Назад
Як правильно торгуватися при купівлі товарів

Навигация по разделу
торговаться

торгуватися - що це означає?

Як правильно торгуватися при покупці товарів, квартири, машини, як навчитися торгуватися в інших країнах, які переваги дає мистецтво спілкування з продавцем?

Значення слова торгуватися в сучасному розумінні означає домовлятися і отримувати поступку в ціні. Торг схожий на переговори двох сторін, кожна з яких бажає отримати максимальну вигоду. Продавець бажає продати товар гранично дорого і використовувати виручені гроші за призначенням – знову вкласти в справу або витрачати на власні потреби. Майстерність покупця полягає в тому, щоб пояснити продавцеві його інтерес і показати, що за запропонованою ціною угода не відбудеться однозначно. Знання психології та національних особливостей допоможе зрозуміти, Як правильно торгуватися у будь-якій комерційній діяльності &8212; придбання речей, квартир і машин, шопінг в інших країнах і на рідних базарах.

Торг і ціни в туристичних країнах.

У деяких країнах (Єгипет, Туреччина чи Китай) ціни завищені і передбачають обов'язковий торг при покупці, при цьому неторгующийся клієнт вважається дурнем.

В Єгипті можна сторгувати до 90% будь-якої ціни (крім вартості в'їзної візи).

У Таїланді можна розраховувати на половинне зниження оплати.

У Китаї завищення прайса для іноземців становить від 5 до 10-тикратное його збільшення.

А ось в Туреччині і Еміратах можна сторгувати всього 20-30% грошової величини товару.

Особливості характеру, які допомагають торгуватися.

Вміння торгуватися безпосередньо залежить від двох факторів – рівень внутрішньої свободи людини і вміння спілкуватися. Іноді людина здатна перестрибнути себе і досягти бажаної мети, перебуваючи в стані сильної зацікавленості або загрози життю. Закоханість дарує людині п'янку свободу, коли виходить все. У ці моменти спонтанно приходить вміння, і підсвідомо вибираються правильні слова і інтонації. Якщо стан пройшов (розчинилася закоханість або пропала сильна мотивація), вміння спілкуватися загубилося. Стабільний результат з навчання спілкуванню можна досягти тільки планомірними заняттями, відстеженням власних комплексів. Це допоможе сформувати в собі нові звички. І не замислюватися над питанням « як торгуватися при покупці ?».

Як правильно торгуватися?

Для того щоб виробити в собі нові якості, необхідно прийняти рішення чинити по-новому, не так, як раніше. Наприклад, можна навчитися торгуватися, дотримуючись наступної церемонії покупки:

 • Оцініть ситуацію на ринку, дізнайтеся ціну на товар, який хочете купити, у кількох лоточників.
 • Продемонструйте продавцю легкий інтерес. Розгляньте товар, задайте кілька питань. Ні в якому разі не показуйте занадто велику зацікавленість. Якщо буде помітна ваша захопленість цією річчю, не вдасться сторгувати ні копійки.
 • В ході вибору і огляду товару постарайтеся встановити емоційний контакт з господарем, сподобатися йому, знайти спільні точки дотику. Можливо, доречно буде похвалити людину або позитивно висловитися про те, що йому (як ви припускаєте) подобається. Не поспішайте. У деяких країнах (наприклад, в Азії) Шопінг відбувається повільно і з задоволенням.
 • Дізнайтеся ціну. Після цього обов'язково потрібно озвучити, що запропонована ціна – дорога (не залежно від того, яка вона насправді). У вашій розмові повинні бути хвилини мовчання. Роздумуйте, чи варто купувати товар за такою ціною. Або, може бути, пошукати кращий, або дешевший? Можна заглянути в гаманець, прикидаючи кількість грошей, подумати вголос «треба купити те й інше». Продавець повинен зрозуміти, що кошти у вас є, але їх розміри обмежені.
 • Можна знайти і вказати деякі недоліки Товару. Такі фрази також часто допомагають зменшити ціну. Не ображайте особисто продавця, можна неблагозвучно висловлюватися тільки про товар.
 • Спробуйте піти. Це також підштовхне Продавця до зниження ціни. Якщо ціна влаштовує-купуйте. Якщо ні &8212; залиште до тих пір, коли назвавши останню ціну, продавець засмутиться і прибере товар. Запам'ятайте цю цифру. І шукайте той самий товар у іншого продавця вранці наступного дня. Справа в тому, що рознощики всього світу з благоговінням ставляться до першого покупця. І охоче поступаються йому будь-яку низьку ціну, на розлучення. Адже він-перший.

ще деякі особливості торгу.

 • Часто клієнт на противагу завищеною ціною на товар видає свою купівельну ціну значно заниженою. У процесі подальших суперечок продавець покроково знижує свою грошову оцінку, а покупець відповідно підвищує свою. В результаті вони зупиняються на деякій середній вартості, яка влаштовує обох.
 • Якщо ви купуєте одяг або взуття, торгуватися треба перед приміркою. Після того, як річ на вас «села» або взуття підійшла, торгуватися буде безглуздо.
 • Іноді в Європі хорошим прийомом працює фраза про те, що ціна на такий чудовий товар абсолютно справедлива, але конкретно у вас, на жаль, такої суми немає, а є тільки стільки (називаєте бажану ціну). При цьому бажано в гаманці дійсно тримати рівно вказану кількість грошей, не більше. Часто після такої розмови продавець погоджується із запропонованим прайсом. Але це-європейська торгівля.
 • Можливий і такий варіант. Ви пояснюєте продавцеві, що купуєте не для себе, а для тещі або свекрухи (виберіть потрібне) і тому можете придбати тільки за такою-то (озвучуєте бажану вартість) ціною.

Обов'язкова Уцінка товарів.

Треба знати, що існує кілька категорій товарів, які обов'язково продаються за зниженою ціною. Це:

 • Зразки з вітрини, вони трохи втратили свій зовнішній лиск.
 • Сезонні товари в кінці періоду активних продажів, наприклад, зимові речі в лютому або літні у вересні.
 • Продукти з обмеженим терміном зберігання.
 • Вироби з незначними недоліками (маленька дірочка в нижній частині сорочки, подряпина на новому холодильнику).

Як торгуватися &8212; маленькі секрети великого мистецтва.

Процес торгівлі повинен приносити задоволення або, хоча б, бути комфортним. Відчути себе в своїй тарілці допоможуть деякі хитрощі. Уявіть, що у вас &8212; Бізнес-тренінг, або, що ви посперечалися і повинні сторгувати хоча б дрібниця. Відчуйте себе артистом на сцені театру, виконуючим головну роль. Від вашої гри буде залежати успіх угоди.

Набуття впевненості в торгах часто заважають певні образи. Наприклад, думка про те, що торгуються тільки некультурні і бідні люди. Це не так. Торгуватися не тільки можна, візьміть за правило – торг при покупці обов'язковий. Хоча б в ролі тренінгу.

Вміння торгуватися стане в нагоді вам на місцевому базарі і в закордонній подорожі. Щоб навчитися мистецтву бесіди з продавцем, треба пам'ятати, що торги доречні скрізь, крім супермаркетів. Озвучена ціна-лише орієнтир для початку розмови. Подорожуючи країнами Африки (наприклад, Єгипет) або Азії (ОАЕ, Індія), ви навчитеся торгуватися, як араби, і глибше зрозумієте народ, до якого приїхали в гості. І якщо в Азії запорукою успішних покупок буде наполегливість, то в Європі вам допоможе задушевна товариськість. Пам'ятайте Головне правило торгівлі» покупець прав " і сміливо починайте ваші дебати. У гіршому випадку, ви нічого не придбаєте, в кращому – опинитеся з вигідною покупкою.

Зараз читають
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Що таке гнів і чи є від нього користь? Які причини і наслідки його появи ...
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним і наскільки це складно? Які прийоми можна використовува ...
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Що таке відповідальність і які є її види? Основні причини чому люди уник ...
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті щоб їх читали? Секрети ефективного заголовка і найпошир ...
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки від нас, жінок. Існує маса стереотипів, проте наспр ...
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Що таке упереджене ставлення-це результат еволюції, виховання чи нав'яза ...
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Що таке туга і чому вона з'являється? 8 перевірених способів як побороти ...
Новое youtube видео