Назад
Любити: що це означає І 5 способів як навчитися

Навигация по разделу
что значит любить

Що означає Любити і як цього навчитися?

любити і бути коханим - мета №1 для багатьох. Виявляється, що перша частина вже викликає труднощі. Як же навчитися любити і що це означає?

Невміння любити &8212; одна з основних причин скандалів, нездорової залежності, зрад і розлучень. Якщо батьки не показали особистості модель довірчих дружніх відносин, вона вчиться, дивлячись на навколишній світ, вбираючи часом не найкращі приклади. На жаль, такий навик не передається генетично, йому не навчають в школах. Тоді як же можна його придбати? Які дії доведеться зробити для цього? І як стати дійсно люблячою людиною?

Що означає Любити?

Любити — це тверезо бачити і при цьому поважати несхожі якості партнера. Всі люди різні, не можна знайти когось з абсолютно ідентичними поглядами. І це нормально. Так навіть цікавіше, адже така різниця дозволяє дізнаватися і пробувати нові речі, заняття, методи. Завдяки відмінностям люди передають один одному досвід, знання, роблячи свої життя більш багатогранними і захоплюючими.

Все це стосується тих випадків, коли риса партнера об'єктивно не приносить чогось поганого . Наприклад, якщо чоловік обожнює спорт, активний відпочинок, а жінка більше любить проводити тихі вечори вдома за книгою, в цьому немає нічого поганого.

Однак якщо якість характеру одного ущемляє, ображає, принижує іншого, тут є серйозна проблема. Ніхто не зобов'язаний терпіти хамство, маніпуляції, істерики , деспотизм, промовляючи про себе: «він/вона &8212; інший/інша, і мені просто потрібно це прийняти».

1. Приділяти час.

Увага &8212; це не те, що можна видавати поблажливо, тільки у свята, в якості винагороди або під настрій. Це щоденний обов'язок по відношенню до коханої людини.

Мова не йде про подарунки, хоча бажання їх дарувати &8212; теж ознака хорошого ставлення. Але в першу чергу словосполучення "приділяти час" означає:

 • Вислуховувати партнера, його розповіді про наболіле, радощі, несподіванки, події в цілому;
 • Співпереживати, тобто сприймати стан своєї пари, відгукуватися на нього емоційно;
 • Спілкуватися, дізнаватися особистість, цікавитися її бажаннями , амбіціями, цілями, поглядами, принципами;
 • Піклуватися, намагаючись позбавити від усього поганого, в загальному поліпшити життя коханої людини.

Іноді це важко, особливо коли емоційний стан не збігається. Наприклад, якщо хлопця підвищили на роботі, а дівчина в той час моторошно посварилася з подругою.

Пройти тест: Чи Люблю я його?

2. Вміти переносити розлуку.

Якими б сильними не були почуття і бажання перебувати поруч, але бути разом 24/7 фізично неможливо. Зрештою, доведеться ходити на роботу, зустрічатися з друзями, іноді робити покупки окремо один від одного. І це якщо не враховувати довгі відрядження, відносини на відстані і т. п.

Якщо навіть під час короткочасної розлуки людина починає:

 • Надзвонювати по сто разів,
 • Писати в усі соцмережі,
 • Весь час шукати зустрічі,
 • Перетворення кількагодинної відсутності партнера в трагедію,

&8212; це говорить про залежності . А вона не має нічого спільного з любов'ю . Більш того, вона свідчить про психологічну проблему або незрілості. Тому любляча людина розуміє, що іноді проводити час окремо один від одного &8212; це нормально. Звичайно, він теж може нудьгувати , але не робить з цього драму, а знає, чим розважити себе або просто займається власними обов'язками.

3. Поважати чесність.

Чесність &8212; це запорука довіри. Причому під цією якістю мається на увазі зовсім не щоденна доповідь про події за день. Тут мова йде про вміння відкрито, хоч і делікатно висловлювати особисті емоції , цінувати щирість своєї пари.

Основна складність в цьому питанні полягає в небажанні або навіть боязні поранити, розладнати, розлютити кохану людину своєю правдою. Наприклад, дівчині може не подобатися, що її хлопець часто ходить з друзями в бар. Але вона вирішить промовчати про це, тому що вважає, що висловлювання невдоволення засмутить її коханого. але чи справді це розумне рішення?

Хіба досада, протест не будуть накопичуватися, ризикуючи вилитися в нервовий зрив? Хіба зможе пара впоратися з проблемою, прийти до зручного компромісу, не обговорюючи своїх розбіжностей? Замовчування таких моментів &8212; це теж брехня, в тому числі перед собою.

4. Не виключати інших людей.

Романтичні стосунки &8212; це прекрасно, але не можна забувати про людей навколо. Любов & 8212; це свобода , а не клітка для полоненого. Крім коханої людини є ще друзі, родичі, колеги, наставники , шанувальники, натхненники і т.д. як би партнер не хотів, але він не зможе замінити всіх цих особистостей. А без них життя буде інший, більш замкнутою, сірої, нудною, неповноцінною.

Сім'я може стати сенсом життя , але нехай вона буде не єдиною. Дуже наївно і занадто самовпевнено думати, що одна людина здатна витіснити собою весь світ. Якщо особистість вимагає вибирати між собою і друзями, наприклад, це виявляє її нерозуміння любові, неготовність до неї, незрілість. Згодом вона стане диктувати ще більше умов, все одно залишаючись при цьому емоційно голодною, незадоволеною.

Пройти тест: чи любить він мене?

5. Розуміти відповідальність.

І головне &8212; брати її. Любити &8212; означає бути відповідальним за почуття, благополуччя, щастя вибраного супутника. Це також вміння відповідати. Наприклад, якщо партнер вимагає вірності, то і сам, виходить, зобов'язаний в такому випадку не змінювати. Кожна дія має результат. Зазвичай це поширюється тільки на самого діяча, але в стосунках відбивається ще й на іншій особистості.

Життя & 8212; це ризик травм, болю, небезпек, втрат. У любові цей ризик подвоюється. Але точно також в два рази посилюються радість , задоволення, щастя.

Страх взяти відповідальність за майбутнє &8212; своє і загальне &8212; теж стає серйозною перешкодою. Які перспективи можуть бути у союзу, якщо хтось один або навіть обидва партнери не хочуть будувати спільне життя, грунтуючись на прийнятті серйозних рішень? Очевидно &8212; не найбільш райдужні або довгострокові.

Як навчитися любити?

1. Працювати над психологічними проблемами.

Внутрішні негаразди не дають людині повноцінно насолоджуватися любов'ю, бачити в ній позитивні моменти. Тому люди з психологічними травмами часто нервові, недовірливі, інтровертні, агресивні або пасивні. Звичайно, це позначається практично на всіх сферах життя , а любовна лінія, на жаль, не стає винятком.

Багато хто намагається заглушити внутрішній біль новими відносинами, але по суті не тільки не рятують себе, але також збивають з пантелику інших. Що може бути причини такої поведінки :

 • Важка травма з минулого, яка віддзеркалюється на поточному етапі;
 • Поганий батьківський приклад відносин або його повна відсутність (якщо дитина росла сиротою або з опікунами);
 • Негативний досвід з попередніми партнерами;
 • Невпевненість, низька самооцінка, схильність до залежностей;
 • Незрілість, інфантильність, застрягання в ролі дитини / підлітка;
 • Безвідповідальність, істерія або прийняття статусу жертви.

З усім цим &8212; в кабінет психотерапевта . Кохана людина не зобов'язаний лікувати, виховувати, курирувати. Він може підтримати, постаратися допомогти, але ніяк не виправить таку ситуацію самостійно.

Пройти тест на самооцінку

2. Виховувати в собі безкорисливість.

Любов &8212; не торг, бартер, договір, угода або сервіс обміну послуг. Щоб любити по-справжньому, доведеться навчити віддавати і не озиратися на це. Якщо людина приділяє увагу, дарує подарунки, говорить компліменти, робить щось приємне, тільки щоб отримати все це ж натомість, він не щирий у своїх вчинках. Він шукає вигоду.

Не обов'язково вигода полягає в матеріальному інтересі. Прагнення "викупити" увагу, взаємність, час &8212; теж ознака невпевненості в собі , залежності.

Люблячий партнер спрямовує свої дії на покращення життя своєї пари, її щастя. Він не перераховує, не пригадує кожну емоцію або вчинок, який віддає. Всі його усвідомлені кроки по відношенню до коханої людини просякнуті щирістю, безкорисливістю, добротою , турботою.

3. Вміти розслаблятися.

Незважаючи на те, що щасливі відносини вимагають копіткої роботи, не можна перетворювати їх в «армійський Статут». Якщо включати тільки логіку, структурність, розум, суворе дотримання правил, на емоції не вистачить сил або часу.

Краще не забувати, що любов &8212; це також радість, сміх, зворушливі моменти, захоплення, романтика. Вона страждає, якщо в союзі проявляються сухий раціоналізм, слова «повинен», «зобов'язаний», «змушений». Відповідальність, звичайно, є, і вона чимала, але її можна нести по-різному.

Іноді, щоб навчитися любити, досить послабити контроль над ситуацією. У відносинах задоволення отримують двоє. Якщо один насолоджується становищем, а другий весь час зациклюється на правильній поведінці, нічого хорошого з цього не вийде.

Пройти тест на сумісність

4. Не боятися негативного досвіду.

Якби в житті зовсім не було поганих моментів, ніхто б не цінував хороші так сильно. В ідеальному світі, як це не парадоксально, ніхто не прагне до розвитку . Навіщо? Адже і так все добре.

Любов у поведінці людини не ідеальна . А значить &8212; закохані припускаються помилок. Вони теж сваряться, завдають один одному біль, бувають неправі. Але їх відмінність в тому, що вони свідомо намагаються уникати такого негативу, вчаться просити вибачення і прощати, працювати над своїми помилками.

Можна уникати стосунків через страх зрад , конфліктів, негативних емоцій. Проте:

 1. Де гарантія, що цей же негатив не трапиться в інших сферах життя? Неможливо повністю уникнути ризику.
 2. Виключення любові позбавить особистість величезної кількості позитивних подій, переживань, зробивши її нещасною.

Любовний зв'язок супроводжується своїми ризиками, але це не заперечує її очевидних плюсів, винагород.

5. Любити себе.

Це перший урок, який доведеться засвоїти тим, хто хоче навчитися любити. Без внутрішнього схвалення себе складно побудувати здорові міцні відносини. Пов'язано це з тим, що недолюблює себе людина:

 • Залежимо від думки оточуючих, легко піддається чужому впливу;
 • Страждає від комплексів , невпевненості, замкнутості, боязкості;
 • Вважає, що не гідний, щоб його поважали, цінували, розуміли;
 • Приймає позицію прислуги, жертви, раба, дозволяє використовувати себе;
 • Рідко розвивається, тому не представляє інтересу Для зрілих особистостей.

Складно бути з людиною, яка сама не бачить своїх переваг, цінності . Вся енергія буде йти на спроби довести йому, що він чогось вартий. Але що можна зробити, щоб почати поважати себе?

 • Розвивати світогляд, формувати погляди, вчитися аргументовано відстоювати точку зору, захищати себе.
 • Прагнути до саморозвитку , особистісному зростанню, але вивчати те, що подобається самому, а не продиктовано іншими.
 • Оточувати себе приємними речами, емоціями. Шукати заняття до душі в кар'єрному, розважальному плані. Уважно ставитися до підбору близького оточення.
 • Винагороджувати себе за досягнення, прориви, успішне подолання страхів.

Щоб навчитися любити, зовсім необов'язково володіти специфічними вміннями або купувати дорогу літературу. Досить буде усвідомити свою головну проблему, а потім докласти максимум зусиль, щоб усунути її. Адже любов & 8212; це не Рецепти, ритуали, метелики в животі або просто почуття. Це робота, дії, активні кроки. А значить, вона доступна кожному, хто готовий боротися за неї.

Пройти тест Фрейда

Зараз читають
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Що таке хронічна втома і як вона проявляється? Які причини такого стану ...
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Що таке тренінг особистісного зростання і чому це пошуки власної мотивац ...
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Що таке швидкочитання і чи ефективно воно? Як швидко читати книги, витяг ...
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Яких помилок краще уникати, щоб знайомство з чоловіком виявилося успішни ...
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зробити перший крок і зацікавити хлопця? Які є психологічні хитрощі? ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео