Назад
Підсвідомість: що це таке і які у нього можливості??

Навигация по разделу
подсознание

Що таке підсвідомість і яке його значення?

Що таке підсвідомість і який потенціал вона має? Яку роль займає в житті людини? Як проникнути в свою підсвідомість і краще зрозуміти себе?

Далеко не кожен може чітко сформулювати, що таке свідомість. Що вже говорити про підсвідомість? Навіщо взагалі було придумувати таке заплутане слово. Як розмежувати свідомість і підсвідомість? Що таке підсвідомість і чим вона відрізняється від інших психічних процесів? Чи можна його контролювати? Які можливості підсвідомості? Чи у всіх людей воно однаково розвинене? Як проникнути в свою підсвідомість, щоб краще зрозуміти себе?

Що таке підсвідомість?

Підсвідомість — це психічні процеси, які відбуваються без відображення в свідомості, що не дозволяє свідомо їх контролювати. Виходить так, що підсвідомість – це справжня сутність, не прикрита соціальними «масками» або ролями.

Три взаємопов'язані рівні психічної активності:

 • Несвідомий;
 • Підсвідомість;
 • Свідомий.

Вони різняться глибиною проникнення в психіку , автоматизмом реакції на зміни навколишнього, або внутрішнього середовища. Ця класифікація є умовною, оскільки підсвідомість і несвідома поведінка дуже часто плутаються при спробі їх інтерпретувати. Наприклад, один з батьків психології Зигмунд Фрейд в своїх ранніх роботах застосовував слово «підсвідоме», яке трохи пізніше було ним замінено на «несвідоме». Але інші вчені, такі як Карл Юнг, знову застосували поняття підсвідомості, щоб визначити стереотипний поведінка людини.

Пройти тест на тип особистості

Несвідоме, свідомість і підсвідомість-це рівні протікання психічних процесів:

 1. Несвідомий рівень-інстинкти та Рефлекси , які закладені у нас ще до народження, проявляючись у відповідь на появу стимулу .
 2. Підсвідомий рівень – узагальнений досвід, що складається зі стереотипів поведінки, що повторюються в знайомих ситуаціях або умовах.
 3. Свідомий рівень-сфера соціалізації особистості , її знання, культура поведінки, моральні якості і принципи, відповідні обраної ролі в суспільстві.

Зустрічаються поняття предсознательного і неусвідомлюваного. Перше-це інформація, яка може бути сприйнята в майбутньому, але поки ще не усвідомлена. Друге відноситься до всіх процесів, які людина не усвідомила незалежно від його можливості це зробити.

До слова, підсвідомість людини також має свої рівні, найвищим з яких вважається інтуїція - здатність приймати рішення несвідомо, в обхід логіці .

Роль підсвідомості в житті людини.

Підсвідомість і його можливості – предмет палких наукових суперечок і дискусій. Одні вчені відносять підсвідоме до розряду лженауки, інші ж намагаються побачити в ньому глибинні основи психіки. Як би там не було, підсвідомість визначає натуру, справжнє «я», вільне від «масок» і умовностей.

Оскільки інтуїція проявляє себе на підсвідомому рівні , то вже навіть одне це підтверджує велике значення, яке має підсвідомість в житті людини. Воно необхідне для діалогу з людьми, особливо при виборі партнера для життя.

Весь попередній життєвий досвід, помножений на «природне чуття» допомагає не наступати на одні і ті ж «граблі», хоча людина здатна на багато що. Наприклад, топтатися по цьому "сільськогосподарському інструменту" всупереч своїй інтуїції або здоровому глузду.

Крім користі, підсвідомість може грати деструктивну роль . Оскільки воно проявляється врозріз з усвідомленістю , то впливаючи на підсвідомість, можна маніпулювати людьми. На цьому принципі побудовані багато технологій, включаючи НЛП-нейролінгвістичне програмування, що набирає популярність в сфері послуг або продажів.

Впливаючи на підсвідомість, можна принести користь, але якщо робити це зі злими намірами, то і нашкодити. Незахищеність людей перед маніпуляторами, змушує задуматися з приводу необхідності розуміння своєї підсвідомості.

Як проникнути в свою підсвідомість?

Поінформований, значить озброєний. На цьому принципі будується захист від будь-яких загроз в свою сторону. Маніпуляторам набагато складніше вплинути на того, хто розуміє свої слабкі сторони і недоліки. Чи можна самому навчитися керувати своєю підсвідомістю? Чи у всіх людей воно розвинене однаково? Відповідь " так " на обидва питання. Підсвідомість-це така ж частина організму, як органи або системи. Відповідно, є воно у всіх, просто ступінь його прояву Індивідуальна.

Можливість контролювати свою підсвідомість є у кожного, просто не всі починають це робити. Найкращим прийомом вважається самонавіювання-свідоме програмування себе на певні вчинки і події. Позитивним прикладом служать афірмації-психологічні установки самому собі на успіх і благополуччя. За цим принципом працює ефект плацебо - коли хтось лікує себе силою віри в можливість цього. Але є і темна сторона медалі-ефект ноцебо-притягання негативних подій думками про них. В даному випадку демонструється роль підсвідомості для здоров'я. Силою думки люди можуть, як зцілювати себе, так і вбивати.

Для того щоб підсвідомість працювало на користь, варто для початку розібратися в собі , зрозумійте свою приховану сутність. Для цього можна скористатися наступними прийомами:

 • Медитація - спосіб самопізнання і заспокоєння свого розуму, шляхом усамітнення від міської суєти;
 • " потік свідомості – - запис на листок паперу всіх довільно приходять на розум слів, з подальшим їх аналізом;
 • Образотворче мистецтво-можливість надати форму своїм внутрішнім переживанням і емоціям ;
 • Консультація у психолога-в разі його професіоналізму, набагато спрощує процес самоаналізу;
 • Візуалізація-втілення своїх думок і емоцій в певні форми, які допомагають зрозуміти їх природу;
 • Коуч-сесія-оскільки підсвідомість проявляється в соціалізації, то за допомогою коуча легше знайти відповіді на багато питань;
 • Увага до своїх снів – адже сновидіння є ефективним інструментом підсвідомості в діалозі з людиною.

Скориставшись цими нехитрими прийомами, досить просто проникнути в свою підсвідомість. Як тільки це станеться, вважайте, що півсправи вже зроблено. Далі слід будувати свою життя , враховуючи отриману інформацію. Крім розуміння себе, бажано ще й налаштовувати свою підсвідомість в правильне русло, в чому обов'язково допоможуть афірмації і позитивне ставлення .

Підсвідомість – це важливий інструмент у розвитку і соціалізації. Але, як і інші інструменти, воно вимагає вмілого і дбайливого ставлення. Щоб підсвідомість стало союзником, необхідно вивчити і зрозуміти його, а в подальшому піклуватися про своє психічне здоров'я , що включає свідомість і підсвідомість. Слід навчитися чути свій "внутрішній голос", слідувати його підказкам і порадам. Адже природа людини подібна айсбергу, в якому свідомість - це лише вершина.

Пройти тест на інтуїцію

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео