Назад
Як настрій: чому запитують і як відповідати??

Навигация по разделу
как настроение

що відповідати на питання "як настрій" і 5 способів його поліпшити

Як відповідати на питання " як настрій?"і як на них реагувати? 5 порад що зробити, якщо настрій дійсно не дуже гарне.

Найчастіше, " як настрій?"запитують у випадку, коли видно, що воно не дуже. І дійсно, якщо на обличчі людини «сяє» посмішка, подібні питання не виникнуть. Але в разі, коли «колір» настрою сірий, кожен вважає своїм обов'язком поцікавитися про душевний стан. Що робити в такому випадку? Чи варто звертати на подібні питання увагу? Буває так, що начебто все нормально, а оточуючі вважають, що з настроєм щось не так. Про що це свідчить? Як поліпшити настрій, щоб подібні питання припинилися? Внесемо ясність в цю тему.

Чому запитують " як настрій?»

Відома фраза «з боку видніше» не втрачає своєї актуальності. При цьому, пліч – о-пліч з нею йде інша приказка «чужа душа-потемки». Яке висловлювання більш справедливо? Все залежить від конкретної ситуації. Часом нав'язливий питання " як настрій?"може додатково зіпсувати і без того поганий настрій .

По-перше , зовнішній вигляд далеко не завжди відображає те, що відбувається у людини на душі. Похмурий вигляд може бути природним для когось, навіть коли він виграє в лотерею. При цьому,» голлівудська «посмішка часто входить в комплект емоційної»маски". Багато що залежить від типу темпераменту . У сангвініка радості хоч відбавляй. Із флегматика емоції не витягнеш і кліщами. Холерики самі пояснять, що думають, навіть не чекаючи питання. Задля меланхоліка ж кисла міна-нормальне явище.

По-друге, варто розуміти, хто задає питання " як настрій?", щоб правильно інтерпретувати його значимість для себе. Якщо запитує друг або родич, який добре знає нормальний стан, варто задуматися, можливо, з настроєм дійсно щось не так. Якщо ж питання поставлене швидкоплинним знайомим, то, швидше за все, це або пусте інтерес, або провокація. Подібно ситуації з відсутньою масою тіла.

Наприклад , хтось намагається збільшити свою вагу. Всі близькі звертають увагу на те, що він дійсно стає масивніше. Потім ця людина випадково зустрічає шапинкових знайомого, і чує в свою сторону «Чому ти такий худий?", на рівному місці. З чого він взагалі вирішив так? Навіщо таку дурість озвучив? Просто не подумавши, або, навпаки, добре навіть подумавши, як краще зачепити.

По-третє, не важливо, скільки разів запитають " як настрій?", куди важливіше, що людина відчуває всередині. Якщо вважаєте, що все нормально, то немає сенсу і замислюватися з приводу питання. Підійде банальний відповідь - »все ок". У разі, коли і самі розумієте, що щось не так, краще подумати, як підвищити собі настрій. Про те, як це можна зробити, поговоримо далі.

Пройти тест на темперамент

Як поліпшити настрій?

Якщо на питання " як настрій?", відповідь не додає оптимізму, слід негайно приступити до його поліпшення. Не обов'язково виливати душу спитав. Найчастіше, подібно питання"Як справи?", про настрій запитують через пристойність. Тут важливіше бути чесним з самим собою. Приблизний алгоритм дій наступний:

  • Спробувати самому зрозуміти, чи все в порядку;
  • Розібратися в причинах поганого настрою;
  • Усунути фактори, що негативно впливають на емоційний фон;
  • Переключитися на приємні моменти;
  • Отримати емоційну підзарядку.

А тепер розглянемо ці кроки по-окремо.

1. Спробувати самому зрозуміти, чи все в порядку.

Як тільки прозвучало питання " як настрій?", слід поглянути на себе з боку і зрозуміти, чи доречно він заданий. Ситуації бувають різні. Наприклад, хтось поводиться, як гуморист, а потім різко намагається стати серйозною людиною. Тож не дивно, якщо всім навколо здасться, що у нього почався поганий настрій. Хоча, насправді, це буде абсолютно не так. Але іноді питання «як настрій?"виявляється до місця. Тоді краще задуматися і спробувати зрозуміти, чому емоції негативні.

2. Розібратися в причинах поганого настрою.

Здатність аналізувати – одне з найважливіших еволюційних пристосувань, що підняли людину над іншими тваринами. Отже, потрібно застосовувати цей майстерність завжди і скрізь. Дасть він підказку і, як поліпшити настрій.

Причин цього явища безліч, від проблем зі здоров'ям, до труднощів на роботі або в особистому житті. Досить бути чесним перед самим собою і все стане на свої місця.

3. Усунути фактори, що негативно впливають на емоційний фон.

Залежно від причин, що викликали кислу міну, способи боротьби з нею можуть помітно відрізнятися. Якщо людина захворіла, їй слід звернутися до лікаря. Якщо причина в втоми , необхідно відпочити і виспатися. Коли настрій псуватися через сварки , краще помиритися. У разі невдач на роботі, слід або поміняти роботу, або своє ставлення до неї. Якщо настрій знижений від спілкування з хлопцем / дівчиною, можна вчинити так само, як і з роботою. Головне запам'ятати, поки не усунутися причина поганого настрою, значно складніше буде його поліпшити.

4. Переключитися на приємні моменти.

Надійний прийом, як підвищити настрій – навчитися перемикати свою увагу. Припустимо, у кого-то почався нежить. Людині стало погано, емоції негативні. Він пішов в аптеку, купив краплі, закапав ніс. Начебто полегшало, але, як кажуть, «осад на душі залишився». Для того щоб настрій покращився якомога швидше, бажано переключитися на що-небудь інше. Щось, що викликає приплив позитивних емоцій . Що саме? У кожного свій секрет. Найбільш універсальні способи розглянемо далі.

5. Отримати емоційну підзарядку.

Ефективні способи – це гумор і приємна музика. Читання анекдотів, перегляд розважальних передач, або прослуховування правильних аудіозаписів-універсальний засіб від туги і депресії . Варто було тільки почути життєстверджуючі мотиви, і настрій покращився. Для кого-то кращим антидепресантом стане чашечка кави, іншому необхідно тістечко, а третій з радістю пограє на комп'ютері. Не важливо, що людина буде робити. Головне, який ефект на нього це надасть.

Що відповісти на питання " як настрій?"- справа кожного. Куди важливіше, для самого себе визначити актуальність цього питання. Якщо він заданий «в точку», слід розібратися через що невеселий вигляд. Тоді стане легше виправити причину негативу і швидше налаштуватися на потрібний лад. Арсенал прийомів для цього різноманітний, що дозволяє знайти відповідний досить легко.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Зараз читають
Чи варто жити? Аналіз причин і 3 способи подолати цей стан
Чи варто жити? Аналіз причин і 3 способи подолати цей стан
Чому виникає питання " чи варто жити?"і як це пов'язано з апатією? 3 спо ...
Роздвоєння особистості: що це таке, ознаки і лікування
Роздвоєння особистості: що це таке, ознаки і лікування
Що таке роздвоєння особистості і чому воно рідко діагностується? Як розп ...
Гештальт терапія: що це таке, її плюси і мінуси.
Гештальт терапія: що це таке, її плюси і мінуси.
Що таке гештальт терапія і як вона підвищує інтерес до світу суб'єктивни ...
Внутрішньоособистісний конфлікт: що це таке, його види і причини.
Внутрішньоособистісний конфлікт: що це таке, його види і причини.
Що таке внутрішньоособистісний конфлікт і як можна його розпізнати? Чому ...
Особистісний конфлікт і груповий: що це таке і в чому різниця??
Особистісний конфлікт і груповий: що це таке і в чому різниця??
Що таке особистісний конфлікт і які відмінності від групового? Причини в ...
Перший поцілунок: ну коли вже можна? 5 золотих правил
Перший поцілунок: ну коли вже можна? 5 золотих правил
Як підготуватися до першого поцілунку? Які його особливості і чи можна ц ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео