Назад
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??

Навигация по разделу
тренинг личностного роста

Що таке тренінг особистісного зростання і навіщо вони потрібні?

Що таке тренінг особистісного зростання і чому це пошуки власної мотивації для досягнення особистих цілей? Які бувають курси особистісного зростання?

Власне «я» заслуговує на особливу увагу. Емоційного і професійного. Де знайти в собі сили, щоб не зламатися, а розвиватися і рости над собою, особливо в моменти внутрішньої або зовнішньої кризи? Як приступити до втілення мрії, яка живе в душі вже не один рік? Як сфокусуватися на можливостях, замість жалю про втрачені шанси? Отримати професійний гід по виходу їх життєвого глухого кута допоможе тренінг особистісного зростання.

Що таке тренінг особистісного зростання?

Тренінг особистісного зростання – це інструкція до власного життя. Чітке керівництво по досягнення особистих цілей . Люди роками збирають енергію для першого кроку, який так і не наважуються зробити. Майбутнє розглядається через призму минулого досвіду.  Особистий енергія йде на пережовування старих негараздів або тривогу з приводу далекого майбутнього, яке, власне, може і не настати.

Внутрішній опір настільки великий, що сили йдуть на боротьбу з самим собою. Тренінг по саморозвитку познайомить з прийомами, що дозволяють почати зміни тут-і-зараз . Тренінги особистісного зростання-реальна можливість приступити до втілення бажань в життя. Зробити перший крок, нехай маленький, але видимий. Перестати звинувачувати зовнішні обставини і знайти відповіді на питання всередині себе. Озирнутися навколо в пошуках рішень, пропонованих професіоналами.

Додати до колишніх звичкам нові знайомства і відчуття. Досвід людей, які вже домоглися висот у житті, помножений на майстерність тренера надихають. Адже якщо щось класне зміг зробити одна людина, то напевно це під силу і іншим. Тренінг по саморозвитку покаже, що крім задоволень в житті є радість , гордість за свої досягнення і щастя. І тоді світ просто стане трохи ширшим.

Пройти тест на характер людини

Для чого потрібен тренінг особистісного зростання?

Кожна людина проживає життя, маючи в голові власні стереотипи . Життя по накатаній колії заспокоює передбачуваністю. Але в один момент звичні дії вже не приносять очікуваного результату. Навколишня дійсність все менше радує стабільністю, так що такі моменти наступають все частіше. Можна впасти в депресію , назвавши те, що відбувається, «кризою віку». Можна взяти себе в руки, щоб принести користь собі і оточуючим. І пам'ятати, що слово "криза«, написане китайськими ієрогліфами складається з двох значень» небезпека «і»можливість".

Особистісний ріст починається з виходом за рамки комфорту. Зробити вчинок, який ніколи не робили, отримати новий досвід – процес зростання не буває безболісним. Які кроки належить зробити на шляху саморозвитку?

 1. Чесність по відношенню до самого себе. виправдання можна знайти нескінченно. Чесно зізнатися самому собі, що стоїш на місці – це тільки перший крок. Багато хто займає вичікувальну позицію, сподіваючись повернути минуле. Ті, хто не готовий виправдовувати власне байдикування, приступають до пошуків тренера.
 2. Зміна щоденних звичок. є такий психологічний прийом під назвою «заплати наперед». Перш, ніж отримати бажане потім, потрібно «заплатити» аванс сьогодні. Наприклад, позбутися шкідливої звички . Або придбати корисну. Причому бажання і плата за нього можуть перебувати в різних сферах життя .
 3. Робота над помилками. залежність від стереотипів, громадської думки постійно ставлять паркан навколо людини. Страх помилки сковує тіло і розум. Але кожен новий провал збільшує шанси на успіх. Помилитися можна в чому завгодно, навіть у виборі тренінгу. Але розглядати помилку як досвід, нехай і негативний, продовжуючи йти далі.
 4. Прояв почуттів. Люди «консервують» в собі мрії, почуття, переживання. Найголовнішим в житті вважають любов , але не вміють її висловлювати. Щирість почуттів стає проблемою більшою, ніж нестача грошей. Уміння вихлюпувати емоції, але при цьому не нашкодити оточуючим – мистецтво, якому також навчають на тренінгах.

Подолання внутрішнього опору є частиною зростання особистості. Навіть чітка постановка мети не рятує від тривалого періоду вичікування. Адже всі життєві факти люди пропускають через власний фільтр. Фільтр особистого досвіду і власних переконань. Тренінги особистісного зростання не дають гарантій. Вони надають шанс приміряти окуляри іншої реальності, в якій існує успіх.

Які бувають курси особистісного зростання?

Курси-слово більш звичне, ніж тренінг, особливо для людей старшого покоління. Курси рідко бувають інтенсивними, вони відрізняються більш розміреним темпом. До цієї категорії можна віднести лекції або семінари , коли тренер надає інформацію, не залучаючи групу до активного діалогу.

Тренінг, який триває 2-3 дні, подається у вигляді тез. Компанії запрошують відомих тренерів для вичитування короткого курсу. У такому випадку важлива активність учасників. Вчасно піднята рука і поставлене запитання – це можливість отримати відповідь на особисте питання. Пасивне слухання-привід переконатися в тому, що вже нічого не можна змінити.

Курси особистісного зростання розрізняють по:

 • Тематиці . зростання бізнесу або розвиток навичок спілкування. Розвиватися можна в сфері здорового способу життя або в духовній сфері.
 • Формату . закриті та відкриті заходи фінансуються корпораціями або окремими особами. Виїзні курси на березі моря або вебінари, які учасники проходять за монітором комп'ютера.
 • Методам . хтось віддає перевагу медитація , а хтось бігає вулицями в пошуках грошей, виконуючи вказівок тренера. Хтось уявляє день власної смерті або впадає в трансовий стан. При виборі тренінгу варто звернути особливу увагу на методи роботи ведучого.
 • Ступеня підготовки учасників. базові курси надають загальну інформацію. Учасники вчаться взаємодії один з одним і з ведучим. Підготовлена аудиторія спілкується один з одним професійною мовою термінів.  Тренери дають складні завдання, розраховані на досвідчених учасників.

Готового рішення не існує. Жодні курси особистісного зростання не нададуть конкретної відповіді на кшталт:»Ти повинен зробити те-то..., щоб отримати це...".  Навчання дає можливості. Мета учасників-скористатися ними. Адже будь-яке, навіть найменше досягнення піднімає самооцінку . А успіх будується на фундаменті невдач.

Пройти тест на самооцінку

Як вибрати тренера?

Універсального рецепту особистісного розвитку не існує. Щоб отримати більше в масштабах життя, доведеться заплатити найдорожчим-особистим комфортом. Усвідомлений вибір тренера допоможе подолати шлях з меншими втратами (але без них все ж не обійдеться). Як вибрати тренера заочно? Ось кілька способів познайомитися з ним ближче:

 • Авторський блог або сторінка в соцмережах;
 • Матеріали, які знаходяться у відкритому доступі;
 • Реальні відгуки на форумах від учасників, які побували на авторських тренінгах;
 • Поради людей, які вже проходили такого роду заходи, допоможуть оцінити обіцянки з точки зору здорового глузду.

Тренер особистісного розвитку - психолог і коуч в одній особі:

 • Жорсткий, але не грубий. Він не ставить собі за мету принизити учасника. Але своєчасний» стусан " – виправданий і безпрограшний психологічний прийом.
 • Уважний, але не сюсюкаючий. Він вловить суть чужої проблеми без вислуховування скарг на життя.
 • З почуття гумору , але без вульгарності. Доречна жарт здатна розрядити ситуацію. Тренер уникає непристойних анекдотів і присікає такі з боку аудиторії.
 • Наполегливий, але не нав'язливий. Опір нововведенням-природна реакція на зміни. Тренер буде наполегливо домагатися виконання завдання, але не стане нав'язувати свої висновки або точку зору.
 • Мотивуючий, але не примушуючий. Учасники роблять свої кроки самостійно. Тренер може звернути увагу на помилки, але не надасть чіткого плану дій. Навіть якщо його будуть про це просити.

Оплачуючи курси у відомого тренера, учасники купують його досвід. Знання коштують рівно стільки, скільки люди готові за них заплатити. Ніхто не каже, що буде легко. Ніхто не скаже, як досягти успіху з першого разу. Тренер надасть учасникам не тільки інформацію. Він забезпечить їм той самий» стусан", який призведе до конкретних дій. А будь – яка дія-це безпрограшний варіант.

Особисті зміни починаються з усвідомлення того, що безпека набагато страшніша за ризик. Важливо не просто знати. Важливо-робити. На наступний день після тренінгу знову наступають звичайні будні, і тільки повсякденна робота над собою допоможе отримати бажане. Тренінг особистісного зростання допомагає скласти фрагменти індивідуальних здібностей і цілей, щоб зібрати конструктор власної особистості. Один учасник складе велосипед, а інший вибудує космічний корабель.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя? 8 дивовижних досліджень і 6 секретів щасливого життя, про ...
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Що таке енергія людини? 5 ефективних прийомів, як підвищити життєву енер ...
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися з користю? 7 ефективних прийомів розслаблення ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Що значить перебільшувати і чому це є навмисним спотворенням дійсності? ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Що таке сексуальність людини і як вона проявляється в його поведінці і з ...
Новое youtube видео