Назад
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент

Навигация по разделу
Эффективная мультифункциональность

ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент

Тема даної публікації під назвою «ефективна мультифункціональність» тільки звучить складно. Насправді, з перших рядків все дуже швидко стане на свої місця

Вітаю! Тема даної публікації під назвою «ефективна мультифункціональність» тільки звучить складно. Насправді, з перших рядків все дуже швидко стане на свої місця. Не варто плутати мультифункціональність з багатозадачністю – справжнім бичем більшості людей. Навіть навпаки, мультифункціональність дозволяє з багатозадачністю боротися і долати її. Це відбувається в рамках моєї концепції Кайрос-менеджменту. Ну а тепер, про все по порядку.

Що таке ефективна мультифункціональність?

Ефективна мультифункціональність – це наявність у людини більш ніж одного корисного вміння або навички. Насправді, багато хто з нас мультифункціональні, просто самі соромимося цього, оскільки з дитинства нам твердять – «не розпорошуйся». Більшість гуру і бізнес-тренерів, немов змовившись, доводять, що необхідно виконувати одне завдання. А всіх "семиделкіних «піддають осуду і»репресіям". Можливо вони і мають рацію в чомусь. Адже вони-дорослі мудрі люди, які живуть вже не один десяток років. Але є в нашому світі ще один гравець, якому вже мільярди років. І ім'я його-жива природа. Так ось, в природі інші правила.

Термін «мультифункціональність» прийшов з біології, точніше з еволюційного вчення. Під цим поняттям мають на увазі здатність органу виконувати різні функції. У цьому полягає адаптивне значення. Чим многофункциональнее орган, тим більше шансів у організму пристосуватися до мінливих умов навколишнього середовища.

Але не тільки в живій природі важливо вміння адаптуватися. У соціумі часом природний відбір проявляє себе не менш жорстко. І якщо хтось не народжений з перспективою на директорське крісло свого тата, то йому, швидше за все, доведеться пристосовуватися. І ось тут мультифункціональність стати в нагоді на всі сто відсотків.

Дана стаття – «індульгенція» для всіх тих, хто не боїться багатозадачності і не соромитися просторості своїх знань.

Багатофункціональність і Кайрос-менеджмент

Повернемося до основної теми мого блогу. Кайрос-менеджмент-вміння створювати вдалий збіг обставин своїми силами. Іншими словами-адаптуватися. Чим більше умінь і навичок у людини, тим, відповідно, в більшій кількості напрямків він може побачити можливості для самореалізації.

Крім цього, різноманітність інтересів викликає розширення кола спілкування. Запускає ланцюжок потенційно корисних знайомств за принципом нетворкінгу – побудови ділових зв'язків. З одного боку, у людини з'являються додаткові навички, а з іншого – він знайомитися з новими людьми, кожен з яких є «джерелом» якихось можливостей.

Розглянемо елементарний приклад. Два наукових співробітника якого-небудь науково-дослідного інституту. Один вузько "заточений" під свою дисертацію, а другий розвивається різнобічно. Припустимо, пробує свої сили в якості фотохудожника. В один «прекрасний» момент інститут закривається і обидва опиняються на вулиці. Як ви думаєте, хто зуміє адаптуватися швидше? Для реалій пострадянських країн подібна мультифункціональність давно вже стала нормою життя.

Але не варто думати, що це властивість корисно тільки для соціально нестабільних держав з економічними складнощами. Відчуваю, як збунтувалися всі проєвропейські читачі з трендовими звивинами в голові. Поспішаю заспокоїти, я не збираюся вчити, як виживати і боротися з убогістю, хоча прийоми Кайрос-менеджменту однаково ефективні і в цих умовах.

Мультифункціональність відкриває шлях до успіху і великих грошей, оскільки є запорукою креативності. А це слово вже цікавіше, адже креативність входить до складу брендогенерації, PR або GR-технологій, реклами, маркетингу – тих розумних слів, знання яких робить людину затребуваною в сучасному світі.

Мультифункціональність і креативність

Творчість, в моїй інтерпретації, являє собою спрямовану творчість. Іншими словами-творчість на замовлення. Поясню на двох простих прикладах.

Якщо дівчину кинув хлопець і вона, бажаючи вивільнити емоції, пише сльозливі вірші – це звичне нам творчість. Воно безвекторне. Цими віршами вона хлопця не поверне, хорошу оцінку в школі не отримає, на новий смартфон не запрацює.

Коли креативщику рекламного агентства доручають придумати оригінальний логотип, він сльозливими віршами не відбудеться. Необхідно отримати саме логотип-це і є кінцевою метою його праці. В даному випадку, мова йде про направленому творчості або про креативність.

Причому тут мультифункціональність? Чим ширше світогляд людини, тим більш складними і незвичайними можуть виявитися його ідеї. Інакше буде, як в жарті про дуже вузькоспеціалізованого лікаря, який ідеально розбирався в лівій ніздрі і нічого не розумів в правій. Люди з великою ерудицією здатні генерувати справжні креативні ідеї, а не просто «злизувати» їх у конкурентів, трошки «підретушувавши», щоб не дорікнули в плагіаті.

Яскравим прикладом симбіозу креативності і мультифункціональності служить біоніка – наука, яка застосовує принципи будови і функціонування живих організмів для створення технічних пристроїв, систем, або будівель. Для того, щоб оволодіти цією дисципліною, недостатньо одних лише знань в біології або техніці. Необхідно поєднати поглиблене розуміння законів живої природи і можливості їх застосування для технологічних потреб.

Ефективна мультифункціональність дозволяє відбудовуватися від конкурентів, розробляти свою унікальну торгову пропозицію і ставати справжнім брендом. Кайрос-менеджмент тільки покращує цей процес, оскільки виробляє вміння бачити вдалу можливість. Ще одним важливим елементом є креативність. Саме про неї ми і поговоримо докладніше в наступному матеріалі.

Зараз читають
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Що таке хронічна втома і як вона проявляється? Які причини такого стану ...
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Що таке тренінг особистісного зростання і чому це пошуки власної мотивац ...
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Що таке швидкочитання і чи ефективно воно? Як швидко читати книги, витяг ...
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Яких помилок краще уникати, щоб знайомство з чоловіком виявилося успішни ...
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зробити перший крок і зацікавити хлопця? Які є психологічні хитрощі? ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео