Назад
Шукаю себе: як це зробити? 7 порад

Навигация по разделу
ищу себя

шукаю себе або як не загубитися в цьому величезному світі?

Що означає «Шукаю себе» і коли може виникнути така потреба? Як це пов'язано з покликанням і призначенням і чи допомагають вони в пошуку своєї місії?

Перед більшістю людей рано чи пізно виникає необхідність самоідентифікації. Когось цікавить відповідне захоплення, інших хвилює вибір майбутньої професії, а дехто і про сенс життя замислюється. Для початку варто визначити сам предмет пошуку. Якщо говорити про покликання, то мова йде про задатки і схильності людини. Що у нього найкраще виходить. У чому він може самореалізуватися і заробляти на життя.

Якщо мати на увазі призначення, то воно має на увазі вищу мету людського життя. Тому, якщо на питання, чим зайнятий, хтось відповість-«шукаю себе», то слід у нього переуточнити, в якому плані. Адже можна бути самим собою, працюючи на відповідній роботі. А інший знайде себе, виконуючи вселенську місію.

Покликання людини, як один з елементів розуміння себе.

Оскільки має місце поділ на хотілося б і вирішено наперед, то для початку поговоримо про покликання . По суті, це задатки людини, які формуються як завдяки генетичним факторам, так і вихованню, а також нашому оточенню і пр.розуміння власного покликання полегшує життя. Людина зможе раніше освоїти цікаву професію і потім до старості відточує свої вміння. Чим раніше ми зрозуміємо майбутню спеціалізацію, тим більше перспектив перед нами відкриється. У пошуках покликання більш правильно говорити не» шукаю себе«, а»хочу зрозуміти свої здібності". Існує ряд прийомів, щоб знайдіть своє покликання :

 • Спробувати себе в різних видах діяльності;
 • Зрозуміти, чим можете бути корисні суспільству;
 • Вести активний спосіб життя ;
 • Спілкуватися з представниками професій, що цікавлять;
 • Пройти профорієнтаційні тести;
 • Відкинути лінь , страхи, невпевненість у своїх силах;
 • Запитати думку у своїх родичів і друзів;
 • Намагатися розширити свої знання про існуючі професії.

Пошуки самого себе не завжди обмежуються тільки працевлаштуванням. Багатьох людей цікавлять причинно-наслідкові зв'язки більш вагомих подій в їх житті.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

Знайти самого себе через своє призначення.

Більшість людей в різному ступені схильні до фаталізму. Вони допускають втручання вищих сил у своє життя. Одні вірять в визначеність долі. Інші сприймають її як жереб. Хтось вважає, що життєвих шляхів багато і кожен наш крок здатний змінити майбутнє. Так що, кажучи» шукаю себе", кожен вкладає в ці слова особливий сенс.

Знайти своє призначення дещо складніше, ніж покликання, але теж реально. Ось перелік досить простих рекомендацій.

 • Включити своє уява і представити своє ідеальне життя;
 • Звернутися за допомогою до духовного наставнику ;
 • Шукати підказку в зірках, картах, датою народження та інших знаках;
 • Зрозумійте, що викликає відчуття щастя;
 • Відкинути хоч на час грошове питання;
 • Пройти тематичні тести в Інтернеті;
 • Бути щирим, а не сліпо слідувати суспільним нормам;
 • Проаналізувати улюблених героїв, їх долі і рід діяльності.

Важливо не зупинятися лише на одному пункті з цього переліку. Чим більше їх буде випробувано, тим більш повна картина відкриється перед очима.

Основні правила пошуку самого себе.

Якщо вже в голові звучить фраза «шукаю себе», то можна скористатися рядом збірних рад.

1. Навчитися цінувати моменти.

Час – ресурс непоправний. Тому слід навчитися його цінувати, поважати, берегти. Часом знайти себе справжнього можна в хвилини самоти і тиші. Інша людина буде безмежно щасливий від часу проведеного з сім'єю. А третьому для цього необхідна галаслива компанія. Головне цінувати кожну мить, адже іншого такого не буде. З них і складається наше життя, її цілі і сенс.

2. Побачити красу в простих речах.

Все геніальне просто. Красиве теж. Якщо навчитися дивитися на світ в більш яскравих фарбах, то життя неодмінно наповнитися умиротворенням і гармонією. А зі спокійним розумом набагато простіше обмірковувати питання космічного масштабу. Це буде першим кроком в сторону від непотрібного пафосу і зайвої модності. Адже саме вони часто заважають людям заглянути собі в душу, розкрити свій внутрішній світ навіть для самих себе.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

3. Ставитися до життя, як до захоплюючої пригоди.

Часом сірість буднів настільки тисне людини, що йому не тільки думати, а й дихати не хочеться. Як сказав великий Шекспір " вся наша життя-гра , а люди в ній-актори». Значить вибрати собі роль необхідно таку, щоб з радістю сходити на «сцену». Адже навіть якщо до виконання щоденних рутинних обов'язків підійти творчо, то можна перетворити їх в захоплюючу гру.

4. Навчитися бути вдячним за кожну прожиту мить.

Життя унікальне і неповторне. Кожному вона дана своя, зі своїми радощами і смуток , невдачами і перемогами. Ціла історія на безліч томів. Слід навчитися радіти кожному дню, бути вдячним за те, що маємо. Адже іншого все-одно не буде. Це допоможе гармонізувати свій внутрішній світ, що обов'язково наблизить до розуміння самих себе.

4. Берегтися від емоційного вигорання.

Часом фраза "шукаю себе" може увігнати в тривалу депресію невмілого шукача. Щоб цього не сталося необхідно ставитися до життя «філософськи». Це допоможе уникнути емоційних перевантажень. Є ж народна мудрість - »не приймати близько до серця". Адже так не довго і знайти себе в палаті найближчої психіатричної лікарні. Навряд чи чиєсь призначення там.

6. Не боятися змін.

Стабільність згубна. Часом зрозуміти самого себе вдається лише вийшовши за рамки зони комфорту. Тобто, почати жити по іншому. Спробувати себе в новому захопленні, зробити що-небудь таке, про що раніше і подумати не міг. Від банальної зміни зачіски, до переїзду в інше місто або працевлаштування на нову роботу.

7. Частіше подорожувати.

Регулярна зміна місць значно розширює світогляд людини. Часом знайти себе не можуть ті, хто просто ще не дістався до свого пункту призначення. Складно стати моряком, все життя проживаючи в пустелі. Неможливо зрозуміти свої фермерські таланти, не виїжджаючи за «кам'яні джунглі». Чим складніше знайти себе в своєму рідному місті або селі, тим важливіше зайнятися цими пошуками в іншому місці. Можливо де-небудь там і відбудеться необхідне прозріння, що допомагає зрозуміти свою місію.

Вирішивши відправитися в мандрівку під назвою «шукаю себе», важливо не забувати час від часу зупинятися. У ці моменти слід зібратися з думками, уважно озирнутися навколо. І зрозуміти куди рухатися далі. Адже вчасно Скоригований маршрут може помітно спростити пересування до наміченої мети.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Як кардинально змінитися? 7 ідей
Як кардинально змінитися? 7 ідей
Як кардинально змінитися і чи допоможе це наблизитися до успіху? Чому ва ...
Чим зайнятися в житті? 10 перевірених способів дізнатися
Чим зайнятися в житті? 10 перевірених способів дізнатися
Як зрозуміти, чим займатися в житті, щоб це приносило радість? 10 практи ...
Позитивні емоції і негативні емоції: що це і як з'являються??
Позитивні емоції і негативні емоції: що це і як з'являються??
Що таке позитивні емоції і чи можна їх викликати? Чим корисні негативні ...
Самоконтроль: що це таке і 7 способів його розвинути
Самоконтроль: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке самоконтроль і які є способи поліпшення цієї навички? Що таке що ...
Внутрішня сила: що це таке і в чому її секрети??
Внутрішня сила: що це таке і в чому її секрети??
Що таке внутрішня сила людини і звідки вона береться? Суть цього поняття ...
Каверзні питання хлопцеві: 10 способів застати його зненацька
Каверзні питання хлопцеві: 10 способів застати його зненацька
Каверзні питання хлопцеві змушують його задуматися, а дівчині говорять б ...
Питання другу або подрузі: які можна задавати? 8 тим з прикладами
Питання другу або подрузі: які можна задавати? 8 тим з прикладами
Які задати питання одному, щоб перевірити, міцні стосунки з ним на етапі ...
Новое youtube видео