Назад
Заручини: що це таке, які її переваги та недоліки??

Навигация по разделу
помолвка

Що таке заручини і чи потрібна вона?

Що таке заручини і навіщо їх укладають? Так вона необхідна для сучасних пар або це непотрібні забобони минулого? У чому полягають її плюси і мінуси?

Молоді пари часто цікавляться таким романтичним, але не до кінця зрозумілим для них словом, як "заручини". У кого-то виникають асоціації з древніми звичаями предків. Інші розглядають це як прекрасну західну традицію, яка зараз на піку моди. Але що таке заручини насправді? Які у неї особливості в побутовій, громадській і навіть правовій сферах? Чи можна назвати її переваги? І коли заручини &8212; не найвдаліша ідея?

Що таке заручини?

Заручини — це офіційне оголошення про намір партнерів одружитися і наступний період підготовки до весілля. Після заручин (інша назва для заручин) чоловік стає нареченим, а жінка &8212; нареченою. Погляди на те, з якого саме моменту пара може називати себе зарученою, відрізняються.

Однак є 3 найпоширеніші точки зору:

 1. З дня подачі заяви в ЗАГС;
 2. Після офіційної пропозиції та позитивної відповіді;
 3. Після оголошення про свій вибір батькам.

Іноді заручинами вважається день приходу сватів &8212; родичів або друзів хлопця. Батьки пари знайомляться один з одним, дають згоду на шлюб своїх дітей. Після цього всі сідають за стіл і по-сімейному святкують радісну подію. Ця традиція поступово відходить у минуле, частіше зустрічається серед жителів сіл або невеликих містечок.

Пройти тест на сумісність

Тривалість заручин.

Період від заручин до весілля у різних пар неоднаковий, триває від декількох тижнів до багатьох років. За бажанням майбутні молодята оголошують відразу точну або хоча б приблизну дату весілля, але також нормальною вважається ситуація, коли вони взагалі не планують одруження найближчим часом.

Обручка.

Обов'язковий атрибут такого обряду &8212; обручка, яке наречений дарує нареченій в знак взаємних почуттів, спільної домовленості зв'язати свої долі. За стародавніми традиціями майбутня дружина зберігає цей подарунок, з часом передає його своїй дочці або невістці. Прихильники такого звичаю стверджують, що перстень стає згодом особистим оберегом самої дівчини, талісманом всіх жінок в роду.

Обручки та весільні кільця &8212; різні прикраси. Деякі дами вважають за краще після весілля носити їх одночасно, частіше на безіменному пальці правої руки (на Заході &8212; на лівій). Хоча в сам день одруження перстень зазвичай знімають.

На відміну від весільного, обручка зазвичай прикрашена дорогоцінними або напівкоштовними каменями. Причому кожен з них має свою символіку, наприклад:

 • Бірюза & 8212; благополуччя, лад, теплота відносин;
 • Рубін &8212; полум'яна пристрасть, яскраві емоції ;
 • Діамант &8212; непорушність почуттів;
 • Онікс & 8212; турбота, сімейний достаток;
 • Смарагд &8212; оберіг від негативу, конфліктів.

Хвалитися вартістю такого аксесуара & 8212; ознака поганого тону, грунтовний привід для образи . У ньому важлива не ціна, а символічність.

Розірвання заручин.

У разі розриву пара обов'язково оголошує найближчим родичам, друзям про це. Закінчується все настільки ж публічно, як і починалося.

Суперечка &8212; рішення повернути обручку або залишити її нареченій. Як компроміс зазвичай проблему вирішують так:

 • Якщо ініціатором розриву була дівчина, вона зобов'язана віддати прикрасу колишньому нареченому;
 • Якщо розставання запропонував хлопець, він залишає перстень нареченій в якості моральної компенсації.

Дещо інша ситуація, якщо кільце виявилося сімейною реліквією. Його зазвичай в будь-якому випадку повертають родині. Хоча ці правила ніде чітко не зафіксовані, тому врешті-решт кожна пара вирішує це питання по-своєму.

Пройти тест на тип особистості

Переваги заручин.

1. Перевірка почуттів.

Заручини дозволяють перевірити любов часом, побутом. Пара відчуває серйозність своїх відносин, нерідко саме з цього періоду починається спільне проживання. Попереду багато радощів, позитивних емоцій, але також випробувань на міцність майбутньої сім'ї.

Зазвичай відразу після заручин починається планування весілля, копітка нелегка Підготовка до неї. Раніше дружна, спокійна, розуміє пара може раптом зіткнутися з серйозними конфліктами або відмінностями інтересів на цьому етапі. Кількість гостей, місце торжества, стиль, розваги, навіть весільне меню можуть викликати суперечки. Майбутньому подружжю доведеться постаратися залагодити їх мирно, хоча це буде непросто, враховуючи:

 • Поспіх . Навіть якщо одруження призначено на рік вперед, все одно якісь деталі доведеться робити швидко, саме в самий останній момент;
 • Тиск . "Коли там вже весілля?", "Пора заводити дітей" « "Моя троюрідна племінниця теж в цю дату заміж виходила, розлучилася в результаті, невдалий день" » а також інші нетактовні фрази кого завгодно змусять нервувати;
 • Паралельні справи . Підготовка до події & 8212; дуже складне заняття, проте роботу, навчання, домашні обов'язки ніхто не відміняв. Доведеться шукати баланс, намагатися все встигнути, хоча часу буде не так багато.

З цієї причини послуги весільних агентств настільки популярні. Однак якщо закохані успішно пройдуть всі випробування, їх зв'язок тільки зміцниться. До того ж, це своєрідна «репетиція» майбутнього сімейного життя.

2. Визнання Союзу.

Заручини роблять бажання вступити в шлюб публічним. По-перше, це серйозний крок для самої пари, черговий доказ серйозних намірів по відношенню один до одного. По-друге, таке рішення змушує оточуючих сприймати закоханих по-іншому, більш серйозно. Батьки нареченого і нареченої приймають нових членів в свої сім'ї, краще їх дізнатися ю т.при близькому знайомстві, теплих відносинах вже на цій стадії пара може називати свекруха, свекра, тещу, тестя мамами і татами. При відсутності заперечень з обох сторін, звичайно.

По-третє, це визнання накладає відповідальність, тому що тепер від обох партнерів будуть очікувати «продовження» їх історії. Наприклад, якщо закохані стануть зволікати з весіллям, то можуть незабаром відчути невдоволення з боку родичів, їх сумніви в серйозному підході до заручин. Далі почнуться безглузді чутки про розлад. А все тому, що кількість бажаючих поїсти безкоштовні салати на весіллі буде зашкалювати всі норми пристойності.

3. Юридична безпека.

Заручини самі по собі не мають юридичної бази. Це скоріше данина традиціям, справа особистих смаків, а не офіційна подія, як шлюб.

І все ж є кілька «але», про які бажано знати. Стосуються вони розриву заручин. У багатьох державах узаконено право повертати подарунки, зроблені на честь весілля, або вимагати відповідну грошову компенсацію. Крім того, один з партнерів зобов'язується відшкодувати частину витрат на організацію торжества, які поніс інший.

Все вирішується в судовому порядку, якщо якась із сторін не хоче погоджуватися з вимогами. Звичайно, щоб повернути собі гроші на законних підставах, доведеться надати докази &8212; чеки, квитанції, довіреності та інші офіційні документи.

Пройти тест Фрейда

4. Новий етап.

Перейти від хлопця до нареченого або від дівчини до нареченої &8212; означає Перейти на новий рівень стосунків. Це доказ того, що партнери ростуть разом, йдуть до однієї мети, бачать один в одному справжніх союзників. Відносини ж сприймаються скоріше як стартовий етап, коли люди просто знайомляться, придивляються, притираються, виробляють думку один про одного, а потім зміцнюють його. А заручини &8212; це вже ознака впевненості, усвідомленого вибору, схвалення, серйозних поглядів.

Після такого обряду, усвідомлення його значущості у закоханих може початися «репетиція медового місяця». Це період емоційного злету, коли щастя від переходу на новий рівень захльостує хвилею, хоча до реєстрації шлюбу справа ще не дійшла. Саме тому для багатьох пар клопоти при підготовці до весілля викликають швидше радісний настрій, ніж тяжкість, роздратування.

Недоліки заручин.

1. Спроби прив'язати до себе.

Коли традиційно радісне світле подія стає засобом маніпуляції, тиску, чекати хорошого не доводиться. Деякі укладають заручини, щоб отримати новий важіль контролю. Будь-який проступок партнера сприймається в багнети, супроводжується загрозою» якщо ти (не)&8230; (будь-яке бажання абьюзера), то я розірву заручини", що викликає страх у жертви. Ця боязнь змушує підкорятися маніпулятору, викликає гостре почуття провини, невпевненості в собі.

Схожа ситуація відбувається, якщо один з пари не впевнений у вірності іншого (не факт, що є причини для таких підозр), при цьому повинен кудись їхати. Наприклад, хлопець, що йде в армію, або дівчина, що їде на навчання в інше місто, можуть влаштовувати заручини, щоб прив'язати партнера до себе, а не через любов.

2. Батьківське слово.

Старий звичай домовлятися про майбутній шлюб своїх дітей ще в їх неусвідомленому віці, без їх згоди здається варварством для сучасності. І тим страшніше те, що така традиція досі діє в деяких громадах. Батьки обіцяють одружити своїх чад, коли ті виростуть, навіть не усвідомлюючи трагедії такого рішення.

Зазвичай це відбувається в дуже релігійних або неблагополучних сім'ях. Хоча іноді все набагато банальніше.

 1. Збираються дві жінки, в однієї є син, в іншої &8212; дочка, ровесниця хлопця.
 2. Починають мріяти про те, як було б зд о рово одружити малюків, коли ті виростуть.
 3. Діти дійсно дорослішають, знаходять собі взагалі інших Партнерів.
 4. Мами не сприймають адекватно вибір вже дорослих дітей, так як морально налаштувалися бачити зятем/невісткою сина/дочка подруги.

Що не є прикладом батьківського тиску? Заручини & 8212; це рішення закоханих, а не їхніх родичів, знайомих або взагалі чужих людей.

3. Сумнів.

Якщо вже на етапі відносин виникли думки про те, що партнер, можливо, не підходить, з ним не хочеться пов'язувати свою долю, то немає сенсу заручатися. Так, це спосіб відтягнути час, розібратися в своїх почуттях, довше поспостерігати. Однак це все робиться у відносинах, а не на наступних стадіях.

Після заручин природним кроком стає весілля, а не роздуми про те, чи залишитися з людиною або порвати з ним. Це час чіткої визначеності, а не сумнівів. Погодитися на такий крок, будучи невпевненим, & 8212; означає нахабно підставити потенційного чоловіка. Не хочеться розривати відносин, але є коливання? Тоді краще сказати все прямо, спокійно висловити причину (тимчасового) відмови, продовживши зустрічатися.

4. Надія на зміни.

«як тільки ми оголосимо про заручини, він стане краще до мене ставитися», «якщо я зроблю їй пропозицію, вона виправиться» &8212; думки, що ведуть до гіркого розчарування. Заручини &8212; новий етап злиття, близькості, але він не перетворює людей чарівним чином. Обручка не виправляє проблем у відносинах, а сподіватися на це &8212; все одно що обманювати себе, добровільно втягувати себе в проблеми.

Чи потрібна парі заручини &8212; це індивідуальне рішення закоханих. Хтось може влаштовувати її тільки заради розваги, краси обряду. Для інших &8212; це символ духовного зближення, суворої, але надійної обіцянки. Важливо розуміти, що, влаштовуючи заручення, надаючи його розголосу, партнери добровільно покладають на себе відповідальність перед суспільством, законом, один одним безпосередньо. При цьому розуміння такого зобов'язання тільки зміцнює почуття, робить сім'ю міцніше.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео