Назад
Любовні стосунки: що це таке і які вони бувають??

Навигация по разделу
любовные отношения

Що таке любовні стосунки і як їх створити ідеальними?

Що таке любовні стосунки? 5 основних типів відносин. Якими бувають стилі спілкування між партнерами? 6 кроків до ідеальних стосунків.

Любовні стосунки будують все, але у кожної пари вони різні. Які існують типи взаємин і стилі спілкування? До яких варто прагнути, а яких-уникати? Що робити для створення ідеальних відносин? Знайдіть свій тип, щоб визначити, куди рухатися. Дізнайтеся, як побудувати довгий і гармонійний союз.

Що таке любовні стосунки?

Любовні стосунки — це сексуальний та емоційний зв'язок між двома людьми. Практично, це період до вступу в шлюб, коли партнери пізнають один одного, відчуваючи закоханість і потяг.

Типи любовних стосунків.

Залежно від характеру, досвіду і сформованих уявленнях про відносини, партнери підсвідомо (чи ні) займають в них певну роль. Можна виділити кілька найяскравіших типів відносин.

  • Романтичне кохання - це Тип відносин, який проходять практично всі пари, тільки починаючи зустрічатися. Характеризується взаємною турботою, відносною рівноправністю, взаємозалежністю. Обидва партери проявляють ініціативу, впливають на поведінку один одного, обопільно боятися зробити помилку.
  • Дружба-Любов - відносини партнерські, які будуються не так на взаємному тяжінні, як на повазі . І чоловікові і жінці легко і безпечно промовляти свої думки або думку. У такому союзі не прийнято дорікати або змушувати до чогось. Тут звикли домовлятися, допомагати один одному, відмовляючись від гендерних стереотипів. Для них не принципово, хто миє посуд, а хто водить машину або виплачує кредит.
  • Харизматична любов - у цьому типі відносин один прив'язаний до іншого набагато більше. Саме в цьому випадку прийнято говорити, що хтось любить, а хтось дозволяє себе любити. Перший партнер готовий виконувати будь-які вимоги, Тільки б отримати схвалення. Другий вже за звичкою користується владою і «вилазить на голову». Відносини вважаються співзалежними, потребують корекції.
  • Любов без зобов'язань - цей тип вибирають вільні особистості, які не хочуть обтяжувати себе обов'язками, умовностями, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ . Вони промовляють правила, але кожен має право на зв'язки на стороні.
  • Любов-підпорядкування - це маніпулятивний Вид любовних стосунків. Один з партнерів любить, а інший переслідує якісь свої особисті мотиви і цілі. Наприклад, знаходиться у відносинах заради сексу або квартири в центрі міста.
  • Любов-розрахунок вибирають люди, які не зв'язуються почуттями або емоційною прихильністю. Кого-то тримає фінансова вигода, кого – то-статус або інші змушують факти. У такому союзі може бути яскравий секс, спільне майно або бізнес, але не любов .

Пройти тест: чи любить він мене?

5 стилів спілкування в любовних стосунках.

У кожному типі любовних відносин присутній ще й різний стиль спілкування. Психологи виділяють 5 груп.

1. Мовчазна пара.

Партнери обговорюють новини, погоду, сусідів та інші поверхневі теми. Глибше не заходять. Особисті переживання, інтимні думки, дитячі травми, справжні емоції залишаються під замком. Це може бути комфортно одному з них, а, можливо, обом. Їхні світи практично не перетинаються: різні інтереси, світосприйняття, прагнення. На одну вісь вони стають тільки на загальних тусовках, сімейних святах або в ліжку. Що теж, не завжди факт. Емоційний зв'язок у партнерів відсутній.

2. Не сварка пара.

Партнери, у що б то не стало, уникають конфліктів. При найменшій проблемі вони віддаляються один від одного, замикаючись в собі. Кожному краще стримати образу , ніж піти на конфлікт .

Існує небезпека «великого вибуху», коли невисловлене, як сніжний ком, спричинить справжній скандал. Тим не менш, емоційний зв'язок у пари з таким типом спілкування є, але вона не досить глибока для стабільних любовних відносин.

3. Конфліктна пара.

Всі спроби поговорити перетворюються в бій. Небезпека в тому, що партнери переходять на особистості, постійно вказуючи на недоліки іншого. В результаті-одні претензії і ніяких варіантів рішення. Якщо не змінити ситуацію, емоційний зв'язок ослабне, з'являється зв'язку «на стороні». Іноді навіть вагітність не захищає від розставання.

4. Дружня пара.

Спілкування відбувається на будь-які теми. Партнери вільно можуть вести спільний бізнес і спільне дозвілля. Вони дружать, поважають один одного, знають про особистість кожного. Для підтримки емоційної близькості їм необов'язково постійно знаходиться у фізичній. Між чоловіком і жінкою формується особливий зв'язок, яка може тривати довго, ставши основою міцного шлюбу.

5. Інтимна пара.

Партнери діляться один з одним секретами, довіра доходить до максимуму, вони вкрай близькі емоційно і фізично. Чоловік і жінка відверто розповідають про свої бажання, колишніх коханців, пережитих психологічні травми .

Здається, такий союз ідеальний. Але, не зовсім-є побічні ефекти. Наприклад, втрачається особистий простір, обидва швидко втомлюються. Потрібно постійно підтримувати зв'язок, прикладаючи чимало сил.

Пари можуть приймати різні стилі спілкування. Якщо партнери гнучкі, це відбувається безболісно. Головне - щоб збіглися бажання.

Пройти тест на сумісність

Любов і стосунки: 6 кроків до ідеалу.

Існує кілька простих порад, як любовні відносини зробити комфортними, тривалими, практично ідеальними. Універсального рецепта немає, але є поради, до яких прислухатися, точно не завадить.

1. Порушувати традиції.

Практично всі взаємини страждають від буденності, рутини, передбачуваності. І коли стає нудно , зустрічається хтось третій. До цього не дійде, якщо під час підливати масла у вогонь. Наприклад, дивувати. Знову не виніс сміття? Заховати в шафі відро для сміття. Знову запізнилася на півгодини? Наступні півгодини співати дурні пісні. А про те, як можна урізноманітнити дозвілля, писати – не переписати.

2. Торкатися.

Як не дивно, але сексу, поцілунків під час зустрічі і обіймів на прощання не достатньо, щоб створити особливий зв'язок. Зовсім інша справа-ніжні погладжування руки під час перегляду фільму або приготування обіду. Магія з'являється, коли ми знімаємо вію зі щік улюблених, вкриваємо вночі ковдрою або робимо масаж ніг.

3. Шукати компроміс.

Навіть у самої гармонійної пари погляди на все не сходяться. І це прекрасно, тому що не нудно, цікаво, завжди непередбачувано. Головне шукати компроміс. Наприклад, він звик вечір суботи проводити за цікавим фільмом, а вона – займаючись сап-серфінгом. Можна чергувати розваги або зійтися посередині: жінка займається активним видом спорту на воді, а чоловік дивиться на березі улюблений блокбастер.

4. Слухати і чути.

Психологами доведено, що більшість конфліктів від непорозуміння. Люди ніби говорять, але не чують один одного. Частково так і є. Під час репліки партеру ми продумуємо, що скажемо йому у відповідь. Вийти з глухого кута допоможе просте правило-завжди повторювати слова співрозмовника, закінчуючи фразою «" я правильно зрозумів?».

5. Підтримувати.

Мова не про те, щоб всупереч своїй думці говорити «ти правильно вчинив». Але емоційна підтримка безцінна, тому потрібно завжди стояти на боці партеру. Тобто вислухати його аргументи, почуття, спробувати зрозуміти. Взаємна підтримка дає відчуття безпеки, впевненості, вона зближує.

6. Терпівши.

Кожен раз, коли захочеться зробити зауваження партеру про розкиданих шкарпетках або нестриманості у висловлюваннях, варто згадати про свої гріхи – не помитої чашці або звичкою співати в душі. Проявляючи терпіння до коханих, Ми негласно просимо терпіння до себе.

Ці п'ять типів взаємні та п'ять стилів спілкування в них – не єдині можливі варіанти. Кожна пара будує унікальні любовні стосунки. Головне, щоб обом партнерам було комфортно і затишно. Вихід з стереотипів , ненавмисні дотики, терпіння, підтримка, вміння чути, компроміси – ось вірний шлях до ідеалу.

Пройти тест Фрейда

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео