Назад
Вікові кризи: що це і небезпечні періоди в 21, 25, 30 і 40 років

Навигация по разделу
возрастные кризисы

Що таке вікові кризи і що з ними робити?

Що таке вікові кризи? Характеристика криз в 21, 25, 30 і 40 років. Як відрізнити кризу віку від депресії і втоми?

Час від часу з нами ніби щось відбувається: життя перестає радувати, майбутнє здається похмурим, а перспективи-туманними. Виявляється, цьому стану є логічне пояснення-так діють вікові кризи. Що це і які причини їх появи? Як відрізнити кризу від темної смуги? На що вони впливають? Знайти відповіді на ці та інші питання можна, познайомившись з чотирма основними перехрестями долі, які проходить кожен. Дізнавшись про них більше, чорт може здатися не таким страшним, як його малює уяву.

Що таке вікова криза?

Вікова криза — це процес особистісного розвитку, що характеризується недовготривалою тривалістю і певними психічними змінами. Саме слово "криза" має давньогрецьке походження і означає Рішення, поворотний пункт.

Його виникнення вважається нормальним явищем, так як аналізувати свої вчинки, підсумовуючи досягнуте, – природно для кожного. Усвідомлене прийняття переломного моменту означає, що людина готова до метаморфоз, вдосконалення, самоаналізу.

Ступінь прояву кризи залежить від темпераменту , особливостей характеру , виховання і багатьох інших факторів. Психологи вважають, що рівномірний розподіл емоційних навантажень, коли кожна криза віку залишає слід в життя людини , сприятливо впливає на становлення сильної особистості . У разі придушення переживань всередині себе виникає небезпека зустрітися зі сніговою лавиною, створеної з не пройдених вчасно проблемних етапів.

Розрізнити наближення кризи від звичайної втоми або нахлинула депресії допоможуть психологічні дослідження, згодом яких вдалося визначити найбільш вразливий вік.

Пройти тест на депресію

Вікові кризи.

Криза 21 року.

До 21 років у більшості вже є накопичений соціальний досвід, диплом про закінчення навчального закладу, а також безліч планів, амбіцій, поставлених цілей . Фактично - це перший щабель дорослого незалежного життя, коли людина починає самостійно заробляти гроші, жити окремо від батьків, будувати серйозні стосунки з протилежною статтю. Перешкодити дорослішанню під силу лише небажанню годувальників відпускати свою дитину у» доросле " життя, що істотно загальмує процес сепарації. Це може негативно позначитися як на відносинах між членами сім'ї, так і на впевненості в собі особистості, що переживає непростий період.

Він викликаний рядом раптово виниклі завдань і сприйняття : доводиться боротися за місце під сонцем, постійно доводячи свою самостійність і компетентність. Все видається доступним і одночасно далеким. Здається, що життя б'є ключем, запрошуючи взяти від неї все. Чоловіки хочуть довести навколишньому світу, що самі керують своєю долею , тому часто змінюють місце роботи, захоплення, друзів або партнерів.

У цьому віці закладається фундамент успішного становлення особистості, міцність якого безпосередньо зіграє роль при переході до наступних життєвих етапів. Тому 21 рік-ідеальний час для самореалізації, пошуку можливостей, саморозвитку .

Криза 25 років.

До 25 років молоді люди, відчуваючи свою винятковість, вірять, що народилися «під щасливою зіркою», що допомагає їм досягти багато чого. Але з настанням дати, що знаменує, що чверть життя вже пройшла, їх охоплює панічний страх перед майбутнім.

Людина може усвідомити, що помилився в виборі професії або в ранньому створенні сім'ї. Бажання насолоджуватися життям, мати все і відразу, стати успішним розбивається об реальність, в якій потрібно багато працювати і довго чекати. Незадоволеність особистими можливостями, виникнення перших ознак старіння, відчуття втоми підвищують нервозність загального стану, приводячи до депресії.

" а що, якщо нічого не вийде?», «Напевно, я нікчемність ", " моє життя закінчене, адже я ніколи не доб'юся успіху!"&8212; це стандартний набір фраз, що звучать у голові людини, яка переживає переломний період. Але варто змінити професію на більш оплачувану, знайти захоплююче хобі або зустріти нову любов , як проблемний період добігає кінця, знаменуючи початок нового етапу.

Пройти тест: шкала депресії Бека

Криза 30 років.

Людина, яка досягла 30 років, нагадує подорожнього, який, діставшись до пункту призначення, змінив курс напрямку. Причиною такого повороту є переосмислення власного способу життя , зміна пріоритетів та «переоцінка цінностей». Цей період називають кризою « сенсу життя ", тому що людина починає задавати собі безліч глобальних питань « " чого я встиг домогтися в житті?", "Невже половину життя я вже прожив?», « як жити далі? ».

Їх постановка підштовхує до кардинальних життєвих реформ у вигляді освоєння нової професії, переїзду в інше місто, зміна зовнішності або стилю одягу. Пошук себе знаменує, що настає перехід від безтурботної молодості до розважливої зрілості, що дозволяє дізнатися свою сутність.

Приходить розуміння, що результат залежить не від "дива" або "фортуни"» а від того, скільки зусиль докладено до досягнення мети . Це призводить до коригування життєвого плану шляхом втілення в життя власного потенціалу . Загальний стан чоловіка нагадує прозріння, що нагрянуло як грім серед ясного неба.

Криза 40 років.

Якщо попередній переломний етап не привів до вирішення проблем, що виникли всередині себе, через 10 років він може повернутися з новою силою. Йому характерні почуття незадоволеності собою, зіставлення колишніх надій з має дійсністю, екзистенційні роздуми. Думки про те, що життя прожите даремно, а час витрачено даремно позначається на відносинах всередині сім'ї, колегами на роботі, кращими друзями.

Чоловік починає відчувати себе недооціненим начальством, так як в колективі з'являються «подають надію» молоді кадри, у яких перспектив куди більше, ніж у 40-річного співробітника. Не менш гнітюче виглядає обстановка будинку, адже діти подорослішали і, швидше за все, живуть окремо.

Все ніби навалюється " на одну купу», позначаючись на загальному психоемоційному стані : з'являється апатія , почуття спустошеності, сплески агресії. Жити стає нецікаво і нудно , тому не виключена тяга до епатажності як спроба щось змінити.

На цьому поворотному пункті підтримка з боку близьких і самостійне прагнення пережити нелегкий період без потрясінь може допомогти уникнути депресії, розлучення та інших емоційних потрясінь.

Вікові кризи, не дивлячись на «гучні» термінологічні назви, насправді є етапами зростання, зміни і особистісного розвитку. Кожен з них виконує роль своєрідної пігулки, яка, безумовно, має побічні реакції. Витрачати сили бажано саме на них, а не на спроби уникнути на своєму шляху зіткнення з перехрестями долі.

Пройти тест на психологічний вік

Зараз читають
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Що таке настрій і які фактори можуть на нього впливати? Які види настрою ...
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Хто такий оратор і якими якостями він повинен володіти? 6 порад як підго ...
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка, якщо він холерик, флегматик, сангвінік або меланх ...
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Що таке вумбілдинг і як він пов'язаний з різними вправами для зміцнення ...
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами завжди була дуже актуальна тема, а в нин ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Що таке пофігізм і чому це поняття вважають негативним? Які види пофігіз ...
Новое youtube видео