Назад
Справжня любов: що це таке і її основні ознаки.

Навигация по разделу
настоящая любовь

Що таке справжня любов і які етапи вона проходить?

Що таке справжня любов і як вона проявляється? Чи приходить вона відразу або спочатку слідують якісь попередні етапи?

Романтичні мелодрами і любовні романи часто відстоюють ідею про те, що Справжня любов &8212; це стихійно виникає почуття, уготоване самою долею. Але чи розкриває така позиція всю глибину закоханості? Чи дійсно вона приходить спонтанно і тільки до суджених? Або все ж версія з телеекранів & 8212; це скоріше просте захоплення, не здатне пережити реальні побутові труднощі?

Так, Вона приходить не відразу. Щоб випробувати її, доведеться добре вивчити партнера і пережити з ним криза відносин . Для цього, звичайно, потрібен час, тому не можна сказати, що почуття з першого погляду серйозні. Але вони можуть стати такими згодом.

Існує наполовину жартівлива психологічна теорія, яка стверджує, що є кілька конкретних проблем, які роблять союз міцнішим. Згідно з цією гіпотезою, щоб пара зблизилася і поліпшила відносини, їй доведеться пережити :

 • Спільна поразка;
 • Поразка одного з пари;
 • Перемогу одного з пари;
 • Ремонт.

Причому останній пункт &8212; найважливіший, адже саме в такій побутовій ситуації гостро проявляється зіткнення інтересів. До списку також можна додати сварку. Але не звичайну дрібну сварку, а грандіозну чвару на межі скандалу. рано чи пізно серйозні непорозуміння трапляються навіть між найспокійнішими закоханими. те, як кожен з них проявить себе під час і після сварки, вельми показово.

Але все по порядку. Почуття проходять кілька фаз, перш ніж починають міцніти і ставати серйозними. Деякі етапи пара може "перескакувати" або проходити майже непомітно. Хоча, як правило, пропущені періоди згодом дають про себе знати. Які ж складнощі доводиться переживати на шляху до істинної любові?

1. Знайомство.

Це або знайомство у прямому розумінні слова, або звернення уваги на вже знайомого людини як на чоловіка/жінку. Тобто це поява першої симпатії. Найчастіше вона заснована на фізичних даних. Люди оцінюють фігуру, риси обличчя, одяг, зачіску, доглянутість, ходу. І якщо» картинка " їм подобається, вони вирішують приділити більше часу об'єкту своєї зацікавленості.

Іноді приводом для виниклого інтересу стає щось інше . Наприклад:

 • Поведінка, що виділяється з натовпу (гучний сміх, читання на вулиці, навіть сварка з продавцем морозива);
 • Випадково виявлені спільні риси, хобі , захоплення;
 • Профіль в соціальній мережі, на сайті знайомств;
 • Опис, отриманий від спільних знайомих.

В цілому це найлегша стадія. Якщо вона проходить успішно і симпатія виявляється обопільною, приходить час для наступного етапу.

Пройти тест: Чи подобаюся я йому

2. Флірт.

Саме хвилююче, непередбачуване, азартний час. Це перші залицяння, незручні погляди, спроби доторкнутися. Чимось нагадує реакцію дитини на нову іграшку. Цікавість зростає з кожною секундою, хочеться вивчати, розглядати, Слухати. Здається, що новий знайомий &8212; чи не найцікавіша людина в світі. Він &8212; це загадка, таємниця, яку так і тягне розкрити, піти в неї з головою.

Якщо знайомство давало інформацію здебільшого тільки про зовнішність, то флірт вже показує перші проблиски характеру . Нові факти, як шматочки пазла, поступово доповнюють один одного і вимальовуються в одну картину. Але їх нестача (неможливо швидко вивчити людину) часто призводить до ідеалізації або, навпаки, упередженої думки. щоб такого не відбувалося, важливо:

 • Придивлятися до найменших проявів недоліків. Навіть якщо вони просто привиділися, зайва обережність не завадить;
 • Стежити за мовою тіла. Якщо його сигнали йдуть врозріз зі словами, це привід запідозрити в нещирості;
 • Обговорювати різні теми. Одні компліменти або розмови про хобі не дадуть багато чого;
 • Дивитися, як знайомий спілкується з іншими людьми &8212; родичами по телефону, офіціантами в кафе, випадковими перехожими.

Якщо ігнорувати ці підказки, можна сильно обпектися або одного разу виявити себе зовсім не з тією людиною.

3. Чарівність.

Найчастіше все плутають з любов'ю саме цей етап. Він найщасливіший, веселий, надихаючий, окриляє. Тут з'являється перше "ми". Як правило, до цього моменту пара вже перебуває в офіційних відносинах, нерідко вирішує з'їхатися. А далі йдуть перші спільні ночі, сніданки-вечері, поки ще приємні спільні клопоти по дому.

Тепер нова людина здається вже давнім знайомим, без якого і життя-то складно уявити. Хоча його мінуси вже непогано вивчені, вони здаються цілком стерпними, а сварки &8212; сущими дрібницями. Бажання бути поруч, робити щось спільно стає цілодобовим.

Але наскільки б запаморочливим, вразливим, яскравим не був цей період, все одно рано чи пізно він закінчується наступним етапом.

Пройти тест на закоханість

4. Звикання.

Людині властиво звикати практично до всього. Жарт, сказаний кілька разів, втрачає свій комізм. Улюблена страва, що подається щодня, швидко приїдається. Навіть те, що зазвичай радує, приголомшує, викликає ейфорію, незабаром починає втрачати свій чарівний ефект.

Те саме відбувається з тривалими стосунками . Найчастіше ця стадія припадає на 3-й рік відносин, коли гормони вщухають, а реальність починає різати очі. Пара раптом розуміє, що:

 • Мінуси партнера виявилися не настільки дріб'язковими, як уявлялося раніше;
 • Спільне життя & 8212; це не тільки приємні вечори під акомпанемент фільму, піци, вина, але також побутові проблеми, фінансові, житлові питання;
 • Робота над відносинами включає не тільки компроміси. Вона часто вимагає великих зусиль;
 • Кохана людина & 8212; не ангел, він може іноді дратувати, засмучувати ,викликати нудьгу або інші негативні емоції .

Чим менше реалізму було до звикання, тим болючіше проходить цей період. Адже, як відомо, рожеві окуляри ламаються склом всередину.

Комфорт у стосунках викликає нудьга . Але як би не сумно звучав цей факт, у нього є один плюс. Він доводить, що можна все виправити. Розбавивши "зручний застій" поїздками або іншим новим спільною справою, можна знову повернути чарівність.

5. Ревнощі.

Не обов'язково це ревнощі до інших чоловіків чи жінок. Найчастіше така емоція спалахує по відношенню до часу, який люди витрачають не на один одного. Наприклад, сюди можна віднести бажання партнера провести час без своєї пари:

 • З друзями, колегами, просто знайомими;
 • В повній самоті з собою;
 • В гуртках, спортзалі, кіно і т. п.;
 • На роботі або підробітку.

Такий відхід від «ми» сприймається як ігнорування, уникнення, скритність, брехня, неповага. Причому навіть в тому випадку, коли закоханий сам не особливо поспішає проводити час саме зі своєю пасією.

Полегшити період може спокійна, відверта розмова, а також усвідомлення, що романтичні відносини & 8212; не єдина частина життя . Розуміння потреби партнера в особистому просторі, надання цієї приватності також дуже важливі. Як не дивно, але саме в цій стадії починає формуватися справжня довіра, яке потім, вже після пари подальших фаз, буде тільки зміцнюватися.

Пройти тест на ревнощі

6. Презирство.

Ще один етап, який зовсім не обов'язково сприймати буквально. У кого-то він супроводжується вибухом кількості і сили сварок. Тоді виснажені постійною боротьбою, нерозумінням закохані дійсно починають відчувати один до одного майже відразу.

Але сварки, замкнутість кожного в собі &8212; це результати. Насправді суть в тому, що мінуси в цей період бачаться настільки чітко і ясно, що затьмарюють плюси, до яких обидва вже встигли звикнути. Весь фокус переноситься на власні страждання або несправедливе ставлення співмешканця. Тому дуже важко на цій стадії помітити і тим більше розділити біль іншого.

Ситуація загострюється, посилюються сумніви в правильності свого вибору. Все закручується настільки швидко і феєрично, що розбирати проблему, вирішувати її стає дійсно важко. Набагато важче, ніж будь-які сварки раніше. Саме тому багато хто переходить до наступної фази.

7. Розставання.

Етап повного розчарування, спаду, розвалу. Обидва партнери раптом розуміють, що разом бути не можуть. Вони вважають, що не підходять один одному, викликають і самі відчувають муку. Це пік відчаю.

Але знову-таки буквальне розуміння не передає повної картини подій. розрив &8212; це не обов'язково :

 • Розлучення, розділ майна;
 • Переїзд із спільного житла;
 • Фінальна сварка (все може взагалі закінчитися спокійно);
 • Фраза «давайте розлучимося».

Просто це максимальна в порівнянні з попередніми фазами дистанційованість. Духовна, ментальна, емоційна і, звичайно, фізична. » Я "бореться з» ми" і перемагає.

Але не у всіх.

Незважаючи на купу неприємних ситуацій і заподіяну біль, рідкісні (настільки рідкісні, що можна назвати їх «обраними») союзи отримують не повний крах або жалю, а щось нове. Вони усвідомлюють свої помилки, часто згадують кохану людину, при цьому бачачи ясніше колишнього його натуру. А потім знову роблять спробу досягти близькості. І закінчується ця проба останньої, восьмий стадією.

Пройти тест: Чи Люблю я його?

8. Справжня любов.

Фінальна фаза максимального зближення на всіх рівнях. Це не просто союз тіл, ідей, емоцій, а вже спорідненість душ. Партнерство переростає в єдність.

Ні, закохані не починають раптом читати думки один одного. Нічого містичного. Просто на тлі разом пережитих негативних моментів в минулому все інше здається не таким важливим. Логіка зводиться до думки: «якщо ми пережили те й те, значить впораємося з усім». Є досвід спільного вирішення проблем. далі приходять такі зміни:

 • Кількість сварок помітно зменшується, змінюється ставлення до них, способи подолання труднощів;
 • Партнери не відчувають надмірно яскравих емоцій. Швидше їх почуття спокійні, але дуже глибокі, постійні;
 • Підтримка, турбота втрачають функцію "обміну послугами" , саме їх надання вже приносить задоволення;
 • Закохані дозволяють один одному шукати себе, саморозвиватися, зникає ревнощі, почуття власництва.

Дійти до такої стадії можуть далеко не всі. Вона &8212; це результат важкої роботи, подолання комплексів , страхів, утихомирення гордості , честолюбства у відносинах. Але це справедлива ціна за таке щастя , спокій, впевненість в іншій людині.

Ознаки справжнього кохання.

Чи можна дізнатися справжню любов за зовнішніми ознаками? Або вона показує себе тільки у внутрішніх переживаннях, душевному відчутті чогось неймовірного?

Справжні почуття якраз і проявляються найбільше в зовнішніх діях. Тому що Справжня любов & 8212; це не згусток гормонів або стійких переживань, а активні вчинки заради поліпшення життя коханої людини. До головних прикмет справжньої близькості відносяться:

 • Відсутність ідеалізації . Починаючи з повного усвідомлення якостей характеру , закінчуючи перспективами на майбутнє;
 • Врівноважене " я " і " ми» . Пара не стоїть на місці, вона шукає способи поліпшення Союзу, які не заважають розвиватися кожному окремо;
 • Безкорисливість . Хороші вчинки ґрунтуються виключно на бажанні, а не на очікуванні чогось натомість;
 • Надання свободи . Приходить розуміння, що партнер нікому не належить, а значить має право сам розпоряджатися своїм життям;
 • Усвідомленість . Любовний союз &8212; це свідомий вибір. Людина знаходиться поруч з іншим, тому що хоче зробити його щасливим. Це явно не історія про страх залишитися на самоті або розважливості.

Більшість з цих пунктів вимагають зрілості. Тому полюбити по-справжньому може тільки духовно, морально доросла людина. Для серйозного почуття доведеться ще «дорости».

Думка про те, що Справжня любов не приходить до всіх, абсолютно правдива. Але все залежить не від хитросплетінь долі або «хімії», а від самої людини. Якщо він дійсно готовий працювати над відносинами, собою, то зможе випробувати справжні почуття. Якщо ж він ідеалізує поняття любові, бачить її тільки як щось зумовлене, не залежне від людських зусиль, то прогнози не так сприятливі.

Пройти тест: чи любить він мене?

Зараз читають
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Що таке посттравматичний синдром і що робити людині, яка пережила його? ...
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Хто такий лідер і чому він необхідний будь-якій групі людей? Як завдяки ...
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Що робити, коли немає настрою і чому воно пропадає? Чи можна цьому запоб ...
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і робити це правильно? Навіщо читати книги і в чому кори ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Що таке ентузіазм? Він є несподіваним натхненням або контрольованим стан ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео