Назад
Як навчитися красиво писати: 8 ефективних порад

Навигация по разделу
как научиться красиво писать

Як навчитися красиво писати?

Як навчитися красиво писати і чи складно це? Як навчитися писати правильно і без помилок? Що необхідно зробити, щоб почерк був красивим?

Вести блог і висловлювати думки в авторських постах – це цікаве і модне заняття. Але як навчитися красиво писати? Так, щоб Статті, Есе або розповіді дочитували до кінця, ділилися з ними друзями, обговорювали? Існує кілька закономірностей, завдяки яким можна оволодіти технікою красивого складу, стати грамотним і впізнаваним автором.

1. Пройти лікнеп з теорії літератури.

Викладати красиво думки допомагає художня мова. Вона має для цього потрібні засоби – стилістичні фігури, стежки, риторичні звороти і так далі.

З кожним прийомом бажано ознайомитися особисто. Багато виявляться справжнім відкриттям, яке тут же виникне бажання застосувати на практиці. Але однієї теорії недостатньо. Уміння користуватися як банальним епітетом, так і яскравою синекдохою потрібно відточувати, адже перенасичувати текст химерними оборотами теж не варто.

Важливо Не використовувати художні засоби заради самих художніх засобів, а навчитися їх органічно, природно вкраплювати в рядки.

Пройти тест на півкулі мозку

2. Мислити образно.

Для того щоб склад був красивим, потрібно використовувати своє уява на максимум. Якщо завдання-описати морський пейзаж, то подумки перенестися на піщаний берег, плисти по бурхливих хвилях або спати під відкритим небом. Створені образи допоможуть підібрати відповідні фрази, сплетуть їх воєдино. Тоді читач обов'язково повірить в справжність рядків і без зволікання відправиться в подорож разом з автором.

3. Практикувати.

Писати, писати і ще раз писати – ось лаконічна відповідь на питання, Як навчитися красиво писати. Щоб це вміння прийшло, потрібно докласти зусиль – добре потренуватися, бажано зі зміною умов. Наприклад, придумати для себе міні-курс або почати незвичайний челендж, запросивши друзів-однодумців до нього приєднатися.

Назвати його можна, наприклад, «100 днів пиши просто/незвично».

Ось цікаві завдання, на основі яких легко можна придумати щось своє:

 • У стилі готичного роману описати архітектурну споруду.
 • З'єднати героїв з двох книг в одну історію (наприклад, Шерлока Холмса і Євгена Онєгіна), зберігши кожному цілісність його літературного образу. 
 • Зробити з казки про колобка поему у віршах.

Після таких вправ прогрес неминучий.

4. Стежити за ритмом і стилем.

Як навчитися правильно писати, щоб читалося легко і плавно? Досвідчені автори рекомендують виробити власний стиль і стежити за ритмом тексту, адже він має свою мелодію звучання.

Ніхто не любить довгих речень, в кінці яких забуваєш, що було на самому початку. Але і двословні пропозиції теж не викликають довіри. Золота середина-це чергування коротких і довгих фраз, за допомогою якого створюється певний такт.

Навчившись створювати такий текст, варто приділити увагу своєму стилю. Він повинен відчуватися, але не бути занадто нав'язливим. Найчастіше це справа практики.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

5. Бути справжнім.

Кожен, напевно, помічав за собою, що сказані на емоціях і від душі фрази бувають куди точніше, ніж ті, які обмірковувалися протягом доби. Так і в письменницькій справі буває. Варто почати твір, як від живого характерного нам в повсякденному житті складу не залишається і сліду. Зате на його місце приходять суворі канцеляризми, розумні терміни, заїжджені кліше. Як цього уникнути? Як навчиться красиво писати? Бути собою, не намагатися виглядати краще або як хтось відомий. Як він все одно не вийде, а ймовірність втратити власний стиль є.

Сильними сторонами також можуть виявитися гумор, сатира, самоіронія. Їм завжди горить зелене світло, навіть якщо мова про містичний трилер. Гумор розряджає обстановку, найбільше запам'ятовується і практично завжди подобається читачам.

6. Бути з читачем на рівних.

Бажаю дізнатися, як навчитися красиво писати, ми іноді допускаємо помилку – прагнемо виглядати розумнішими і досвідченішими, ніж є насправді.

Читач завжди відчуває штучний склад, пихатість фраз, надмірний пафос.

Вся краса слів викликає тоді лише роздратування. Але якщо говорити з читачем на рівних, вести з ним діалог, ділитися секретом, бути другом, то всі фрази будуть здаватися простими, природними, привабливими.

Відносини між автором і читачем повинні бути симетричними, тоді гармонія візьме верх.

Якщо ж потрібно створити рукописний текст, варто подумати про його зовнішню красу – почерку.

7. Навчитися красиво писати від руки.

Щоб почерк був красивим, потрібно дотримати деякі умови:

 • Комфортно облаштувати робоче місце, переконатися в його достатньому освітленні.
 • Прибрати сторонні предмети, відволікаючі об'єкти.
 • Зайняти правильне, зручне положення: сісти на всю поверхню стільця, тримати спину прямо, нахиляючи голову трохи вперед.
 • Тримати правильно ручку – покласти її на ліву сторону середнього пальця, зафіксувавши вказівним і великим.

Створивши комфортні умови, можна переходити до практичних занять:

 • Написати по черзі всі букви алфавіту.
 • Розглянути кожну, порівнявши її зі зразками каліграфічного почерку.
 • Обвести ті букви, що викликають роздратування, виписати їх на окремий листочок. Над ними доведеться попрацювати.
 • При написанні тексту стежити за інтервалами, рівномірним розподілом Буків, однаковим їх розміром, а також правильному з'єднанню.
 • Кожен знак алфавіту має свої правила з'єднання з сусідніми. але ми, чомусь, весь час про це забуваємо. Так і виходить, що буква «ч», наприклад, не відрізняється від букви «н».
 • Коли стане зрозуміло, на що звернути увагу, і де криються помилки варто зайнятися їх ліквідацією. Для цього потрібно багато писати під диктовку або списувати, поступово збільшуючи темп, а також роботи над красою тексту.

Бажання, уважність, старання – запорука того, що почерк можна кардинально змінити в кращу сторону.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

8. Писати без помилок.

Багато читати.

Класична література стане вірним помічником тому, хто щиро бажає дізнатися, як навчитися красиво писати без помилок. Коли ми читаємо, на повну силу включається зорова пам'ять . Наш підсвідомість освоює нові слова, фіксує правопис і способи побудова пропозицій. Психолінгвісти стверджують, що якщо протягом довгого часу читати, наприклад, твори 19 століття, то незабаром ми мимоволі заговоримо, як П'єр Безухов.

Краще зупинитися на друкованих виданнях – читаючи їх, ми більше уваги звертаємо на розділові знаки, чого не скажеш про електронні книги.

Якщо є можливість, потрібно щодня читати вголос. Так ми підключимо ще й слухову пам'ять. Вимовляючи рядки вголос, ми робимо паузи, коли бачимо коми або тире. А значить-запам'ятовуємо де потрібно ставити розділові знаки.

Вивчити основні правила.

Покладатися на інтуїцію можна, але є слова, для написання яких потрібно просто вивчити правило.

Не обов'язково зубрити підручники з 5 класу – можна вибрати для себе скорочений варіант найголовніших правил. В Інтернеті є багато програм, які допомагають дізнатися, як навчитися правильно писати без словника під рукою.

Але без практики вся теорія миттєво випарується. Тільки що освоєні закони лінгвістики вимагають практичного застосування. Не варто нехтувати диктантом, тестами або письмовими вправами. Можливо, це і нудно, але зате ефективно.

Переписати.

Бувають випадки, коли знання правил не допомагає писати без помилок. Клацання ніби не спрацьовує. Тоді можна спробувати метод Переписування. Одного разу він допоміг хлопчикові, який не здав атестацію з мови, хоч і знав всі правила напам'ять. Сердитий учитель, не розуміючи, як ще можна навчити дивного учня, задав йому за літо переписати весь твір «Війна і мир». Жартома це було сказано або всерйоз, зараз вже сказати складно. Але восени учень здав диктант на відмінно, неабияк здивувавши вчителя.

Всю книгу переписувати може бути і не варто, а ось по кілька сторінок в день – в самий раз.

До того ж, це відмінний привід удосконалити свій почерк.

Працювати над помилками.

Якщо не аналізувати свої типові помилки, ми будемо допускати їх постійно.

Можна створити словник власних помилок, зафіксувавши в нього всі орфографічні або синтаксичні камені спотикання.

Якщо словник час від часу перегортати, то кількість позицій в ньому буде зменшуватися. А це-однозначний плюс.

Переробляти.

Якщо у кухарів перший млинець зазвичай виходить грудкою, то у письменника грудкою може вийти вся стаття, або перших десять. Але ж її завжди можна переробити, відредагувати, змінити. Ернест Хемінгуей одного разу зізнався, що переписував фінальну частину книги «Прощавай, зброю» 39 разів.

Вміння критично і об'єктивно дивитися на свої роботи – гарантія успіху. Хороший не той автор, у кого відразу виходять ідеальний Тексти, а той, хто не боїться праці, відточуючи фрази до ідеалу.

Як навчитися правильно писати відразу, щоб нічого не виправляти? Відповідь &8212;»Ніяк". Текст завжди можна зробити краще, красивіше, цікавіше. Правда, тут теж важливо не перестаратися.

Пройти курси або найняти репетитора.

Самоосвіта-відмінна річ, але часом в колективі або поруч з наставником навчитися чогось стає набагато легше. В Інтернеті є онлайн-курси, які включають в себе різні вебінари, майстер-класи, уроки. Консультанти видають завдання, перевіряють їх, вказують, на що звернути увагу.

Ті, хто бажає, що б до них знайшли індивідуальний підхід, можуть знайти приватного репетитора. Зазвичай ціни на заняття залежать від категорії або досвіду викладача.

Наші поради – це відповідь на питання, Як навчитися красиво писати, який цікавить багатьох початківців авторів. Дотримуючись їх, можна поліпшити свою майстерність, удосконалити склад, виробити власний стиль. Головне-мати бажання , практикуватися і не забувати про те, що Хемінгуей переписував фінал однієї зі своїх книг 39 разів.

Пройти тест на тип сприйняття

Зараз читають
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю і вилікувати душу? 8 різних універсальни ...
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим і що в цьому може допомогти? 7 дієвих способів знайти ...
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Що таке шкала самооцінки? Що таке низька самооцінка, занижена, адекватна ...
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Стан що робити, коли все погано, не приходить раптом. 9 простих порад, я ...
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Що таке смуток і чому нам буває сумно? Як позбутися від смутку: кращі сп ...
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Хто такий егоїст і його види. Позитивні і негативні сторони егоїстів. Як ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео