Назад
Честолюбство: що це таке, добре чи погано і як навчитися??

Навигация по разделу
честолюбие

Що таке честолюбство і як його в собі виховати?

Що таке честолюбство і чому це потужна внутрішня мотивація для перемог, незалежно від розміру отриманого призу? 9 порад як розвинути честолюбство

Іноді ми досягаємо мети і замислюємося: "скільки можна працювати? Пора вже заспокоїтися і перепочити». Але для честолюбної людини таких питань не існує. Як тільки честолюбець підкорять одну вершину, тут же відправляється на захоплення наступної. Чи завжди це якість буває позитивним? Чому "честолюбство" вважається словом з негативним відтінком? Як виховати в собі здорові амбіції?

Нижче – відповіді на питання і 9 порад для тих, хто мріє навчитися перемагати.

Що таке честолюбство?

Честолюбство-це свідоме прагнення людини зайняти високе положення, отримати визнання в суспільстві, досягти помітних успіхів, довести свою перевагу в кар'єрі, спорті, знаннях, особистому житті. Честолюбство – стимул постійний. Воно або є, або його немає. Ця глибинна мотивація зароджується в ранньому дитинстві, розвивається протягом життя, але не зникає навіть в глибокій старості. Саме честолюбство не дозволяє людині зупинитися і сказати собі « я отримав все, що хотів ».

Честолюбство проявляється і займає грандіозне місце там, де мова йде про гроші, владу, славу, рекорди, мрії підкорити світ, створити щось грандіозне. воно неможливо без обов'язкових компонентів : загостреного самолюбства , амбітності, марнославства, високої самооцінки , змагального азарту, новаторства.

Честолюбний — це людина з найвищим рівнем домагань до себе, оточуючих, життя. досягнення мети стає для нього питанням життя і смерті, а бажання самореалізації проходить під девізом « досягти всього, у що б то не стало ». Причому бажання стати най-най ніколи не вичерпується. Приймати виклики, боротися, перемагати для честолюбця так само природно, як качати прес.

Якщо звернутися до семантики слова, то в тлумачному словнику В. і. Даля « честолюбство-це пошук зовнішньої честі, поваги , пошани, почестей ». Суть честолюбства повністю розкривається в двох коренях слова і буквально означає «Любов до честі». Дане поняття вивчається і обговорюється в педагогіці, соціології, психології , етиці, сфері бізнесу.

Пройти тест на тип особистості

Честолюбство-це добре чи погано?

Так склалося, що честолюбство сприймається людьми негативно. Але це якість буває різної природи.

Неадекватне честолюбство руйнівний для особистості . Його негативні сторони виражаються в завищеному егоїзмі, бажанні домінувати , отримати багато грошей. Така людина що називається» йде по головах", не рахуючись з оточуючими. Він, як правило, не викликає довіри, поваги, любові і часто залишається на самоті.

Адекватне честолюбство - потужне джерело внутрішньої мотивації і ентузіазму , який допомагає людині прокладати шлях до успіху самостійно. Це позитивне якість спонукає вибирати складні цілі, не зупинятися при невдачах, прагнути до перемог, постійно перебувати в процесі саморозвитку . Амбітність в плюсі-конструктивна якість. Без неї ніяк не можна в спорті, менеджменті, підприємництві.

Найчастіше прояв амбіцій для кар'єрного зростання вважається явищем із західної цивілізації. В американських школах це якість не просто схвалюється, але разом з змагальністю активно підтримується в учнях. У східній культурі агресивна завзятість, як правило, не заохочується. Проте, здорове честолюбство призводить до перемоги повсюдно.

Ставлення до честолюбства в релігіях.

Основні релігійні вчення висловлюють протилежні думки про честолюбство.

В православ'ї є синонімом марнославства, прагнення до суєтної або порожньої слави. Велика частина християнського життя проходить в самознищенні і боротьбі з гріховними навичками, а це неможливо без повної відмови від гордості і амбіцій.

Іудаїзм проповідує перехідний етап. З одного боку надмірне честолюбство і марнославство властиво людям через їх недосконалості. Але з іншого-бажати собі і своїй родині благополуччя, щастя - цілком природно.

Протестантська етика повністю схвалює честолюбство, без якого неможливі досягнення цивілізації і високий рівень життя. У тому, що людина хоче кращого, немає нічого поганого. Адже досягнення і достаток забезпечують його родині хороший будинок, машину, освіту.

Три головні фактори, що впливають на честолюбство.

Успіх для честолюбних людей – така ж фізіологічна потреба, як їжа і сон. Але крім фізіології тут спрацьовують інші фактори:

 • Самооцінка . За статистикою люди з високою самооцінкою більш амбітні, частіше за інших демонструють свою перевагу і домагаються кращих результатів.
 • Особливості психології. екстраверти більше націлені на спілкування та визнання, тому успіх має для них більше значення. інтроверти навпаки воліють піти від думки оточуючих, тому про успіх замислюються рідше.
 • Сімейна історія та виховання . Якщо людина виховувався в сім'ї, де велике значення надавалося амбітності, він, швидше за все, виросте честолюбним. Такі люди знають, що апріорі оточуючі очікують від них успіху.

Зате талант не вважається обов'язковою частиною честолюбства. Навпаки, на практиці самими честолюбними виявляються люди, які мало що могли.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

Як отримати досвід переможця і навчитися перемагати?

Честолюбство саме по собі звертається безпідставними фантазіями. Зате, підкріплене завзятістю, цікавістю, рішучістю, стабільністю, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ воно перетворюється на грізну силу. Але іноді і цього виявляється недостатньо для успіху. Новачкам не вистачає досвіду переможця-відчуття, яке дає впевненість у новій перемозі.

Переможці – люди з особливим складом розуму і способом життя. Перед вами 9 способів, які допоможуть налаштуватися на старанну працю і навчитися вигравати:

 1. Робити найскладніше . Ніщо так не піднімає самооцінку, як думка про перемогу над власною лінню, прокрастинацією, дискомфортом або страхом.
 2. Визначити для себе показники успіху . Успіх суб'єктивний: що для одного перемога для іншого може бути невдачею. Тому чи стане результат вдалим, кожен вирішує для себе. Критерій оцінки такий: якщо досяг того, чого планував – ти переміг, не досяг – невдаха.
 3. Підготуйтеся до критики . Кожного, хто відмовляється жити непомітно, ставить перед собою сміливі цілі, вирішує круто змінити життя, чекає осуд.
 4. Розвивати емоційний інтелект . Чим краще людина розбирається у власних почуттях, тим краще розуміє настрій інших, вміє правильно оцінити ситуацію, адекватно відреагувати на неї.
 5. Забути слово « неможливо » . Будь-які думки-це емоції . Негативні думки мають ірраціональну, руйнівну природу. Усунути їх за допомогою логіки не можна, зате можна замінити на конструктивні установки « я зможу », « я гідний найкращого «або" я зроблю все можливе і неможливе ».
 6. Позбутися шкідливих звичок . У кожного є персональний "демон": залежність від соцмереж, ожиріння, звичка відкладати важливі справи. Досить взяти волю в кулак і позбутися хоча б від однієї. перемога над шкідливою звичкою збільшує повагу до себе, дає впевненість в тому, що гідний кращого.
 7. Виконувати обіцянки перед самим собою . Найнеприємніше, що людина робить по відношенню до себе – регулярно порушує обіцянки. Це призводить до втрати довіри до себе, руйнує фундамент особистості. Цей пункт стосується не тільки неприємних справ, але сокровенних бажань, які постійно відкладаються.
 8. Розглядати невдачі як виклики . Справжні переможці вміють переживати невдачі, але не вважають їх перешкодою. Навпаки, помилки стають випробуванням для психологічної стійкості, тренуванням наполегливості, гнучкості, холоднокровності.
 9. Пам'ятати, що 80% зробленого не принесе результату . Не всі вміють наполегливо працювати до того моменту, коли щось починає виходити. Одна справа вивчити кілька фраз англійською, інша-вчити мову щодня. Готовність пережити крах і знову йти далі-обов'язкова якість переможця.

Висновки :

 • Честолюбство – прагнення бути значним.
 • Честолюбний – це людина з незнищенним бажанням досягти успіху.
 • Розвинене честолюбство – основна умова самореалізації і матеріального успіху.
 • Здорова амбітність та, що не шкодить іншим, але допомагає реалізувати себе. Нездорова призводить до саморуйнування.
 • Людина, яка перемогла один раз, виграє скрізь.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Зараз читають
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя? 8 дивовижних досліджень і 6 секретів щасливого життя, про ...
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Що таке енергія людини? 5 ефективних прийомів, як підвищити життєву енер ...
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися з користю? 7 ефективних прийомів розслаблення ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Що значить перебільшувати і чому це є навмисним спотворенням дійсності? ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Що таке сексуальність людини і як вона проявляється в його поведінці і з ...
Новое youtube видео