Назад
Кризи сімейного життя: що це і які бувають по роках??

Навигация по разделу
кризисы семейной жизни

Що таке кризи сімейного життя і що з ними робити?

Що таке сімейна криза і чи можна її уникнути? Які бувають і їх ознаки? Ефективні способи подолання кризи сімейних відносин.

Багатьох подружжя мучить один і той же питання: «що таке кризи сімейного життя і чи можна їх уникнути? Відповідь сподобається не всім, так як кризи – це явище, яке в тій чи іншій формі переживають всі пари. Головний сенс проблемних етапів полягає в тому, щоб пережити їх з найменшими втратами і витратами сил. Допомогти в цьому може невеликий лікнеп по характеристиці найбільш небезпечних етапів сімейного життя, а також кілька ефективних порад, що робити на кожному з них.

Що таке кризи сімейного життя?

Кризи сімейного життя — це стресові періоди в житті подружжя, що виникає з певною періодичністю. Всі кризи мають різні причини виникнення, але характеризуються рядом загальних симптомів. Переживши переломний етап, відносини між членами сім'ї виходять на новий рівень.

Симптоми кризи:

 • Ухилення від інтимної близькості;
 • Відсутність прагнення сподобатися один одному;
 • Будь-які проблемні питання переростають у сварка або з'ясування стосунків;
 • Розбіжність у всьому, прояв принциповості;
 • Один з партнерів вважає себе недооціненим;
 • Відсутність потреби в дружньому спілкуванні з чоловіком.

Психологи виділяють найнебезпечніші періоди в житті подружньої пари, умовно прив'язуючи їх до прожитих спільно років або подій, що трапилися. Кожна криза має свої відмінні риси і шляхи подолання.

Пройти тест на сумісність

Небезпечні сімейні кризи.

1. Криза першого року.

що відбувається?

Протягом першого року спільного життя новоспечене подружжя починає «притиратися» один до одного. Складність полягає в тому, що дружина може бути жайворонком, а чоловік – совою, вона – любителькою біфштексів, а він &8212; веганом і так далі. Дорога до досягнення балансу супроводжується конфліктами , взаємними докорами, з'ясуванням відносин. Також причинами того, що виникає перша криза сімейного життя, є кардинальна зміна способу життя і невирішене питання, хто які обов'язки повинен виконувати.

Як пережити?

 • Звернутися до досвіду батьків, проаналізувавши, які помилки або моделі поведінки були перенесені у власну сім'ю.
 • Не мовчати. Якщо образи і претензії не промовляти з коханою людиною, з них може вишикуватися стіна, через яку докричатися один до одного стане ще складніше.
 • Без різких змін. Перехід з цукерково-букетного періоду до сімейного життя бажано здійснити плавно, зберігаючи романтику і різноманітність в проведенні дозвілля.

2. Третій рік сімейного життя.

що відбувається?

Через деякий час ілюзії про ідеальний шлюб розсіюються і подружжя опиняються перед жорстокою реальністю: фінансова потреба зростає, житлові проблеми не вирішуються, а романтика відносин кудись випарувалася.

Чоловік і дружина починають розмовляти різними мовами, так як вона вже хоче завести дитину, а він стверджує, що не готовий до цього. Розбіжність відбувається тому, що чоловікам в цей період властиво прагнення побудувати кар'єру, ставши матеріально незалежним, а жінкам – реалізувати себе в материнстві.

як подолати?

 • Сили на взаємні претензії, що призводять до непорозуміння, пустити на складання сімейного плану витрат, обговоривши, на чому моно заощадити.
 • Не тиснути один на одного: бажання мати дітей має бути взаємним.
 • Побудувати орієнтовні плани на найближчі 5 років, знайти «золоту середину», визначити їх пріоритетність.

Пройти тест Фрейда

3. Криза первістка.

що відбувається?

Коли баланс у відносинах встановлений, найчастіше в родині з'являється первісток, а разом з ним &8212; криза сімейних відносин. З народженням дитини подружжя, вжилися в ролі чоловіка і дружини, тепер освоюють нове завдання – стати мамою і татом. Вони більше не належать один одному, не розпоряджаються власним часом або коштами. З'являється безліч нових турбот, які є для молодої сім'ї справжнім випробуванням.

Чоловікам властиво в цей період ображатися, відчуваючи обділеність увагою, а жінкам &8212; замикатися в собі, переживаючи післяпологову депресію.

Як пережити?

 • Чітко розподіляти обов'язки по догляду за дитиною і домашню роботу, оптимізуючи час, власні сили, а також фінансові витрати.
 • Більше часу проводити разом всією сім'єю. Подорож, прогулянки, фотосесія, прийом гостей – хороші ліки від хвороби під назвою сімейна криза.

4. Криза подвійного навантаження.

що відбувається?

Коли дитина подорослішала, а декретна відпустка добігла кінця, жінці необхідно повертатися на роботу, але при цьому на ній залишаються покладеними обов'язки по дому та догляду за дитиною. Раптові зміни в усталеному життєвому укладі є стресом для всіх членів сім'ї, а також причиною виникнення сімейної кризи.

Крім того, у чоловіка, який звик бачити свою дружину в домашньому халаті, починає з'являтися ревнощі при вигляді зміни в одязі, зачіски, цілісному образі. Часто його побоювання небезпідставні, адже відчувши себе не тільки мамою, а ще молодою привабливою жінкою, жінка як ніколи потребує компліменти і чоловічій увазі.

як пережити?

 • Прагнути вільний час проводити всією сім'єю, а не по поодинці. Для цього можна зайнятися загальним об'єднуючим справою, наприклад, будівництвом шпаківні, приготуванням солодощів або прикрасою будинку до якого-небудь свята. Головне & 8212; вибрати те заняття, яке припаде до смаку кожному, адже примушене залучення все зіпсує і тільки посилить кризу в сім'ї.
 • Подружжю варто прийняти початок сепарації (відділення дитини від батьків з метою самостійної життєдіяльності). Зайва турбота про чаду ставить відносини чоловіка і дружини на другий план, гальмуючи при цьому важливі процеси в розвитку дитини. Настав час дати малюкові більше свободи, тим самим звільнивши місце для різноманітності відносин.
 • Привнести фарб в сексуальне життя, відправившись у позачерговий медовий місяць.

5. Криза одноманітності або 7 років шлюбу.

що відбувається?

Здавалося б, від чого може з'являтися криза сімейних відносин, коли всі "притирання" давно закінчені, обов'язки розподілені, а діти потихеньку підростають, радуючи своїми досягненнями? Але ворог, як то кажуть, не дрімає, тому відносини знову потрапляють в небезпеку. Причиною нових негараздів стають надмірний спокій, монотонність, одноманітність, сіра буденність. Тепер хтось із подружжя може запропонувати пожити окремо, завести зв'язок на стороні або повністю втратити інтерес до життя домочадців.

як пережити?

 • Розмови на кухні допізна – першочергове універсальний засіб, що допомагає розставити потрібні акценти, позбавляючи від недомовленості.
 • Відносини вимагають екстреної допомоги у вигляді різноманітності, кардинальних змін і нововведень. Підійде зміна житла або капітальний ремонт, спільна поїздка в нові місця, а також друга вагітність.
 • Не погано в цей період повернутися спогадами до першому поцілунку , зізнання в любові, побачень . Відшукавши старі листівки, переглянувши фото і відправившись по «злачним» місцях спільно проведеного часу, можна дати почуттям спалахнути з новою силою і подолати будь-яку кризу сімейного життя.

Пройти тест на сексуальність

6. Криза сорокарічних.

що відбувається?

В цей час найчастіше в обох подружжя настає особистісний криза середнього віку . Тепер на перше місце виходить «я» кожної людини, а не спільні інтереси сім'ї. Згущують фарби, посилюючи нелегку ситуацію, особливості підліткового віку, який переживає в цей час дитина. Небезпека полягає в тому, що кожен може замкнутися в собі, віддаляючись один від одного. В такому стані люди намагаються відшукати заспокоєння в алкоголі, наркотиках або іншій людині.

як пережити?

 • Вітаються консультації фахівців в галузі психології , які допоможуть краще зрозуміти один одного і зробити крок назустріч.
 • Важливим моментом є прийняття кризи, засноване на досвіді і розумінні, що це тимчасове неминуче явище, яке потрібно просто пережити.

7. Криза сімейних відносин 15 + разом або»спорожніле гніздо".

що відбувається?

Діти стають дорослими і створюють свої сім'ї, все менше приділяючи часу батькам. У цей період може з'явитися відчуття спустошеності і відчуття, що все втратило сенс, а колись яскраві фарби зблякли. Подібні почуття посилюються, якщо у кого-то з подружжя погіршується здоров'я.

як пережити?

 • У світі давно існує хороша практика спільного відвідування чоловіком і дружиною майстер-класів або різноманітних танцювальних занять з метою провести весело час, освоївши щось нове. У нас до подібної терапії пари вдаються відносно недавно, але ряди її прихильників з кожним роком все більш ущільнюються. Причина зрозуміла-це ефективний спосіб боротьби з сімейним кризом.
 • Спробувати мислити глобально: або закохатися заново в свого чоловіка і разом насолоджуватися життям, або зануритися з головою в гнітючу депресію , прийнявши вигляд буркотливої старої жінки. Якщо стати перед вибором двох станів, перше здасться куди привабливіше.

Всі без винятку кризи сімейного життя можна з легкістю пережити. Але це вдасться зробити лише тоді, коли до цього будуть прагнути обоє. Тим, хто пам'ятає, що роздратування ліквідується гумором, ненависть долається любов'ю, а турбота пом'якшує злобу і відчаю, ніякої криза не зможе нашкодити.

Пройти тест на психологічний вік

Зараз читають
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Що таке самовпевненість і коли вона буває зайвою? Хто такий самовпевнена ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Які є вправи на розвиток уваги і наскільки вони складні? 5 перевірених і ...
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Хто такий лайф коуч і навіщо до нього звертатися? Що таке лайф коучинг і ...
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Що таке зрада і чому вона відбувається? Як визначити потенційного зрадни ...
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Хто такий соціофоб і які причини виникнення соціофобії? 9 питань для сам ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео