Назад
Як написати казку: 10 перевірених порад

Навигация по разделу
как написать сказку

Як написати казку і що для цього необхідно?

Як написати казку? Що повинно обов'язково бути присутнім в казці, а що категорично неприпустимо? 10 порад, які зроблять казкарем кожного.

Казка – потужна зброя проти поганого настрою, безсоння, несправедливості. Вона здатна перевиховати, присоромити, натякнути. І що важливо – її може скласти кожен. Як це зробити? Ми розповімо, як написати казку, яка сподобається, здивує і надовго запам'ятається.

1. Розвинути уяву.

Для того щоб написати казку, потрібно натхнення . Шанси, що воно прийде після робочого дня або під час прибирання будинку, невеликі. Тоді де його шукати? Відповідь однозначна - серед дітей. Граючи з ними в пісочниці, спостерігаючи за безпосереднім поведінкою, можна почати фантазувати разом. Діти обов'язково наштовхнуть на думку, як написати казку.

Саме так зробив колись Алан Олександр Мілн, автор знаменитої історії про Крістофера Робіна і Вінні-Пуха. Він не був дитячим автором, але граючи з сином, прислухаючись до нього, його ідей, письменник створив знаменитий на весь світ бестселер.

Пройти тест на півкулі мозку

2. Вибрати жанр.

Коли з'явилися казки, визначити неможливо, так як вони ставилися до усного народного творчості . Їх розповідали маленьким дітям, щоб напоумити, виховати, донести повчальну думку. З тих часів всі історії для дітей розділилися на три категорії (жанру).

 • Чарівні - в сюжеті присутні чарівні предмети або події (скатертина-самобранка, перетворення).
 • Про тварин - головними героями виступають тварини, наділені людськими якостями (життя звірів в рукавичці).
 • Соціально-побутові - фігурують люди різних станів, піднімаються побутові або суспільні проблеми (історія про кашу з сокирою).

Жанри можуть перетинатися, але основну жанрову лінію краще визначити заздалегідь.

3. Продумати тему і головну думку.

Потрібно подумати, про що буде казка. Бажано вкласти формулювання в одну пропозицію, так як конкретика на початку роботи сприяє її просуванню.

Особливість казок полягає в тому, що вони обов'язково повинні чогось навчити. Казка без моралі , як анекдот без смішного кінця.

Але повчання потрібно ретельно завуалювати. Тобто не говорити прямо, що лінь - це погано, дати маленькому читачеві можливість самому закрити висновки, підштовхнути до них. Коли тема, а також головна думка будуть визначені, стане зрозуміло, як написати казку далі.

4. Визначити цільову аудиторію.

Книги для дорослих не мають зворотних обмежень, на них не пишуть «рекомендується читати людям від 30 до 40 років або 50+». А ось дитячі казки завжди розраховані на аудиторію певного віку – дошкільнят, учнів початкових класів і так далі.

Відштовхуючись від цього, буде легше сформувати стиль спілкування персонажів, рівень складності їх мови.

5. Створити унікальних персонажів і незвичайну дійсність.

Баба-Яга, Кощій Безсмертний, Кіт у чоботях – це яскраві цікаві герої, які починаючому казкарю краще забути. Цікавий, ні на кого не схожий персонаж з химерним ім'ям – це запорука того, що текст захочеться прочитати.

Важливо те, в якій дійсності будуть існувати персонажі. Вона повинна бути ні на що не схожа, самобутня. Тут можна дати волю фантазії , придумавши, наприклад, будиночки з крилами, медові дороги або країну груш.

Варто уявити собі всі особливості цього світу, кожну деталь в образах персонажів. Діти дуже уважні читачі, вони відразу помітять «ляп» або протиріччя.

Як написати казку, щоб вона мала успіх? Оживити унікального героя і повірити в нього!

Пройти тест: оптиміст або песиміст

6. Придумати цікавий сюжет.

Щоб не заплутатися в подіях власного оповідання і дотримати логічний їх хід, потрібно дотримуватися певної композиції.

 • Вступ - зацікавлює аудиторію, викликає бажання прочитайте текст далі. Тут ми знайомимо читачів з головним героєм, а також даємо уявлення, про що буде історія.
 • Зав'язка - подія, через яку все починається. Зав'язка повинна заінтригувати, ввести в суть того, що відбувається.
 • Розвиток дії - у цій частині розповіді герой зустрічає перешкоди, вирішує завдання. Сюжет повинен бути цікавий, динамічний. Тільки в такому режимі дитина дочитає до головного епізоду.
 • Кульмінація - це найбільш напружений і зворушливий момент історії. Потрібно закрити його таким, щоб дух захоплювало від переживання за головного героя. Як він викрутиться з цієї ситуації? Що буде робити? Чи допоможуть йому вірні друзі? А як би я вчинив? Якщо в маленькій голівці зароїтися стільки питань, значить, кульмінаційна частина написана відмінно.
 • Висновок - тепер все найстрашніше позаду. Читачам залишається насолоджуватися перемогою, смакувати торжеством добра над злом.

Слідувати цьому плану – ось як написати казку, щоб її сюжет розвивався послідовно і логічно.

7. Відточувати письменницьку майстерність.

Щоб «зловити хвилю», можна почати з того, що переробити кілька відомих казок. Або написати до них фанфік (продовження). Вправа під назвою «Гра слів» допоможе «розворушити уяву». У чому його сенс?

Ось уже написані рядки:

Злий чарівник зачарував замок, вкравши принцесу.

Що робити, якщо їх можна перемішати?

Злий замок вкрав чарівника і принцесу. 

Або так:

Зачарована принцеса шукала замок чарівника.

Так можна продовжувати до того моменту, поки не виникне відповідний варіант.

8. Дотримуватися стилю.

Казка повинна читатися легко, невимушено. Для цього потрібно стежити за стилістикою тексту. А саме:

 • Не використовуйте складних, занадто довгих речень.
 • Уникати ліричних відступів, філософських міркувань.
 • Стежити за лексикою – не вживати незрозумілі для дітей слова.

Дорослі беруть в руки дитячі книжки для того, щоб відволіктися і розслабитися . А діти слухають їх, щоб перенестися в інші світи.

Цей процес повинен проходити непомітно для них самих. Як написати казку так, як досягти цього? Читати і перечитувати власний текст, удосконалюючи його.

Пройти тест на психологічний вік

9. Придумати назву.

Діти не звикли читати анотації, тому вибирають літературу за назвою. Воно повинно інтригувати, дивувати, можливо, смішити і легко запам'ятовуватися.

Називати свій твір найкраще тоді, коли воно буде закінченим. Сюжет в ході написання може змінюватися, тому поспішати не варто.

10. Вся суть в дрібницях.

Добро перемагає зло.

Це одна з головних особливостей такого виду творчості. Чому так склалося, думки філологів розходяться. На цю тему можна дискусувати, але закон порушувати не можна. Кінець обов'язково повинен бути хорошим.

Магічні цифри.

Коли цифри 3, 7, 12 потрапляють у казку, вони перестають бути звичайними. Ці цифри є справжніми символами. Вони зраджують розповіді інтригуючою таємничості: 3 Питання, 3 випробування, 3 богатирі і так далі.

Вірний друг.

Головному герою потрібен помічник, який буде підказувати, допомагаючи в труднощах. Можна зробити його смішним. У сучасних історіях це справжній тренд. Наприклад, ослик з мультфільму "Шрек". Смішити і підтримати в біді – дві основні функції такого персонажа.

Засоби художньої виразності.

Без гіперболи (перебільшення), антитези (протиставлення), постійних епітетів (красна дівчина), яскравих порівнянь не вийде створити барвисту мовну атмосферу. Їх роль в тексті дуже важлива, так як саме засоби художньої виразності формують в нашому свідомості образи. Людині, яка бажає дізнатися, як написати казку, потрібно оволодіти цим художнім зброєю.

Авторська позиція.

Потрібно спочатку для себе вирішити, кого автор буде підтримувати, а кого – засуджувати. Діти не завжди можуть відрізнити півтони, прийняти багатогранність. Вони готові рахувати так, як вважає автор. А це-велика відповідальність , чи не так?

Як написати казку? Досить просто, якщо мати бажання, розвинути уява і запастися часом. Дотримуючись наших порад, ви зможете створити неповторну цікаву історію, яка для багатьох стане улюбленою.

Пройти тест на емпатію

Зараз читають
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, якщо завдань немає, а нудьга вже дає про себе з ...
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Що таке психіатрія і якими проблемами вона займається? Які застосовуютьс ...
Психічні процеси: що це таке і як їх удосконалити??
Психічні процеси: що це таке і як їх удосконалити??
Що таке психічні процеси? Як вони описуються, розділяються та взаємодіют ...
Адиктивна поведінка: що це таке, як розпізнати і побороти??
Адиктивна поведінка: що це таке, як розпізнати і побороти??
Що таке адиктивна поведінка і які у нього прояви? Чек-лист для бажаючих ...
Воля: що це таке і навіщо вона потрібна??
Воля: що це таке і навіщо вона потрібна??
Що таке воля і як вона допомагає боротися з миттєвими слабкостями і бажа ...
Креативна людина: хто це такий і як його розпізнати??
Креативна людина: хто це такий і як його розпізнати??
Хто така творча людина і як вона може генерувати творчі ідеї? Як можна р ...
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток? Додатковий заробіток ще нікому не завадив. Про те, ...
Новое youtube видео