Назад
Любов назавжди: скільки реально вона тривати??

Навигация по разделу
любовь навсегда

сильна любов назавжди &8212; красива казка чи реальність?

чому багато хто вважає, що любов назавжди-це міф? Але що, якщо вічні почуття дійсно існують і що робити тим, хто прагне до них?

Чому в деяких відносинах дуже швидко пропадає пристрасть, остигають почуття, а інші тривають десятками років? Чи можна сказати, що любов назавжди &8212; це результат роботи? Або це подарунок згори, духовний, езотеричний чи чарівний зв'язок? Далі мова піде про те, чому люди перестали вірити у вічні почуття і чи можна продовжити «термін придатності» своїх відносин.

Любов триває три роки?

У 21 столітті з'являється все більше скептиків , які заперечують або існування любові взагалі, або її багаторічну тривалість. Навіть романтики ловлять себе на думках-сумнівах про те, чи зможуть зустріти того самого «обраного» людини і побудувати з ним міцні відносини.

Що призвело до таких змін? Чому до цього почуття ставляться так недовірливо, з побоюванням? Ймовірні причини:

 • Зміна поглядів на «еталонну» модель сім'ї. Жінка вже не вважається берегинею вогнища, вона активно, нарівні зі своїм чоловіком заробляє, має свої амбіції, будує власну кар'єру;
 • Культ грошей і сексу хвилює більше, ніж ідея серйозних стосунків . Суспільство готове прагнути до хороших заробітків, отримання фізичних задоволень. Багато хто не готові приділяти увагу партнеру, якщо при цьому доведеться урізати робочий час або відокремлений відпочинок;
 • Попит на» ідеального " працівника . Кого шукають сучасні роботодавці? Молодих, досвідчених, активних, без проблем зі здоров'ям і сімейних негараздів. У молоді, яка намагається пробитися наверх по кар'єрних сходах, не вистачає часу на особисте життя.

Всі три причини в вкоріненому і глибокому стані мало сприяють розвитку здорових відносин. На них постійно не вистачає сил, часу, можливостей, навіть бажання . Шлюби створюються на основі розважливості або не до кінця перевірених почуттів. В обох випадках їм рано чи пізно приходить кінець &8212; розлучення або прісне співжиття.

Крім того, є три конкретні причини, через які багато хто схиляється до теорії саме про трирічний термін любові. В їх основі & 8212; гормональний фон, французький роман і соціальна статистика. Звучить іронічно, але розібратися буде цікаво.

Гормональні зміни.

Що відчувають закохані в цукерково-букетний період? Метеликів в животі, легке запаморочення, приємну тремтіння, солодке передчуття, захват, ейфорію . А що лежить в основі такого стану? Правильно, гормони.

Перші місяці симпатії супроводжуються виробленням гормонів радості , стресу, задоволення, блаженства. Це:

 • Ендорфіни,
 • Адреналін, норадреналін,
 • Дофамін,
 • Серотонін.

Частина з них викликає хвилювання, тугу , інші болючі емоції . Закохана особистість відчуває згусток різноманітних переживань, деякий з яких суперечать один одному і збивають з пантелику. Початкові стадії тягнуть за собою емоційні сплески, від яких ніколи навіть перепочити. Це різноманітність, яскравість, найбільш запам'ятовуються миті.

Пройти тест на закоханість

А потім приходять зміни.

Вироблення описаних гормонів поступово знижується, припиняє асоціюватися з партнером. Приходить звикання і приносить з собою:

 • Окситоцин,
 • Вазопресин.

Ці речовини викликають відчуття прихильності, ніжності , тепла. Вони вже не викликають диких, Нестримних переживань, а скоріше асоціюються з приємним спокоєм, стабільністю, надійністю. Однак якщо пара в цей період не починає вчитися на помилках, відкриватися, вирішувати конфлікти , зростає рівень гормону стресу:

 • Кортизол.

Його надлишок виснажує ресурси організму, що позначається на настрої . Ось чому закохані починають сваритися з будь-якого приводу, зриватися один на одному, проявляти негативні якості частіше, сильніше.

Тут з'являються перші думки про розставання, що пішла любові, зрадах . Образи накопичуються, а сил залишається все менше. Причому найчастіше цей етап починається саме після трьох років спільного життя.

Художня література.

Вихід у світ роману Фредеріка Бегбедера «Любов живе три роки» в 1997 році став початком нової ідеї. Вона заперечувала вічні почуття, хепі-енди і романтичні очікування. Сам автор зізнавався, що вирішив присвятити книгу даній темі з метою позбутися від чогось шаблонного, обридлого, старого.

Чи можна вважати цей твір аргументом на користь скороминущості почуттів?

Точно ні. Якщо людина підтримує ідею непостійності любові, засновуючи свої доводи тільки на цьому романі, він або не (до)читав його, або не вникнув в суть. Цьому є три підтвердження .

 • Йдеться про художній текст, а не про наукову роботу. Автор &8212; письменник з хорошою уявою, але не психолог/психотерапевт/медик, не доктор наук, не вчений. Видавати назву книги такого жанру за повноцінну наукову теорію не можна.
 • Головний герой &8212; журналіст Марк & 8212; інфантильна особистість, яка не вміє любити і не прагне цьому навчитися. Він витрачає життя на алкоголь, наркотики та постійне ниття. Навіть опис того почуття, яке він відчуває, важко назвати любов'ю. Швидше це пристрасть або закоханість, заснована тільки на дофаміні.
 • Наприкінці ідея обмеженої тривалості почуттів ставиться під сумнів самим автором через думки персонажа.

Не можна сказати, що любов завжди вічна, але також немає ніяких вагомих підстав вважати (спираючись на роман), що її термін зводиться до згадуваної кількості років.

Пройти тест: Чи Люблю я його?

Негативний приклад.

Зростаюча статистика розлучень і тенденція до зменшення кількості офіційно укладених шлюбів перетворюють романтиків в циніків . Складно вірити в те, що активно руйнується у багатьох навколо. Важкі відносини батьків, скандалять за стіною сусіди, розлучення зірок, тисячі історій про зради з інтернету, особистий негативний досвід змушують скептично ставитися до любові. А ось об'єктивних аргументів на користь її існування стає все менше.

Але вони є.

Результати соціальних опитувань і шлюбних звітів здаються сумними, але вони не охоплюють абсолютно все населення. І поки в світі є хоча б одна сім'я, що складається в щасливих тривалих відносинах, віра в справжнє кохання не зникне.

Як пронести любов через роки?

Якщо сприймати любов як результат постійної праці, то її утримання починає здаватися можливим. Очевидно, щоб зберегти таке сильне почуття на довгий термін, доведеться докласти чимало зусиль. Ця одна з найважчих робіт, тому що вона вимагає навчитися:

 • Дивитися своїм страхам в очі, брати відповідальність ;
 • Переступати через свій егоїзм, гординю , марнославство;
 • Щиро прощати і самому просити вибачення;
 • Постійно вдосконалюватися без довгих перерв;
 • Жити з іншою людиною, озираючись на його думку, бажання.

Але все, що дістається ретельністю, через важкий шлях з перешкодами, настільки ж високо, дорого цінується. І навпаки: отримане без проблем і праці втрачає значення. Так що робити, щоб любовний вогонь продовжував горіти навіть через багато років?

1. Відрізняти любов від закоханості

Якщо хочеться, щоб серце весь час то завмирало, то вискакувало з грудей, дихання збивалося, коліна підкошувалися, то шукати це все можна в екстремальних видах спорту. Це гормони, тимчасові стани, які швидко перериваються і не мають під собою чогось ґрунтовного, довгострокового.

Любов же базується на іншому . Вона & 8212; це дорога від знайомства двох різних світів через зближення і партнерство до душевного єднання. Прагнути її отримати & 8212; значить бажати разом справлятися з життєвими труднощами. Фрази» Я не можу без тебе жити«,» ти &8212; мій сенс«,» я ніколи не заподію тобі болю " &8212; це не Любовні слова, а вираз інфантильності, залежності, відчаю або несерйозності.

Хочеться закохатися з усіма її емоційними атракціонами? Будь ласка, але тоді не варто називати це любов'ю і чекати, що такий стан триватиме довше пари-трійки років.

Пройти тест на сумісність

2. Усвідомлювати нестабільність

Життя &8212; низка різноманітних подій, позитивних і негативних. Це злети, падіння, застої, вибори, невизначеності, сюрпризи. Любовна сфера так само непередбачувана і включає різні етапи. Незважаючи на зусилля пари, кризи у відносинах все ж будуть траплятися. Але тільки від партнерів залежить, як сприймати і переживати такі періоди, а також їх результат.

Очікування, що у відносинах все завжди буде рівно, добре, гладко, &8212; це ілюзія. Доведеться проходити і через складності. Але з часом вони будуть здаватися не такими значними або непереборними, а любов тільки зміцніє.

3. Не втрачати себе

Якщо всі свої зусилля, час направляти тільки на відносини, дуже легко втратити власне " я " і заробити затяжну депресію . Реалізовувати амбіції, знаходити друзів, займатися коханим хобі , будувати кар'єру, якщо цього хочеться, теж дуже важливо. І на це є три причини .

 • Людина стає нещасним, якщо хоча б одна цікавить його сфера залишається без уваги, здійснення, змін.
 • Відносини будуть більш цікавими, якщо закохані стануть розвивати себе окремо, а не тільки разом. Їхнє життя наповниться новими подіями, заняттями, мріями, інформацією, якими вони захочуть поділитися з парою.
 • Служіння, жертовність без кордонів, надмірна самовіддача або пов'язані з ідеальною любов'ю на межі фантазії, або з психологічними проблемами. Останні &8212; більш часта причина.

Думати про кохану людину, звичайно, варто, але тільки не на шкоду своїм головним і найсильнішим потребам.

4. Вчитися говорити

Замовчування явних проблем, невдоволення, сумнівів призводить до розростання труднощів на тлі нерозуміння. Як правило, ці теми не обговорюються через страх образити або засмутити партнера. Але, накопичуючись, негатив ризикує вилитися вже не в спокійну розмову по душам, а у відкритий конфлікт .

Набагато краще навчитися висловлювати те, що хвилює, в перші моменти появи негативних переживань. Це вбереже від скандалів, необдуманих вчинків, поганих станів на кшталт смуток , стресу, агресії.

5. Вчитися чути

Мало просто розмовляти, важливо ще намагатися почути те, що хоче донести інша людина. Те, що здається дрібницею одному, сильно ранить іншого. Щоб не потрапити в халепу зі словами або вчинками, досить прислухатися до думки особистості, намагатися вивчати її світогляд, принципові погляди, прагнення. Особливо це стосується її думки з приводу:

 • Фінансових питань( Хто буде працювати, як, на що і коли витрачати гроші);
 • Побутових аспектів( хто займається домашніми обов'язками, де краще жити);
 • Дітей (які методики виховання вибирати, коли планувати дитину).

6. Уникати "третіх зайвих".

Як правило, закохані не люблять, коли хтось потрапляє у Їхні стосунки або намагається потрапити між ними. Але ця ідея не завжди підкріплюється діями.

Що роблять Партнери, які посварилися? Деякі беруть паузу, щоб охолонути, у всьому розібратися. А ось інші відразу біжать» зливати " негатив подружкам, друзям, мамам, навіть колегам. Розповідають всі подробиці сварки. Третя сторона, звичайно, намагається підтримати, дати поради.

Потім конфлікт себе вичерпує, у пари знову все добре. Але від радників не так-то просто позбутися. Поведінка партнерів під час сварки показало їм, що в такі відносини можна вриватися зі своїми моралями. Тому краще вирішувати проблеми тільки удвох, не присвячуючи в це оточуючих. На крайній випадок є приватний кабінет сімейного психотерапевта .

7. Вибирати зрілих партнерів

Іноді негативний досвід у відносинах і швидкоплинність почуттів трапляються не через самого закоханого, а через людину, яку він вибирає. Союз &8212; це зв'язок, в який вкладаються двоє. Якщо лямку весь час тягне тільки один, довго це не триватиме. Як розпізнати гідного партнера? Він:

 • Відкритий у своїх поглядах, активно ділиться інформацією про себе, намагається більше дізнатися про об'єкт симпатії;
 • Розуміє, що труднощі і кризи відносин & 8212; це норма і готовий разом їх долати;
 • Прагне до мирного вирішення конфліктів без драм, образ, жорстокості;
 • Вміє розділяти робочі та особисті питання, не віддаючи одне в жертву іншому.

Любов назавжди багатьом здається міфом через невміння любити, помилкового вибору пари, страху перед труднощами або забобонів. І у таких особистостей вона і правда триває не більше 3 років. А ось в любовних відносинах , де обидва партнери готові працювати, рости, піклуватися, почуття живуть рівно стільки, скільки хочуть самі закохані.

Пройти тест Фрейда

Зараз читають
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Хто така Луїза Хей і чому її афірмації такі особливі? Приклади позитивни ...
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Що таке дисципліна і які є її види? Навіщо потрібна дисципліна? 5 надійн ...
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Якими бувають поцілунки? Чим відрізняються їх техніки? Як цілуватися в п ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Тема даної публікації під назвою «ефективна мультифункціональність» тіль ...
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Що таке скептицизм? Як використовується у філософії, науці та характерис ...
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Що таке відчуття і чому їх важливо практикувати? Як продовжити відчуття ...
Новое youtube видео