Назад
Теми для розмови: список універсальних і як їх знаходити??

Навигация по разделу
темы для разговора

Як шукати теми для розмови і про що говорити не слід?

Як шукати теми для розмови? 6 універсальних тим, які можна обговорювати з будь-яким співрозмовником. Що означає формула С. П. О. Д.?

Наше життя немислиме без спілкування. Але якщо вдома або в колі друзів можна розслабитися і хаотично висловлювати свої думки, розраховуючи на розуміння близьких, то з малознайомими людьми потрібно вести себе зібрано. Важливо знати, які питання варто зачіпати, а які – ні. Ми розповімо, де шукати теми для розмови і дамо універсальну формулу для підтримки невимушеної бесіди.

Універсальні теми для розмови.

Існує 6 основних тим, які можна піднімати незалежно від віку співрозмовника, його місцезнаходження або культури. В Америці ці теми укладені в абревіатуру F. O. R. M. якщо перевести на російську мову, це формула буде називатися – С.П. О. Д. деякі заголовні літери в ній відповідають за дві рубрики. Що ж являє собою ця комбінація?

C-Сім'я . Більшість із задоволенням розповідає про своє коріння, походження, життя батьків, місце народження. Рідко хто не хоче похвалитися досягненнями членів своєї сім'ї. Якщо не ставити прямих або нетактовних питань, можна багато чого дізнатися про співрозмовника, цікаво провівши з ним час.

П-Професія . Якщо потрібні серйозні теми для розмови, можна поговорити про отриману освіту, його якості, а також про рід діяльності співрозмовників і їх професійному досвіді. У категорії " П " можуть піднятися соціальні, суспільні або економічні проблеми.

О-Відпочинок . У цьому блоці знаходяться найпоширеніші теми для розмови з друзями, з якими найчастіше ми проводимо дозвілля. Море спогадів і ще більше планів пов'язані саме з відпочинком. Навіть незнайомій людині цікаво послухати про незабутні пригоди або незвичайні хобі . Сюди відноситься також обговорення книг, фільмів, пам'яток і тому подібного.

О-Освіта . Кожному є, що розповісти про студентські роки життя . Досліджувані науки, особливості поведінки викладачів, принцип вибору професії , веселі історії – одні з найбільш нейтральних і безпечних тим для спілкування з малознайомими людьми.

D-Гроші . Ціни на ліки, розмір пенсії, підняття тарифів – це теми для розмов, здатних не тільки об'єднати перших зустрічних, а й ополчити їх проти третьої сторони. Сюди ж відносяться обговорення про знижки, акції, якість товару і т. д.

D-Інші . Фактично, це культурні плітки, про які ми дізнаємося зі ЗМІ, Інтернету, соціальних мереж та іншого. Обговорення мемів, приколів або скандалів цікавлять більше молодих людей, які ведуть активне віртуальне життя.

Теми для розмови, які краще не піднімати.

Невимушену бесіду можна зарубати ще на початку, якщо задати нетактовний питання або торкнутися слизьку тему. Про які речі краще не розмовляти?

Політика . Розбіжності в політиці здатні не тільки зіпсувати дружню бесіду, а й покласти початок війні, що доводить історія. Нав'язувати свої погляди, висловлювати думку про політичних діячів, називати імена лідерів, яким ми довіряємо і навпаки, не варто – ймовірність знайти підтримку невелика.

Релігія . Кожен має право вірити в те, у що хоче. Серед нас співіснує безліч конфесій, церков і релігійних організацій. Доводити істинність тієї чи іншої віри-вірна дорога до конфлікт . Саме міжрелігійні розбіжності стають причиною кровопролиття віруючих.

Особисте життя . Нетактовні питання особистого характеру-та ще вибухівка. Людина, що задає питання по типу " коли заміж збираєшся?", "Дітей ще не плануєте?", явно грає з вогнем. Особисте життя-це святая святих кожного і будь-яке вторгнення розглядається як потенційна загроза.

Хвороби . Є люди, які не помічають, скільки часу вони можуть розповідати про свій стан. Детальний перерахування симптомів, інтригуюче оголошення діагнозу, тривала розповідь про методи лікування – не дуже цікаві теми для обговорення. Як би співрозмовник проникливо не слухав нашу мову, слід пам'ятати, що його дратують розмови про хвороби.

Пройти тест на самооцінку

Як знаходити цікаві теми для розмови?

1. Розвиватися.

Легко знаходити цікаві теми для спілкування тим, хто не стоїть на місці, а постійно займається саморозвиток . Читання класичної та сучасної літератури, перегляд фільмів зі змістом, подорожі, відвідування виставок або майстер-класів – ось заняття, що роблять нас цікавими людьми. Ведучи активний спосіб життя , ми не помітимо, як спритно зможемо перемикатися з теми на тему, майстерно парируючи знаннями в кожній порушеної сфері.

2. Говорити про співрозмовника.

Добре, коли поруч ще той говорун – розсип його фраз не допускає і найменших пауз і розряджає обстановку. Але як знайти тему для розмови з мовчазною людиною? Як його привернути до себе? Психологи одноголосно пропонують поговорити про свого співрозмовника. Звичайно, починати звернення зі слів: "Ну що, друже, розкажи про себе!",- не варто.

Можна поцікавитися його думкою про те, що відбувається навколо або гучні події. Ділячись своїми думками, люди, самі того не помічаючи, починають розповідати про себе. Ось приблизні питання, якими можна почати діалог « " звідки ви родом?", "Вам подобається це місто?", «Як вам ця медична реформа?».

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

3. Знайти спільне.

Ситуація, що об'єднує співрозмовників – це істотний привід для бесіди. Наприклад, спільна дорога в поїзді завжди розташовує до такої. Незнайомі люди, які зібралися в одному купе, за традицією розповідають один одному, куди, звідки і з якою метою їдуть. Чому часом повні протилежності діляться цією інформацією один з одним?

Все просто – їх об'єднує щось спільне. В даному випадку – дорога з пункту а в пункт Б. Парадоксально , але часто буває, що випадково зустрілися люди знаходить захоплюючі теми для розмови і спільних знайомих, а іноді навіть вирішують спільно продовжити шлях до певного місця, обмінявшись адресами.

4. Зробити комплімент.

Мова не про те, щоб з підлабузництвом похвалити зовнішні риси або особливості характеру . Але якщо ми відзначимо якусь дію або вчинок, висловивши своє захоплення або повага , але настрій на доброзичливу бесіду забезпечений. Це може виглядати так: "як вам вдається так майстерно тримати себе під час виступу?«або " як довго ви тренувалися для того, щоб досягти таких результатів?».

5. Розповісти про себе.

Наші захоплення або досягнення теж можуть бути комусь цікаві. Розповідаючи про себе, є ймовірність знайти точку дотику зі своїм співрозмовником, адже він теж може бути в захваті від творчості сюрреалістів або виявитися завзятим риболовлею.

Головне – не переборщити і не здатися одержимим фанатиком, який може 50 хвилин захоплено розповідати про концепцію робіт Сальвадора Далі, використовуючи вузьку лексику і всіляку термінологію. Краще поділитися яскравими моментами або історіями, пов'язаними із захопленням. Захоплюючий початок розповіді провокує напад слухачів з питаннями: "а як ви це робите?«, "А як ви до цього прийшли?"і так далі.

6. Згадати про вічне.

Якщо про себе вже все розказано, а діалог бажано продовжити, на які теми можна поговорити ще? В такому випадку варто спробувати розсунути межі раціонального. Є маса так званих вічних питань, які обговорювали люди в усі часи. Спочатку подібні питання можуть здатися дивними або незручними, але саме вони здатні розвинути цікаву бесіду:

  • Якби вам дозволили взяти на безлюдний острів тільки три речі, щоб ви взяли?
  • В яку епоху ви хотіли б жити? Чому?
  • У чому полягає щастя людини?

7. Стежити за новинами.

Поточні події – це повний список тем для розмови. Рідко кому не цікаво почути останню плітку про відому зірку шоу-бізнесу або дізнатися подробиці якогось шокуючого події. Недарма знати минулого століття починала день з читання газет – новинами можна захопити співрозмовника, поцікавившись його думкою про те, що відбувається.

Теми для розмови – це потужний фундамент цікавого і успішного спілкування. Піймавши потрібну хвилю в бесіді, ми зможемо завести цікаві знайомства, знайти друзів, побудувати успішну кар'єру. Все, що потрібно – запам'ятати, які питання можна піднімати, а які знаходяться під негласною забороною.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, якщо завдань немає, а нудьга вже дає про себе з ...
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Що таке Особиста ефективність і лайф-менеджмент? Як можна підвищити свою ...
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Що таке відверта розмова і як вона допомагає краще зрозуміти один одного ...
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Чим відрізняються між собою любов і пристрасть? Чи завжди вони уживаютьс ...
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Що таке сентиментальність показна і дієва? Чому корисно проявляти почутт ...
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Що таке парадокс? Парадоксальні методи для лікування фобій і позбавлення ...
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Що таке ксенофобія і чому це ненависть до всього чужого? Види ксенофобії ...
Новое youtube видео