Назад
Цілісність: що це таке і як її досягти??

Навигация по разделу
целостность

Що таке цілісність і як її досягти?

Що таке цілісність і як її придбати? Чи означає Це припинити боротьбу з самим собою? Я-концепція для вивільнення енергії.

Коли ми описуємо невдалий день, часто використовуємо фразу «Я сьогодні в розібраному стані». Іноді розібраний стан триває занадто довго, щоб не звертати на нього уваги. Особисте життя руйнується на тлі кар'єрних звершень, а мрії про досконале тіло відводять від зв'язку з реальним світом. Життя-це яскравий пазл. Скласти його повністю, значить досягти цілісності власного "я". Іноді деталі доводиться довго і ретельно виточувати вручну, але тільки так можна пізнати самого себе.

Що таке цілісність?

Цілісність — це внутрішній баланс, який проявляється тим, що людина говорить, думає, робить і відчуває в одному напрямку. Цілісність-скоріше, не результат, це процес. Він включає в себе виховання, особисте життя, зростання в професії, коло спілкування, мрії і цілі . Всі ці складові – лопаті на гвинті літака.

Варто поламатися однієї, як життя починає виписувати незрозумілі віражі. Аварії не трапляється, але літак втрачає висоту, переходить в режим очікування або зовсім йде на запасний аеродром. Важливо відстежити момент падіння і зрозуміти, як полагодити своє життя. Не починати іншу, не ламати себе, не шукати міфічну відсутню половинку. Стати єдиним цілим з самим собою.

Коли ви думаєте про власної особистості , очі повз волі починають вихоплювати назви корисних статей. Багато починаються словами» як позбутися «або»як уникнути". Ага, думає читач, значить, у мене є щось зайве і його потрібно відрізати за непотрібністю. Але відразу трапляються і такі, що починаються зі слів: «як знайти свою половинку» або «як отримати». Читач в подиві: тобто, мені вже чогось там не вистачає? Так ліпити або відрізати? Робити варто і те, і інше, але з відчуттям усвідомленості.

Усвідомленість сьогодні стала не просто популярною темою, а й місцем зустрічі. Чому вона так впливає на нашу особистість? Усвідомленість допомагає в кожен момент життя відповісти на питання: Хто я? Куди я йду? як і навіщо я йду? Особливо корисно шукати відповіді в моменти, коли відчувається внутрішній дисбаланс. Адже саме він і призводить до втрати цілісності. Домогтися усвідомленості допомагають практики.

Пройти тест на впевненість у собі

Як досягти цілісності?

1. Слухати своє тіло, щоб полюбити себе.

Тонке волосся, короткі ноги, маленькі очі – ми смакуємо список недоліків свого тіла, забуваючи, наскільки багатьом ми йому зобов'язані. Ступінь невдоволення власним тілом безпосередньо пов'язана з відчуттям щастя і самооцінкою . Заклик "полюбити себе" в першу чергу, стосується саме тілесності. Може, досить критикувати свій організм і почати про нього піклуватися. Ось кілька прийомів:

  • Станьте перед дзеркалом, скажіть вголос, що ви в собі приймаєте. Проговорите слова подяки кожній рисці вашого тіла.
  • Подумайте, що у вашому тілі вас засмучує. Це важко вимовити вголос, а іноді просто нестерпно. Тоді напишіть собі листа. У листі висловіть невдоволення недосконалим частинам тіла, потім подякуйте їм за службу, зробіть комплімент.
  • Прислухайтеся до сигналів, які посилає вам ваше тіло. Нежить, ломота в суглобах – часто емоційні проблеми проявляються хворобливими відчуттями в тілі. Відстежуючи головні болі, ви зможете розібратися в захованих почуттях. Навіть постійні травми трапляються не просто так, вони вимагають ретельного внутрішнього розслідування.

2. Визнати право на» незручні " емоції.

Доброта – це добре. гнів - це погано. Нас з дитинства привчають ділити почуття і емоції на добрі чи погані, гідні чи ганебні. Ми не можемо не відчувати почуттів, але соромимося їх прояви, не зізнаємося в цьому навіть самим собі. Ми боїмося втратити контроль над собою, переживаємо, що скажуть інші, побоюємося відповідного прояви емоцій. Неповний список почуттів складається з 150 пунктів. Скільки ви зможете назвати навскидку? А скільки дозволяєте собі привласнити? Напишіть свій власний перелік без поділу на погані або хороші емоції. Відсторонено подумайте про кожен з пунктів, щоб згадати: саме почуття роблять нас живими.

3. Зрозумійте, що насправді важливо.

Ми роками шукаємо мотивацію , чекаємо осяяння або розраховуємо на чарівний стусан. Ходимо на тренінги в надії, що ведучий поділиться одкровенням, яке розгорне наше життя на 180 градусів. І тільки після цього ми підемо здійснювати те, про що мріємо. Ми нарікаємо на відсутність таланту , намагаємось знайти справжнє покликання . Насправді ми робимо те, що для нас важливо.

Якщо ми роками копається в собі в пошуках дитячих пристрастей, працюючи на нелюбимій роботі, значить, нам важливо просто копатися в собі. Ставимо собі за мету піти в спортзал і не йдемо туди, значить, нам важливо без кінця ставити цілі. Поняття "важливо" безпосередньо пов'язане з життєвими пріоритетами. Перш, ніж малювати нову шкалу пріоритетів, розберіться, як вони розставлені зараз. Поговоріть із собою відверто. Те, де ви зараз перебуваєте, і стане відправною точкою в досягненні цілісної особистості.

4. Домовитися зі своїми страхами.

Ми звикли вважати, що бояться тільки маленькі діти. Але страхи дорослішають разом з нами. Страх бути покинутими, незрозумілими або відкинутими, страх нових відносин або їх розриву, страх старіння і найбільший страх людини – страх смерті. Вони сковують, заважають жити, іноді призводять до постійної тривожності або до панічних атак. Страхи мають чітку мету-уберегти нас від небезпеки. Уявної або реальної, хоча частенько небезпеки ми придумуємо собі самі. Зі страхом не потрібно боротися, з ним можна домовитися.

Пройти тест на півкулі мозку

Один із способів – уявити, що найгірше вже здійснилося. Намалювати собі найпохмурішу картину того, що сталося з усіма витікаючими наслідками. Така картина допоможе вам зрозуміти, що ви-набагато сильніше, ніж самі собі здаєтеся. А різні техніки релаксації вам підкажуть психотерапевти .

5. Розібратися з власними гальмами.

Цілісність особистості не піддається сумнівам. Але зовнішні умови змінюються, значить, і компоненти власного «я» потрібно вміти підлаштовувати під нові умови життя. Без внутрішньої гнучкості людина ділить світ тільки на біле і чорне, називаючи це долею. Повертається вона до нього обличчям – все прекрасно, світ добрий, а душа наповнюється метеликами. Але ось коли доля обгорнута інакше – все руйнується без шансів поліпшити ситуацію. Гнучкість допомагає усунути головне гальмо на шляху досягнення цілісності-власні звички, які заважають жити.

Що означає Знайти цілісність? Домовитися з самим собою і відкинути все, що не твоє. Це як у Мікеланджело при створенні скульптури з брили: «відкинути все зайве». Кому-то відсікання дається легко, кому-то з великими труднощами. Особливо, коли» не моє " не поспішає відсікатися. Зробити це варто хоча б для того, щоб зрозуміти: бути самим собою – це захоплююче заняття.

Що таке Я-концепція?

Я-концепція — це наше уявлення про самих себе, яке закладається в дитинстві і формується протягом життя. У ранньому віці воно більше залежить від зовнішніх факторів: оцінки батьків, вчителів, однолітків. У дорослому житті концепція більше спирається на власні уявлення. Я-концепція не має відношення до соціального статусу, зовнішності або досягнень. Це проста констатація факту:»я є, я маю право бути".

Пройти тест на самооцінку

Психологія визначає Я-концепцію як трикомпонентне поняття:

  • Переконання самої людини;
  • Оцінка та самооцінка;
  • Його поведінка.

Я-концепція частіше транслюється на підсвідомому рівні. Вона рідко проявляється тільки в словах, зате чітко відстежується у вчинках, звичках, поведінці, інтонаціях голосу і навіть в ході. Це особистий фільтр, через який людина сприймає навколишній світ. Хоча події і оточення нейтральні самі по собі, людина знаходить в них все, що відповідає його уявленням.

Фільтр власного «я» забарвлює нейтральні події емоціями, надає сенс, наділяє позитивними або негативними характеристиками. І якщо різниця між поданням про себе не збігається з дійсністю, це проявляється страхами, тривожністю , незадоволеність самим собою або низькою самооцінкою.

Людина з сильною Я-концепцією вміє самостійно планувати своє життя. Слабка концепція ще називається дитячої, але вона іноді проявляється протягом усього життя. Люди з незрілим розумінням власного «я» занадто залежать від думки оточуючих, вони не вміють приймати рішень, вселяються і постійно потребують чужому схваленні. Вони не вміють вибудовувати власні кордони або рахуватися з чужими.

Якщо прибрати з їхнього життя зовнішню підтримку, то їх власний світ завалиться. Адже йому нема на що більше спертися. Я-концепція як визначення особистості людини була введена Зигмундом Фрейдом, але популярна вона і в інших варіаціях. Про неї писали Ніцше, Карл Юнг і Абрахам Маслоу.

Дитяче уявлення про власне «я» – це не вирок. Якщо вона цікавить психологів, значить, вже є щасливчики, які впоралися з цією проблемою.

Як підремонтувати свою Я-концепцію?

Можливо, хтось уже знайшов відповідь на це питання, але це його власна відповідь. Ваша відповідь-з'ясувати у себе і для себе власний шлях побудови життя. Життя пропонує дивовижне безліч видів самопізнання і набуття сенсу. Хоча, ми все менше відчуваємо, яке це щастя - просто жити. Надаємо радості чисто утилітарний характер, вкладаючи сенс тільки в те, що приносить задоволення. Але ж варто просто пережити щось чудово або створити корисне для того, щоб підвищити власну самооцінку або підремонтувати Я-концепцію.

Іноді хочеться ухнути сокирою, розбити все і почати збирати нове життя. Але отримати нову реальність зі старих осколків неможливо. Цілісність, Я – концепція, самооцінка-все це живе в голові. Замість того, щоб тужити про життя, в якому вас немає, варто спробувати написати свою книгу життя. Можливо, вона здасться такою захоплюючою, що займе місце на чиїйсь полиці.

Пройти тест: Шкала самоповаги

Зараз читають
Наставник: хто це такий, як знайти і навіщо потрібно наставництво??
Наставник: хто це такий, як знайти і навіщо потрібно наставництво??
Хто такий наставник і навіщо йому займатися наставництвом? Як знайти сво ...
Як змінити своє життя на краще? 10 простих секретів
Як змінити своє життя на краще? 10 простих секретів
Як змінити своє життя на краще, якщо все навколо здається не таким? 10 п ...
Конфлікт інтересів: що це таке і як ним керувати??
Конфлікт інтересів: що це таке і як ним керувати??
Що таке конфлікт інтересів і в чому його основна проблема? Як ним керува ...
Як відновити пам'ять і зміцнити її: 17 + цікавих ідей
Як відновити пам'ять і зміцнити її: 17 + цікавих ідей
Як зміцнити пам'ять і відновити її? Які фактори впливають на стан пам'ят ...
Види конфліктів і 6 порад як їх використовувати
Види конфліктів і 6 порад як їх використовувати
Як використовувати різні види конфліктів з користю для себе? Як навчитис ...
Чоловік зраджує: 7 головних помилок жінок, яким змінив чоловік
Чоловік зраджує: 7 головних помилок жінок, яким змінив чоловік
Якщо чоловік зраджує, хочеться одночасно виплеснути біль і втекти від ус ...
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Що таке відчуття і чому їх важливо практикувати? Як продовжити відчуття ...
Новое youtube видео