Назад
Що потрібно робити, щоб щось робити

Навигация по разделу
что делать?

що потрібно робити, щоб щось робити

іноді виникає ситуація коли не зрозуміло що потрібно робити, щоб почати хоч щось робити. Розберемо джерела такого стану і шляхи виходу з нього.

Людина по суті ледачий. Якщо не вірите, то можете проаналізувати весь шлях прогресу, і помітите, що все, що створено, придумано, відкрито і розроблено направлено тільки на одне – робити якомога менше . Автомобілі придумані, щоб можна було менше ходити, побутова техніка – щоб менше працювати по дому, верстати та обладнання промислового виробництва – щоб менше виконувати ручної роботи, а комп'ютери – щоб менше думати. Так що все, що створено прогресом, мотивовано тільки одним – прагненням до меншої діяльності. Ось вже воістину лінь-основний двигун прогресу.

Правда, для будь – якого підприємства, компанії або корпорації важливо стимулювати власних співробітників, а для самого підприємця постійний пошук нового-це природний стан. Як же "заразити" співробітників діяльністю і як мотивувати їх правильно? Для початку варто розібратися, чому людина чинить так чи інакше. Знаючи це можна мотивувати працівників будь-якого рівня діяти і чинити так, як вигідно компанії.

Що треба робити?

Гроші? Можливо, але це лише частина стимулу. Часто гроші стають мотивом злочинів, але не завжди фінансове стимулювання дає результати в бізнесі. Підвищення оплати нелюбимої роботи рідко стимулює виконувати роботу краще, тому що вона ненависна. Обіцянка кар'єрного росту і зростання заробітної плати не можуть служити мотивацією діяльності для людини, якій даний вид діяльності не подобається. Зате прекрасно підійде для тих.хто відчуває себе на своєму місці.

Що ще може служити мотивом?

Кар'єра? Не всім властиво просуватися по кар'єрних сходах, витрачаючи на це не тільки масу грошей. Але і не меншу кількість часу. Крім того, кар'єристи, як правило, не компетентні в питаннях бізнесу, а ті, хто добре його знають – не прагнуть до керівних посад. Поєднання "два в одному" трапляється вкрай рідко, але ще більш рідкісні випадки, коли прагнення поєднуються з особистісними якостями. Правда, таким людям не потрібна мотивація, оскільки вся їхня діяльність вже заснована на власних переконаннях, правилах і принципах. Керівнику необхідно тільки» обчислити " таких людей і надати їм можливість проявити себе.

Що ще може мотивувати?

Особистісне зростання? Цей фактор важливий лише для творчих людей, які рідко працюють у команді. Втім, і в колективі підтримка особистісного зростання цінних (і не тільки) співробітників створює передумови для мотивації до діяльності. Проведені різними структурами експерименти і опитування говорять про те, що для творчої людини важлива ініціатива, вірніше – можливість її проявити. При цьому не варто забувати, що творчим може бути як старший науковий співробітник дослідницької лабораторії, так і слюсар-Водопровідник.

Втім, кожному окремо взятому людині час від часу необхідно стимулювати себе – коханого. Особливо важливо мотивувати себе на діяльність, яка не дуже подобається, але необхідна. Причому, мотивувати себе складніше, ніж зацікавити інших, оскільки самомотивація завжди або майже завжди наштовхується на «відмазки», з якими боротися вкрай складно. Мотивувати себе грошима практично неможливо, особистісним зростанням складно, а ініціативи і так зазвичай не буває.

Боротися з цим складніше, але теж цілком реально. Можна спробувати японську техніку»однієї хвилини". При систематичному виконанні якоїсь діяльності вона стає звичкою. Втім, мотивувати власну діяльність можна» первинними потребами", такими як загроза голоду, або вимушеної відмови від сну або занепокоєнням про власну безпеку.

На відміну від самостимуляції, мотивування «первинними потребами» виробничої діяльності мало ефективно. До» первинних потреб " відносять фізіологічні та потреби в безпеці. І перше, і друге можуть послужити мотивами для відмови від діяльності, але в якості стимулів активних продажів вони не корисні. Це "больові точки", які більшість людей намагається прикривати.

Для виробничої мотивації краще використовувати «соціальні потреби», такі як «самовираження», «повага» і «приналежність до групи». Тому в деяких випадках "публічна похвала" і вручення не надто цінного, але персонального подарунка, стимулює співробітників до діяльності.

Не варто скидати з рахунків і змагальні фактори. Зрозуміло, що» соціалістичне змагання «в наш час вже не ефективно, але в якості призу можуть бути зовсім не фінансові чинники, хоча їх присутність тільки підсилює» азарт " конкуруючих сторін.

Зараз читають
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Що таке самовпевненість і коли вона буває зайвою? Хто такий самовпевнена ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Які є вправи на розвиток уваги і наскільки вони складні? 5 перевірених і ...
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Хто такий лайф коуч і навіщо до нього звертатися? Що таке лайф коучинг і ...
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Що таке зрада і чому вона відбувається? Як визначити потенційного зрадни ...
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Хто такий соціофоб і які причини виникнення соціофобії? 9 питань для сам ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео