Назад
Цілісність: що це таке і як її досягти??

Навигация по разделу
целостность

Що таке цілісність і як її досягти?

Що таке цілісність і як її придбати? Чи означає Це припинити боротьбу з самим собою? Я-концепція для вивільнення енергії.

Коли ми описуємо невдалий день, часто використовуємо фразу «Я сьогодні в розібраному стані». Іноді розібраний стан триває занадто довго, щоб не звертати на нього уваги. Особисте життя руйнується на тлі кар'єрних звершень, а мрії про досконале тіло відводять від зв'язку з реальним світом. Життя-це яскравий пазл. Скласти його повністю, значить досягти цілісності власного "я". Іноді деталі доводиться довго і ретельно виточувати вручну, але тільки так можна пізнати самого себе.

Що таке цілісність?

Цілісність — це внутрішній баланс, який проявляється тим, що людина говорить, думає, робить і відчуває в одному напрямку. Цілісність-скоріше, не результат, це процес. Він включає в себе виховання, особисте життя, зростання в професії, коло спілкування, мрії і цілі . Всі ці складові – лопаті на гвинті літака.

Варто поламатися однієї, як життя починає виписувати незрозумілі віражі. Аварії не трапляється, але літак втрачає висоту, переходить в режим очікування або зовсім йде на запасний аеродром. Важливо відстежити момент падіння і зрозуміти, як полагодити своє життя. Не починати іншу, не ламати себе, не шукати міфічну відсутню половинку. Стати єдиним цілим з самим собою.

Коли ви думаєте про власної особистості , очі повз волі починають вихоплювати назви корисних статей. Багато починаються словами» як позбутися «або»як уникнути". Ага, думає читач, значить, у мене є щось зайве і його потрібно відрізати за непотрібністю. Але відразу трапляються і такі, що починаються зі слів: «як знайти свою половинку» або «як отримати». Читач в подиві: тобто, мені вже чогось там не вистачає? Так ліпити або відрізати? Робити варто і те, і інше, але з відчуттям усвідомленості.

Усвідомленість сьогодні стала не просто популярною темою, а й місцем зустрічі. Чому вона так впливає на нашу особистість? Усвідомленість допомагає в кожен момент життя відповісти на питання: Хто я? Куди я йду? як і навіщо я йду? Особливо корисно шукати відповіді в моменти, коли відчувається внутрішній дисбаланс. Адже саме він і призводить до втрати цілісності. Домогтися усвідомленості допомагають практики.

Пройти тест на впевненість у собі

Як досягти цілісності?

1. Слухати своє тіло, щоб полюбити себе.

Тонке волосся, короткі ноги, маленькі очі – ми смакуємо список недоліків свого тіла, забуваючи, наскільки багатьом ми йому зобов'язані. Ступінь невдоволення власним тілом безпосередньо пов'язана з відчуттям щастя і самооцінкою . Заклик "полюбити себе" в першу чергу, стосується саме тілесності. Може, досить критикувати свій організм і почати про нього піклуватися. Ось кілька прийомів:

  • Станьте перед дзеркалом, скажіть вголос, що ви в собі приймаєте. Проговорите слова подяки кожній рисці вашого тіла.
  • Подумайте, що у вашому тілі вас засмучує. Це важко вимовити вголос, а іноді просто нестерпно. Тоді напишіть собі листа. У листі висловіть невдоволення недосконалим частинам тіла, потім подякуйте їм за службу, зробіть комплімент.
  • Прислухайтеся до сигналів, які посилає вам ваше тіло. Нежить, ломота в суглобах – часто емоційні проблеми проявляються хворобливими відчуттями в тілі. Відстежуючи головні болі, ви зможете розібратися в захованих почуттях. Навіть постійні травми трапляються не просто так, вони вимагають ретельного внутрішнього розслідування.

2. Визнати право на» незручні " емоції.

Доброта – це добре. гнів - це погано. Нас з дитинства привчають ділити почуття і емоції на добрі чи погані, гідні чи ганебні. Ми не можемо не відчувати почуттів, але соромимося їх прояви, не зізнаємося в цьому навіть самим собі. Ми боїмося втратити контроль над собою, переживаємо, що скажуть інші, побоюємося відповідного прояви емоцій. Неповний список почуттів складається з 150 пунктів. Скільки ви зможете назвати навскидку? А скільки дозволяєте собі привласнити? Напишіть свій власний перелік без поділу на погані або хороші емоції. Відсторонено подумайте про кожен з пунктів, щоб згадати: саме почуття роблять нас живими.

3. Зрозумійте, що насправді важливо.

Ми роками шукаємо мотивацію , чекаємо осяяння або розраховуємо на чарівний стусан. Ходимо на тренінги в надії, що ведучий поділиться одкровенням, яке розгорне наше життя на 180 градусів. І тільки після цього ми підемо здійснювати те, про що мріємо. Ми нарікаємо на відсутність таланту , намагаємось знайти справжнє покликання . Насправді ми робимо те, що для нас важливо.

Якщо ми роками копається в собі в пошуках дитячих пристрастей, працюючи на нелюбимій роботі, значить, нам важливо просто копатися в собі. Ставимо собі за мету піти в спортзал і не йдемо туди, значить, нам важливо без кінця ставити цілі. Поняття "важливо" безпосередньо пов'язане з життєвими пріоритетами. Перш, ніж малювати нову шкалу пріоритетів, розберіться, як вони розставлені зараз. Поговоріть із собою відверто. Те, де ви зараз перебуваєте, і стане відправною точкою в досягненні цілісної особистості.

4. Домовитися зі своїми страхами.

Ми звикли вважати, що бояться тільки маленькі діти. Але страхи дорослішають разом з нами. Страх бути покинутими, незрозумілими або відкинутими, страх нових відносин або їх розриву, страх старіння і найбільший страх людини – страх смерті. Вони сковують, заважають жити, іноді призводять до постійної тривожності або до панічних атак. Страхи мають чітку мету-уберегти нас від небезпеки. Уявної або реальної, хоча частенько небезпеки ми придумуємо собі самі. Зі страхом не потрібно боротися, з ним можна домовитися.

Пройти тест на півкулі мозку

Один із способів – уявити, що найгірше вже здійснилося. Намалювати собі найпохмурішу картину того, що сталося з усіма витікаючими наслідками. Така картина допоможе вам зрозуміти, що ви-набагато сильніше, ніж самі собі здаєтеся. А різні техніки релаксації вам підкажуть психотерапевти .

5. Розібратися з власними гальмами.

Цілісність особистості не піддається сумнівам. Але зовнішні умови змінюються, значить, і компоненти власного «я» потрібно вміти підлаштовувати під нові умови життя. Без внутрішньої гнучкості людина ділить світ тільки на біле і чорне, називаючи це долею. Повертається вона до нього обличчям – все прекрасно, світ добрий, а душа наповнюється метеликами. Але ось коли доля обгорнута інакше – все руйнується без шансів поліпшити ситуацію. Гнучкість допомагає усунути головне гальмо на шляху досягнення цілісності-власні звички, які заважають жити.

Що означає Знайти цілісність? Домовитися з самим собою і відкинути все, що не твоє. Це як у Мікеланджело при створенні скульптури з брили: «відкинути все зайве». Кому-то відсікання дається легко, кому-то з великими труднощами. Особливо, коли» не моє " не поспішає відсікатися. Зробити це варто хоча б для того, щоб зрозуміти: бути самим собою – це захоплююче заняття.

Що таке Я-концепція?

Я-концепція — це наше уявлення про самих себе, яке закладається в дитинстві і формується протягом життя. У ранньому віці воно більше залежить від зовнішніх факторів: оцінки батьків, вчителів, однолітків. У дорослому житті концепція більше спирається на власні уявлення. Я-концепція не має відношення до соціального статусу, зовнішності або досягнень. Це проста констатація факту:»я є, я маю право бути".

Пройти тест на самооцінку

Психологія визначає Я-концепцію як трикомпонентне поняття:

  • Переконання самої людини;
  • Оцінка та самооцінка;
  • Його поведінка.

Я-концепція частіше транслюється на підсвідомому рівні. Вона рідко проявляється тільки в словах, зате чітко відстежується у вчинках, звичках, поведінці, інтонаціях голосу і навіть в ході. Це особистий фільтр, через який людина сприймає навколишній світ. Хоча події і оточення нейтральні самі по собі, людина знаходить в них все, що відповідає його уявленням.

Фільтр власного «я» забарвлює нейтральні події емоціями, надає сенс, наділяє позитивними або негативними характеристиками. І якщо різниця між поданням про себе не збігається з дійсністю, це проявляється страхами, тривожністю , незадоволеність самим собою або низькою самооцінкою.

Людина з сильною Я-концепцією вміє самостійно планувати своє життя. Слабка концепція ще називається дитячої, але вона іноді проявляється протягом усього життя. Люди з незрілим розумінням власного «я» занадто залежать від думки оточуючих, вони не вміють приймати рішень, вселяються і постійно потребують чужому схваленні. Вони не вміють вибудовувати власні кордони або рахуватися з чужими.

Якщо прибрати з їхнього життя зовнішню підтримку, то їх власний світ завалиться. Адже йому нема на що більше спертися. Я-концепція як визначення особистості людини була введена Зигмундом Фрейдом, але популярна вона і в інших варіаціях. Про неї писали Ніцше, Карл Юнг і Абрахам Маслоу.

Дитяче уявлення про власне «я» – це не вирок. Якщо вона цікавить психологів, значить, вже є щасливчики, які впоралися з цією проблемою.

Як підремонтувати свою Я-концепцію?

Можливо, хтось уже знайшов відповідь на це питання, але це його власна відповідь. Ваша відповідь-з'ясувати у себе і для себе власний шлях побудови життя. Життя пропонує дивовижне безліч видів самопізнання і набуття сенсу. Хоча, ми все менше відчуваємо, яке це щастя - просто жити. Надаємо радості чисто утилітарний характер, вкладаючи сенс тільки в те, що приносить задоволення. Але ж варто просто пережити щось чудово або створити корисне для того, щоб підвищити власну самооцінку або підремонтувати Я-концепцію.

Іноді хочеться ухнути сокирою, розбити все і почати збирати нове життя. Але отримати нову реальність зі старих осколків неможливо. Цілісність, Я – концепція, самооцінка-все це живе в голові. Замість того, щоб тужити про життя, в якому вас немає, варто спробувати написати свою книгу життя. Можливо, вона здасться такою захоплюючою, що займе місце на чиїйсь полиці.

Пройти тест: Шкала самоповаги

Зараз читають
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя? 8 дивовижних досліджень і 6 секретів щасливого життя, про ...
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Що таке енергія людини? 5 ефективних прийомів, як підвищити життєву енер ...
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися з користю? 7 ефективних прийомів розслаблення ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Що значить перебільшувати і чому це є навмисним спотворенням дійсності? ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Що таке сексуальність людини і як вона проявляється в його поведінці і з ...
Новое youtube видео