Назад
Як почати писати книгу: 7 порад

Навигация по разделу
как начать писать книгу

Як почати писати книгу & 8212; 6 рекомендацій

Як почати писати книгу і з чого? Яким має бути початок книги, щоб її хотілося дочитати? 6 ефективних порад і практичні вправи.

Як почати писати книгу, якщо є бажання, а сили волі не вистачає? Де шукати натхнення, щоб не закинути розпочате? На ці питання ми відповімо практичними порадами і підкажемо, з чого почати твір, щоб точно його закінчити.

1. Просто писати.

Без різниці, з чого почати писати книги, головне – робити це. Можливо, прямо зараз або після прочитання статті. Нехай потім ці рядки стануть серединою, фрагментом сну головного героя або взагалі не увійдуть до книги. Перші пропозиції-це вже початок, зачіпка, що мотивує продовжити історію далі.

Не варто на цьому етапі що-небудь редагувати, а тим більше видаляти. Стати в нагоді можуть будь-які матеріали. Зберегти їх можна, створивши папку під назвою «архів» і помістивши в неї всі літературні «ескізи».

2. Не шукати ідеальних умов.

Як виглядає працюючий вдома письменник? Яким повинен бути його кабінет, атмосфера? Одні стверджують, що для такої справи потрібно мати структурований куточок з мінімальною кількістю відволікаючих об'єктів. Інші впевнені, що середовище має бути надзвичайним, романтичним чи, можливо, навіть містичним – занедбана Хатина в лісі, будиночок на березі моря, намет високо в горах. Але насправді це всього лише картинка!

Представляючи її, ми прагнемо до ідеального місця, часу, обставин, стану . При цьому ми вважаємо, що наші Умови нікуди не годяться для творчої діяльності. Але за пеленою романтики ми не бачимо іншу сторону медалі – високо в горах немає електрики, в Покинуту хатину може заглянути дикий звір, а на березі моря, наприклад, нас можуть очікувати злісні комарі.

Немає ідеального місця для написання. Писати книгу можна почати прямо зараз-будь це лекція в Інституті, поїздка в метро або вечірня прогулянка.

Пройти тест на півкулі мозку

3. Придумати ритуали.

Багато відомих письменників говорили про те, що їм буває важко зануритися в роботу. Відволікати може все-цокання годинника, нявкання кота, перехожі, човгають ногами, власний кашель і багато іншого. Щоб перейнятися текстом і пірнути в робочу атмосферу, кожен придумує для себе ритуал, що знаменує початок робочого часу – одні відключає телефон, інші роблять каву, треті – одягають беруші.

Майкл Льюїс, автор багатьох бестселерів, зізнався, що знайшов вірний спосіб заборонити зовнішньому світу втручатися в його творчий барліг. Він включає плей-лист з одними і тими ж піснями, звучання яких не припиняється. Для того щоб писати книги і не відволікатися, потрібно придумати для себе певні ритуали.

4. Позбутися страху.

Автори зізнаються, що відчувають тиск часом. Це відбувається, коли стрілка годинника не уповільнено цокає, а лист, що перед очима, залишається чистим. Щоб позбутися або застерегти себе від цього відчуття, потрібно розвивати здатність писати книги без страху. Як це зробити? За допомогою таймера.

Встановивши його на 10 хвилин, потрібно почати роботу над текстом. Головне завдання на цьому етапі – не думати про те, що таймер дасть про себе знати.

Ці 10 хвилин бажано провести без критики, психів, паніки. Потрібно зануритися в роботу, не думаючи про результат. Щоб налаштуватися, важливо не відволікатися на читання додаткової літератури, не шукати інформацію, не міркувати. Якщо на якомусь епізоді спіткає ступор, його можна пропустити і перейти до іншого. Таймер продзвенить-це неминучість. Але саме він є стимулятором робочого процесу, нагадуванням про швидкий дедлайн. Надалі його можна заводити на більш тривалий час.

5. Розвинути письменницькі вміння.

Масштаби майбутньої роботи можуть лякати. Це грунтовно гальмує процес, приводячи до пригніченого настрою. "Хочу написати книгу, але не знаю, як це зробити!"- розгублено говорять початківці автори.

Щоб бути впевненим у своїх силах, потрібно набратися досвіду, почавши з малого. Наприклад, зайнятися розвитком вміння описувати те, що відбувається.

Ось, наприклад, одна з вправ, яка допомагає розвинути письменницькі навички і дає підказку, як почати писати книгу.

практична вправа.

Слід виглянути у вікно і зафіксувати побачене: погоду, пейзаж, що проходять повз людей. Загалом, все те, що потрапить на очі. А тепер, дотримуючись певного алгоритму, почати роботу:

  • Новина – два рядки; інформація про місце події і про тему розповіді.
  • Суть новини – п'ять рядків; розповідь про те, що передувало події; основна мета – зацікавити читача.
  • Статус новини-п'ять рядків; розповідь про те, що відбувається зараз;
  • Наслідки новини – чотири рядки; роздуми про те, до чого призвела ця новина, як вона вплинула на хід подій, що оточують.

Ця структура не є каноном, вона може бути змінена або адаптована під іншу письменницьку задачу. Головне-навчитися структуровано, послідовно, логічно писати книгу.

Пройти тест на характер людини

6.Використовувати дошку з картками.

Цей прийом, який свого часу запропонував сценарист Блейк Снайдер, поспішно практикується як молодими авторами, охочими дізнатися, як писати книги, так і гуру письменницької справи.

Він полягає в тому, щоб створити дошку з підручних матеріалів і повісити її на стіну. Далі потрібно виготовити невеликі картки (умовно) з епізодами, героями, подіями майбутнього тексту. Вони можуть бути не пов'язані між собою, нелогічні, суперечливі. Потрібно зафіксувати все, що хотілося б побачити в своєму майбутньому творі.

За допомогою канцелярських кнопок картки потрібно прикріпити до дошки. Робити це слід хаотично, не розмірковуючи. Є ймовірність, що таким способом утворюється найвдаліша комбінація з усіх можливих.

Картки можна перетасувати, міняти місцями, обмірковуючи послідовність, шукати можливі шляхи або щось додавати. Це і є творчий процес, що приносить натхнення .

7. Головні орієнтири.

Чому так важливо правильно і красиво почати свою книгу? Тому що читачі - народ вибагливий. Якщо їх не зацікавити з перших розділів, зробивши історію захопливим наркотиком, то є ймовірність, що книга буде відкладена надовго. Так яким же має бути початок?

  • Динаміка - перший закон цікавого початку. Довгий опис пейзажу або роздуми краще приберегти на потім. Діалог, рухи, дії, комічні або інтригуючі репліки персонажів додадуть динаміки і змусять перевертати сторінки, заглиблюючись в сюжет.
  • Початок не повинен бути важким або «вантажним» . Зі смертю головного героя читач буде готовий зустрітися у фіналі. Це ж стосується і проблем. Краще їм з'явитися в другому розділі, коли складеться цілісне уявлення про персонажів. Тоді їх доля стане дійсно цікавою.
  • Як писати книгу так, щоб зачепити читача? додати інтриги, туманності, яку хочеться прояснити. Чому героїня вирішила прогуляти інститут? Що вона намагається приховати, одягаючи перуку?
  • Початкові епізоди - це лише одна з ланок спільного ланцюга подій. Вони повинні зв'язуватися з іншими подіями, фіналом.
  • Головна помилка , яку автори роблять на цьому етапі, полягає в тому, що епізоди пишуться для розігріву, щоб &171;розписатися&187;. Але важливо повністю розкрити характер героя, щоб потім читачеві було зрозуміло, чому у нього виникли ці проблеми.

Ми розповіли про те, як почати писати книгу і організувати себе, щоб її закінчити. Дотримуйтесь наших порад, прислухайтеся до своїх бажань, вчіться працювати-і натхнення прийде саме!

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Що таке хронічна втома і як вона проявляється? Які причини такого стану ...
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Що таке тренінг особистісного зростання і чому це пошуки власної мотивац ...
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Що таке швидкочитання і чи ефективно воно? Як швидко читати книги, витяг ...
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Яких помилок краще уникати, щоб знайомство з чоловіком виявилося успішни ...
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зробити перший крок і зацікавити хлопця? Які є психологічні хитрощі? ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео