Назад
Перепади настрою: 8 причин і що з цим робити??

Навигация по разделу
перепады настроения

Чому виникають перепади настрою і як з ними боротися?

Які причини можуть викликати перепади настрою? Які наслідки можуть бути? Як боротися з різкими перепадами настрою?

Перепади настрою – істотний недолік, який ускладнює життя людини і його оточення. Найчастіше, подібне явище спостерігається у жінок, хоча і серед чоловіків не рідкість. Про що це свідчить? Що робити в такому випадку? Які причини викликають емоційну нестабільність? Чи варто переживати з цього приводу? Які заходи необхідно вжити, щоб вирівняти свій настрій? Чи можна це зробити самостійно? Розберемося в суті цього питання.

Основні причини перепадів настрою.

Причин цього явища багато. Часта зміна настрої може бути обумовлена фізіологічними або психічними процесами. Їй в більшій мірі схильні жінки, але і серед чоловіків такі випадки не поодинокі. Основні причини, що викликають різкі перепади настрою:

  • Гормональний дисбаланс;
  • Прийом лікарських препаратів;
  • Знижена рухова активність;
  • Паталогічні процеси;
  • Депресія або стрес;
  • Дієти та фізичне виснаження;
  • Шкідливі звички.

Якщо говорити узагальнено, то мінливий настрій сигналізує про слабкість організму. Безумовно, різні типи темпераменту можуть характеризуватися певною специфікою. Флегматики і сангвініки менш схильні до змін настрою, тоді як холерики і меланхоліки відчувають ці стани частіше. Але все-таки можна простежити грань між нормою і відхиленням.

Пройти тест на темперамент

1. Гормональний дисбаланс.

Емоційний фон людини тісно пов'язаний з виробленням багатьох гормонів. Серед них є такі, які підвищують настрій, інші, навпаки, опускають його «нижче плінтуса». Підвищення рівня чоловічих статевих гормонів (в першу чергу, тестостерону) призводить до агресивності людини. Жіночі гормони (естрогени), навпаки відповідають за м'якість. До слова, у будь-якої людини, незалежно від статевої приналежності, присутні обидва типи статевих гормонів.

Просто виражені вони бувають в різній мірі . Гормон щитовидної залози тироксин може провокувати дратівливість. Серотонін, або» гормон щастя", навпаки робить людину доброю і життєрадісною. Окситоцин визначає прихильність і довіру. У чоловіків гормональний фон рідко змінюється, а ось для жінок перепади настрою з цієї причини нормальні, особливо в період місячних.

2. Прийом лікарських препаратів.

Ліки можуть впливати на емоції людини. Про це вказується в переліку побічних ефектів. Раптова зміна настрою під впливом подібних препаратів не повинна дивувати. Головне розуміти, навіщо приймати ці ліки. Якщо можна без них, краще так і вчинити. Коли ж іншого вибору немає, то доведеться миритися з побічними ефектами, тим більше, що, найчастіше, після припинення прийому препаратів, перепади настрою припиняються. Якщо негативний ефект триває, краще піти до лікаря.

3. Знижена рухова активність.

Здоров'я багато в чому обумовлено руховою активністю. Щоб енергія надходила в організм, її необхідно витрачати. Тому люди, які ведуть активний спосіб життя , займаються спортом і не сидять на одному місці, відчувають себе набагато здоровіше, ніж інертні і пасивні індивіди. Перепади настрою також у них зустрічаються значно рідше. Коли тіло знаходиться в тонусі, це допомагає в підтримці емоційного сталості. Справа в тому, що фізичні навантаження сприяють виділенню цілого ряду корисних речовин, які, потрапляючи в кров, сприяють поліпшенню самопочуття і підвищення настрою . Люди, які не проявляють нормальну рухову активність, позбавляють себе цієї емоційної «підживлення».

Пройти тест на характер людини

4. Паталогічні процеси в організмі.

Цілий ряд захворювань можуть провокувати різкі перепади настрою. Причиною є гормональний дисбаланс, який вони викликають, а також порушення вироблення інших життєво важливих речовин. Це можуть бути гострі або хронічні інфекційні захворювання, патології неінфекційної природи. Щоб усунути подібні причини, необхідно їх правильно діагностувати. Без консультації лікаря, це зробити неможливо. Тому, якщо відпочинок не допомагає позбутися від перепадів настрою, краще звернутися до медичного закладу.

5. Депресія або стрес.

Ці «модні» діагнози дійсно негативно впливають на емоційний фон людини. Справа в тому, що неправильний спосіб життя, в сукупності з поганою екологією і неякісним харчуванням, підривають здоров'я людини. На цьому тлі, крім поганого самопочуття і занепаду сил , можуть спостерігатися і перепади настрою. Це ще не захворювання, але якщо стан не зміниться, то на його тлі можуть виникнути паталогічні зміни. Тривале перебування в депресивному стані, або стресі, руйнує нервову тканину, змінює гормональний фон і пригнічує імунну систему з усіма витікаючими наслідками.

6. Дієти і фізичне виснаження.

Недолік корисних речовин для психічної активності буває викликаний, крім зовнішніх факторів, ще й внутрішнім прагненням людини до «досконалості». Всілякі дієти та інші самокатування часом підривають здоров'я не гірше сезонних хвороб або розташованого поруч хімічного виробництва. Безумовно, часом обмежити себе в їжі корисно, але якщо робити це з фанатизмом, то, крім шкоди, нічого більше не вийде. Перепади настрою-яскрава ознака того, що пора закінчувати голодування, інакше добром для організму це не закінчиться.

7. Шкідливі звички.

Враховуючи всі «принади» індустріального світу, що включають викиди в атмосферу небезпечних речовин, харчові барвники та ароматизатори, забруднення водойм і грунту, додатково гробити організм алкоголем або нікотином на кшталт мазохізму. Самі по собі шкідливі звички по початку не викликають перепадів настрою, але якщо вони увійдуть в "хроніку", то відчутний удар по психіці не змусить себе довго чекати. Особливо яскраво це проявляється в період «ломки», коли або на пляшку не вистачає, або остання сигарета в дорозі Закінчилася. Не кажучи вже про наркотичну залежність серйозніше.

Як боротися з перепадами настрою?

Панікувати в разі перепадів настрою не варто, але звернути на них увагу слід. Залежно від причини їх викликала, можуть мати місце різні способи профілактики та усунення. Найчастіше, допомагає відпочинок, правильне харчування і повноцінний сон. Якщо їх недостатньо, краще звернутися до лікаря і пройти медичне обстеження з метою виявлення причини. Якщо перепади настрою викликані хворобою, то необхідно буде її вилікувати і симптоми пройдуть самі собою.

У будь-якому випадку, краще засвоїти просте правило. Не допустити проблему набагато легше, ніж її потім виправити. неправильний спосіб життя - найпростіший спосіб отримати проблеми зі здоров'ям, в тому числі і психічним . Кращою профілактикою служить фізична активність, корисний раціон і грамотне чергування роботи і відпочинку . Не менш важливо уважно ставитися до самопочуття, слухати свій організм і якомога швидше реагувати на всі його сигнали, особливо самі виразні.

Перепади настрою – подібно лакмусовому індикатору свідчать, що з людиною щось не так. Це може бути банальна втома, але бувають причини і серйозніше. Якщо симптоматика стійка, краще уважно проаналізувати її причини, можливо навіть звернувшись до лікарів. Але найчастіше досить повноцінно відпочити і виспатися.

Пройти тест на психіку

Зараз читають
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Хто така Луїза Хей і чому її афірмації такі особливі? Приклади позитивни ...
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Що таке дисципліна і які є її види? Навіщо потрібна дисципліна? 5 надійн ...
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Якими бувають поцілунки? Чим відрізняються їх техніки? Як цілуватися в п ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Тема даної публікації під назвою «ефективна мультифункціональність» тіль ...
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Що таке скептицизм? Як використовується у філософії, науці та характерис ...
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Що таке відчуття і чому їх важливо практикувати? Як продовжити відчуття ...
Новое youtube видео