Назад
Медитація для початківців: Як підготуватися??

Навигация по разделу
медитация для начинающих

Медитація для початківців &8212; як приступити до занять?

Чому медитація для початківців практиків виглядає чимось сакральним і таємничим? Як підготуватися до цього процесу морально і фізично?

При такому швидкому темпі життя і її гучної невпинної суєті знаходити зручні способи релаксації &8212; крайня необхідність. Відмінний спосіб відпочити від негативу &8212; медитація для початківців. Таке дозвілля практично не має протипоказань, не вимагає великих грошей і легко освоюється. Як же почати медитувати, а головне &8212; як підготуватися до цього процесу морально і фізично? Які перешкоди чекають тих, хто планує почати медитативні вправи, і чи можна їх подолати?

Основи медитації.

Головний принцип методики &8212; легкість і зручність. у наступних розділах статті ця думка буде постійно повторюватися, так як її усвідомлення захищає від травм і задає правильний напрямок.

Медитації &8212; це комплексні заняття. кожен елемент значущий, а його відсутність або неправильна підготовка негативно впливає на весь процес. Медитативні практики включають кілька важливих деталей:

 • Час проведення;
 • Місце для релаксації ;
 • Атмосфера під час розслаблення;
 • Емоційний стан особистості ;
 • Поза людини;
 • Концентрація і самонастрой.

Щоб правильно оформити кожну частину, необов'язково переїжджати, ставити собі жорсткі рамки або шукати гуру. Однак витратити час і зусилля на організацію занять &8212; необхідність, якщо є бажання досягти успіху.

Хоча медитація не передбачає нічого складного, новачки можуть зіткнутися з труднощами. Одних зупиняють забобони, інших &8212; відсутність мотивації і знань про переваги таких тренувань. Треті пробують і, не отримавши миттєвого «просвітлення», закидають справу. Четверті твердо переконані, що підготовка і самі вправи займають всього пару хвилин. перешкоди частіше полягають не в матеріальному світі, а в думках.

Пройти тест на тип особистості

Як почати медитувати?

1. Позбутися від відмовок.

Причому якомога швидше. Проблема "відмазок" полягає в тому, що вони починають заважати в невідповідний момент. Спочатку ці уявні блоки не дають почати, потім вселяють, що нічого не вийде, а після підбурюють кинути все на півдорозі.

" раптом м'яз потягну? І взагалі це така туга &8212; заснути можна!».

«марна трата часу. Як це взагалі мені допоможе?».

" Лариса з сусіднього під'їзду пробувала & 8212; безрезультатно, хоча так старалася!».

Якщо хоча б одна схожа думка проскакувала в голові, з нею пора починати боротьбу. Ці заняття не вимагають супергнучкості, користь медитацій очевидна, а сусідка Лариса, можливо, збрехала про свої тренування і власну старанність. Так що менше сумнівів &8212; більше дій. ось ключ до успіху в будь-якій справі; медитації &8212; не виняток.

2. Вибрати час.

В цьому плані немає сталевих непробивних законів. Однак для кращого ефекту можна використовувати кілька рекомендацій:

 • Бажано приступати до релаксації щодня в один і той же час;
 • Оптимальними для медитацій вважаються ранкові години, ідеальними & 8212; Світанкові і досвітні;
 • Якщо вранці почати вправу не виходить, підійде Час заходу сонця;
 • День & 8212; не найкращий період, так як він часто супроводжується суєтою ,відволікаючими факторами, складністю розслаблення;
 • Для початку досить приділяти такому дозвіллю всього 10-15 хвилин на добу.

Це лише напутні поради, остаточний вибір робиться самою людиною, виходячи з його режиму дня , самопочуття, зручностей. Якщо здається, що немає можливості виділити на вправи всього чверть години, &8212; це чергова відмовка. Знаходиться ж якось час на те, щоб посидіти за комп'ютером, поміркувати про минуле або помріяти.

Графік занадто щільний і коливається? Можна змусити себе вставати (лягати спати) всього на 20 хвилин раніше (пізніше) звичайного. Цього буде достатньо, щоб провести медитативний сеанс.

3. Визначити місце.

Для медитацій не потрібні величезні холи, довгі коридори або безкраї поля. З огляду на, що до медитативних практик вдаються частіше жителі міст, краще шукати відповідне місце вдома, а не на природі. Це заощадить час.

Тип кімнати не має значення &8212; вітальня, зал, спальня, та хоч кухня або ванна кімната, якщо вони досить затишні і зручні.

Як і час, місце медитацій можна змінювати під своє настрій , однак краще дотримуватися стабільності. Єдина вимога &8212; відсутність подразників (запахів, комах, зайвих звуків та ін.). Якщо людина живе в квартирі не один і боїться, що сусіди почнуть його відволікати, виручать знову-таки ранні ранкові години, коли всі сплять.

4. Знайти одяг.

Неправильно підібраний наряд може зірвати весь ефект, отриманий від заняття. Відповідною вважається та форма, яка взагалі непомітна для самої людини під час релаксації. Спортивний костюм це або хоч весільну сукню & 8212; без різниці. До одягу висуваються тільки такі вимоги:

 • Зручна, не колеться, не змушує відчувати свербіж або роздратування;
 • Не сковує рухи;
 • Виготовлена з натуральних тканин( по можливості);
 • Має приємний запах або він взагалі відсутній;
 • Відповідає температурним умовам в кімнаті.

Багато хто воліє медитувати в нижній білизні або зовсім голяка. Просто тому, що їм так зручно. Так що коригувати перераховані вимоги під своє бачення і комфорт &8212; норма.

Пройти тест на характер людини

5. Позбутися від перфекціонізму.

«ні, мої пізнання поки що мізерні. Ось прочитаю ще пару книжок про медитаціях &8212; тоді і перейду вже до дій. А то якщо зараз кинуся все виконувати, то скільки ж помилок нароблю! Ні-ні, потрібно ще накопичити інформацію».

Типовий синдром людини, який «все повинен робити правильно». Прагнення до ідеалу &8212; це, звичайно, добре. Однак без практики воно марно. Через таких думок людина починає відкладати дії, при цьому не факт, що взагалі до них дійде. Медитація & 8212; не операція на серці, помилки не будуть серйозними. Краще відразу приступити до справи і по ходу вже вдосконалювати свої навички .

6. Не ускладнювати.

Так, часто ченці заради медитацій відмовляються від принад цивілізації, земного щастя в цілому. Вони йдуть в ліси, печери, гори, пустелі, щоб там проводити свої практики. Харчуються чи не сонячними променями, носять тижнями одну ризу, рясу або пов'язку на стегнах.

Однак на дворі 21 століття.

Прийняти спосіб життя аскета , відлюдника, мученика, щоб просто помедитувати, зовсім необов'язково. Очистити розум, впоратися з емоціями, відпочити не вийде, якщо в голові раз у раз будуть крутитися фрази «хочу їсти», «холодно» і «врятуйте». Без перебільшень!

7. Підготувавши.

Перед початком краще привести в порядок своє тіло і місце для відпочинку. Для цього знадобиться виконати кілька пунктів:

 • Прибрати ділянку кімнати, на якому буде відбуватися тренування;
 • Провітрити приміщення;
 • Вимкнути електронні прилади;
 • Налаштувати освітлення (неважливо &8212; штучне або природне);
 • Прийняти освіжаючий душ.

Буде порядок навколо &8212; налагодиться гармонія і всередині. Це нерозривний взаємний зв'язок. Якщо в будинку є тварини, їх краще передати на час сусідам або відвернути в іншій кімнаті &8212; насипати корм або залишити іграшку, наприклад.

8. Налагодити обстановку.

Комусь для відпочинку хочеться включити музику, а хтось віддає перевагу тиші. Одним подобається запах ароматичних свічок або паличок, інших він дратує.

При створенні затишку краще прислухатися тільки до свого смаку. Не потрібно строго слідувати вказівкам по феншуй, якщо його правила не поєднуються зі зручністю і бажаннями . Чи включати аудіозаписи мантр &8212; також особистий вибір. Головне &8212; щоб атмосфера налаштовувала на концентрацію.

9. Підібрати позу.

Стандартними зазвичай називають пози «лотос», «напівлотос» або «сухасана». Вони схожі &8212; виконуються сидячи, зі схрещеними ногами, прямою спиною. Однак далеко не всі новачки можуть провести в такому положенні хоча б п'ять хвилин, та й прийняти його теж окрема морока. Крім затікання м'язів, тривала витримка цих поз без належної підготовки чревата болями в суглобах і розтягненнями. Тому ось кілька альтернатив:

 • Лягти рівно на килимок або покривало, розслабити руки і ноги;
 • Встати спиною до стіни, зімкнути ноги разом;
 • Сісти на стілець, ближче до краю, не спершись на спинку;
 • Прийняти сидяче положення на підлозі, але підстелити для зручності валики, подушки або ковдри.

Головний критерій &8212; зручність. Однак краще стежити за тим, щоб поза не сприяла появі разморенности, млявості, інакше процес медитування може легко перерости в дрімоту.

10. Вибрати вид і приступити.

Різноманітність технік дозволяє будь-якому новачкові підібрати потрібний вид. До найбільш популярних типів таких практик відносять:

 • Дихальні & 8212; концентрація на диханні, спроби його змінити;
 • Мантріческіе &8212; супроводжуються промовлянням мантр & 8212; вголос або про себе;
 • Жестові & 8212; акцент робиться на русі рук або пальців;
 • Динамічні & 8212; повтор одного і того ж руху;
 • Ментальні &8212; найпростіші в фізичному плані, які не потребують спеціальних предметів або підготовки, проте найважчі за ступенем поглиблення.

Експерименти, проби вітаються, адже тільки з їх допомогою можна відшукати свій метод.

Медитація для початківців &8212; це безпрограшний спосіб для відпочинку. Він прояснює свідомість , покращує розумові навички, їх витривалість. Найбільшою проблемою при освоєнні подібних практик вважається їх початок. Якщо ж відкинути відмовки, побороти лінь і блюз , налаштувати себе на регулярні тренування, &8212; позитивні зміни не змусять себе чекати. У цій методиці відмінно діє правило» 21 дня", згідно з яким повторення звички протягом 3 тижнів призводить до її повного прийняття.

Пройти тест на психологічний вік

Зараз читають
Як навчитися любити себе? 6 головних кроків
Як навчитися любити себе? 6 головних кроків
Як навчитися любити себе, забути про комплекси і почати повноцінно жити? ...
Біхевіоризм: що це таке, необіхевіоризм і соціобіхевіоризм
Біхевіоризм: що це таке, необіхевіоризм і соціобіхевіоризм
Що таке біхевіоризм, звідки він походить і що вивчає? Як допомагає дослі ...
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку за допомогою всебічного підходу? Які психологіч ...
Мораль: що це таке, моральні принципи і моральність.
Мораль: що це таке, моральні принципи і моральність.
Що таке мораль? Чому вона буває внутрішньої і соціальної? Моральний прин ...
Толерантність: що це таке, її історія і навіщо вона потрібна??
Толерантність: що це таке, її історія і навіщо вона потрібна??
Що таке толерантність? Які є відмінності її визначення в різних словника ...
Рефлексія: що це таке, походження та визначення.
Рефлексія: що це таке, походження та визначення.
Що таке рефлексія як філософське, теологічне, наукове та психологічне яв ...
Мандраж: що це таке і 7 порад як з ним впорається??
Мандраж: що це таке і 7 порад як з ним впорається??
Що таке мандраж і коли він виникає? 7 отлтічних порад, які допоможуть вп ...
Новое youtube видео