Назад
Нічого не хочеться робити: чому і 5 порад що робити

Навигация по разделу
ничего не хочется делать

Що робити, якщо нічого не хочеться робити?

як чинити в ситуації, коли нічого не хочеться робити? Чи можна швидко вивести себе з цього стану? Що варто робити?

Наскільки б працьовитим не була людина, час від часу у нього виникає стан, коли нічого не хочеться робити. Як бути в подібній ситуації? Чому так відбувається? Чи небезпечний цей стан? Наскільки швидко можна привести себе в порядок? Чи є практичні рекомендації, як повернутися до активної діяльності? Як відродити інтерес до життя, якщо нічого не хочеться? Пошукаємо відповіді разом.

Причин, які можуть викликати стан апатії , не мало. Найбільш поширені серед них:

  • Фізичне та емоційне перенапруження;
  • Проблеми зі здоров'ям;
  • Недостатня мотивація ;
  • Складності в особистому житті або на роботі;
  • Одноманітність днів, коли нічого нового не відбувається.

У першому випадку мова йде про фізичне виснаження або емоційне вигорання . Через надмірну завантаженість, коли організм не встигає відновлювати свої сили, перенапруження накопичується, викликаючи згодом стрес, внаслідок якого людині нічого не хочеться. Подібний стан можна виправити тільки завдяки відпочинку і зміні виду діяльності. Може стати в нагоді яке-небудь хобі, що дозволяє переключити свою увагу і відповідно швидше розслабитися.

Пройти тест на депресію

Нічого не хочеться робити і в разі, якщо починаються проблеми зі здоров'ям . Висока температура, тиск і інші симптоми нездужання здатні вивести з ладу за лічені хвилини. Тому профілактика і своєчасне лікування захворювань – кращий спосіб не втратити працездатність.

Ще одна поширена причина апатії – недостатня мотивація . Нічого не хочеться робити, якщо немає чіткого розуміння кінцевої мети. Як не дивно, але мотивувати іншого набагато простіше, ніж самого себе. Чим старшою стає людина, тим актуальніше для нього питання самомотивації .

Нічого не хочеться і в разі проблем на особистому фронті , а також професійних невдач. Особливо посилюється їх вплив, якщо вони відбуваються одночасно. Наприклад, як часто буває, втратив роботу, слідом пішла дружина і т.д. у такі періоди важливо зупинитися, взяти на час паузу, проаналізувати життя, зробити переоцінку своїх пріоритетів і зрозуміти, куди рухатися далі.

Гнітюче впливає на людину і щоденна одноманітність , коли нічого в його житті не відбувається, ні хорошого, ні поганого. В даному випадку корисним будуть будь-які зміни і струси, які змусять, навіть якщо абсолютно нічого не хочеться робити, все одно вставати і ворушитися.

З причинами, через які виникає апатія, ми вже ознайомилися. Тепер розберемо прийоми, що допомагають від неї позбутися. Якщо хтось зловить себе на думці " я нічого не хочу робити», необхідно від неї моментально бігти! Це вже Дія і відповідно повним неробою себе не назвеш. Насправді, біг та інші види спорту дуже корисні для підняття тонусу. Якщо нічого не хочеться робити, то похід в спортзал або легка ранкова пробіжка допоможуть швидше взяти себе в руки.

Пройти тест на темперамент

1. Заняття спортом.

Під час фізичної активності в кров людини виділяються речовини, що поліпшують самопочуття і настрій . Тому, хто твердить, що «нічого не роблю і відчуваю себе прекрасно», варто порадити зайнятися спортом і порівняти свій стан до і після. Не дарма ще стародавні мудреці твердили, що»в здоровому тілі – здоровий дух". Регулярні фізичні навантаження загартовують не тільки м'язи, але і очищають свідомість від непотрібних думок, дають необхідну енергію людині для підкорення нових вершин.

2. Зміна обстановки.

Часом "нічого не хочу робити" можна почути від людини, якій Дістало все . Але якщо хоч на час йому змінити обстановку і відволіктися від щоденної суєти, то досить швидко він і сам забуде про таких сумних думках. Причому рівень фінансового благополуччя не є визначальним.

Якщо бюджет дозволяє, можна і в кругосвітню подорож відправитися. Але, найчастіше, справа обмежується екскурсією в інше місто або поїздкою на дачу. Головне, під час Цього повністю відсторонитися від рутинних справ і просто про них не згадувати.Допомагає і оновлення квартири.

Наприклад, можна пересунути меблі, поклеїти нові шпалери або повісити оригінальну картину. Навіть маленький елемент здатний привнести щось нове і незвичайне, тим самим підбадьоривши людини, якій нічого не хочеться робити.

3. Читання книг.

Розумні думки частіше приходять в розумну голову. А щоб стати розумнішими, як відомо, варто читати книги. Велика кількість навчальної та мотивуючої літератури вражає. Так що, якщо нічого не хочеться робити, слід змусити себе взяти в руки гідну книгу і натхнення не змусить себе довго чекати.

Поради психологів і філософів, тренерів і бізнесменів обов'язково наштовхнуть на правильні роздуми, тим самим виводячи людину зі стану душевного ступору. Пізнавальна література розширить світогляд, дозволить поглянути на ситуацію, що склалася зовсім з іншого ракурсу. І, найголовніше для будь-якого ледаря, щоб прочитати книгу багато зусиль не потрібно. Все це можна зробити на улюбленому дивані.

4. Змістовне хобі.

Поширеною причиною, коли нічого не хочеться робити, є заняття неприємною справою. Наприклад, вибір невідповідної роботи, на яку не хочеться ходити. Але у випадку хобі все інакше. Захоплення людини-це те, що йому подобається.

Чому ж не присвятити вільний час улюбленому заняттю? Тим більше, що дуже часто хобі перетворюється в непоганий додатковий заробіток, який може стати основним доходом.

5. Позитивне мислення.

Невпевненість у своїх силах і песимізм також стають частою причиною апатії. Мислення таких людей можна охарактеризувати наступною фразою «раз нічого не роблю, значить не будуть висміювати і критикувати». Це втеча від можливої невдачі і страх зганьбитися. Але якщо нічого не робити, то навряд чи буде краще.

Можна помилятися, але, все ж, до чого то прагнути, намагатися. Відповідно є хоч якісь шанси на успіх. Якщо взагалі нічого не робити, то і сподіватися на що-небудь теж безглуздо. Просто треба навчитися мислити позитивно . Замість страхів можливої невдачі, думати про велику кількість можливостей її не допустити.

Якщо нічого не хочеться робити – це не вирок, а просто сигнал організму, що потрібно щось поміняти в своєму житті, або просто прийшов час трохи перепочити. Адже повноцінний відпочинок і відновлення дозволяють людині ставати більш працьовитим і енергійним. Просто треба навчитися правильно інтерпретувати свій внутрішній голос і слідувати його рекомендаціям.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Зараз читають
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити зі своїм життям, якщо здається що все не так? Як вийти з цього ...
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Що таке самореалізація людини і які є її види? Які основні ознаки, за як ...
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Що таке психологічний портрет і які пункти обов'язково включає в себе? В ...
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Як говорити ніжні слова правильно? Чи однакові вони для чоловіків і жіно ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Хто такий садист і як розпізнати побутового садиста? Як справлятися зі с ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео