Назад
Як навчитися любити себе? 6 головних кроків

Навигация по разделу
как научиться любить себя

Як навчитися любити себе і почати цінувати?

Як навчитися любити себе, забути про комплекси і почати повноцінно жити? 6 основних кроків, без яких не обійтися і з яких варто почати.

Тренінги на тему «Як навчитися любити себе» залишаються популярними; люди продовжують звертатися за допомогою до фахівців, щоб позбутися комплексів. Але зазвичай це не справляє належного ефекту. Багато методики спрямовані на вдосконалення зовнішності, в той час як основна проблема полягає в світосприйнятті. У статті зібрані рекомендації для тих, хто дійсно хоче полюбити себе. Упор робиться не на мантри» я вже люблю себе, я такий чудовий, красивий, найкращий", а на виявлення причин нелюбові до себе і їх ліквідацію.

1. Прийняти свою зовнішність як належне.

Практично немає тих, кому б подобався їх вигляд цілком. Але перестати шарахатися від дзеркала, постійно критикуючи себе, під силу кожному. Коли люди абстрагуються від порівнянь з обробленими картинками в глянцевих виданнях, вони куди лояльніше ставляться до своєї зовнішності. Мода швидкоплинна, параметри ідеального тіла постійно змінюються, тому не варто худнути/набирати вагу, щоб підходити під норми суспільства.

Багато хто добровільно беруть участь у гонці найпривабливіших, намагаючись виглядати красивіше і не відставати від знаменитостей. Ці змагання забирають багато емоційних сил, призводять до комплексам . Іноді доходить до того, що людина ненавидить себе за «неідеальну» зовнішність.

Варто задуматися - а чи так потрібна ця гонка за недосяжним ідеалом? Навіщо намагатися когось копіювати, позбавляючись від власної унікальності? Приймаючи своє тіло, людина перестає залежати від шаблонів краси, стає впевненіше в собі і витрачає свої ресурси на більш важливі речі.

2. Не перетворювати систему заохочення в стиль життя.

Керуючись фразою «не заслужив/а», деякі з нас позбавляють себе приємних моментів. « сьогодні погано попрацював, тому вечірній похід в кіно скасовується », « список справ на день не виконала, доведеться перенести прогулянку з подругами ». Якщо нагороджувати себе тільки за досягнення, вийде гра в суворого батька і слухняного дитини, при цьому людина виконує обидві ролі.

Система заохочення працює, але застосовувати її постійно не варто. Іноді потрібно бадьорити себе просто так, навіть якщо день зовсім не заладився, дедлайни зірвані, розмова з друзями закінчився сваркою. У такі моменти необхідно підтримати самого себе якоюсь приємною дрібницею.

Пройти тест: Шкала самоповаги

3. Перестати спілкуватися з тими, хто постійно скаржиться на життя.

Практично у кожного є знайомий/знайомі, які постійно всім незадоволені. То занадто холодно, то занадто жарко, то начальник не поважає, то в родині не цінують ... у всіх бувають проблеми, але це не привід постійно скаржитися на долю . Якщо людина оточує себе такими особистостями, його самооцінка тільки погіршується: він сам звикає обговорювати виключно погане, знаходити мінуси у всьому, а також переконується, що невдаха , і навколо все невдахами. Варто "фільтрувати" коло спілкування, обмежуючись від контактів з вічно незадоволеними.

Розмови з тими, хто налаштований позитивно і звик вирішувати свої проблеми, а не скаржитися на них, будуть куди більш продуктивними. До того ж налаштовані бачити позитивне практично у всьому чудесним чином допомагають любити себе - вони щиро помічають кращі сторони друзів, дають розумні поради, не дозволяють сумувати і підтримують в будь-якій ситуації.

4. Позбутися від ревнощів.

Цьому почуттю схильні навіть ті, у кого немає коханої людини. Можна ревнувати кого завгодно-батьків до своїх братів і сестер, друзів до інших знайомих і т.п. ці почуття виникають раптово, здаються природними і неконтрольованими. Проте ревнощі - показник відразу двох проблем: спроб «привласнити» собі інших людей повністю, невпевненості в собі. Обидві варто викорінювати.

З першої більш-менш все зрозуміло: досить поставити себе на місце іншого. Тоді стає простіше усвідомлювати, що всім потрібне спілкування, і воно не повинно залишатися комунікацією тільки з однією людиною.  З другої трохи складніше-невпевненому в собі важче позбутися порівнянь з іншими, більш успішними, красивими, цікавими. Допомагає проста думка-близькі все одно залишаються з ним, люблять і цінують, не збираються міняти на когось, хто нібито краще. Довірчі розмови з коханими, відчуття міцного зв'язку, щирі почуття – те, що допомагає позбутися від руйнує ревнощів.

Пройти тест на ревнощі

5. Не жаліти себе та інших.

Ні, це не заклик стати нечутливим, черствим, ображати друзів і наступати на хвости бездомним кошенятам. Варто розмежувати поняття "жалість «і" Емпатія ». Друге допомагає усвідомити, що відчувають інші живі істоти, зрозуміти, хто з них потребує допомоги, і надати її. Жалість, на жаль, далеко не завжди призводить до дії. Люди шкодують багатьох-себе, сусіда, якого кинула дружина, всіх хворих і знедолених у світі.

Але це почуття без дій не приносить нічого хорошого, навіть навпаки – здатне виснажувати емоційні ресурси. Тому варто позбавлятися від жалю, перестати себе виправдовувати, починати діяти. Куди як продуктивніше буде забрати одного бездомного кошеня, доглядати за ним замість того, щоб мовчки співчувати всім тваринам, яких кинули господарі.

6. Не боятися висловлювати негативні емоції.

У дитинстві батьки обсмикують дітей, Коли ті зляться, кричать або плачуть. Спогади про такі моменти можуть міцно засісти в голові, і вже в свідомому віці люди пригнічують почуття зі знаком «мінус». Це призводить до раптових неконтрольованих спалахів гніву , істерикам або навіть депресії .

Накопичився негатив варто вчасно» вихлюпувати " з розумом . Хорошим варіантом можна вважати регулярні походи на великі концерти, де можна співати в повний голос, не соромлячись відсутності слуху, і танцювати як хочеться. Заняття спортом допомагають боротися з негативними емоціями , а також приносять користь здоров'ю. Деяким стає набагато легше після того, як вони викладають свої почуття на папері – малюють або пишуть. Кожна людина сама вибирає те, що йому більше підходить. Головне-не збирати в собі негатив.

Звичка придушувати негативні емоції властива невпевненим людям. Вони бояться, що оточення вважатиме їх божевільними після того, як вони підвищать голос або висловлять своє невдоволення. Привчаючись не стримуватися в певні моменти , людина розкривається як особистість , приймає своє право на будь-які емоції , в тому числі і негативні. Він може прямо сказати, чим незадоволений, чому злиться, замість того, щоб кивати і посміхатися, накопичуючи злість в душі.

Деякі поради, які пояснюють, як навчитися любити себе, можуть здатися складними або радикальними. Так, рекомендації дійсно мають на увазі вихід із зони комфорту, тому людина відчуває себе незвично. Багато хто боїться змін, невідомості, вважаючи за краще залишатися консерваторами. Але гармонійне життя варте того, щоб здійснювати сміливі вчинки, на які раніше важко було зважитися. Позбавлення від комплексів, забобонів змінює людину тільки в кращу сторону, і він по праву пишається собою.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Що таке хронічна втома і як вона проявляється? Які причини такого стану ...
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Що таке тренінг особистісного зростання і чому це пошуки власної мотивац ...
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Що таке швидкочитання і чи ефективно воно? Як швидко читати книги, витяг ...
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Яких помилок краще уникати, щоб знайомство з чоловіком виявилося успішни ...
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зробити перший крок і зацікавити хлопця? Які є психологічні хитрощі? ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео