Назад
Яку книгу почитати або які книги варті цього??

Навигация по разделу
какую книгу почитать

яку книгу почитати і за якими критеріями вибирати?

Топ 12 авторів книг, які варто почитати хоч раз в житті. Як правильно вибирати книги, за якими критеріями їх оцінювати.

Питання " Яку книгу почитати?"стає все більш актуальним, коли людина починає вивчати невідомий йому напрямок. Ще складніше осягати абстрактні теми, на зразок Самовиховання або саморозвитку. Такі книги не популяризують в шкільних або університетських програмах, у всякому разі, в нашій країні. До них насторожено ставляться офіційні вчені, а старше покоління вважає непотрібною тратою часу. Як же бути в цьому випадку? Яку літературу вибрати, щоб підвищити свій рівень у всіх сферах одночасно? Якщо рішення важко, краще прочитати цю статтю.

Критерії вибору книги.

Перш, ніж приступити до аналізу наявних авторів, а також їх робіт, варто визначити, якими критеріями керуватися в цьому виборі. Книга повинна нести крім інформативного, ще естетичне значення. Якщо її противно брати в руки, або мова викладу викликає "завихрення" звивин, то варто задуматися з приводу доцільності такої витрати часу. Розмірковуючи на тему, яку книгу прочитати, бажано ознайомитися з такими факторами:

 • Зовнішній вигляд - сигналізує про якість підготовки видання, в тому числі текстового наповнення;
 • Анотація - коротко описує, про що піде мова, допомагає сформувати перше уявлення;
 • Інформація про автора - дає можливість оцінити досвід письменника, його "послужний список", передбачуваний рівень професіоналізму;
 • Відгуки - показують думку інших читачів, їх висновки і успіхи в застосуванні написаної інформації;
 • " внутрішня реакція» - суб'єктивний показник, ігнорувати який також не варто, оскільки інітуіція рідко підводить тих, хто навчився до неї прислухатися.

Отже, обкладинка обрана, тема начебто цікава, мудрість автора не викликає сумнівів, тисячі читачів завалили інтернет хвалебними одами і навіть «внутрішній цензор» жадібно «потирає руки», передчуваючи майбутнє читання. Але як бути, якщо сподобалося відразу кілька видань? Яку книгу варто прочитати першою? Це питання скоріше риторичне. Бажано, ознайомитися з самою темою саморозвитку . Підійдуть тематичні статті на нашому сайті. Це допоможе сформувати поверхневе розуміння теми, виділити основні напрямки вдосконалення.

Потім, варто класифікувати книги за їх логічною послідовністю . Скажімо, хтось хоче вивчити управління часом , який складається з Цілепокладання , вибору пріоритетів, планування і т.д. значить відразу варто почитати книгу про цілі, потім літературу про пріоритети, доповнити все це плануванням. Це умовний приклад, але він відображає реальний алгоритм дій.

Буває так, що кілька книг однаково цікаві або корисні. В такому випадку, можна спиратися на свій внутрішній голос. Вибрати те видання, яке викликало більше інтересу.

Для тих, хто бажає стати краще, даємо підказку, які книги варто прочитати для саморозвитку.

Пройти тест на самооцінку

Кращі автори по темі саморозвитку.

Питання самовдосконалення хвилювало людину завжди. Філософи і релігійні діячі створили сотні тисяч всіляких творів на цю тему. Поступово виник бізнес, який почав вбирати, подібно губці, багато ефективні рекомендації про саморозвиток людини, бажаючи зробити його більш успішним, результативним. Варто відзначити, що не завжди поради, описані в бізнес-літературі, корисні для особистості, оскільки гонитва за прибутком, часом віддаляє людину від його справжнього покликання.

З моменту появи коучингу , грань між бізнесом і саморозвитком значно розмилася, багато тренера і автори стали популяризувати всебічний розвиток . Їх поради допомагають гармонізувати життя людини, зробити його більш успішним, при цьому, дотримуючись баланс між роботою та особистим життям.

До найбільш відомих авторів, чиї книги підкорили аудиторії в сотні тисяч читачів, відносяться Брайан Трейсі, Стівен Кові, Роберт Кіосакі, Марк Менсон, Барбара Шер, Сью Хедфілд, Річард Бренсон, Робін Шарма, Наполеон Хілл, Джон Максвелл, Дейл Карнегі, Тімоті Ферріс. Познайомимося з кожним з них. Заздалегідь уточнимо, що порядок розміщення абсолютно не відображає зменшення цінності творів. Просто в один рядок розмістити всіх письменників неможливо. Так що, якщо цікаво, які книги варто прочитати, пропонуємо наступних авторів.

Брайан Трейсі

Відомий канадський письменник і консультант, який сам пройшов шлях до вершини практично з нуля. На своєму особистому прикладі Брайан довів, що завзятість і праця приносять результати. Свої думки і спостереження він виклав у більш ніж шести десятках книг. Найпопулярніші з яких:

 • " Вийди із зони комфорту»;
 • " залиште огиду, поцілуйте жабу»;
 • " повна участь»;
 • «переговори»;
 • " досягнення максимуму»;
 • " звички на мільйон доларів»;
 • «зміни мислення».

Стівен Кові

Американський консультант з питань управління, який детально вивчив секрети ефективності, виклавши свої спостереження в цілій серії всесвітньо відомих книг. Одна з найпопулярніших робіт автора – «сім навичок високоефективних людей», що стала настільною для багатьох успішних менеджерів. Слідом за нею вийшло продовження – «восьмий навик – від ефективності до величі». Але щоб його» подужати«, краще попередньо ознайомитися з іншими роботами Стівена Кові:» сім навичок високоефективних сімей«, " Супер робота. Супер кар'єра " « "досягнення пріоритетних цілей" і т. д.

Роберт Кіосакі

Популярний автор і спікер, який на своєму особистому прикладі показує, як побудувати успішний бізнес. Найбільшу популярність здобула провокаційна робота» Багатий тато, бідний тато", написана спільно з Шерон л.Лектер. У ній викладені основні принципи і навички , необхідні для успіху. Ще будучи студентом, Роберт задумався, чому одні багато і старанно вчаться, згодом заробляючи гроші, а інші домагаються результатів значно раніше. Результати його роздумів лягли в основу названої книги, а також серії наступних робіт: «Квадрант грошового потоку», «другий шанс» та ін.

Марк Менсон

Американський блогер, письменник і бізнесмен, аудиторія якого вимірюється мільйонами читачів і передплатників. Його роботи присвячені темам психології , відносин, життєвого вибору. Однією з найпопулярніших робіт Марка Менсона вважається книга «тонке мистецтво пофігізму. Парадоксальний спосіб жити щасливо", яка пропонує відволіктися від зацикленості на успіху, звернути уваги на інші, більш важливі, життєві цінності.

Барбара Шер

Популярна німецька письменниця американського походження, яка випустила сім книг, присвячених мистецтву Цілепокладання. Популярність придбала її робота в співавторстві з Енні Готтліб " мріяти не шкідливо. Як отримати те, чого дійсно хочеш». Перша книга розійшлася тиражем понад три мільйони примірників, видаючись вже 35 років. А третя книга, під назвою " про що мріяти. Як зрозуміти, чого хочеш насправді, і як цього домогтися», увійшла в список найпопулярніших книг, за версією авторитетного Нью-Йоркського видання.

Для тих, хто зайнятий питаннями працевлаштування, шукає яку книгу почитати, підійде «робота твоєї мрії. Як заробляти гроші, займаючись улюбленою справою"»

Пройти тест на впевненість у собі

Сью Хедфілд

Викладач, письменниця і тренер, яка поділилася своїми ідеями про позитивні зміни в житті на сторінках книги «що тебе зупиняє». Цю роботу можна розцінювати як практичний посібник з втілення мрії в реальність. Буде корисна в якості мотиватора або» чарівного пенделя", що допомагає жити так, як цього дійсно хочеться.

Річард Бренсон

Британський мільярдер, книги якого відображають його історію успіху, дають ефективні рекомендації з питань лідерства, ведення бізнесу. Одними з найпопулярніших його робіт вважаються: «до біса все. Берися і роби», «оголений бізнес", " мої правила. Слухай, вчися, смійся і будь лідером». Вони будуть корисні як підприємцям, так і широкої аудиторії, яка бажає домогтися результатів, стати успішніше і щасливіше.

Робін Шарма

Література по мотивації і особистісному зростанню не обов'язково повинна виглядати як методичка або підручник. Так, канадський письменник з індійським корінням Робін Шарма, випустив популярну притчу про саморозвиток «Монах, який продав свій Феррарі». Вона присвячена перипетіям забезпеченого адвоката, який змушений переглянути своє життя, у зв'язку з початком духовною кризою. Разом з іншими роботами автора, такими як «натхнення на кожен день» або «Лідер без титулу», буде корисна людям, які задають питання, Яку книгу прочитати, щоб знайти свій власний шлях, досягти успіху в ньому.

Наполеон Хілл

Один з найкращих авторів на тему успіху. Монументальний твір» Думай і багатій " дозволило стати більш успішними багатьом тисячам його читачів. Наполеон Хілл навіть був радником американського президента Франкліна Рузвельта, що само собою доводить його авторитет, компетентність. У роботах письменника можна знайти корисні поради по особистому зростанню і розвитку , які формують справжню формулу успіху. Рекомендовані всім, хто відчуває готовність зробити перехід на якісно новий рівень.

Джон Максвелл

Автор, який присвятив себе вивченню питань лідерства, що застосовуються на роботі, в бізнесі чи особистому житті. Серед його популярних творів:

 • " 21 незаперечний закон лідерства»;
 • " 21 обов'язкова якість лідера»;
 • «виховай в собі лідера».

Джон Максвелл, крім письменницької роботи, заснував кілька організацій, які допомогли виробити лідерські якості більш ніж п'яти мільйонам чоловік.

Дейл Карнегі

Культовий американський психолог, письменник і педагог, книги якого також були нарозхват в пострадянських країнах в дев'яності роки. Не втратили вони своєї актуальності до цього дня. Основна тематика його робіт-мистецтво ефективного спілкування, налагодження зв'язків. Незважаючи на окрему критику описаних підходів у контексті маніпулятивності методів, концепція спілкування дуже корисна. До найбільш відомих книг відносяться:» як завойовувати друзів«,» як перестати турбуватися і почати жити«,»як виробити впевненість в собі і впливати на людей, виступаючи публічно".

Тімоті Ферріс

Молодий американський письменник, інвестор і спікер, який випустив книгу «як працювати по чотири години на тиждень», яка буде корисна всім фрілансерам і людям, які працюють самі на себе. Цей твір актуалізує знання зі сфери тайм-менеджменту та суміжних дисциплін. Дозволяє оптимізувати робочий процес для того, щоб отримувати максимум ефекту, при мінімальних втратах часу і сил.

Перш ніж задавати питання " Яку книгу почитати?", варто зрозуміти для самого себе, навіщо це робити. З якою метою планується майбутнє читання? Професійної літератури видано багато. На будь-яку тематику. Якщо мова йде про питання саморозвитку, то тут складніше. Варто довіряти тим авторам, які особистим прикладом і багатотисячними аудиторіями вдячних читачів довів правоту і ефективність своїх рекомендацій.

Пройти тест: Шкала самоповаги

Зараз читають
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя? 8 дивовижних досліджень і 6 секретів щасливого життя, про ...
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Що таке енергія людини? 5 ефективних прийомів, як підвищити життєву енер ...
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися з користю? 7 ефективних прийомів розслаблення ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Що значить перебільшувати і чому це є навмисним спотворенням дійсності? ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Що таке сексуальність людини і як вона проявляється в його поведінці і з ...
Новое youtube видео