Назад
Сором'язливість: що це таке і 6 способів її побороти

Навигация по разделу
застенчивость

Що таке сором'язливість і 6 способів позбутися від неї

Що таке сором'язливість і які причини її виникнення? Хто такий сором'язлива людина і 6 способів як позбавиться від сором'язливості.

Сором'язливість властива всім людям, але іноді вона доходить до занадто високого рівня. Заважає знайомитися, досягати поставлених цілей і з'являється постійна зацикленість на своїх емоціях і переживаннях. Як наслідок &8212; втрачається ясність мислення. Сором'язливість часто формується з дитинства і потім протягом багатьох років псує життя. Здається, ніби нічого змінити не можна і так буде весь час. Але існує ряд способів, які здатні вирішити цю проблему.

Що таке сором'язливість?

Сором'язливість — це почуття незручності в присутності людей, труднощі в зближенні з ними або навіть у підтримці рутинної розмови. Виникає часто через невпевненості в собі , низька самооцінка , невмінні побудувати діалог і правильно вести себе Сором'язливість змушує закритися в собі і сильно зациклюватися на своїх переживаннях, почуттях, емоціях. Тому мислення затьмарене. Розвивається почуття тривоги, самотності. Часто цей психічний стан може супроводжуватися депресивними розладами.

Може бути спровокована трьома основними групами людей:

  1. Незнайомі люди - не знаєш, що від них очікувати, і це лякає.
  2. Начальники - мають якусь владу над робітником, не хочеться впасти обличчям в бруд перед ними.
  3. Протилежна стать - страх перед тим, як правильно себе вести, щоб не втратити можливість зблизиться.

Психологи стверджують, що сором'язливість формується у людини в дитинстві. Батьки не приймали всі якості в дитині, часто вказували на його недоліки. Тому через деякий час він гостро відчуває в собі негативні риси, за які соромно перед іншими.

Існує інша теорія розвитку сором'язливості , в більш дорослому віці. У житті знаходиться суворий викладач в університеті, домінуючий партнер або друг. Вони виступили в ролі контролера над головою. І навіть якщо їх немає поруч в якійсь ситуації, все одно є відчуття, ніби хтось строго наглядає і може негативно висловитися.

Почуття незручності змушує бути боязким і постійно вибирати роботу підлеглого, грати другорядні ролі. Також і у відносинах, ясла сором'язлива людина не знайде того, з ким комфортно, то буде постійно бояться конфлікту і відстоювати свою позицію.

Пройти тест на невпевненість у собі

Хто така сором'язлива людина?

Сором'язлива людина — це той, кому некомфортно спілкуватися з іншими людьми, не любить зустрічі, вечірки, потайний, вважає за краще самотність, нерідко володіє низькою самовпевненістю і страхом перед певною групою людей.

Часто притаманні такі риси, як серйозність, скромність і стриманість. Вони позитивно оцінюються іншими людьми. Також, схильні до більш ретельного підбору близьких, що формує надійне коло партнерів і друзів.

Сором'язливі люди добре приймають важливі рішення, оскільки є час все обміркувати на самоті. Але все інше залишає негативні відбитки: на відносинах, спілкуванні і в цілому в житті. За статистикою, 85% таких людей хочуть звільниться від настирливого почуття, такі способи є.

Як подолати сором'язливість?

1. Аналіз страху.

Щоб побороти ворога, потрібно про нього дізнатися якомога більше інформації. Варто проаналізувати ситуації, які змушують соромитися. Що саме в них бентежить: які люди, що вони говорять, які умови навколо.

Можна поглянути з боку, що деякі речі зовсім нешкідливі. І знайти рішення для того, що дійсно викликає тривогу і паніку. Сидячи вдома в затишній кімнаті можна знайти вихід, а потім просто застосувати при реальному спілкуванні. Можливо, з першого разу не вийде, але практика все підкоригує.

2. Подивитися ворогові в обличчя.

Якщо спілкування з іншими людьми призводить в сум'яття, то потрібно звикнути і набути досвіду бесіди з незнайомцями. Для цього варто йти в нові компанії, курси, лекції. Свідомо піддавати себе ситуаціям, щоб виходити із зони комфорту.

З кожним разом нові люди будуть здаватися не настільки небезпечними і незрозумілими. Все легше будуть перебувати теми для розмов, а щоки і зовсім перестануть червоніти. Подібні ситуації знайомства стануть звичною справою і не будуть викликати тривогу.

3. Навчатися.

На сьогоднішній день велика кількість інформації в Інтернеті у вигляді статей, відео про те, як навчиться правильно спілкуватися з людьми. Яку вибрати тему, як стежити за своєю мімікою і позою тіла, як розпізнати ставлення співрозмовника до тебе або безпосередньо до слів.

Можна піти на курси ораторства, щоб потренувати дикцію. Буде можливість багато разів виступити перед імпровізованою публікою – адаптуватися до подібних ситуацій, та й просто спілкуванню в колі великої компанії.

4. Згадати переваги.

Постійне сум'яття змушує акцентувати увагу тільки на своїх мінусах. Але у кожного є і те, за що можна хвалити. Будь то чесність, добре розвинені інтелектуальні здібності або вміння прекрасно пекти пироги. Це можна згадати перед незручною ситуацією, щоб підняти самооцінку .

Можна кожен день повторювати свої позитивні риси особистості: при чищенні зубів, походу на роботу, готуванні вечері. Або говорити в розумі:» я хороший друг«,» я успішний бізнесмен«,» я прочитав багато книг«,»я закінчив університет з червоним дипломом".

Пройти тест на самооцінку

5. Бути хорошим слухачем.

Люди, які призводять в збентеження, теж вимагають уваги, хочуть бути вислуханими. Ніхто не бажає заподіяти шкоду, сказати шпильки або викрити в поганій манері спілкування. Тому можна в цьому допомогти.

Переключиться увагу з внутрішніх емоцій і почуттів сорому на співрозмовника. Знизиться напруга і рівень страху сказати щось не так. Виникає адаптація до людини, буде більше впевненості відповісти. Та й таке повага до слів інших сильно зближує і розташовує опонента.

6. Не бояться осуду.

За статистикою саме перфекціоністи шукають способи, як побороти сором'язливість. Вони схильні все, за що не візьмуться, доводити до ідеалу. А вимоги, як правило, дуже високі. Сюди і входить бажання здатися в найкращому світлі перед іншими і обов'язково всім сподобається.

У всіх різні смаки, тому полюбиться кожному – не судилося. Не варто турбуватися з приводу того, як сподобається тому чи іншому представнику компанії, і чи точно вони сприймуть за хорошу людину. Бути собою - це те, що зробить кожну розмову природною. І нехай люди самі вибирають, підходить це їм, чи ні.

Сором'язливість вважається милою рисою характеру. Але її власникам часто доводиться залишатися в тіні. Якщо це почуття давно притаманне, то це не означає, що від нього не можна позбутися. Застосовуючи перераховані вище способи можна швидко стати впевненим і поліпшити якість свого життя.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, якщо завдань немає, а нудьга вже дає про себе з ...
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Що таке психіатрія і якими проблемами вона займається? Які застосовуютьс ...
Психічні процеси: що це таке і як їх удосконалити??
Психічні процеси: що це таке і як їх удосконалити??
Що таке психічні процеси? Як вони описуються, розділяються та взаємодіют ...
Адиктивна поведінка: що це таке, як розпізнати і побороти??
Адиктивна поведінка: що це таке, як розпізнати і побороти??
Що таке адиктивна поведінка і які у нього прояви? Чек-лист для бажаючих ...
Воля: що це таке і навіщо вона потрібна??
Воля: що це таке і навіщо вона потрібна??
Що таке воля і як вона допомагає боротися з миттєвими слабкостями і бажа ...
Креативна людина: хто це такий і як його розпізнати??
Креативна людина: хто це такий і як його розпізнати??
Хто така творча людина і як вона може генерувати творчі ідеї? Як можна р ...
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток? Додатковий заробіток ще нікому не завадив. Про те, ...
Новое youtube видео