Назад
Стиль життя: що це таке і який він буває??

Навигация по разделу
стиль жизни

Що таке стиль життя і який він буває?

Що таке стиль життя і чому це сукупність відмінних рис поведінки, мислення і манер? Народжується з виховання і життєвого досвіду

Стиль життя – це те, як людина вважає за краще жити, підносити себе, що ставить в пріоритет, як контактує з оточуючими. Якщо щось не влаштовує в житті, то швидше за все потрібно міняти її стиль. Не обов'язково робити це різко і кардинально. Можна для початку скласти "карту поведінки" і виявити основні звички, які заважають щастя.

Що таке стиль життя?

Стиль життя — це особливості поведінки, мислення, принципи, засновані на власних уявленнях індивідуума про те, як правильно і цікаво жити. Визначає ступінь зрілості і цілісності особистості, причетності до суспільства. Досить часто людина не формує стиль життя самостійно, а примикає до групи людей, які, на його думку, живуть так, як йому хотілося б.

Іноді люди копіюють стиль життя іншої людини, іноді це трапляється в підлітковому віці, коли у дитини з'являються кумири з числа однокласників або зірок шоу-бізнесу.

Бувають «національні» стилі життя. Слово "національні" виявилося в лапках, тому що так його можна назвати лише умовно. На основі історичних стереотипів і культурних особливостей можна виділити 4 найяскравіших стилю життя.

Пройти тест на характер людини

Американський.

 • Показна ввічливість . Американці не завжди прямо говорять про те, що їм не подобається, особливо якщо справа стосується вище стоїть начальства. Тому у них є звичка навмисно програвати начальнику в чомусь, щоб виявити повагу.
 • Добросусідство . Дружба з сусідами виражається в частих барбекю на вихідних, прикрашанні будинків на свята «як у всіх». Практикується вітання нових мешканців, обов'язково з частуванням.
 • Оплачується будь-яка праця . У багатьох американських сім'ях діти отримують кишенькові гроші за виконання посильної роботи по дому – стрижки газону, прибирання в гаражі. Іноді вони допомагають сусідці за грошову винагороду.
 • Свобода пересування . Переїхати з одного штату в інший по роботі або навчанні для американця досить легко (не в матеріальному, а саме в моральному плані). За політичною кар'єрою їдуть до Вашингтона, за популярністю – в Лос-Анжелес. Вони вільно заводять дружбу з сусідами і колегами, тому переїзд не здається їм емоційно складним.
 • Соціальне життя . Участь в клубі гольфу, бриджу, гра в бінго, недільні походи до церкви. Американці люблять "кучкуватися".

Як дізнатися, що ви живете по-американськи? В основі цього стилю життя лежить практичність. Все робиться з певною метою. Сім'я-порятунок від самотності; робота – для заробітку і побудови кар'єри. Час-найцінніший ресурс, тому все схоплено і чітко розділено. Все має свою ціну, за щось доведеться заплатити грошима, за щось принципами.

Головне в американському стилі життя – віра, що мрії збуваються при належному докладанні зусиль. Цілеспрямованість, широкий кругозір, сміливість в побудові планів – ось, що значить жити по-американськи.

Японська.

 • Повага до старших . Сімейні цінності для японців вкрай важливі, тому бабусі і дідусі тут в пошані, навіть якщо вони чужі.
 • Влада машин . Японія-високотехнологічна Країна. Квартири тут можуть жити за власною екосистемі завдяки «розумної» техніці, а ось меблів в будинку, як правило, мало. Все, що може зробити машина, японець вважає за краще не робити самостійно.
 • Робота одна на все життя . Звільнення вважається ганьбою. Багато японців за все життя жодного разу не змінюють роботу, вважається, що досягати кар'єрних висот потрібно саме в одній компанії і бажано з нуля.
 • Управління емоціями . Японці вкрай неемоційні, причому це стосується, як зайвої радості , так і гніву .
 • Правильне харчування . у Японії існує культ їжі. Сам процес харчування-це певна церемонія. На обідніх перервах японці поїдають те, що принесли з дому.

Як дізнатися, що ви живете по-японськи? Ретельність, старанність, працьовитість – три слона, на яких будується життя людини, яка перейняла японський стиль. Робота священна, відкласти або передати її не можна, взяв на себе ношу, значить, повинен її винести. Можна і потрібно цікавитися всім новим, але впроваджувати його в свою життя , слід тільки в тому випадку, якщо це не суперечить життєвим принципам.

Важлива прихильність засадам і правилам, але це аж ніяк не говорить про зацикленості або вузьколобості. Впевненість у завтрашньому дні. На перше місце висувається зручність життя, позбавлення від зайвого. Навряд чи на балконі знайдеться місце однієї старої лижі. Порядок у всьому, від простору в будинку до думок в голові.

Пройти тест на тип особистості

Французька.

 • «першим ділом літаки ... » до 30 років потрібно здобути освіту, влаштуватися на хорошу роботу і встигнути піднятися по кар'єрних сходах, а вже після цього можна подумати і про особисте життя.
 • Зустрічають по одягу . Французи одягаються дуже просто, жінки частіше носять взуття на низькому ходу, ніж стають на підбори. У Франції діє брендоманія. Якщо на етикетці не значиться назва знаменитого лейбла, то людину можуть запідозрити в поганому смаку.
 • Діти – квіти життя. Сім'я є основою суспільства, тому на одній дитині французи не зупиняються. Вихідні, як правило, проводяться з сім'єю.
 • Снобізм . Французи-великі сноби. Вони чітко знають, в яку школу віддати дитину, який ліцей правильний, яку потрібно заводити породу собаки, щоб бути прийнятим вищим суспільством.
 • Дами та панове . Франція-країна любові і високої моди. Незважаючи на те, що француженки, як і інші жінки прагнуть до рівноправності з чоловіками, вони ніколи не відмовляться від приємного звабливого компліменти або манірно відкритої перед ними двері. А чоловіки не упустять можливості показати манери.

Як дізнатися, що ви живете по-французьки? Бездоганне почуття стилю і баланс між роботою і сім'єю – ось, як виглядає Французьке життя. Жити по-французьки, значить, виглядати, як акробат в цирку, легко і невимушено парити, ніхто не повинен здогадатися, скільки зусиль витрачається на те, щоб тримати марку. Все повинно бути бездоганно, від пари вибраних туфель до планів на наступні 10 років.

Знати собі ціну, прагнути до кращого і робити це красиво-ось правила життя по-французьки. Уміння в кожному дні знаходити хороше.

Італійська.

 • Більше всього на світі італійці люблять відпочивати . Обід у них може повільно перерости в вечерю. Працювати більшість жителів Італії починає о 9 ранку, але вже до 10 співробітники втомлюються і можуть піти на каву, законна перерва починається о 12, і його вони теж не витратять на роботу.
 • Ввічливість-національна риса . Якщо у американців вона більше показна і за нею частіше ховається бажання щось отримати натомість, то у італійців вона в крові. Навіть при першій зустрічі вони присвоюють співрозмовнику звання "дорогий" або "дорога", а поцілунки в щоки в знак вітання практикуються і серед чоловіків.
 • Спідниці-улюблений одяг . Жінки не проміняють їх на штани. Адже так у них з'явиться можливість похизуватися в дорогих панчохах і туфлях-човниках. Але занадто коротка спідниця все ж залишається моветоном.
 • Сімейні зв'язки . Сім'я для італійців - це не тільки родичі, але також друзі і деякі колеги. Тому італійське сімейне свято-це збіговисько, яке може зібрати кілька десятків людей.
 • Емоції через край . Пристрасть і експресія – найвидатніші італійські риси. Здається, що італійці кричать постійно, і коли Раді, і коли злі.

Як дізнатися, що ви живете по-італійськи? Головне, не напружуватися! Кожну хвилину потрібно просмаковать, не метушачись і не поспішаючи. Життя-це свято, але людина на ньому не запрошений, а скоріше організатор, тому важливо подбає про все самому. І навіть це потрібно робити з посмішкою і задоволенням, а ще емоційно і пристрасно.

Життя одна і прожити її потрібно в насолоді. Неможливо заробити всіх грошей, а вечір краще провести з келихом вина, дивлячись на захід, ніж над папірцями. Накопичення емоцій шкодить здоров'ю, тому їх краще вихлюпувати, через биття тарілок або гучний сміх.

Найкращий стиль життя – інтернаціональний. У ньому знайдеться місце американській мрії, французькому шарму, японському повазі та італійським пристрастям.

Пройти тест на психологічний вік

Зараз читають
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Що робити, якщо погано на душі і все навколо перестає радувати? Чи можна ...
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе в цьому житті і що в цьому може допомогти? 7 ефективних с ...
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час і які є ефективні прийоми, що полегшують управління часом? ...
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант і дізнатися його? Хоча кожен талановитий по своєму ...
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні, щоб гарантовано піти на друге? Як вз ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Новое youtube видео