Назад
Як видати книгу і надрукувати її без проблем??

Навигация по разделу
издать книгу

Як видати книгу і які є способи?

Як видати книгу самостійно і що для цього потрібно? Сучасні сервіси і традиційні способи. На що звернути увагу, збираючись опублікувати книгу?

Сьогодні бути почутим – не тільки переказувати або репостити – а й публікуватися, видати книгу під власним ім'ям може кожен. Як втілити мрію і відтепер заслужено іменуватися письменником? Ці сім простих кроків наблизять вас до мети, а читачів до вас.

Як видати книгу?

Концепція та стиль.

Кажуть, головний чарівник всіх часів і народів Гаррі Поттер з'явився на світ завдяки казкам на ніч для дітей однієї британської домогосподарки. Нікому не відома тоді місіс Роулінг хотіла заспокоїти або розважити своїх малюків, забезпечити їм сни, сповнені чарівництва.

Ще до етапу рукописів, опрацювання сюжету, характерів головних персонажів, Джоан вибрала свою аудиторію, жанр і мала виразну ідею роману. Це допомогло їй дотримуватися логіки розповіді.

Як видати свою книгу, звернути на неї увагу редактора, залучити представників книжкових магазинів? Стиль письма-яскравий, самобутній, оригінальний & 8212; покликаний виділити дітище автора серед сотень інших творінь. Його вибір впливає на лексику, наявність жаргонізмів, витіюватість або підкреслену простоту мовних конструкцій.

Рішення публікуватися.

Що потрібно, щоб видати книгу? Не писати в стіл. Виводячи букви в щоденнику або вбиваючи слова на клавіатурі, важливо пам'ятати про їх майбутньої долі. Прийшов час перевірити себе на тримання обіцянок, в тому числі даних самому собі.

Тобто початківець письменник вирішує, в які терміни він напише твір, яким обсягом і скільки необхідно писати кожен день. Гарне тренування сили волі і перевірка внутрішнього стрижня, правда?

Незвичайні прийоми в боротьбі з лінню вітаються. Наприклад, Віктор Гюго працював у негліже. Великий француз замикав свій одяг, залишаючись загорнутим у шаль. До тих пір, поки денна норма не була виконана, романіст не дозволяв собі прогулянок або дозвільного спілкування. План спрацював: вже 187 років чудовий «Собор Паризької Богоматері» – мотиватор для боротьби з власною лінню.

Пройти тест на характер людини

Як надрукувати книгу?

Рукопис ще в процесі, але автор шукає відповідь на питання «Як вибрати, де друкувати книгу». Тут письменнику саме час вирішити для себе тему фінансового забезпечення – використовувати власні заощадження або шукати допомогу з боку.

1. Друкувати за свій рахунок.

Цей варіант дарує повну свободу у виборі жанру, формату, кількості сторінок, ілюстрацій, якості паперу, матеріалу обкладинки. Існують онлайн сервіси, що дозволяють орієнтовно дізнатися приблизну вартість майбутнього тиражу (як правило, чим він більший, тим дешевше екземпляр), а також створити макет книги. Звернутися до видавничого дому можна за коректурою, версткою і друкарськими послугами.

Сучасні технології наклали свій слід на процес книгодрукування, а також подальшого поширення публікується продукції, зробивши його більш доступним.

Отже, як опублікувати книгу в XXI столітті? Одним з новаторських способів називають продаж електронної версії книги, без її тиражування.

Друк здійснюється одиничним виданням вже після замовлення покупцем, а не одноразовим тиражем в кілька тисяч примірників. Раніше це було невигідно, але все змінилося після винаходу машин для індивідуального друку. Називається сервіс PoD-print on demand (друк на вимогу), і значно розширює можливості творінь дістатися до потенційного читача. З кожного продажу письменник отримує прибуток (роялті).

2. Звернутися до видавництва.

Другий шлях дає шанс опублікувати твір без грошових інвестицій з боку літератора. Тут варіантів розвитку сюжету кілька. Найбільш передбачуваний-співпраця з видавництвом на різних стадіях написання. Якщо написаний лише невеликий фрагмент, але автор впевнений в ідеї – безумовно варто спробувати захопити нею редакторів. Для цього важливо звернутися до «свого» видавця.

Виконавчий директор одного з видавничих будинків столиці в своїх рекомендаціях як надрукувати книгу пропонує вивчити аудиторію, з якою працює те чи інше видавництво. Наприклад, не відправляти комікси тому, хто налагодив випуск бізнес-літератури, а монографію історичного роману в редакцію збірок частівок.

3. Брати участь у літературних конкурсах.

Призерам подібних змагань часто покладені, крім грошових призів, пропозиції опублікувати їх праця – те, що потрібно для тих, хто хоче видати книгу безкоштовно. Також це зручний випадок заявити про себе-адже в якості членів журі запрошують важливих персон видавничого бізнесу.

Навіть не здобувши Гран-прі, можна стати «відкриттям року» для одного з гуру книжкової справи, вміло уявити себе на відповідній платформі. Крім іншого, окрему цінність представляють слушні зауваження, оцінки, конструктивні коментарі.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

4. Домогтися колективного фінансування.

Для видань певних жанрів і тематики існує спонсорська допомога, грантова підтримка талановитих авторів громадськими об'єднаннями, спілками, організаціями. Як їх знайти? Тут важливу роль відіграє сила соціальних мереж і богемно-літературних тусовок. Можливо, демонстративна інтровертність і похмура замкнутість ріднить деяких сучасних письменників з Гоголем, але дозволити собі подібне можуть вже домоглися успіху трудівники пера. Всім іншим корисно активно робити спроби вразити своїм талантом найближче співтовариство інтелектуалів.

Цікавим може виявитися досвід блогерів, які зважилися на видання книги за попереднім замовленням своїх передплатників. Якщо у початківця літератора вже є армія шанувальників його словесних імпровізацій на сторінці в соцмережі, можливо, настав час оформити розрізнені думки в цілісний твір? Як видати книгу в такому випадку? Наприклад, запропонувати купити своїм фанам книгу, нехай ще не надруковану, або навіть не існуючу, зібравши таким чином капітал для публікації.

На що ще звернути увагу?

Оцінка результату.

Сьогодні тенденції поступаються місцем Веселому калейдоскопу зі швидкістю світла, і книжковий світ також бере участь у цій гонці трендів. Тому краще не збирати рукописні листочки по кілька років. Але разом з тим все ж слід дати собі можливість подивитися на власне дітище свіжим поглядом, відволіктися і почекати пару місяців.

Якщо після закінчення цього терміну твір приніс автору задоволення, можна сміливо наважуватися видати книгу, щоб поділитися улюбленим творінням. Нехай спочатку в ролі критиків виступить вузьке коло повірених осіб, чиє чуття і літературний смак заслуговують довіри. Слід пам'ятати, що на цій стадії для початківця письменника важливіше не підтримка або компліменти друзів, а їх чесний, неупереджений погляд.

Поширення.

Питання просування вийшла книги вирішують прагнення і амбіції автора. Істотну роль тут відіграє фігура видавця. Якщо роман написаний на замовлення видавництва, то найчастіше саме останнє прикладає зусилля для знаходження кожному примірнику свого нового господаря-читача.

Письменник може бути залучений до промо-акцій на підтримку свіжовиданого твору, часто цей момент обговорюються заздалегідь і вказані в договорі. В інших випадках майстер пера освоює суміжні професії артиста і промоушен-менеджера, іноді ще до виходу книги в світ.

Висвітлення на особистих акаунтах в Facebook і Instagram, Іменні хеш-теги, тури, презентації, автограф-сесії&8230; це цікавий, насичений, часом виснажливий, але дуже яскравий етап в житті автора і його дітища. Підтвердження думки, що рішення задачі «як опублікувати книгу» є тільки початком захоплюючого шляху.

Випробувавши свої силу волі і прагнення видати книгу на міцність, можна рухатися далі, до нових прагнень. Чи будуть вони пов'язані з літературою – стане зрозуміло потім, після барвистої епопеї з видавництвами, дедлайнами, версткою і поглядом головного редактора «на це все». Вдихнувши свіжий запах друкарської фарби на книзі зі своїм прізвищем стане зрозуміло, «це все» – недаремно.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Не хочеться жити: чому трапляється і що робити? 6 порад
Не хочеться жити: чому трапляється і що робити? 6 порад
Як бути, якщо не хочеться жити? Звідки беруться ці негативні думки, коли ...
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Стан що робити, коли все погано, не приходить раптом. 9 простих порад, я ...
Тренінг: що це таке, навіщо потрібні і які види бувають??
Тренінг: що це таке, навіщо потрібні і які види бувають??
Що таке тренінг і на кого вони розраховані? Які види тренінгів бувають і ...
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка, якщо він холерик, флегматик, сангвінік або меланх ...
Як зацікавити дівчину: 9 працюючих принципів
Як зацікавити дівчину: 9 працюючих принципів
Як зацікавити дівчину? як справити враження на дівчину на першому побаче ...
Працюй менше, заробляй більше: 3 секрету балансу від коуча
Працюй менше, заробляй більше: 3 секрету балансу від коуча
Якщо у вас є мрія, мета і бажання, то все можна реалізувати. Головне нал ...
Як стати привабливою для свого чоловіка??
Як стати привабливою для свого чоловіка??
У будь-якому шлюбі настає період, коли на зміну палким почуттям приходят ...
Новое youtube видео