Назад
Про що написати книгу? 8 варіантів

Навигация по разделу
о чем написать книгу

Про що написати книгу і які є ідеї?

Про що написати книгу: 8 ідей для початківців авторів. Анкета, заповнивши яку, стане ясно, яку тему вибрати для майбутньої книги .

Початківцям письменникам буває складно придумати тему майбутнього твору. Вони намагаються згадати щось цікаве, а коли це зробити не виходить, впадають у відчай. Як бути в такій ситуації? Де шукати ідеї? Ми розповімо, як знайти «свою» тему, і про що написати книгу, щоб не виглядати тривіально.

1. Про себе.

Кожному з нас відомий унікальний сюжет-власна життя . Мова не про автобіографічному творі, автори якого завжди прагнуть дотримати правдивість. Спогади з дитинства, уривки з особистого життя, сумні історії, комічні ситуації, що сталися з нами колись-це саме те, що може лягти в основу книги.

Необов'язково говорити про себе самого, але можна зробити героя, схожим на себе.

Переваги такого «запозичення» в тому, що епізоди будуть точно унікальними.

Пройти тест на тип особистості

2. Про родовід своєї сім'ї.

Можна спробувати написати твір про свою сім'ю, заглянувши в її глибоке коріння. Для цього потрібно "нарити" інформацію про далеких родичів і трохи пофантазувати , використовуючи в якості образного підкріплення фотографії або документ з сімейного архіву. Родовід-ось про що можна написати книгу, щоб принести користь для себе і своїх рідних.

Робота над цією темою розкриє цікаві факти, сімейні таємниці і допоможе більше дізнатися про власне походження.

Доведеться обробити багато інформації, а значить – навчитися систематизувати її, виділяючи головне.

3. Про життя незвичайного героя.

Якщо подумати, то в нашому оточенні обов'язково знайдеться людина, про яку можна написати цілий роман. Але якщо не роман, то розповідь – точно.

Іноді життя людини – це дивовижна історія, яку не потрібно складати. Досить повірити в неї, уявити і описати.

Але якщо на думку нічого не спадає, можна скористатися наступним творчим методом. Його суть полягає в тому, щоб відкривши свою захаращений ящик столу, відшукати в ньому незвичайну річ. Таку, яку важко уявити в ящику звичайного, нічим не приглядного, людини. А тепер за справу-потрібно написати історію про те, як герой знаходить цю дивну річ у своєму столі, і як вона змінює його життя.

4. Про тварин від їх імені.

Як написати книгу, щоб вона подобалася всім? Про життя тварини від його імені. Це незвичайний спосіб побачити світ іншими очима. Ось приблизний алгоритм дій:

  • Визначившись з твариною, потрібно якомога більше про нього дізнатися. Відеоролики, Наукові праці, аматорські фото – все стане в нагоді. Але найкраще-побачити звіра на власні очі.
  • Щоб історія захоплювала, а не була схожою на статтю з підручника, тварини потрібно трохи олюднити. Тобто зробити його власникам людських якостей ( почуття гумору , мягкосердечности, брехливості і так далі), а також носієм своєрідного характеру .
  • Тепер потрібно продумати, в яких цікавих обставинах може опинитися герой. Добре, коли ослик мирно живе на фермі, але буде набагато цікавіше, якщо він вирішить здійснити з неї втечу.

Пройти тест на півкулі мозку

5. Про чарівний світ, його жителів.

Іноді здається, що вже неможливо придумати, про що написати книгу, щоб не повторитися. Але письменники продовжують шокувати своїх читачів новими фантастичними історіями. Вони користуються величезною популярністю серед дітей і дорослих, переносячи їх в зовсім інший світ. Чи могла передбачити Джоан Роулінг, що історія про Гаррі Поттера стане світовим бестселером і улюбленою книгою сучасних дітей?

Перед кожним автором стоїть складна, але захоплююча завдання – вигадати неповторного героя і унікальний світ.

Потрібно продумати, як існує герой в цій паралельній реальності.

Почати варто з портрета персонажа. Це може бути, наприклад, двометровий рожевий ельф, який харчується пилком тюльпанів. Який у нього характер? Хто його друзі? Де він бере стільки тюльпанів, щоб прогодувати себе? І так далі. Ця історія в результаті може стати казкою для дітей, романом в стилі фентезі або сюжетом для коміксу.

6. Про свій край.

Література, присвячена певній місцевості, завжди має цінність для її жителів і літераторів в цілому.

Місцеві легенди, повір'я, міфи, історії, пам'ятки – відповідь на питання, про що можна написати книгу, щоб прославити свою батьківщину.

Для роботи знадобляться популярні в цьому регіоні тости, пісні, діалектні вирази, ігри. З їх допомогою можна передати дух певного населеного пункту і його жителів.

7. Про історичні події.

Природно, щоб проаналізувати історичну подію, дати йому експертну оцінку, оцінити в контексті сучасності, потрібно мати як мінімум історичну освіту.

Але вигадати історію, яка могла б статися під час війни, революції або пересування кочових племен, зможе будь-який письменник.

Можна підняти архіви, старі листи, фотографії і написати дійсно унікальний, оригінальний, цікавий текст.

8. Про перемоги.

Зцілення від хвороб, що мучили, значне схуднення, набуття фізичної форми після травми або пологів, подолання психологічних хвороб або фобій – ось про що можна написати книгу, щоб стати відомим. Це-безпрограшні теми. Їх особливість полягає в тому, що вони вимагають щирості, чесності, можливо, іноді шокуючі відвертості.

Якщо почати розповідати про своє (або чужому) шляху, дороги назад не буде – промовчати не вийде. Детальний опис методики, а також історія про те, як людина до неї прийшла, може стати справжнім помічником для інших.

Яскравий приклад – відома книга Алана Карра «Легкий спосіб кинути палити». Для тих, хто прагнув позбутися від нікотинової залежності, його посібник став рятівним рецепт, формулою успіху.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

9. 5 кроків.

Ми пропонуємо заповнити анкету, відповівши на питання якої, стане ясно, про що написати книгу. Ставитися до своїх відповідей слід об'єктивно і критично.

Мої улюблені книги.

Варто задуматися, які книги стали фаворитами читацьких уподобань і виписати їх назви на листок. Що об'єднує всі ці твори? Потрібно сформулювати відповідь з не слизьких позицій. Готово? Майбутня тема повинна бути на одній хвилі з ними.

Що я знаю, і як це допоможе іншим?

Якщо чесно відповісти на це питання, список можливих тим істотно звузиться. Потрібно бути реалістом-історію про життя на підводному човні напише краще той письменник, який на ній дійсно побував. А не той, хто тільки чув про таке судно. Тобто потрібно виписати на листок в узагальненому вигляді свої знання. Наприклад:»Знаю, як списати на іспиті; як поводяться діти в школі; що робити, якщо заблукав в лісі".

Що читають навколо мене?

Вивчення попиту на літературу дасть відповідь на питання «про що можна написати книгу, щоб її читали». Дуже добре, якщо книга написана на тему, яка ще не ким не розкривалася і готова здивувати. Але чи буде від цього толк, якщо твір так ніхто і не дочитає до кінця? Потрібно пам'ятати, що маркетинг - це в першу чергу вивчення ринку. І якщо хочеться, щоб книгу видали і купували, закономірність потрібно враховувати.

Без чого неможливо уявити мою майбутню книгу?

Використовуючи техніку "фрірайтингу" (вільного листа) варто записати всі пункти, які видасть підсвідомість . Це-контури майбутньої теми.

Як книга повинна впливати на читача?

Якщо ми щиро хочемо розвеселити, підняти настрій , відвернути від проблем, то і тему потрібно вибирати відповідну. Все повинно бути логічно – сатиру і, наприклад, тему голодування краще не поєднувати.

Ці-одні з небагатьох технік, які допомагають дати відповідь авторам на питання «про що написати книгу?». Насправді тим існує неймовірна кількість. Головне-не бояться починати над ними працювати, вірити в свої сили і дати волю фантазії.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Зараз читають
Емоції людей: 7 основних емоцій і як їх відрізняти по обличчю??
Емоції людей: 7 основних емоцій і як їх відрізняти по обличчю??
Які бувають емоції людей і чи завжди відображаються на обличчі? Як за ви ...
Емоційне лідерство та емоційна компетентність: що це??
Емоційне лідерство та емоційна компетентність: що це??
Що таке емоційне лідерство і чому це важлива якість для керівника? Як по ...
Позитив: що це таке і яка від нього користь??
Позитив: що це таке і яка від нього користь??
Що таке позитив і чи завжди він доречний? Добре чи погано мати лише пози ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Як написати казку: 10 перевірених порад
Як написати казку: 10 перевірених порад
Як написати казку? Що повинно обов'язково бути присутнім в казці, а що к ...
Як стати привабливою для свого чоловіка??
Як стати привабливою для свого чоловіка??
У будь-якому шлюбі настає період, коли на зміну палким почуттям приходят ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео