Назад
Позитивне мислення: що це таке і 7 способів йому навчитися

Навигация по разделу
позитивное мышление

Що таке позитивне мислення і як його розвинути?

Що таке позитивне мислення і чому важливо мислити позитивно? У чому сила позитивного мислення? 7 відмінних способів як мислити позитивно кожен день.

Для успіху необхідно оволодіти різними навичками і виробити певні якості. Позитивне мислення в їх авангарді. Чому воно настільки важливо в нашому житті? Чи можна обійтися без оптимізму? Наскільки важко змусити себе позитивно дивитися на світ? Скільки часу може піти на розвиток такого типу мислення? Чи відомі прості і ефективні прийоми, які допомагають надіти "рожеві окуляри"? Чи потрібно їх періодично знімати? Чи можна весь час перебувати на позитиві? Про все це поговоримо в публікації.

Що таке позитивне мислення?

Позитивне мислення — це оптимістичний погляд на світ і події, що відбуваються. Яскравим прикладом служить аналогія з мухою і бджолою. Для першої світ-смітник з відходами. Для другої-пахучі квіткові галявини. Головне, що мають рацію обидві, оскільки це їхні світи. Також і в житті людини є місце, як «смітникам», так і «квітам». І тільки від нього залежить, що саме стане реальним. Мислити позитивно-значить, не впускати в свій розум негатив.

Вираз «рожеві окуляри» багатьма сприймається негативно. Воно асоціюється з наївністю , приписується людям «не від світу цього». З іншого боку, більшість винахідників, успішних бізнесменів і взагалі людей, які домоглися чогось в цьому світі, виявляли завидну впертість там, де інші відступили. Безумовно, вони не були наївними простачками, але їх " рожеві окуляри» допомогли їм розглянути можливість там, де інші бачили лише перешкоди.

Час від часу, «рожеві окуляри» варто знімати, щоб критично оцінювати події, що відбуваються, зіставляти отримані результати з очікуваними. Але це зовсім не означає, що слід перетворюватися в песиміста . Просто потрібно звертати увагу на допущені помилки, щоб якомога швидше їх усувати.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Сила позитивного мислення.

Справа в тому, що в світі діє принцип зворотного зв'язку, згідно з яким людина притягує до себе те, у що вірить. Той, хто впевнений у перемозі, її і домагається. Інший, чиї думки переповнені комплексами і страхами, так і залишається не при справах.

Сила позитивного мислення всебічно розглянута у відомій книзі американського письменника Наполеона Хілла «Думай і багатій». У ній автор скрупульозно зібрав безліч прикладів, коли люди домагалися успіху виключно завдяки своїй вірі в успіх. У цій книзі зібрані десятки біографій мільйонерів, видатних винахідників і керівників, які змогли досягти висот, розвиваючи позитивне мислення.

Слід пам'ятати, що успіх приходить тільки до тих, хто прикладає максимальні зусилля для його досягнення. Це тернистий шлях, на якому зустрічається багато приводів для сумнівів і апатії . Часто доводиться стикатися з нерозумінням оточуючих . Це випробування, що перевіряє людину на міцність. Якщо він не зверне з обраного шляху, то нагородою стане те, до чого він прагнув всією душею. Позитивні думки-свого роду нитка Ареадни, що не дає заблукати.

Непотрібно звертати увагу на тих, хто сміється над спробами людини поліпшити своє життя. Найчастіше - це невдахи, чиї імена не зберігаються в історії. по-справжньому гідні люди завжди підтримають іншого у його прагненні до саморозвитку . Саме до них варто прислухатися, рахуватися з їх думкою. Позитивне мислення притягує в наше життя відповідних людей, виконує роль магніту для хороших.

Розібравшись у важливості цього питання, слід зрозуміти, яким чином можна навчитися оптимізму.

Як мислити позитивно?

Гарне запитання, враховуючи велику кількість негативних факторів, що оточують людину. Погана політична та економічна ситуація в країні, низькі соціальні стандарти, погіршення екології та багато іншого не сприяє оптимізму. В таких умовах, погане настрій і негатив-ще більше вганяють людини в депресію . Позитивне мислення-найважливіший спосіб боротьби з недосконалістю світу.

Щоб розвинути в собі цей майстерність , підійдуть наступні прийоми:

  • Мотиваційні книги та відео;
  • Спілкування з позитивними людьми;
  • Щоденник успіху;
  • Очищення мови від негативних слів;
  • Вміння дякувати;
  • Афірмації та афформації;
  • Проактивна життєва позиція.

Все це розвиває позитивне мислення та оптимізм. Бажано застосовувати названі методи разом, комбінуючи і взаємодоповнюючи їх.

1. Мотивуючі книги та відео.

Подібно знанням, які приходять до нас із зовнішніх джерел, так і окремі якості особистості починають розвиватися, коли людина дізнається про таку можливість. Наприклад, хтось виростає в сім'ї, де домінує песимізм. Він навіть не знає, що є й інший погляд на світ. Друзі сім'ї дотримуються відповідної життєвої установки, тільки зміцнюючи такий тип мислення. Випадково ця людина знаходить мотивуючу книгу, що пропагує позитивне мислення. Ця нова можливість знаходить відгук у його душі, перевертаючи світогляд і кардинально змінюючи подальше життя. Черпати натхнення і ідеї в історіях людей, які досягли успіху, можна багато чому у них навчитися, тим самим притягаючи хороші події у власне життя.

2. Спілкування з позитивними людьми.

Не менш важливо оточити себе тими, хто з оптимізмом дивиться в майбутнє. Фраза» з ким поведешся, від того і наберешся " актуальна завжди. Добре, коли є люди, які своїм прикладом налаштовують на позитив. З ними завжди приємно і комфортно. Спілкування приносить задоволення, притягує позитивні думки. Такі люди ніколи не тягнуть вниз, не «підрізають крила». Навпаки, вони впевнено рухаються по життю, надихаючи і інших до експериментів і творчості . Сім'ю, однокласників і одногрупників люди не вибирають, але з ким дружити, будувати відносини або працювати – свідоме рішення кожного. Так що, в ситуаціях, коли вибір є, краще зробити його на користь тих, хто надає впевненість у своїх силах.

Пройти тест на півкулі мозку

3. Щоденник успіху.

Для того щоб підтримувати позитивне мислення кожен день, бажано регулярно нагадувати собі про свої, нехай і незначних, перемоги. З цією метою рекомендується завести щоденник успіху. У нього слід записувати всі свої досягнення, починаючи зі шкільних років, а можна ще й раніше. Перечитуючи цей щоденник, людина зміцнює віру в себе і свої можливості, створює якийсь позитивний емоційний ореол. Працює за принципом логічного висновку. Якщо виходило раніше, відповідно буде виходити і далі. Найбільш важливий такий щоденник в періоди невдач, коли людина починає розчаровуватися в собі. Буквально п'ятихвилинне підживлення позитиву відновлює впевненість у собі , підігріває бажання домогтися поставлених цілей.

4. Очищення мови від негативних слів.

Слова – це ідентифікатори людських думок і світогляду. Крім того, що вони сингалізують іншим про особливості нашого внутрішнього світу, так ще й «промивають мізки» нам самим. Чим частіше людина вимовляє певні слова, тим більше вони впливають на його підсвідомість . Як мислити позитивно, якщо звучить суцільний негатив? Причому звучить з власного рота. Необхідно раз і назавжди прибрати зі свого лексикону весь песимізм і невпевненість, а також нецензурні слова. Так і інші почнуть сприймати людину позитивно, і він сам додатково відгородиться від негативу.

5. Вміння дякувати.

Подяка - одне з найважливіших явищ у світі. До слова, її можуть відчувати навіть тварини. Бути вдячним, значить цінувати те хороше, що є в житті. За принципом зворотного зв'язку , раз добрі вчинки викликають почуття вдячності, то і подяку людини у відповідь притягує до нього добро.

Охочіше допомагають тому, хто це цінує і вміє сказати спасибі. Тим більше що в момент подяки людина додатково підкреслює для самого себе, що йому є за що дякувати. Позитивне мислення зміцнюється позитивними словами. І сказати людині "спасибі « - найкраще з побажань в його сторону, означаючи фразу»Спаси Бог".

Подяка сіє зерно радості і щастя в душі тієї людини, до якого вона звернена. Таким чином, добро повертається тим, хто його несе у світ. Якщо слідувати цьому принципу, то менше місця залишиться в житті для негативу.

6. Афірмації та афформації.

Психологічні хитрощі, які допомагають займатися самонавіюванням. Афірмації-це регулярне повторення життєстверджуючих фраз, а афформації – позитивно поставлені самому собі питання. Наприклад « " співробітники мене цінують і поважають» (афірмація) або «Чому мене цінують і поважають співробітники?"(афформація). Є кілька варіантів, щоб розвивати позитивне мислення: відео, аудіо або ж самостійно. В Інтернеті викладено багато відеоматеріалів і аудіозаписів з афірмаціями на кожен день. Але найефективніші-ті, які людина вимовляє сам, вкладаючи в них свою власну енергетику .

Дія афірмацій полягає в «перепрошивки» своєї підсвідомості, коли людина вольовими зусиллями змушує себе повірити в те, чого він хоче. Афформації спрямовані на логічне підтвердження своїх цілей . Людина знаходить відповіді, які задовольняють його запитам, тим самим додатково зміцнюючи віру в себе.

7. Проактивна життєва позиція.

Позитивне мислення тісно пов'язане з розумінням того, що погані та добрі події в житті людини значною мірою визначаються ним самим. Безумовно, метеорит,» приземлився " на голову – навряд чи можна назвати особистим вибором, але в більшості випадків людина сама вирішує, як йому жити. Вміння брати відповідальність за своє життя на самого себе – і є проактивністю. Як мислити позитивно, якщо " пливеш за течією» і проявляєш пасивність? Активна життєва позиція відганяє песимізм, оскільки людина усвідомлює, що саме від нього залежить, буде успіх чи ні. Задля досягнення поставленої мети , він бере під контроль свої думки, позитивно починає оцінювати свої можливості. Успіх приходить до того, хто чекає і вірить в нього.

У житті людини є місце для багатьох закономірностей. Принцип зворотного зв'язку-один з найбільш базових і універсальних. Позитивне мислення притягує аналогічні події, і навпаки. Досягнення успіху стає можливим, тільки якщо в нього вірити і прикладати для цього всі можливі зусилля, відганяючи і тінь сумнівів.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Чому з'являється впевненість, що мене ніхто не любить і чи так це наспра ...
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Ефективні поради про те, що робити, якщо не хочеться жити? Де шукати мот ...
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Що таке міжособистісний конфлікт і які його основні ознаки? Які види був ...
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Що таке розвиток особистості і як це допомагає знайти свою індивідуальні ...
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть, якщо вона відійшла на другий план? Які є способ ...
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною в невідповідному місці або в неправильний час може ...
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Як жінці знайти своє покликання і заробляти гроші легко і з задоволенням ...
Новое youtube видео