Назад
Як нейтралізувати маніпулятора послугами??

Навигация по разделу
обмен подарками

Як нейтралізувати маніпулятора послугами?

навіть на вигляд безкорисливі відносини між близькими друзями або родичами, припускають рівний енергообмін, хоча б в рамках відповідних емоцій, уваги, поваги, усної подяки

У соціумі відносини між людьми, за винятком альтруїстичних, часто будуються на взаємній вигоді, за принципом ти мені — я тобі.

Навіть на вигляд безкорисливі відносини між близькими друзями або родичами, припускають рівний енергообмін, хоча б в рамках відповідних емоцій, уваги, поваги, усної подяки. В іншому випадку, у відносинах створюється перекіс, і вони починають обтяжувати одну зі сторін.

Хто кому винен?

Напевно кожен стикався в своєму оточенні з такими людьми, які виступали з ініціативою і щось робили для вас без запиту з вашого боку. Наприклад, давали квитки на концерт, на який ви ніколи б не пішли, дарували абсолютно марну річ, запрошували на захід, який ви були змушені відвідувати з ввічливості, а не за власним бажанням. І ви, щоб не образити і зберегти нормальні відносини, намагалися максимально щиро дякувати їм за скоєне.

Однак, незважаючи на те, що послуга\подарунок для вас могла бути абсолютно марною, навіть обтяжливою, самі вони вважали, що мало не озолотили вас, і тепер, має право вимагати від вас послугу відповідної ваги. Але вага цієї послуги вже визначали не ви, а вони.

В результаті, за дрібничку, яка вам і даром не потрібна, від вас вимагають незрівнянно великих тимчасових, енергетичних, розумових витрат. Причому, і ви це розумієте, відмова, в якій би формі він не був висловлений, буде сприйнятий як явна образа і неповага до цієї людини. Адже він для вас» так старався«, а ви його»кидаєте". І ви з будь-якого, залишитеся «повинні».

Таких маніпуляторів в соціумі предостатньо, багато людей регулярно потрапляють на їх виверти і заради збереження «нормальних відносин» виконують відповідні прохання, навіть якщо ними явно користуються.

Як же чинити з такими людьми?

Буває, що ігнорувати їх суспільство і не приймати від них знаки уваги дуже важко. Вони пов'язані з потрібними Вам людьми, ви не хочете псувати з ними відносини, ви працюєте в одному колективі, вони — старше за посадою, вони — ваші родичі, друзі родичів і т.п. але ви прекрасно розумієте, що прийнявши даремний подарунок\послугу від них, ви будете дуже скоро повинні вивернутися навиворіт, виконуючи відповідне прохання.

Якщо відкрутитися від &171;подарунка&187; не вдається, є спосіб, як вирівняти позиції, або навіть назавжди позбавити людину від бажання маніпулювати вами за допомогою нерівноцінних послуг і послуг «з панського плеча».

Отже, щоб не потрапити в залежність від маніпуляторів, потрібно всього лише бути готовим до таких речей і завжди мати невідкладний хід у відповідь. У відповідь на знак уваги з боку маніпулятора, ви тут же, через годину, ввечері, на наступний ранок, поки ще гарячий ефект дзеркала, теж даруєте йому якусь дрібничку\надаєте послугу. Непогано, щоб вона вже була припасена заздалегідь.

Це може бути невеликий сувенір, шоколадка, коробка цукерок, якийсь недорогий талісман з езотеричного магазину, Брошура на розумну тему. Важливо на словах дати зрозуміти, що таким чином ви дякуєте йому за недавню послугу (врівноважуєте витрату маніпулятора).

&171; ти зробив мені приємне і я вирішив тебе віддячити — ось дуже цінна річ, яка зробить тебе щасливим & 187;. І не біда, що він готувався попросити вас зовсім про інше, адже він не питав вас, що потрібно вам, вірно? Ось і ви відповідаєте тим же!

Тим самим, ви вибиваєте з рук хитруна той самий моральний козир, право завантажити вас вирішенням його питань. Адже Ви-квіти, і нічого з його точки зору партнерських відносин йому не повинні!

А якщо квіти — то навіть якщо він і зважиться Вас про щось попросити, що не входить у ваші плани і буде для вас обтяжливим, ви набагато легше і простіше зможете йому ввічливо відмовити, пославшись на завантаженість\обставини. І у нього не буде приводу, а найголовніше, формального права на Вас образитися, а у вас не виникне почуття провини)

І звичайно, ви завжди зможете відрізнити щире бажання друга\приятеля\партнера зробити для вас щось приємне, без наміру потім «висмоктати з вас все соки», або завантажити важкою справою. Якщо вас по-справжньому цінують, то потрудяться дізнатися, що для вас дійсно має значення, що для вас реально важливо. Добрі справи повинні творитися добровільно, подяка хороша в природних проявах, а витрати на послуги один одному повинні бути більш-менш рівноцінними. Тоді відносини між людьми будуть міцними і гармонійними.

Ну а вищий пілотаж – це робити приємне людям, не чекаючи від них відповідної подяки. Адже якщо робиш хороше з відкритим серцем і душею, то отримуєш віддачу відразу – Всесвіт сама дарує Вам відчуття щастя і гармонії.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе, коли немає чітких життєвих орієнтирів? Чому легко заплу ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Що таке емоційний інтелект і що входить в це поняття? Які є вправи для й ...
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті і зацікавити її? Чи так це важко ...
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця першої і взяти ініціативу в свої руки? Як натякнути ...
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис — це помірне вплив стресових факторів на психіку, ...
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Що таке кураж? Чому стан куражу означає перевершити свої фізичні та емоц ...
Новое youtube видео