Назад
Як мотивувати себе і що таке самомотивація??

Навигация по разделу
как мотивировать себя

Як мотивувати себе? 7 ефективних методів

Як мотивувати себе і як це допомагає в подальшому розвитку? Що таке самомотивація і які існують техніки? Поради самомотивації успішних людей.

Від моменту народження і до дорослішання людини, як правило, його вихованням займаються родичі і шкільні педагоги. З отриманням диплома, вплив вчителів закінчується. Рідні теж роблять менше впливу. Як бути в такому випадку? Як мотивувати себе на подальший розвиток? Чи є ефективні прийоми, які допомагають стати власним "двигуном" і мотиватором? Наскільки складна в застосуванні самомотивація? Як навчитися самому себе надихати і підбадьорювати? Які рецепти самомотивації допомогли відомим людям досягти успіху? Відповіді на ці запитання – хороший мотив прочитати статтю.

Що таке самомотивація?

Самомотивація — це вміння надихати самого себе, стимулювати особистий розвиток і досягати поставлені цілі. Цей майстерність важливіше, коли людина стає самостійною. Оскільки кількість і масштаб життєвих завдань з кожним роком збільшуються, дорослішають людям слід вчитися підбадьорювати самих себе. Роль зовнішнього стимулятора поступово переймає внутрішня мотивація . Більш того, чим старше стає людина, тим частіше йому доводиться бути мотиватором для інших. Перш за все, для своїх дітей.

Перше серйозне випробування взрослеющего людини-відповідь на питання, «як стимулювати себе на навчання?». Особливо актуальний він під час отримання вищої освіти, коли роль батьків зводиться до мінімуму. Як уникнути спокус нічного міста і старанно вчитися? Як знайти в собі сили відмовитися від вечірки, якщо туди йдуть практично всі Одногрупники?  Яким чином поставити в пріоритет підготовку до сесії? Насправді, в порівнянні з тими завданнями, які виникають перед людиною після закінчення університету, це сущі дрібниці. Але для молодого хлопця чи дівчини це не виглядає дрібницею, часом змушуючи прикладати грандіозні зусилля для певного вибору. Розглянемо ефективні прийоми, що допомагають в питаннях самомотивації, тим більше що корисні вони також і старшому поколінню.

Пройти тест на тип особистості

Як мотивувати себе?

Мотив-це бажання щось зробити. Найчастіше він з'являється у відповідь на зовнішні обставини. Наприклад, реальна можливість виїхати за кордон стимулює швидше вивчити іноземну мову. Куди складніше завдання, які не підкріплені, на перший погляд, зовнішніми стимулами . Припустимо, навчання в університеті на початкових курсах виглядає швидше повинністю, ніж цікавим проведенням часу. Як мотивувати себе щось робити, якщо завдання не надихають? Основні способи:

  1. Метод " якоря»;
  2. Метод " швейцарського сиру»;
  3. Метод " поїдання жаби»;
  4. Метод «візуалізації»;
  5. Метод «демотивації»;
  6. Метод " хвилювання»;
  7. Метод "самонавіювання".

Розглянемо їх по-окремо.

1. Метод "якорения".

Хороший прийом, як мотивувати себе – «якорение». Принцип його роботи схожий з виробленням умовних рефлексів у собаки Павлова. В ході експерименту, вчений регулярно годував тварину після умовного світлового сигналу. Потім їжу давати перестали. Але у собаки все-одно вироблявся шлунковий сік у відповідь на включення лампочки. Подібний умовний рефлекс можна виробити і самостійно.

Після кожного виконаного неприємного завдання нагороджувати себе чимось приємним. Скажімо, хтось любить грати на мобільному телефоні. Це заняття забирає багато продуктивного часу. Можна повністю виключити це хобі , але краще використовувати його як заохочення. Наприклад, працюючи в продажах, за кожні 30 «холодних» дзвінків дозволяти собі півгодини гри. Поступово це увійде в звичку і думка про майбутні обдзвони вже не буде такою неприємною, адже за ними піде обов'язкове заохочення.

2. Метод "швейцарського сиру".

Це не зовсім самомотивація в звичному розумінні. Швидше-алгоритм дій, коли доводиться виконувати величезний шматок роботи і незрозуміло, з якого боку до нього підступити. В цьому випадку доречно наслідувати приклад мишеняти, вигризає в сирі дірки. Поступово шматок сиру зменшується, досягаючи таких розмірів, що мишеня зможе з'їсти його за один присід. Також і у вирішенні глобальних завдань. Можна потроху "вигризати" з них окремі фрагменти в довільному порядку, поступово зменшуючи обсяг завдання до психологічно комфортних масштабів.

3. Метод "поїдання жаби".

Це прийом, як себе мотивувати на вирішення неприємних завдань. Наприклад, запис до стоматолога або похід в податкову. Народна мудрість стверджує:»на сніданок треба з'їсти жабу". Що це означає? Якщо виконати вранці найнеприємніше завдання, це зарядить позитивом на цілий день, оскільки гірше вже нічого не трапиться. Яскравий приклад-бажання більшості дітей довше простояти в черзі на щеплення. Перший, кому її зробили, забуде про неприємні відчуття, поки інші ще будуть себе «накручувати» під дверима.

4. Метод "візуалізації".

Ефективна методика, яка допомагає швидко надихнутися. Візуалізація означає уявне формування образу результату. Припустимо, хтось хоче стати керівником вищої ланки, але на даний момент він – студент третього курсу з досить скромним фінансовим достатком. Де йому взяти мотивацію? Розглядати свої руки, вкриті мозолями від нічного підробітку вантажником на складі? Навряд чи ... може, спостерігати за безтурботними одногрупниками, які щодня пропалюють свої життя в нічних клубах? Теж не варіант... єдиний спосіб надихнутися і продовжувати навчання – постійно тримати перед очима образ майбутнього особистого просторого Кабінету, ефектною панорами з вікна, розкішних годинників на руці і т. д.

5. Метод "демотивації".

Не менший мотивуючий ефект надає демотивація . Наприклад, повернемося до згаданого раніше студента, який намагається вирватися з бідності і стати керівником вищої ланки. Для цього він може представляти свій офіс, фантазувати на тему великих грошей і перспектив, які вони відкривають. Але ще кращим стимулом стануть спогади про колишні умови життя.

Як розповідав в одному зі своїх інтерв'ю відомий камерунський боєць Френсіс Нганну, секрет його грандіозних перемог – в регулярних спогадах про голодне дитинство. Він твердо вирішив стати успішним, а ці образи послужили відмінною самомотивацією.

Якщо хтось вирішив відправитися з точки «а» в пункт «в», то найефективнішим мотивом стане об'єднати мрії про переваги точки «в» з регулярними нагадуваннями про недоліки точки «а».

Пройти тест на самооцінку

6. Метод "азарту".

Хороший спосіб самомотивації – взяти самого себе на «слабо». Укласти з самим собою угоду або парі. Коли людиною опановує азарт, продуктивність його праці помітно зростає, а втома практично не відчувається. Причина того, що робота не вдається, дуже часто криється в настрої людини, небажанні її виконувати. Якщо укласти підсвідомий суперечка , який до того ж буде підкріплений обіцянками конкретного «бонусу», то ефективність праці зросте, що підвищить шанси на успішну реалізацію задумки.

7. Метод "самонавіювання".

В окремих випадках можна спробувати себе «запрограмувати» на виконання певного завдання, переконавши собі, що воно важливо. Наприклад, студент вчиться на архітектора, але йому належить скласти іспит з іншої спеціальності, припустимо, з української мови. Філологія йому далека і він взагалі не розуміє, навіщо такі складнощі. Викладач попався упертий і навіть на трійку «ганяє» по повній. Як мотивувати себе на підготовку з нецікавого предмету? Найкращий спосіб-переконати себе, що це найважливіша дисципліна.

Якщо вже не вдається відмовитися від якоїсь роботи, то єдиний вихід-змінити своє ставлення до неї. Це і нерви збереже, і імідж сумлінного виконавця закріпить.

Поради щодо самомотивації від відомих людей.

Багато відомих людей спочатку стикалися з невдачами. Труднощі їх загартували і допомогли виробити рецепти, як мотивувати себе. Пропонуємо надихаючі фрази від знаменитостей.

Засновник популярної соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг сказав: «рухайтеся швидше і порушуйте правила. Якщо ви не порушите правила, ви не будете розвиватися досить швидко». Ця фраза-найкраща підказка для тих, хто застопорився в своєму розвитку , перебуваючи під гнітом громадської думки.

Найбагатша людина планети, Власник бренду Amazon Джефф Безос відкрив секрет особистої самомотивації – «я знав, якщо мене наздожене невдача, я не буду шкодувати. Але я буду шкодувати про одну річ-якщо не спробую"»

Легендарний американський бейсболіст Бо Джексон сказав: «поставте собі високу мету і не зупиняйтеся, поки не досягнете її». Якщо зміг він, то чому не вийде У інших? Все визначає рівень бажання і готовність йти до своєї заповітної цілі .

Засновник Instagram Кевін Систром помітив: «якщо у вас є ідея, Почніть сьогодні. Немає кращого часу, ніж зараз, щоб почати діяти». Ця фраза підказує, як мотивувати себе на те, щоб зважитися зробити перший крок назустріч мрії.

Для самомотивації в разі, коли ніхто з оточуючих не вірить в успіх, підійдуть слова засновниці бренду Mary Kay Cosmetics Мері Кей Еш . Вона дотепно зауважила, що»за всіма законами аеродинаміки джміль не повинен вміти літати, але джміль цього не знає і літає".

Якби брати Райт послухали більшість, то людство так би і не підкорило небо. Якби Микола Коперник не наважився виступити з критикою пануючої картини світу, люди б досі вірили в нерухомість Землі, навколо якої обертаються планети і сонце. Якби засновник генетики Грегор Мендель не вирішив поставити досліди на горосі в монастирському саду, то суспільство так би і не дізналося про спадковість. Їх приклад-найкращий мотиватор для кожного, хто починає щось нове і незвідане.

Єдиного рецепту, як мотивувати себе, не існує. Самомотивація приймає різні форми, залежно від того, в якій ситуації вона застосовується. Іноді простіше з собою» домовитися«, в іншому випадку підійде» підкуп«, а часом не обійтися і без»залякування". Кожній людині більше підходить свій "чарівний пендель", головне, щоб він надихав на конкретні вчинки і не давав зійти з наміченого шляху.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Що таке самовпевненість і коли вона буває зайвою? Хто такий самовпевнена ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Які є вправи на розвиток уваги і наскільки вони складні? 5 перевірених і ...
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Хто такий лайф коуч і навіщо до нього звертатися? Що таке лайф коучинг і ...
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Що таке зрада і чому вона відбувається? Як визначити потенційного зрадни ...
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Хто такий соціофоб і які причини виникнення соціофобії? 9 питань для сам ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео