипи зустрічаються рідко, точок дотику між ними ще більше.

Як продати що-небудь дигіталу?

Ще один момент, який бажано розглянути – спілкування з дискретом, який прийшов в якості покупця або клієнта. Стандартні "впарювання «по типу» вам так йде «або» це останній писк моди", в цьому випадку марні. Його навіть не підкупиш зручністю або комфортністю, як кінестетика.

Digitalu краще надати факти, що підтверджують раціональність покупки. Доречно буде згадати, що стільки-то людина довіряють цьому бренду, що в такому-то році він переміг у конкурсі, що при виготовленні продукції застосовуються найкращі матеріали. Все це викличе більше довіри з боку дискрета, ніж банальні «красиво» або «зручно». Ідеально, якщо продавець також виявиться володарем цього психотипу.

Суспільство різноманітне і весь час доповнюється новими представниками. До звичних аудіалу, візуалу і кінестетику додався дискрет. Можливо, самий незвичайний серед них, але його поява символізує про те, що у соціуму дозріла об'єктивна потреба в цьому психотипі.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео