Назад
Як знайти час: 5 робочих технік

Навигация по разделу
как найти время

Як знайти час і куди він зникає?

Як знайти час і які є ефективні прийоми, що полегшують управління часом? 5 базових методик, щоб завжди і все встигати.

Задаючи питання " Як знайти час?"багато хто не розуміє, куди воно дівається. Тільки прокинувся і відкрив очі, як уже вечір і нічого не встиг зробити, а навколо так багато тих, хто успішніше. У чому їх секрет? Адже не буває більше, ніж 24 години на добу. Чому тоді у одних часу вистачає на десятки справ, а інші не встигають толком одне виконати? У чому полягає управління часом? Чи можна навчитися все встигати, не перепрацьовуючи себе? Чи існують прості прийоми, які допомагають стати більш ефективним? Розглянемо їх детальніше.

1. Ставити конкретні цілі.

Чому не вистачає часу? Виною цьому багато причин, але одна з найістотніших-відсутність цілі . Це як корабель, що перетинає океан. Він може плисти по чітко обраному курсу в конкретний порт. В такому випадку він досить швидко прибуде до місця призначення. Якщо ж маршрут не заданий, корабель буде блукати відкритими водами. Також і людина, якщо у нього немає конкретних цілей, не знатиме, куди йому рухатися. Через це виникає відчуття, що часу не вистачає.

2. Вибрати пріоритети.

Ми всі регулярно стикаємося з багатозадачністю. Будь-яка людина, так чи інакше, займається декількома справами. З одного боку – це виконання робочих завдань. З іншого-побутові моменти. З третин-допомога друзям або родичам. Крім цього, регулярно виникають непередбачені ситуації. А ще так хочеться часом приділити увагу улюбленому хобі. Як знайти час на все це? Досить просто-ранжувати потреби за рівнем їх значущості і, перш за все, виконувати ті, які найбільш актуальні.

За важливістю всі завдання можна розділити на чотири групи:

 • Важливі нетермінові;
 • Важливі термінові;
 • Неважливі термінові;
 • Неважливі нетермінові.

Перша група найважливіша, оскільки саме вона визначає професійне зростання і саморозвиток . Чим більше приділяти уваги таким справам, тим менше непотрібної рутини буде в майбутньому. Важливі і термінові справи-це основні щоденні завдання. Третій і четвертий пункт-марна трата часу, від якої варто позбавлятися.

Пройти тест на тип особистості

Найбільша небезпека втрати часу ховається в моментах перемикання з одного виду роботи на інший. Тому ті, хто розпорошуються, постійно змінюючи завдання, втрачають набагато більше часу. Люди, які навчилися методично і послідовно виконувати свою роботу, економлять свої сили і час.

3. Планувати свій час.

Хороший прийом, як керувати часом – планувати свою роботу, а також регулярно проводити контроль отриманих результатів. Періодично виникають позаштатні ситуації, які коригують виконання обов'язків. Наприклад, хтось запланував здійснити 100 телефонних дзвінків клієнтам, щоб сповістити їх про новий продукт. Але після тридцятого дзвінка зрозумів, що це невдала затія, оскільки клієнти сприймають дзвінки, як нав'язливість. Що робити? Даремно "добити" всю сотню, або скорегувати метод роботи, переключившись на СМС розсилку, або повідомлення в соціальних мережах. План потрібно виконати, а ось методи для цього міняти дозволяється.

4. Уникати "хронофагів".

» Хронофаги « – це» підступні монстри", через які час постійно зникає. Поняття прийшло з Time-менеджменту . Сама назва "хронофаг" красномовно. Воно складається з двох слів давньогрецького походження: «χρόνος» – час, «φαγε .ν» – поглинати. Справжні поглиначі часу. Зменшуючи їх присутність у своїй життя , людина здатна заощадити велику кількість часу. До хронофагів відносяться:

 • Лінь , зволікання або синдром " зволікання»;
 • Люди, які відволікають від роботи;
 • Погане планування свого дня, відсутність чітких цілей;
 • Порожнє спілкування в соціальних мережах або по телефону;
 • Безлад на робочому столі та в думках;
 • Невміння говорити тверде " ні " на непотрібні доручення;
 • Відсутність самодисципліни та самоконтролю ;
 • Фізична або емоційна перевтома;
 • Розпилення на багато різних завдань;
 • Недостатня мотивація до роботи;
 • Дорожні пробки, черги, очікування в приймальні;
 • Шкідливі звички (алкоголь, наркотики).

Уважно проаналізувавши цей список, стає очевидним, що більшість хронофагів ховаються в неправильному способі життя людини, в його розхлябаності і слабкою силі волі . Управління часом багато в чому залежить від уміння взяти себе в руки. Не менш важливо навчитися планувати свій день.

5. Аналізувати свій день.

Як правило, щодня не вистачає часу через однакові причини. Якщо їх виявити і усунути, то управління часом перестане бути таким складним завданням. Досить перед сном відтворити в голові всі події дня, проаналізувавши, що саме забирає дорогоцінний ресурс. Далі, з пробудженням, варто спробувати не повторювати допущених помилок. В першу чергу, варто "розвантажити" першу половину дня, адже, в основному, це найпродуктивніша пора. Вранці бажано виконувати найвідповідальніші і важливі завдання.

За підрахунками фахівців групи компаній " Інститут тренінгу-АРБ про» середній офісний працівник неефективно витрачає в день практично чотири з половиною години . З них близько години займає чаювання, ще більше – «перекури», приблизно стільки ж – неформальне спілкування, не менше години співробітник втрачає через зниження своєї працездатності після обіду. Також не вистачає часу через запізнення або раннього відходу з роботи. Якщо оптимізувати хоча б частину цих процесів, з'явитися можливість збільшити кількість годин для продуктивної роботи.

Як знайти час в умовах його катастрофічної нестачі? Перш за все, навчитися планувати свій день і аналізувати причини неуспішності. Управління часом-наука скрупульозна, але необхідна. Якщо уважно переглянути свої звички, можна знайти чимало способів для підвищення результативності. Не вистачає часу в основному незібраним людям. Якщо приділити увагу своєму розпорядку дня, то і часу для досягнення успіху з'явиться набагато більше.

Пройти тест: Шкала самоповаги

Зараз читають
Як навчитися любити себе? 6 головних кроків
Як навчитися любити себе? 6 головних кроків
Як навчитися любити себе, забути про комплекси і почати повноцінно жити? ...
Біхевіоризм: що це таке, необіхевіоризм і соціобіхевіоризм
Біхевіоризм: що це таке, необіхевіоризм і соціобіхевіоризм
Що таке біхевіоризм, звідки він походить і що вивчає? Як допомагає дослі ...
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку за допомогою всебічного підходу? Які психологіч ...
Мораль: що це таке, моральні принципи і моральність.
Мораль: що це таке, моральні принципи і моральність.
Що таке мораль? Чому вона буває внутрішньої і соціальної? Моральний прин ...
Толерантність: що це таке, її історія і навіщо вона потрібна??
Толерантність: що це таке, її історія і навіщо вона потрібна??
Що таке толерантність? Які є відмінності її визначення в різних словника ...
Рефлексія: що це таке, походження та визначення.
Рефлексія: що це таке, походження та визначення.
Що таке рефлексія як філософське, теологічне, наукове та психологічне яв ...
Мандраж: що це таке і 7 порад як з ним впорається??
Мандраж: що це таке і 7 порад як з ним впорається??
Що таке мандраж і коли він виникає? 7 отлтічних порад, які допоможуть вп ...
Новое youtube видео