Назад
Як стати хорошою людиною і що це означає??

Навигация по разделу
как стать хорошим человеком

Як стати хорошою людиною?

Як стати хорошою людиною і чи треба це взагалі? Чи означає Це приймати все без розбору? Як це пов'язано з емпатією?

Є у наших людей один загальний недолік, переважує всі доводи здорового глузду. Це-віра в існування хорошої людини. Школярі старанно виводять твір на тему «як стати хорошою людиною». Батьки ставлять його в приклад своїм нащадкам:»хороші дітки поводяться пристойно". А керівники докірливо говорять своїм підлеглим»хороші працівники виходять по суботах". Хто ж він, цей невидимий герой-образ з радянських кінострічок або реальний житель планети Земля?

Якщо поставити собі за мету описати ідеального героя, доводиться занадто часто використовувати приставку «не»: він не ображає, не зраджує, не обманює. Але при цьому він добрий, чуйний, благородний і сміливий. Хоча, стривайте, це ж «син маминої подруги». Адже він народжений тільки для того, щоб бути кращим за мене. Але ні, його теж ніхто не бачив.

У кожної людини існує свій список обов'язкових якостей цього супергероя: один згадує про гордості , самопожертві, інший – про здатність забути про свої інтереси в ім'я загального блага. Проте уява чомусь починає малювати образ невдахи, лузера, безформного зануди, якого всі використовують, але не поважають .

Відповідь на питання «Як бути хорошою людиною» — титанічна праця і непосильним завдання. Тому що такі люди не живуть, вони тільки підтверджують високе звання «хороших». Без права на помилку або нехороші емоції на кшталт злості і зневіри. Людина без власних бажань, тому що вся енергія йде на виконання чужих. Чи щасливий він? Навряд.

Хороша людина в загальному розумінні – зручна людина. А в слов'янській культурі - просто нудний. Набагато більшою повагою користується» людина нормальна " – з усіма пристрастями і перипетіями в житті. Він може бути бабієм або однолюбом, вченим або будівельником, але тільки не негідником. Так що питання простіше сформулювати в такій формі: як стати нормальною людиною?

Ми поговорили з психологами на цю тему і прийшли до висновку: в більшості випадків хороша людина викликає почуття жалості, але ніяк не поваги. Досягти ідеалу не тільки неможливо, але й нудно. Але можна навчитися стати хорошим по відношенню до себе. Тоді і оточуючі це оцінять. Ось кілька моментів, на які ми ніколи не звернули б увагу, якби не практики в області психології.

Пройти тест на характер людини

1. Дозволити собі всі почуття.

Ми із задоволенням приміряємо до себе гордість, довіру, теплоту, але категорично заперечуємо загнаність, огиду, злість, вразливість. Тому що звикли: за неправильні емоції карають.

Умільці придушувати власні почуття – це ті, хто боїться їх прояви. Вони думають:»якщо я дам волю почуттям, то втрачу контроль над собою або ще гірше – зроблю боляче своїм близьким".

Почуття – не вороги. це товариші, які допомагають зрозуміти деталі особистої історії. Вони з'являються поза нашим бажанням. І нікуди не діваються, якщо їм не дати вихід. Невизнані почуття залягають в тілі пластами роздратування, незадоволеності і цілком реальними фізичними хворобами.

Що мені робити? Запитайте себе: що я зараз відчуваю? Закрийте очі, постарайтеся якомога точніше уявити своє почуття в цей момент. Не шкодуйте фарб, опишіть його в гротескній формі з перебільшеннями. Хочете накричати-кричите, плакати – плачте, станьте на стіл, пишаєтеся собою до неможливості. Приміряйте почуття як одяг. Можливо, нове плаття доведеться вам до душі.

2. Навчитися розрізняти жалість.

Багато хто плутає ці два поняття. Жалість дає можливість поглянути на людину зверхньо. Мовляв, я-то розумний з висоти свого досвіду розумію, як тобі бідному важко. Почуття жалості по відношенню до іншої людини позбавляє його внутрішньої опори, можливості самостійно впоратися зі своїми переживаннями. Ще страшніше любов з жалості або тотальна жалість до самого себе. Виходить замкнуте коло: жалість-спроба підтримати себе-невдача-жалість.

Ви помічали, як мами втішають дітей?

Одні кажуть: «бідненький, та що ж ти у мене такий незручний» або «в кого ж ти така нещасна вродила».
Інші втішають інакше: "я розумію, що ручці боляче. Нічого, скоро пройде»або "так, це боляче, але ти впораєшся".

Відчуваєте різницю? У першому випадку мама розмовляє з дитиною зверхньо, підтримує почуття безпорадності і залежність від обставин. В результаті дитина виростає, але постійно потребує чужому плечі. У другому випадку мама показує, що розуміє біль дитини, знаходиться поруч, але при цьому дозволяє йому пережити ситуацію.

Співпереживання допомагає прийняти іншу людину з усіма його переживаннями, що говориться «на рівних». Розділити чужу біль, але не занурюватися в неї настільки, щоб вона руйнувала особисто вас. Не додавати додаткові страждання до своїх власних, інакше серце просто не витримає.

Що мені робити? Спробувати відокремити співчуття від власних емоцій. Це виходить далеко не з першого разу. Найпростіший спосіб-співчувати без слів, а просто співпереживати. У цьому найкраще допомагають обійми. А навчитися співчуття без страждання допоможе Емпатія.

3. Розвивати емпатію.

Емпатія - більше ніж почуття. Це можливість переживати ті ж почуття, що і співрозмовник, але трохи відсторонено. Чи не занурюватися в безодню, а спробувати проаналізувати ситуацію. Схема така: Ти розумієш чужі переживання, начебто береш частину на себе, але при цьому підключаєш не власні емоції, а свій здоровий глузд. В результаті почуття зрозумілі і розділені, але співрозмовник отримує ще й «погляд з боку».

Пройти тест на емпатію

Повністю занурюватися в стан іншого важко. Вірніше, важко вийти з нього без втрат для власної психіки . Практикуючі психологи володіють цією наукою досконало, тому що неможливо кожен раз пропускати через себе чужі страждання і біль. А адже саме з цим приходять клієнти до психотерапевту . Ось і залишимо це професіоналам. Розвинути в собі інтерес до оточуючих і увагу до їх переживань цілком можливо.

Що мені робити? освоїти метод активного слухання. Так ви виключіть момент суперництва і егоцентризму. Зате закладіть фундамент для дружніх відносин.

  • Запитайте співрозмовника, що він відчуває в цей момент. Пам'ятайте, що нас цікавлять не його минулі образи або роздуми на тему. Спирайтеся на почуття за допомогою питань:

Що вас найбільше турбує?

Що ти відчував у цій ситуації?

  • Не перебивайте, не скочуйтеся у власні приклади, але задавайте уточнюючі питання:

Ви сказали, що відчуваєте себе розчавленим. Я правильно зрозумів, що...?

Давай уточнимо: ти відчувала розчарування, коли...?

  • Утримайтеся від тверджень на кшталт:

Я знаю, що ти відчуваєш.

Я Думаю, ви помилилися щодо своїх почуттів.

Підсумки:

  • Емоції та почуття без поділу
  • Жалість і співчуття без страждань
  • Емпатія як надчутливість

Не зробить вас гарною людиною у всіх сферах життя . Вони допоможуть доповнити список якостей, які ви вважаєте важливими. Інакше в країні живих людей не може і бути.

Пройти тест: Шкала самоповаги

4. А чи потрібно бути хорошим?

Уявіть ситуацію: ви лежите на операційному столі і бачите, що до вас наближається хірург. Але у нього на бейджі написано «хороша людина». Ви запитуєте, чи має він освіту та досвід роботи в хірургії. На що він відповідає: «моя мама каже, що я хороший, мої родичі і друзі з цим згодні. Хіба цього недостатньо?». Як думаєте, чи захочете ви, щоб він почав вас різати? То-то.

Сумний, але життєвий факт: нас люблять не за те, що ми хороші чи погані. Нас люблять за користь, яку ми можемо принести оточуючим. Безумовна любов трапляється у батьків з дітьми або у близьких родичів. Всі інші, на жаль, чекають від нас користі.

У кожного є свій таємний і нездійсненний список з відповідями на питання: Як стати хорошою людиною. Хоча, напрошується висновок: хороша людина той, хто відчуває себе добре. Ну а поки можна сказати собі: ти, мій хлопчик/дівчинка унікальний з усіма своїми недоліками, складочками на боках, фобіями і дурними звичками. Такого більше немає. І тільки ти можеш жити в гармонії з собою.

Пройти тест: дитина, дорослий, батько

Зараз читають
Чоловіче щастя: що це таке і які у нього умови??
Чоловіче щастя: що це таке і які у нього умови??
Що таке чоловіче щастя і в чому воно полягає? 8 основних ролей для його ...
Психоаналіз: що це таке, ключові постулати і базові ідеї
Психоаналіз: що це таке, ключові постулати і базові ідеї
Що таке психоаналіз Фрейда і чому він однаково активно критикується і зв ...
Прикордонний розлад особистості: що це таке і як проявляється??
Прикордонний розлад особистості: що це таке і як проявляється??
Що таке прикордонний розлад особистості? Які причини його виникнення? Як ...
Як навчитися медитувати: 7 простих рекомендацій
Як навчитися медитувати: 7 простих рекомендацій
Як навчитися медитувати, якщо самостійно не все виходить? У чому полягаю ...
Як заговорити з дівчиною? 7 способів почати бесіду
Як заговорити з дівчиною? 7 способів почати бесіду
Як заговорити з дівчиною, якщо звичне " а можна познайомитися?"набридло ...
Як полюбити людину і чи варто це робити??
Як полюбити людину і чи варто це робити??
Як полюбити нову людину або колишнього партнера, якщо раптом почуття охо ...
Як закохати в себе кого завгодно? Науковий підхід
Як закохати в себе кого завгодно? Науковий підхід
Як закохати в себе людину, знаючи кілька психологічних трюків? Чи варто ...
Новое youtube видео