Назад
Бути собою: що це таке і 7 кроків як це зробити

Навигация по разделу
как быть собой

Як бути самим собою і що це таке?

Як бути собою і відчувати кайф від своїх особливостей і свого темпу життя? Що працює краще, внутрішня мотивація або зовнішнє стимулювання?

Коли порівнюють з клоуном, це рідко буває компліментом. Швидше, в голосі звучить осуд, або навіть знущання. Слава Полунін зробив клоунаду справою свого життя. Він не боїться бути смішним, але при цьому наповнив життя тонкою філософією внутрішнього щастя. Він знає, як бути самим собою навіть в яскравому ковпаку і величезних черевиках. Його секрети-зовсім не секрети. Це розповідь про щастя дурня, зібраному з простих порад.

Слава Полунін – актор, клоун, МІМ зі світовим ім'ям. У житті він яскравий, привабливий чоловік. Але і він час від часу відчуває сумніви в правильності свого життя. Ось як Полунін розповідає про свій метод, який сам назвав " опустити ноги в воду»:

Кожні 12 років я змінюю своє життя. І коли вирішую, чим хочу зайнятися, я їду на місяць в село, до річки, щоб в тиші подумати про життя. Я просто сиджу на березі і слухаю себе. Розмірковую, хто я такий. Потім починаю все з нуля і йду далі.

Це його особистий спосіб зрозуміти себе. Для того, щоб зрозуміти, як стати самим собою не потрібно буквально сідати на берег річки. Річка цілком може бути уявною. А для невеликих щоденних радощів зовсім не обов'язково приміряти червоний клоунський ніс. Є ще кілька рецептів для розуміння. Виберіть для себе свій, улюблений.

Що таке бути собою?

Бути собою — це здатність людини відчувати себе звично, легко, без внутрішнього морального напруження. Дозволити собі самовиражатися-основне завдання, яке людина ставить для поліпшення своєї самооцінки . У кожному закладений тип поведінки, який визначає його імідж у суспільстві.

Якщо особистість хоче відповідати чужим вимогам - вона обмежує свій потенціал . Право говорити, діяти, бути в певному настрої - все це виходить від душі. Якщо людина зловживає своєю поведінкою для досягнення корисливих цілей — тоді оточуючі прагнуть нав'язати свою думку. Егоїзм притаманний як самому індивіду, так і пов'язаним з ним людям.

Свій шлях кожен вибирає за цінностями , які сформувалися в процесі дорослішання. На шляху самореалізації важливим є мотивація . Саме вона є сильним стрижнем людини, без якої важко досягти конкретного результату. Рамки індивідуальності визначають ролі, які особистість займає в суспільстві.

Багато хто вважає, щоб бути собою один тип поведінки повинен поширюватися на все сфери життя . Це в корені невірно, адже в робочій обстановці нам необхідно проявляти доброзичливість до клієнтів, а вже в колі друзів, сім'ї ми можемо бути справжніми. Вимоги завжди існували, щоб розмежувати діяльність людини.

Пройти тест на тип особистості

Як бути самим собою?

1. Відключити внутрішнього критика.

Ми не любимо, коли нас критикують. Але самозабутньо критикуємо власну зовнішність і здібності. Але ще гірше, коли ми починаємо критикувати себе за те, чого ще не зробили. Замість того, щоб обмірковувати вирішення проблеми, ми витрачаємо всю енергію на бубнеж " внутрішнього критика»:

«ти не зумієш вивчити англійську мову, адже у тебе немає до цього здібностей».

«не варто починати вести свій блог, таких розумних греблю гати».

«ідіот, ти знову запізнишся, втім, як завжди».

Як діяти? Внутрішній критик часто говорить голосом батьків, вчителів, вихователів. Позбутися від нього назавжди не вдасться. Дайте йому ім'я, а коли він знову почне говорити повчальним голосом, змусьте його замовкнути. Нехай стежить за своєю мовою.

2. Приготуйтеся, зараз буде боляче.

Як би дивно це не звучало, ми часто танцюємо під чужу дудку. А бажання стати самим собою завжди йде врозріз з інтересами оточуючих, тому воно рідко знаходить радісний відгук і підтримку з боку.

Як працівник відмовляється від переробки, бо хоче встигнути в спортзал?

Що означає ваше побачення? Адже ти завжди вигулюєш мою собаку?

Діючи за чужою указкою, ми вкладаємо свою енергію в життя інших людей. Часто зовсім неблизьких. Але щоб сказати чітке " ні " потрібно накопичити не сто, а тисячу відсотків (хай пробачать нас математики) внутрішньої енергії. Зіграти впевненість не вийде. Опонент відразу ж розкусить слабину і почне тиснути до тих пір, поки ви не здастеся.

Як діяти? Спочатку пройдіть через випробування подумки. Прокрутіть слова, пози, жести, побудуйте діалог так, щоб прийти до бажаного результату. Якщо не вийде з першого разу, пробуйте знову.

3. Дошка пошани під назвою»Я-красава".

Часто ми чуємо пораду: «напишіть список проблем...». Навіщо? Навіщо потрібно концентруватися на незробленому, на невдачах і прикрощах. Навіщо дивитися новини та пити валідол? Навіщо спілкуватися з скигліями і заражатися їх песимізмом?

Якщо зробити власну дошку пошани. Можна вбити відразу двох зайців: почати пишатися собою і розфарбувати власне життя. Навчіться записувати все хороше в щоденник. Чи не глобальне, а скороминуще: посмішку дитини, красиву квітку, зроблену роботу.

Як діяти? Час від часу виписуйте найбільш значущі вчинки на різнокольорові стікери і прикрашайте ними вашу дошку пошани імені себе. Такий простий прийом допоможе збирати радісне і прекрасне в щоденному житті.

Пройти тест на характер людини

4. Вчіться у кращих-у дітей.

Діти – найкращі наставники. Вони радіють всьому: снігу, сонцю, яскравій обгортці, косому будиночку з пластиліну. Вони посміхаються в 40 разів частіше дорослих і дарують радість всім навколо.

Що робить дорослий? Починає придушувати свої емоції , хмуриться частіше, ніж посміхається. А як же ще, адже можна почути у відповідь: чого либишся, як дурень. А дурнем уславитися не хочеться.

На цей рахунок є притча: Старого вчителя ніхто ніколи не бачив сумним. Коли учні запитали його, як йому вдається весь час радіти життю, він відповів: «Все просто. Я прокидаюся щодня і запитую себе, що сьогодні виберу: смуток чи блаженство?»

Як діяти? Спостерігайте за дітьми. Посміхайтеся просто так.

5. Живіть у своєму темпі без оглядки на оточуючих.

Парадокс , але від жінок часто чуємо: я вийшла заміж (народила дитину) не тому, що хотіла цього, а тому що все навколо вже це зробили. Визнання власного темпу, своїх бажань називають дорослішанням. Але і в зрілому віці багато вчинків відбуваються не за внутрішнім бажанням, а за чужими швидкостям.

Як, тобі вже 35, а ти ще не комерційний директор?

Видання сповнені розповідей про те, як люди в 50-60-70 років сідають за парти, освоюють нову професію і досягають світової слави. Іноді в тих сферах життя, про які навіть не замислюються. Вони встигають стати самим собою для свого власного щастя.

Темп життя зашитий в генетичний код. Розрізняють не просто різних людей, різні культури. Так, наприклад Америка, Італія-це в більшості своїй галасливі екстраверти . Японці-вдумливі інтроверти . Щоб зрозуміти який темп життя потрібен вам не обов'язково бути японцем або американцем.

Як діяти? Почитайте про інтровертів і екстравертів. Прийміть свої особливості, щоб бути собою.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

6. Не бійтеся уславитися» складною " людиною.

«розслабся, будь простіше» – порадники люблять повчати та ще при цьому покровительственно поплескують по плечу. Простими людьми легше керувати. Їх простіше переконати зробити те, що вигідно оточуючим.

А чим погано бути складним? Складні люди не ускладнюють життя без потреби. Вони не завжди носять хитромудрий одяг або без кінця міркують про живопис. Складні люди об'ємніше відчувають і реагують. Вони як духи: є «Конвалія» і «Шанель №5». І у того і в іншого маса шанувальників. Але вони різні.

Як сказав доктор Хаус: «Я не сумний, я складний. Але дівчатам це подобається»

Як діяти? Дозвольте собі бути складним. Просто скажіть вголос:»дозволяю".

Ці рада допоможуть стати самим собою: зрозуміти себе, домовитися, подружитися. Заняття це непросте і часто до роботи не приступають з однієї банальної причини: за відсутністю мотивації. Так ось.

7. Зовнішньої мотивації немає.

У магію «чарівного стусана» вірять серйозні дорослі люди. Вони ходять з тренінгу на тренінг , чекають, коли ведучий-чарівник нарешті скаже щось таке, що допоможе їм зрозуміти себе краще, полюбити, і, нарешті, почати жити за своїми правилами. На жаль, зовнішньої мотивації не існує. Інакше її вже б запакували в яскраву коробку, розрекламували і продавали за великі гроші. І купували б. Адже купують диво-ліки для схуднення без дієт за 7 днів.

Чому працюють мотиваційні тренінги? Тому що учасники плутають поняття мотивації та стимулювання. Мета мотиваційного тренера-розбудити учасників від сплячки. "Сплячка" & 8212; це стани низької енергії. Коли нічого не хочеться робити , а справи відкладаються. Для цього навіть придумали спеціальний термін – прокрастинація, який в перекладі буквально означає «завтра».

Так ось, тренер створює такі умови, коли учасникам просто нікуди діватися. Вони роблять те ж саме, що могли б зробити самостійно, але постійно відкладали. Роблять, дивуються, надихаються, кричать «я можу» і біжать творити далі.

Тут починаються проблеми з внутрішньою мотивацією. Якщо її немає, життя застигає в той момент, коли припиняється зовнішнє стимулювання. І людина, яка вибігла із залу з палаючими очима вже через пару днів укладається на диван і знову починає мріяти про краще життя.

Висновок. пошук внутрішньої мотивації – найперше завдання. Те, що здатне вас змусити встати з дивана і є прояв істинного «я». Однієї відповіді на питання як бути собою не існує. Скільки людина-стільки унікальних особистостей, стільки ж понять про досягнення щастя, стільки ж рецептів внутрішньої мотивації. Хтось приходить до себе через творчість , хтось через медитація , а хтось одягає яскраві черевики і починає смішити інших. До цього не можна бути готовим чи не готовим. Рано чи пізно це станеться. Потрібно пробувати.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Що таке самовпевненість і коли вона буває зайвою? Хто такий самовпевнена ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Які є вправи на розвиток уваги і наскільки вони складні? 5 перевірених і ...
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Хто такий лайф коуч і навіщо до нього звертатися? Що таке лайф коучинг і ...
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Що таке зрада і чому вона відбувається? Як визначити потенційного зрадни ...
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Хто такий соціофоб і які причини виникнення соціофобії? 9 питань для сам ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео