Назад
Прийняття себе: що це таке і чому це важливо??

Навигация по разделу
принятие себя

Що означає Прийняття себе і в чому це виражається?

Що таке прийняття себе і чому це важливий етап в особистісному розвитку? З чого почати прийняття себе? 7 ознак, які вказують на прийняття себе.

Прийняття себе є неодмінною умовою для вирощування любові до себе. Психологи стверджують, що для початку людина повинна полюбити себе, і тільки потім його полюблять інші. Щоб прийняти себе, досить зробити 5 простих кроків. Вони грунтуються на тому, щоб познайомитися з собою ближче, навчитися чути внутрішній голос.

Чому важливо прийняти себе?

Прийняття себе-це досягнення такого стану, при якому нормалізується самооцінка , відчувається духовна гармонія та емоційна стабільність.

Всі проблеми з дитинства. Якщо дитину часто порівнювали з однолітками, докоряючи тим «що він "вчиться гірше, ніж Поліна", «поводиться не так добре, як Вася " » у нього починають розвиватися комплекси . Деякі батьки прямим текстом вказують чаду на його недоліки – товстий, негарний, дурний. Ці слова глибоко і надовго застряють в підсвідомості . У дорослому житті, навіть якщо людину хвалять, він не вірить, сприймає похвалу як насмішку, тому що вона не резонує з його внутрішніми відчуттями.

Прийняти себе важливо, так як неможливо побудувати щасливі відносини, домогтися успіху в кар'єрі, витрачаючи сили на ворожнечу з собою.

Як прийняти себе?

1. Полюбити своє тіло.

Найчастіше неприйняття себе починається з того, що людині не подобається його зовнішність. Зайві кілограми, безглузда фігура, великий ніс можуть стати причинами того, що людина ненавидить себе. Щоб почати по-іншому ставитися до свого тіла, можна спробувати познайомитися з ним. Для цього необхідно повністю роздягнутися і подивитися на себе в дзеркало, виділити, що саме не подобається. Можна навіть виписати зовнішні недоліки на папері. Далі навпроти кожного пункту потрібно написати, як можна виправити зовнішній недолік. Наприклад, скорегувати фігуру допоможе гімнастика і дієта, жирну шкіру замаскує пудра.

Пройти тест на самооцінку

Є недоліки, які виправити складно, наприклад, форма носа, розмір вух. Тоді потрібно прийняти це, як особливість. У цьому допоможе досвід знаменитих моделей. Широкий ніс і великі зуби Лілі Макменамі не заважають їй зніматися для Vogue, Шантель Браун-Янг з порушеною пігментацією шкіри є обличчям Desigual, зайві кілограми Велвет Д&8217;Амур не завадили їй стати улюбленою моделлю Жан-Поля Готьє. У Моффі Гаторн Гарді косоокість, Келлі Міттендорф володіє чоловічою зовнішністю, Тандо хопу-альбінос, у Сімони Томпсон величезна щілина між зубами. Це лише допомагає дівчатам бути помітними, індивідуальними, успішними.

2. Відстежувати свої бажання.

Часом людина робить зовсім не те, що йому хочеться і навіть не усвідомлює це. Як тільки приходить відчуття себе не в своїй тарілці, потрібно задати собі питання «я впевнений, що хочу саме цього?"«»а чим би я хотів зайнятися конкретно зараз". Далі потрібно по можливості виконати своє бажання . Тут дуже важливо проявити рішучість, тому що свідомість може використовувати шкідливий прийом «зроблю це завтра».

Прийняття себе полягає в тому числі у виконанні своїх бажань. Якщо хочеться гуляти, потрібно вставати з дивана і йти в парк, на пляж, сідати на автобус і їхати в інше місто. На шляху зазвичай стають лінь , страх їхати в подорож одному, думки про те, що це бажання пройде. Не пройде! Воно просто подавиться і переросте в неприйняття себе.

3. Вбити критика.

Чий голос всередині вказує, як правильно жити? Для початку потрібно переконатися, що він належить саме вам. Дуже часто переконання людини нав'язані йому батьками, друзями, суспільством. Як тільки зайві голоси замовкнуть, потрібно провести роз'яснювальну бесіду з собою. Самокритика має право на існування тільки в тому випадку, якщо вона виправдана і конструктивна. А такою вона є, коли після неї слід рішення, що дозволяє стати трішки краще. Недолік знань нівелюється навчанням, зайва вага коригується фізичним навантаженням.

4. Почати вести щоденник.

Особистий щоденник допоможе розібрати, які ситуації посилюють неприйняття себе. Це відмінний спосіб виплеснути негативні емоції , похвалити себе, провести аналіз над помилками. Записи в щоденнику допоможуть налагодити діалог з підсвідомістю, який вкрай важливий під час прийняття себе.

5. Промовляти афірмації.

Афірмація – коротка фраза-формула, повторення якої діє, як самонавіювання. Кожен день людина, що не приймає себе, говорить, що він нікчемний, думає, що ні на що не здатний. Це все записується в підсвідомості. Афірмації будуть працювати так само, але тільки в позитивному ключі. Для їх дії знадобиться перший час нагадувати собі їх повторювати. Афірмації можуть бути приблизно такими:

 • Я приймаю себе таким, який є.
 • Я люблю своє тіло.
 • Я подобаюся собі таким, який є.
 • У мене багато достоїнств.
 • Я найчарівніша і найпривабливіша (так-так, це класика, і вона працює).

Пройти тест на впевненість у собі

7 ознак прийняття себе.

Є 7 індикаторів, за якими людина зможе визначити, приймає він себе чи ні. Якщо збігається вся сімка, самовідчуття знаходиться в нормі. Якщо не відгукується 1-2 індикатора, самоприйняття можна легко підправити. Коли зайвими в списку здаються більше 4 пунктів, має бути серйозна робота над собою.

 1. Відчуття свободи і легкості в тілі. людина, яка прийняла себе, відчуває це навіть на фізичному рівні, відчуває приплив енергії. А ось, якщо цього не зробити, можуть проявитися психосоматичні ознаки напруги-здавлювання в грудях( в області сонячного сплетення), а також нервозність і тривога .
 2. Концентрованість на достоїнствах. знання своїх сильних і слабких сторін – дуже важливо, але на перше місце завжди повинні виходити гідності. Ознакою неприйняття себе може стати невпевненість в своїх силах і фокус на недоліках.
 3. Право на помилки. людина повинна розуміти, що він не ідеальний і може здійснювати невірні дії, помилки, оступатися. Замість того, щоб себе критикувати, він аналізує, почуття сорому за промахи і гложущая вина змінюються спробами виправити те, що можна змінити і прийняттям того, на що вже не можна вплинути.
 4. Здатність висловлювати свою думку. іноді люди настільки себе не приймають, що їм навіть складно попросити передати гроші за проїзд або запитати, хто крайній в черзі. Уміння промовляти бажання, висловлювати свою позицію і просто озвучувати думки – ознака прийняття себе.
 5. Усвідомлення своїх бажань. Часто людина потурає чужим примхам, тому що не знає своїх, робить те, чого йому робити зовсім не хочеться. Прийняла себе особистість цього не допускає, вона завжди може відповісти, чого хоче, а чого ні, захищає свої кордони.
 6. Вміння захоплюватися силою інших. Люди, які не прийняли себе, частіше заздрять, критикують, засуджують, чим захоплюються або беруть приклад з когось.
 7. Відсутність бажання всім догодити. цей пункт особливо важливий, так як він вказує на самодостатність і яскравіше інших вказує на те, що людині вдалося прийняти себе.

На шляху до прийняття себе можна зіткнутися з внутрішнім опором. Мислення не перебудується за один день, можуть знадобитися місяці читання афірмацій і не один десяток списаних сторінок щоденника. Але якщо наполегливо працювати над собою, результат неодмінно буде.

Пройти тест: Шкала самоповаги

Зараз читають
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Хто така Луїза Хей і чому її афірмації такі особливі? Приклади позитивни ...
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Що таке дисципліна і які є її види? Навіщо потрібна дисципліна? 5 надійн ...
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Якими бувають поцілунки? Чим відрізняються їх техніки? Як цілуватися в п ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Тема даної публікації під назвою «ефективна мультифункціональність» тіль ...
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Що таке скептицизм? Як використовується у філософії, науці та характерис ...
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Що таке відчуття і чому їх важливо практикувати? Як продовжити відчуття ...
Новое youtube видео