Назад
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??

Навигация по разделу
лайф коуч

Хто такий лайф коуч і коли до нього звертатися?

Хто такий лайф коуч і навіщо до нього звертатися? Що таке лайф коучинг і чим відрізняється від інших способів розвитку людини? Коли звертатися до лайф коуча?

З моменту появи коучингу, виділилося багато напрямків його застосування. Одне з найоригінальніших і неоднозначних – лайф коучинг. Допомога людині у вирішенні повсякденних проблем здатна кардинально змінити його життя. Але, в разі аматорського підходу, лайф коуч може тільки погіршити ситуацію, направивши людини в абсолютно невідповідну сторону. Виникає резонне питання, чи потрібен лайф коучинг? Може простіше обійтися без нього? Чому тоді десятки тисяч людей наймають лайф коучів? Як вибрати спеціаліста? Відповімо на ці питання по порядку.

Хто такий лайф коуч?

Лайф коуч — це людина, що допомагає клієнту гармонізувати життя, наповнити її змістом і радістю, зрозуміти свої цілі і бажання. Динамічний ритм життя дуже часто відволікає нас від пізнання свого внутрішнього світу. Ще складніше розвиватися гармонійно, а не тільки в тих напрямках, які здаються важливими. Іноді виходить так, що людина в своєму розвитку нагадує велетня з величезними руками, але на дуже тоненьких ніжках. Це образне порівняння, але показове.

Лайф коучинг націлений на те, щоб люди розвивалися різнопланово. Інакше буде так, як із зазначеним велетнем — біцепси гігантські, а ходити майже не виходить. Толку тоді від сильних рук? Відставання в окремих сферах життя і підштовхує людину до того, щоб звернутися до лайф коуча. Адже переслідуючи матеріальні блага і визнання, людина може забувати про особисте життя, сім'ю, друзів. Ще гірше, коли це навіть не його свідомий вибір, а спосіб життя , нав'язаний іншими. Поступово він настільки відвикає від усього людського, що виявляється, немов на безлюдному острові.

Лайф коуч просто «відкриває йому очі» на реальний світ і змушує «олюднитися». Адже, всіх грошей не заробиш. Здоров'я, сім'я і гарний настрій має бути не меншим пріоритетом, ніж кар'єра та фінанси.

Пройти тест на тип особистості

Що таке Лайф коучинг?

Лайф коучинг-це різновид коучингу , покликана наповнити життя клієнта радістю , повнотою і гармонією. Не варто плутати лайф коуча з психологом. Принципові відмінності між ними-напрямки роботи. Якщо психолог намагається з'ясувати причину проблеми, заглиблюючись в минуле людини, то лайф коуч повинен допомогти в досягненні поставленої мети , працюючи з сьогоденням і майбутнім. У цьому він нагадує тренера з фітнесу, якому зовсім не обов'язково знати, чому клієнт товстенький і слабенький. Йому важливо зробити так, щоб відвідувач став сильним і м'язистим.

Не варто плутати лайф коучинг з консалтингом, менторством або тренінгами. на відміну від них, лайф коуч повинен реалізувати прихований потенціал самого клієнта, а не передати йому свій досвід і знання. В цьому і полягає «родзинка» коучингу – у співпраці, а не наставництві або навчанні.

Але це зовсім не означає, що лайф коуч не повинен володіти такою ж кваліфікацією, що і психолог або бізнес-консультант. Можливо, йому знадобиться навіть більший арсенал умінь або знань, для того, щоб надати кваліфіковану підтримку. Тому лайф коучинг має на увазі навчання, тривалість якого перевищує багато інших курсів коучингу.

Фахівці цього напрямку не повинні бути самоучками. Їх підготовкою та сертифікацією займається ICF – Міжнародна Федерація коучингу. Вона об'єднує тисячі послідовників з 50 країн світу. Навчання лайф коучингу займає від 60 до 200 годин теоретичної програми і не менше 100 годин практичних занять. Тільки, після проходження цієї підготовки претенденту дозволяють називати себе коучем і видають йому сертифікат.

В іншому випадку, у людини може не виявитися необхідного рівня підготовки і він просто не зможе надати якісну допомогу. Ще гірше, якщо такий аматор зашкодить клієнту. Вибираючи лайф коуча, слід уважно поставитися до його освіти і послужного списку.

Пройти тест на характер людини

В яких випадках варто звертатися до лайф коуча?

Динамічний ритм життя дуже часто заводить людину в глухий кут. Щоденний депресія і занепад сил, невдачі на роботі або в особистому житті іноді стають настільки серйозною проблемою, що без допомоги не обійтися. Головне пам'ятати, що лайф коуч – це не психолог, і, тим більше, не психіатр. Соромитися його допомоги не варто. Адже без підтримки можуть виникнути клінічні стани, впораються з якими вже тільки фахівці з психдиспансеру.

В яких випадках варто зважитися на такий крок:

  • Втрата сенсу та орієнтирів життя;
  • Нічого не відбувається, дні стають сірими і монотонними;
  • Не вдається досягти поставлених цілей;
  • Чогось не вистачає, а чого саме-не зрозуміло;
  • Пропало відчуття щастя і радості;
  • Людина постійно перебуває в стані стресу;
  • Проблеми в особистому житті або на роботі;
  • Важко налагодити комунікацію з іншими людьми;
  • Нереалізоване прагнення стати більш ефективним;
  • Безперспективність наявної роботи.

Хто то може парирувати, що такі послуги – задоволення не з дешевих. А лікування захворювань, що з'явилися в результаті постійної депресії? А алкоголь та інші шкідливі звички, якими намагаються побороти стрес? А недоотриманий дохід, внаслідок " опустилися рук» і роботи без самовіддачі? Хтось коли-небудь рахував, скільки грошей втрачається через все це?

Можливо, невеликий внесок у свій успіх і благополуччя сторицею окупиться в майбутньому? Так що, не варто розцінювати допомогу лайф коуча з позицій грошових витрат. Краще інтерпретувати такий крок, як необхідну інвестицію в своє саморозвиток і благополуччя. Тим більше, якщо самому в собі розібратися не виходить.

Таким чином, лайф коучинг - напрямок незвичайне, але вельми перспективне. Воно вимагає не менше підготовки і самовіддачі, ніж інші професійні сфери, такі як психологія , або консалтинг. Лайф коуч здатний змінити життя людини в кращу сторону, але за умови компетентності з боку виконавця. Для того щоб освоїти лайф коучинг, навчання йому займе чимало часу. Але і результатом стане затребувана і дуже корисна Професія.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе, коли немає чітких життєвих орієнтирів? Чому легко заплу ...
У чому полягає сенс життя або для чого взагалі жити??
У чому полягає сенс життя або для чого взагалі жити??
У чому полягає сенс життя людини і чи є він взагалі? Для чого людині вар ...
Психоаналіз: що це таке, ключові постулати і базові ідеї
Психоаналіз: що це таке, ключові постулати і базові ідеї
Що таке психоаналіз Фрейда і чому він однаково активно критикується і зв ...
Мотивація до спорту: що це таке? 7 кращих технік
Мотивація до спорту: що це таке? 7 кращих технік
Що таке мотивація до спорту і чому вона важлива кожній людині? Які метод ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Побачення: що це таке, коли на нього треба і не треба запрошувати??
Побачення: що це таке, коли на нього треба і не треба запрошувати??
Що таке побачення? Романтичний вечір зі свічками і шампанським або прост ...
Інсайт: що це таке, звідки він береться і чи можна його залучити??
Інсайт: що це таке, звідки він береться і чи можна його залучити??
Що таке Інсайт і чому це складне психологічне явище? Чи можна його запла ...
Новое youtube видео