Назад
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??

Навигация по разделу
утрировать

Що значить перебільшувати і навіщо це роблять?

Що значить перебільшувати і чому це є навмисним спотворенням дійсності? 7 причин для перебільшення і 4 техніки правильного хвастощів.

Хвастощі не подобається нікому і це правда. Воно підсилює комплекси, дискомфорт і залежність від чужої думки. Однак багато Хто прославляє свої перемоги та чесноти, іноді на шкоду правді. Звідки береться бажання перебільшувати і чому воно непомітно для нас самих? Чому не люблять хвальків? Чи можна навчитися хвалитися правильно? Можна і потрібно. Адже дослідження показали, що хвастощі приносить більше задоволення, ніж гроші.

Що означає перебільшувати?

Перебільшувати — це значить навмисно перебільшувати, зайве підкреслювати одну зі сторін чого-небудь або кого-небудь для того, щоб спотворити загальне уявлення в цілому. Термін походить від французького слова « Outrer – - "кидатися в крайнощі" з латинським корінням « Ultra » – « більше », « понад ». У російській мові слово має кілька негативний відтінок, а поняття доповнюють фразеологізми « згущувати фарби », « робити з мухи слона », « влаштувати багато шуму з нічого ».

Перебільшення як якість особистості – прагнення довести думку опонента до абсурду, спотворити з користю для себе. Проробляється це за допомогою перебільшення своїх заслуг і применшення значущості опонента . Як правило, перебільшення створює суб'єктивну характеристику того, що відбувається і не дозволяє співрозмовнику зрозуміти загальну картину. При цьому використовуються стандартні прийоми перебільшення: гротескне висміювання, ігнорування, безглуздості, нагнітання напруги, гіперболізація, акцентування уваги.

У словниках перебільшення і перебільшення – це слова-синоніми. Але в побуті ці поняття розрізняються. Перебільшення-це крайня ступінь перебільшення, доведена до абсурду. Тобто коли людина перебільшує, то робить це ненавмисно. Так він привертає увагу слухачів, робить свою промову образною, яскравою. Перебільшення завжди процес навмисний. Той, хто навмисно спотворює факти перебільшенням, неодмінно переслідує якусь мета і очікує вигоди.

Пройти тест на характер людини

Історія та сучасне використання прийому перебільшення.

Перебільшення – це одна з технік красномовства, яку спочатку використовували демагоги-софісти. Навмисне перебільшення використовувалося у випадках, коли потрібно було емоційно посилити аргументацію, тим самим відвернути опонента від дійсності, логічних нестиковок, недостатньої кількості фактів. цей прийом використовується і для провокацій , щоб залучити опонента до демагогії. Перебільшення-ідеальна зброя для боротьби із запереченнями, а» демагогія «перекладається як»управління народом". Можливо, тому перебільшення часто використовують політичні діячі.

Прийомом гротескного перебільшення також користуються ЗМІ, жовта преса і реклама. У рекламі, наприклад, це досить стандартний прийом. Він ефективний, тому що не обманює споживача, але перебільшує ефект від товару або послуги. Особливо часто цей прийом використовується в роликах, де неакуратна господиня відчищає заляпану брудом плиту суперзасобом для чищення. Або відвідувач закусочної зображує екстаз при вигляді бургера.

Техніка перебільшення-частина акторської майстерності . Особливо багато перебільшених поз, жестів і міміки було в німому кіно, де актори не могли посилити свою гру словами. Перебільшувати доводиться і театральним акторам, щоб глядачі могли звернути увагу на деталі сцени або костюма. Крім того утрирование використовується в сатиричних і гумористичних творах. Карикатурне зображення чогось завжди привертає увагу читача.

Якщо в повсякденній лексиці людина несвідомо використовує прийоми перебільшення, його називають хвальком. Воно й не дивно, адже ці слова далекі родичі. У перекладі з давньоруського» хвалитися «означає»додавати в бесіді те, чого не було насправді". Отці Православної церкви вважали, що хвастощі схожі на обман, марнославство і гордині . Хоча в язичницької Русі існував цілий ритуал хвастощів, який деякі практикують і сьогодні.

Чому люди хваляться?

Бажання хвалитися формується з дитинства і маскується так тонко, що навіть скромні люди не помічають тонку грань між бажанням сподобатися і хвастощами. У такої людини свої причини такої поведінки. Сім основних можна назвати прямо зараз:

 1. Задоволення . Виявилося, що в момент бравади мозок виділяє речовини, відповідальні за задоволення. Подібне ми відчуваємо в момент, коли отримуємо премію або смачно пообідаємо.
 2. Ієрархія . Ми живемо в соціумі, де питання ієрархії дуже важливі. Бажання прихвастнути-це спроба підвищити свій статус в ієрархії. Згадка про знайомство з політиками, знаменитостями або керівниками як би підвищує авторитет оповідача.
 3. Захист . Перебільшуючи свої заслуги, хвалько тримає оточуючих на відстані. Адже поблизу свої недоліки приховати неможливо. Тому він швидше викличе ревнощі , заздрість, неприязнь, ніж відкриється перед іншими.
 4. Заздрість . Людину, яка не досягла помітних успіхів, хоче принизити більш щасливого суперника. заздрість провокує хвастощі, в яких заслуги опонента навмисно применшуються.
 5. Тривога . Часто люди хваляться тим, що їх турбує найбільше. Страх змінити щось у житті призводить до потоку хвастощів. Страх зізнатися, що відносини зайшли в глухий кут або що робота нецікава також викликає напад хвастощів. .
 6. Бажання бути коханим . За цією позицією ховається глибока печаль і дитяча недолюбленість. Люди хочуть відчувати, що комусь потрібні. Але бояться виявитися нецікавими оточуючим. Вони хваляться і прибріхують, щоб викликати до себе інтерес.
 7. Незнання своєї справжньої цінності . Друга проблема-надмірна батьківська любов , що межує з обожнюванням. Дитина не вчиться реально оцінювати свої здібності. Тому, виростаючи, продовжує складати про себе нові історії.

Хвастощі – це завжди обман, який вбиває довіру. Особливо, якщо воно проявляється в дрібницях. Хвастощі-це маніпуляція, яка провокує заздрість, роздратування, неприязнь. Доросла людина і хвастощі – речі несумісні. До того ж зайве хвастощі робить репутацію все більш сумнівною. Хвальків не люблять, сприймають як зарозумілих і намагаються уникнути спілкування з ними.

Якщо ви відчуваєте відчуження і хочете це виправити, навчіться хвалитися правильно.

Пройти тест на впевненість у собі

Як навчитися правильно хвалитися?

Правильне хвастощі – потреба людини отримувати зворотний зв'язок і оцінку його досягнень. Це так само необхідно, як вітаміни. Без хвастощів неможливо поділитися зі світом своїми талантами. Ось 4 прості, але працюючі правила хвастощів:

 1. Навчіться відрізняти непідробне бажання поділитися радістю і спробу самоствердитися . Якщо успіх приходить після тривалої роботи, він викликає повага . Зате спроба підвищити статус без зусиль видає хвалька.
 2. Подумайте, який бонус отримає слухач . Якщо розповідь про ваші досягнення збуджує у слухача бажання наслідувати, стати краще, удосконалювати свою майстерність – таке хвастощі викличе повагу.
 3. Хваліть не себе, а досягнення своїх друзів, співробітників, підлеглих . Наприклад, якщо хочете розповісти про успішний проект, скажіть: «я б не впорався так добре, якби не допомога моїх колег».
 4. Вчіться підносити себе у вигідному світлі красиво і коротко . Замість довгої розповіді про досягнення розкажіть цікаву історію, додайте кілька деталей і трохи себе.

Висновки :

 • Перебільшувати – значить навмисно перебільшувати з вигодою для себе.
 • Надмірне хвастощі вбиває довіру, правильне – підвищує самооцінку .
 • Правильно хвалитися-значить, говорити про себе з гордістю.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, якщо завдань немає, а нудьга вже дає про себе з ...
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Що таке Особиста ефективність і лайф-менеджмент? Як можна підвищити свою ...
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Що таке відверта розмова і як вона допомагає краще зрозуміти один одного ...
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Чим відрізняються між собою любов і пристрасть? Чи завжди вони уживаютьс ...
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Що таке сентиментальність показна і дієва? Чому корисно проявляти почутт ...
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Що таке парадокс? Парадоксальні методи для лікування фобій і позбавлення ...
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Що таке ксенофобія і чому це ненависть до всього чужого? Види ксенофобії ...
Новое youtube видео